Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Riska.91 válasza Tosee (#35300) üzenetére


Riska.91
tag

burnawaret de közben leszedtem egy nerot azzal megpróbálom

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#35302) Riska.91


Riska.91
tag

köszi szépen megoldódott a probléma

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#35303) aniko1107


aniko1107
csendes tag

Sziasztok!
Törölni szeretném a gépről a Vistát, hogy újra telepítsem utána, de a telepítő cd-t nem ismeri fel automatikusan. Formatálni, hogy tudok vistába?:S

(#35304) p/dani válasza aniko1107 (#35303) üzenetére


p/dani
csendes tag

Mit értesz az alatt, hogy a telepítőt nem ismeri fel automatikusan? Nem bootol be róla? Mert ha ez a helyzet, akkor először erre kéne megoldást találni, még mielőtt törlöd a mostani rendszered. BIOS-ban átállítottad a boot sorrendet, hogy a CD/DVD meghajtó legyen az első? CD/DVD-ről (esetleg Removable Device-ról) való bootolás engedélyezve van?

Egyébként nem szükséges külön formatálnod, a telepítés alatt is van rá lehetőség.

(#35305) aniko1107 válasza p/dani (#35304) üzenetére


aniko1107
csendes tag

Hát az igazság az, hogy most próbálok életemben először újra telepíteni gépet. Úgy értem, hogy nem ismeri fel automatikusan, hogy hiába van benne a cd nem reagál rá semmit újbóli bekapcsolás után sem. Beraktam első helyre, hogy a CD/DVD-ről bootol-jon, de semmi...:S

(#35306) Tosee válasza aniko1107 (#35305) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Eredeti (gyári) telepítő cd vagy másolt? Mert ha másolt akkor az is előfordulhat, hogy nem jól lett megírva!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35307) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

sziasztok, a hétkzöben 5 év intenzív XP-zés után váltottam a Vista Home Premium verziójára
számomra újdonság ez az alvó mód, már mindent végigolvastam az alvó, hibrid alvó és hibernáló üzemmódokról, de azt még mindig nemtudom, hogy mégis mennyi áram fogy normál alvó módban?
érdemes-e otthoni asztali gépet, ami egy nap kb 12 órát van kikapcsolva, alvó módban hagyni? vagy annál azért több áramot eszik? használjam inkább a leállítást, mint xp-ben mindig?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35308) #93794560 válasza Panzermeyer (#35307) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Az alvó módnak az az előnye, hogy Windows gyorsabban áll fel, mint a teljesen kikapcsolt állapotból. De ha ez nem feltétel nálad, akkor a teljes kikapcsolást válaszd. Én például mindig a teljes kikapcsolást használtam eddig minden op. rendszeremnél. Ekkor teljesen lehet áramtalanítani, és egyáltalán nem használ áramot.

[ Szerkesztve ]

(#35309) Panzermeyer válasza #93794560 (#35308) üzenetére


Panzermeyer
tag

Szia!

köszönöm a válaszod, bár azt még nem tudom, hogy mennyi áram fogy alvás közben, de úgy néz ki, a hosszabb kikapcsoláskor a Leállítást fogom használni, napközben amikor eddig itthagytam a gépet fél órára-órára, mindig bekapcsolva hagytam, mostmár altatni fogom

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35310) sonykor


sonykor
tag

Vistában kipróbáltam a Lemezkarbantartást. A törlendő fájloknál volt egy olyan, hogy "Windows frissítés által eldobott fájlok". Ime: kép. Ez mit jelent és lehetne törölni?

Alatta van olyan, hogy "Felhasználónként archivált Windows ...
Ezt is lehet törölni?

(#35311) hehe23


hehe23
tag

sziasztok.

a következő a problémám: játékok, néha videók közben elkezd maszatolni a kép, villog és kiírja buborékban, hogy display driver stopped working then successfully recovered vagy valami ilyesmi.
aztán legtöbbször kékhalál, újraindulás, de már a biosban is szemetel a kép. és teljesen random, hogy mikor tudom ismét bekapcsolni, egyáltalán bebootoltatni és használni.

namost olvastam milliónyi helyen, nvidia fórumtól kezdve vista fórumig mindenütt, hogy az nvlddmkm.sys file-lal van itt vmi gond, de akármit csináltak soha senki nem talált évek óta megoldást a problémára.

kérlek titeket, ha vkinek volt hasonló gondja és tud esetleg megoldást, akkor segítsen.

konfig:

intel c2d e6750
4X1 giga ddr2 800
nvidia 8800 ultra
vista 64-bit angol

semmi sincs húzva, sosem tuningoltam semmit.

please help. :R

[ Szerkesztve ]

(#35312) #93794560 válasza hehe23 (#35311) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Ha a videokártya már a BIOS-ban is szemetel, akkor az hardverhibára utalhat. Bár lehet, hogy még nem hibás a VGA, csak túlmelegszik, és ilyenkor szemetel. Ilyenkor a kártya nem mindig válaszol a driver utasításaira, és az ilyenkor a biztonság kedvéért alaphelyzetbe állítja a kártyát, és a driver is újraindítja magát. Erre utal az üzenet. Nézd meg, hogy a kártya hűtése megfelelő-e, a venti esetleg nem állt-e le a portól, mert ez okozhat túlmelegedési problémákat, és fagyaszthatja a kártyát.

(#35313) hehe23 válasza #93794560 (#35312) üzenetére


hehe23
tag

megnéztem pörög ugyanúgy, és tök hűvös - kézzel érezhetően is - van a házon belül...

kevés por van a házban, nem jellemző...

télleg nemtom, én is grafkártya hibára gyanakodtam, de burnintest-tel teszteltem és semmi.

amúgy ez a fajta hiba win 7 és xp alatt is előjön ahogy olvasom, és sehol se látok rá megoldást...

(#35314) Panzermeyer válasza hehe23 (#35313) üzenetére


Panzermeyer
tag

ha 3 oprendszer alatt, meg még Biosban is szemetel, akkor miért szoftverhibát keresel?
hardverhiba lesz, cserekarit neki és úgy kipróbálni

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35315) hehe23 válasza Panzermeyer (#35314) üzenetére


hehe23
tag

úgy értem nemcsak nálam van hiba ezen a vistán, hanem mindenhol soksok embernél előfordult már...

(#35316) Panzermeyer válasza hehe23 (#35315) üzenetére


Panzermeyer
tag

bocsi ezt benéztem :)

amikor telepítettem 3-4 napja a vistát, nekem is hülyéskedett, úgy csinált mintha megfagyna, aztán elfeketült a kép, pár másodperc múlva pedig visszajött és írta az óra mellett, hogy a driver nem válaszolt ezért nemtom mi történt, szóval hiba van

a frissítésekkor viszont új nvidia driver került fel és azóta nem láttam ezt a jelenséget
amúgy asus n6600gt-m van

jah: és vista home premium hun 32

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35317) hehe23 válasza Panzermeyer (#35316) üzenetére


hehe23
tag

egyelőre ott járok, hogy bootoljon be a vista és ne induljon újra állandóan a desktop betöltése előtt... :DDD

de majd malackodok valamit....

(#35318) Panzermeyer válasza hehe23 (#35317) üzenetére


Panzermeyer
tag

legutolsó helyes konfig?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35319) hehe23 válasza Panzermeyer (#35318) üzenetére


hehe23
tag

a 8800 ultra helyett 8800 gtx volt.
pár hónapja ugyanezekkel a hibajelenségekkel voltak problémáim, kiszedtem a videókarit, visszavittem, még garis volt, és kicserélték az ultrára, mondván, hogy hibázik a memóriája.

és most ugyanez, mint akkor, pár napja tettem fel a legfrissebb nvidia drivert, a battlefield bad company 2 közben kezdte az egészet, azóta egyfolytában bármivel csinálja, most már be se bootol.

most komolyan, mennyi az esélye, hogy 2 különböző videókártya ugyanúgy romlik el?

(#35320) sonykor


sonykor
tag

Erre valamit légyszives: [link].

Köszi!

(#35321) Zoli975


Zoli975
tag

Sziasztok! Win Vista Home Premium op. rendszerem van. Meg tudjátok mondani, hogy mit lehet kezdeni ezzel a hibaüzenettel:

Ezt a Start menü/Játékok menüpontban az összes játékra produkálja.
Segítségeteket előre is köszi!

Üdv: Zoli

(#35322) Atikusz válasza Zoli975 (#35321) üzenetére


Atikusz
senior tag

én megpróbálnám a programok telepítése és törlése menün belül a windows fícsörök ki-bekapcsolásánál a játékok szekciót először tiltani, aztán engedélyezni. próbáltad már ezt?

(#35323) Panzermeyer válasza Zoli975 (#35321) üzenetére


Panzermeyer
tag

ez olyasmi, mint az xp-ben volt régebben az autorun.inf-es fincsi víruska, amikor nem tudtad a meghajtókat megnyitni, mert társíts hozzá valamit...
erre emlékeztet

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35324) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

kerestem sok oldalon olyan gadgetet, ami mutatja az éppen aktuális fel és letöltési sebességet, de nagy részük nem működik
tudnátok ajánlani egy működő verziót?
előre is köszi

(#35325) Lenry válasza #54715584 (#35324) üzenetére


Lenry
félisten

én Vista alatt ezt használtam, most Win7 alatt pedig ezt használom (ennek van külön WLANos verziója)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35326) #54715584 válasza Lenry (#35325) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :R

(#35327) richpublic


richpublic
tag

üdv vista home 64bit-et használnák játékhoz mi a véleményetek? :B

*Xbox kontrollert vennék!*

(#35328) kraftxld válasza richpublic (#35327) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ha bírja a gép meg van licensz akkor inkább Win7

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#35329) richpublic válasza kraftxld (#35328) üzenetére


richpublic
tag

hát nem eredeti lenne meg nemtudom milyen a védelmi rendszere és félek hogy lebukok!

*Xbox kontrollert vennék!*

(#35330) richpublic válasza kraftxld (#35328) üzenetére


richpublic
tag

az milyen hogy a vista home 64 meg az xp pro sp3 mind 2ö 2külön particion?

*Xbox kontrollert vennék!*

(#35331) kraftxld válasza richpublic (#35330) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy mondjuk kipróbálni a játékot először vista alatt? És ha nem megy akkor heggeszteni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#35332) richpublic válasza kraftxld (#35331) üzenetére


richpublic
tag

hát mást ugyse tudok mert nem találtam magyarnyelvű 64bites ikszpE'jt :C Így marad a kis kedvenc a vista

*Xbox kontrollert vennék!*

(#35333) TommyJ


TommyJ
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan problémám hogy vista és win 7 alatt nem megy a SLi. Egyik operációs rendszer se látja a másodlagos vidkarit. próbáltam a legfrissebb nvidia drivert de nem oldotta meg. Az nvidia honlapján nem találok nforce 4 hez drivert (nforce 5 a legrégebbi) ami érdekes hogy Everest látja a két vidkarit és azt írja hogy a sli le van tiltva pedig biosba engedélyezve van a kártya dual vidkarira van állítva és az SLi híd is rendesen a helyén van. az eszközkezelőben csak 1 videókártya jelenik meg és az nvidiás vezérlőpultban se jelenik meg a SLi opció további érdekesség hogy az eszközkezelőben feltűnik két ismeretlen eszköz aminek a leírásában ez szerepel ACPI\PNPB006 *PNPB006 nem tudom hogy ennek van e köze a problémámhoz.
Mind a két oprendszer 64bit-es

[ Szerkesztve ]

(#35334) richpublic


richpublic
tag

hogy lehet bebootolni a vista telepítőjét ha a telepítő a C:\ -n van? :F

*Xbox kontrollert vennék!*

(#35335) Panzermeyer válasza richpublic (#35334) üzenetére


Panzermeyer
tag

Floppyról bootoltatod a gépet és a C meghajtón megkeresed a setup.exe-t?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35336) richpublic válasza Panzermeyer (#35335) üzenetére


richpublic
tag

a következő a problémám!

van két lemezem vistás 64bit home premium

1: bebootol és kéri s kodót (nem adom meg tovább megyek) nem találja a install.wmi.t

2. nem bootol az elsővel bootoltatom, nem kér kodot de a dvdnek a driverjét amit sehol nem találok egy LG HL-ST-TD GT10N

help me! laptop egyébként és egy msi cx600x-072

*Xbox kontrollert vennék!*

(#35337) Tosee válasza richpublic (#35336) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

BIOS -ban állítsd át a SATA mode -ot IDE -re! Lehet, hogy emiatt nem tudod telepíteni! És az is előfordulhat, hogy emiatt keresi a dvd rom driver-t! Ha ez megvan és mentetted a beállításokat próbálkozz újra a telepítéssel!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35338) richpublic válasza Tosee (#35337) üzenetére


richpublic
tag

ilyet nem is lehet álítani! nagyon keveset lehet de ilyen ide/sata mód nincs :F

*Xbox kontrollert vennék!*

(#35339) richpublic válasza richpublic (#35338) üzenetére


richpublic
tag

ezeket lehet álítani:

PIO MODE
DMA MODE
PCI LATENCY
LEGACY USB
BOOT

*Xbox kontrollert vennék!*

(#35340) Donvit078


Donvit078
tag

Üdv valaki tud mondani arról valamit hogy energiagazdálkodásnál speciális beállításoknál PCI eszközöknél ha max vagy minimumra veszem az energiamegtakarítást akkor az visszaveszi az eszköz teljesítményét is mondjuk játék közben pci-os videókártyának, vagy akkor visszarakja a normál teljesítményt és csak alapjáraton veszi vissza?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#35341) Panzermeyer válasza Donvit078 (#35340) üzenetére


Panzermeyer
tag

elvileg csak alapjáraton veszi vissza, de meg tudod nézni a séma mélyebb beállításainál, hogy alaphelyzetben és terhelésen hány % legyen a teljesítmény
balanced sémánál 5 és 100% között, tehát nem vesz le neked fps-t

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35342) Donvit078 válasza Panzermeyer (#35341) üzenetére


Donvit078
tag

ok köszi :R

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#35343) Tosee válasza richpublic (#35339) üzenetére


Tosee
őstag

Hát ez nem sok minden! Sajnos ebben az esetben nincs több ötletem... :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35344) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

World of Warcraftot próbálta már valaki Vistán?
jellemző, hogy XP-ben 70 fps-em volt, itt meg 15, még a hang is szaggat, semmit nem tudok kezdeni, aero, előtöltés, sidebar kikapcsolgatása sem ér semmit, driverek frissek
úgy látom blizzard és microsoft fórumain is jellemző a téma :(

ha játszani akarok, vagy csinálok egy xp partíciót és telepítek, vagy kalózkodok egy win 7-et, amit nem akarok :(

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35345) Lenry válasza Panzermeyer (#35344) üzenetére


Lenry
félisten

nálad lehet valami probléma, nekem anno tökéletesen futott 64 bites Vista Ultimate-n

(nagyon elpártolt a nemzet a Vistától... ez a topik se pörög)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35346) Coyote2000


Coyote2000
őstag

sziasztok,

ugy esett, hogy az olembe pottyant egy Vista Business verzio (jogtiszta, eredeti). Eljatszottam a gondolattal, hogy a jelenleg kivaloan mukodo XP Home-ot lecserelem ra. Kerlek segitsetek: erdemes?

1. kompatibilitassal hogy allunk? total commander, office, winamp, itunes, photoshop, egyebek stb. - az XP-n hasznalt verziok ugyanugy megfelelnek? UT'99-et probalta valaki Vistan futtatni?

2. Rendszer: Dell Inspiron 6400 laptop, Intel CoreDuo (1.83GHz, 2MB L2 cache), 1GB DDR2, Intel 950 Express 256 MB (gagyi integralt videokartya). Kell szamitanom szaggatasra? A Microsoft altal leirt "system requirements"-et felejtsuk el, sok koze nem szokott lenni a valosaghoz. Nekem akadasmentesen mukodo oprendszer kell.

3. a Business verzio mitol Business? mi az, amivel tobbet ad mint az XP Home, vagy esetleg kevesebbet, mint egy Professional verzio?

Elore is koszonom a valaszaitokat.

(#35347) kraftxld válasza Coyote2000 (#35346) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Még 1GB ramot érdemes beletolni, azért Business mert pl lehet tartománytag. De az MS honlapján le van írva, hogy mi a különbség a kettő között.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#35348) Panzermeyer válasza Coyote2000 (#35346) üzenetére


Panzermeyer
tag

1 giga baromi kevés, nekem másfél giga van, ez már hellyel közel jó, de amikor próbaképp kivettem a plusz fél gigát, hát érezhetően lassabb volt a gép, 1 gigával én maradnék az xp-nél

msdnaa licences az a bizonyos business?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#35349) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Meghizott a vistám.60Gb patricion 10 GB szabad hely van.Valamit lementett.Nem tudom hová tette.Mert amugy volt vagy 25-30GB szabad hely.A vista bussines verzio.Nem tudom ez számit-e?

(#35350) Coyote2000 válasza Panzermeyer (#35348) üzenetére


Coyote2000
őstag

fingom nincs mi az, laptoppal egyutt jott, CD+konyv+key

de lehet, hogy maradnek az XP-nel ha ennyire para - nekem ne lassuljon be mert szétutom ;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.