Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) zoltanz válasza zoltanz (#36150) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Közben megoldva. :R
A registry-ben HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ DirectDraw útvonalra kellet létrehozni egy bináris bejegyzést: ForceRefreshRate, és értékét megadni hexadecimálisan pl.

55 = 85 Hz
4b = 75 hz
3c = 60 hz
64 = 100 Hz

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36152) Robotsyte


Robotsyte
csendes tag

Sziasztok
Windows 7-hez szól a kérdésem, de sok minden hasonló a két rendszerben azért ide írom. Mivel lehet visszamenőleg ellenőrizni a lemezhasználatot. Mert rendszer indításkor valami nagyon megfogja a gépet de nem tudom megnézni, hogy mi. Ezért lenne hasznos ezt visszamenőleg ellenőrizni.
A válaszokat köszi előre is!
Üdv
Robi

(#36153) Воланд válasza Robotsyte (#36152) üzenetére


Воланд
titán

van win7 topic.

amugy msconfigba meg kell nezni, hogy milyen programok indulnak automatikusan a rendszerrel egyutt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36154) Robotsyte válasza Воланд (#36153) üzenetére


Robotsyte
csendes tag

Köszi átmentem a win7-es topicba!
az msconfigot ismerem, de ott csak azok vannak bepipálva amik kellenek.

(#36155) Tubi2


Tubi2
senior tag

Feltettük ma haveromnak a Home Premiumot, azért Vistát, mert a Wifi adapteréhez nincs W7-es driver.
A gépben egy NV GT240-es VGA található, viszont ezt nem látja. Az eszközkezelőben három PCI-E sáv mellett felkiáltójeles ikonocska van, és ha megnézem az infójukat, a következő hibaüzenet: "Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)"
Mi lehet ennek az oka?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#36156) neverDell


neverDell
tag

Olvasom az 1. hozzászólást, miszerint a Vista indexel, ezért teker folyamatosan a vinyó.
Valami ilyen jellegű gondom van, de... mi a túrót tud csinálni két-két és félórán át, kb. 150GB-nyi adattal, ami több, mint három év alatt gyűlt össze?
A másik: szép, szép, hogy indexel, de hol tudnám ellenőrizni, hogy valóban ezt teszi?
Ugyanis a task managerben kizárólag az lsass.exe mellett látom pörögni az I/O countereket.
:F

(#36157) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok.

Barátnőm laptopjához jogtiszta windows vista jár, viszont nem írták ki anno a rendszert + recovery partíció sincsen.

Ilyenkor meglehet valahogy menteni a licence-t? Ha igen, hogyan?

Előre is köszönöm a választ.

Üdv

(#36158) Tibi86 válasza Studiossrác (#36157) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Persze hogy meg.
Beszerzel egy Vista telepítő dvd-t, bepötyögöd neki a kulcsot és máris mehet a móka.

(#36159) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Üdv,

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy laptopom (Fujitsu Siemens) ami kék képernyőt ad indulás után,
még úgy is, amikor rányomok a "javítás-ra", tehát újra raknám az egész op. rendszert.
Eredeti Vista van rajt, de gyári lemezt nem kaptam, mert elvileg a telepítőfájl el van dugva egy partíción,
de ezt hol, és hogyan találom meg?

Köszönöm a gyors segítséget!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#36160) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az igaz, hogy SP1 -től nem lehet meghosszabítani 4x30 nappal a kipróbálás idejét?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36161) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

A Vista Home Basic-ből elő lehet csalni az Aero-t?

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#36162) #41133696 válasza BroCreSt (#36161) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak ha váltasz HP-re.

(#36163) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha SP1-es Vista-n letelík a 30 nap, csak fekete lesz az asztal illetve figyelmeztetget, hogy aktíváljam (milyen időközönként kb?)? Kösz.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36164) Tibi86 válasza BroCreSt (#36161) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Előlehet hozni, csak egy picit turkálni kell a registry-ben. :K
Itt egy videó róla

zoltanz: Szerintem minden indításnál fel fogja dobni a az aktiválja most ablakot.
De amúgy szerintem, meg lehet ennél is csinálni a rearm-ot.

[ Szerkesztve ]

(#36165) BroCreSt válasza Tibi86 (#36164) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Köszi, de nem megy sajna..

Ha jól tudom, élesebbé lehet tenni a betűket, számokat, de ezt merre találom?
(Élsimítás talán a neve..)
Néha vannak "piros foltok" főleg a félkövér betűkben.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#36166) Tibi86 válasza BroCreSt (#36165) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Nekem nem volt ilyen problémám vele.
De így hirtelen ezt találtam rá. (remélem tudsz angolul)

Ezzel a cleartype cuccost tudod állítgatni. Lehet működik úgy is, hogy start menü keresősávjába beírod, hogy cleartype. Most Win7 alól vagyok itt működik.

(#36167) BroCreSt válasza Tibi86 (#36166) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Köszi! :)
Megtaláltam!!!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#36168) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Hi,

Megtudná valaki mondani, hogy vista startup rendszerhangok mérete és hossza max mekkora lehet , mert lenne egy kb 50 másodperces 8 mb-os hangfájlom amit be szeretnék állítani hogy lejátszon bejelenkezéskor a rendszer, de valamiért nem tölti be. Szoval kéne egy pontos adat vagy egy ötlet, hogy lehetne ez megoldani. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#36169) BarHo


BarHo
csendes tag

A Vistában levő árfolyam widget-et kitöröltem,
honnan tudom letölteni?

Köszi!

(#36170) #41133696


#41133696
törölt tag

(#36171) bobsys


bobsys
addikt

Vista bootololas utan fekete kepernyo a kurzorral, nem latom a login ablakot igy bejelentkezni sem tudok.
Safe modeban elindul, betudok lepni.
Otlet?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36172) kraftxld válasza bobsys (#36171) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Last known good configban indul?
Csökkentett módban system restore?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36173) bobsys válasza kraftxld (#36172) üzenetére


bobsys
addikt

Last known good config, bejott. Atnezem mi okozhatta

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36174) Tibi86 válasza BarHo (#36169) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Start menü keresősávjába beírod: windows rendszerrel telepített... és erre kidobja, a neked szükséges menüt.
Katt rá és visszaállítja az eredeti widget-eket.

(#36175) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Újratelepítettem a Vistát, de a Western Digital külső merevlemezemet csak olvashatónak ismeri fel. Mi lehet a gond?

(#36176) joki19


joki19
tag

Sziasztok.
Az érdekelne, hogy 8 Gb memóriából a Vista 64 bites verzíója mennyit ismer fel, tud hasznosítani és ez megegyezik-e a Windows 7-ben használt módszerrel?
Előre is köszönöm

25101823

(#36177) Воланд válasza joki19 (#36176) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36178) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Van egy gép nálam (Packard Bell Desktop PC) amibe meg lett változtatva pár hardver elem. (Processzor, VGA)
Újra kellene telepítenem a recovery particióról de egy idő után behal a telepítés driver hibaüzenettel. Van valami mód amivel le lehetne szedni róla a Windows Vista Starter telepítő fájlokat, hogy lemezről újra tudjam húzni? Illetve ha ez nem megy, telepítésnél ne vegye figyelembe a drivereket, hanem én tudjam felrakni azokat utána? Windows Vista Starter lemezt sajnos nem tudok szerezni sehonnan.

[ Szerkesztve ]

(#36179) vodika


vodika
tag

Üdv Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni: van egy gépem XP futkározik rajta de nagyon gondolkodom már egy ideje OS cserén. Na most volna lehetőségem jóárasítva Vista-t venni csak nem tudom melyiket is lenne érteleme illetve egyáltalán Vista legyen-e amit veszek...
Kérdések:
1., Vista Business egy SP1-el akkor azért tényleg annyira nem szörnyű mint sokan mondják? A gép amire megy viszonylag erős és ha bár lassab is lehet mint egy 7-es de ha elég stabil akkor engem ez a sebesség dolog nem őrjít meg annyira.
2., 32 bit vagy 64 bit legyen?

A gép amire felugrana egy i3-as Intel CPu-val szerelt 2GB RAM-os laptop lenne. 320GB-os HDD, integrált GPU-val. A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:
Vodika
P.S.: ha esetlge felmerül a kérdés akor meg miért nem már Windows7 a válasz annyi hogy 3-szor annyiban lenne a 7-es mint a Vista.

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#36180) lck válasza vodika (#36179) üzenetére


lck
senior tag

SP2 óta teljesen jó a Vista. Annyi hogy kb. 30 másodperccel lassabban indul mint a 7.
Utána semmi gond vele. Nekem 1 magos proc. 2 Giga RAM mellett van fenn.
64 bit 4 Giga ram felett javasolt - kb. 2 gigával több hely kell neki a vinyón.

[ Szerkesztve ]

(#36181) vodika válasza lck (#36180) üzenetére


vodika
tag

Szia lck,

Köszi a választ! Akkor rárepülök egy 32 bites Vista-ra.
Azt hiszem teljesen megfelelő lesz nekem.
:R
Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#36182) #41133696


#41133696
törölt tag

Networking home computers running different versions of Windows

Még nem tudom, hogy működik e, most értem haza csinálom :DDD

(#36183) #41133696


#41133696
törölt tag

A megosztás jelszavas védelemmel: esetében az alapértelmezett adatok a rendszegazdai felhasználónév a jelszóval?

Azt hogyan lehetne elérni, hogy kérje a Windows 7 amikor a Visáthoz csatlakoznék a jelszót?

Ezt az ablakot hogyan lehetne előcsalogatni:

(#36184) #41133696 válasza #41133696 (#36183) üzenetére


#41133696
törölt tag

No feldobta a Windows 7 az ablakot, viszont most, login utn azt löki ninc jogosultság... majd mindjárt megnézem Agnitumot kikapcsolva, ADSL-t kihúzva is :)

(#36185) #41133696


#41133696
törölt tag

A nyitó postban volt anno link az eredeti SP1-es hivatalos ISO-khoz, most vagy ki lett véve, vagy csak én nem látom? :F

(#36186) Воланд válasza #41133696 (#36185) üzenetére


Воланд
titán

az a masik oprendszer topicja, itt nem volt beteve. a vistae kicsit bonyolultabb, mint a win7-e.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36187) #41133696 válasza Воланд (#36186) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, én meg itt kerestem, mert azt hittem Vistáról szólt csak a történet, mivel Win7 esetében csak az Ultimate-eseknek jelent megoldást :B

(#36188) #41133696


#41133696
törölt tag

Most jutott eszembe hogy február 14-én kiadott frissítések közül egy nem ment fel, ez a KB2668562 amit a Silverlight 4-hez adtak ki, mint kritikus frissítést. Sajnos Vistára nincs 5-ös Silverlight és nem is lesz. A dologban az az érdekes, hogy bár nem ment fel, a Windows Update nem találja meg újból. Másnál ez jelentkezett?

(#36189) #41133696 válasza #41133696 (#36188) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még annyit, hogy a Secunia nem jelzi, hogy befoltozatlan SilverLight lenne a rendszeren :)

(#36190) Psych0


Psych0
őstag

Sziasztok!

Adott egy acer laptop, amit újra kell rakni. semmi recovery partíció, semmi, install dvd. A matricán windows vista home premium kulcs van. beteszek egy gyári vista business telepítő dvd-t, és nem fogadja el a termékkulcsot, pedig elvileg vista óta a telepítők egységesek.

Mi ilyenkor a teendő?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#36191) #41133696 válasza #41133696 (#36189) üzenetére


#41133696
törölt tag

No közben módosíthattak, mert az 5-ös Silverlight felmegy Vistára, de csak a 32-bites változat, a 64-bites továbbra sem, ami nem baj, mert végül is nekem már a 32-bites is bőven jobb mint a 4-es volt :)

(#36192) #41133696


#41133696
törölt tag

Ilyen sem sűrűn van, Vistán a 13-iai 19-órás frissítést megelőzve kiadtak egy frissítést, Windows 7 -et nem érint a dolog.

(#36193) kraftxld válasza #41133696 (#36192) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig ez nem mostani frissítés [link] Az elmult időben kiadott patchek mind KB2xxxxxx formátumúak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36194) #41133696 válasza kraftxld (#36193) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja látom, de abban az a szép, hogy ameddig nem írtam, nem jelezte hogy lenne ilyen update... szinte 2-3 naponta lefuttatom a Secuniát is, tegnap az jelezte például, hogy van új Xnview, és azt is, hogy van új Windows frissítés. Maga a Windows Update automatikusan naponta egyszer elmegy frissítést keresni, sosincs kikapcsolva, és bár azt pont nem fényképeztem le, de amikor megjelent a frissítés, ott az állt megjelenési dátum 13-ia :)

Szóval nem tudom mi lehet az oka :)

(#36195) kraftxld válasza #41133696 (#36194) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A secunia egy szar, nekem a programok felénél nem is jelzi, hogy van-e újabb verzió tehát nem érdemes rá alapozni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36196) Novics


Novics
senior tag

Ahojj!

Gondoltam egy nagyot, és felraktam egy 64 bites Vista Businesst a laposomra, mivel azt adtak hozzá. A win7 pöccre ment rajta, de gondoltam legyünk jogtiszták. Lényeg a lényeg, hogy már új kezdődött a románcunk, hogy egy egész napon át próbáltam beüzemelni a ujjlenyomat olvasó szenzort, de nem ment. Egy teljes reinstall megoldotta a gondot, igaz a drivereket úgy kellett összevadásznom a többi sárga felkiáltójelhez is. Azért ez elég bosszantó volt.
A ramdisk összekócolt valamit, és minden bekapcsolás után új driverként feltelepült valami, és kérte az újraindítást, meg ismét feltelepült, és kérte az újraindítást... Ezt sikerült megoldanom, csak el kellett menteni a ramdisk tartalmát, és minden indításkor betölti. Win7 alatt ilyen gondom nem volt.
Most az updatettel szívok. A KB2556532 már vagy tucatszor feltelepült, és még mindig jelez, hogy van új - és ismét csak ugyanez. Ha csekkolni akarom a frissítésket, akkor 80004002-es hibát dob, és eddig egyik megoldási javaslat sem hozott megoldást - REGSVR32 parancs, KB947821 hotfix. De még csak telepített frissítéseket sem látok, azt írja ki a drága, hogy nincsenek. Illetve az előzményekben szépen felsorolja, de ha törölni akarom őket, akkor nem talál egyet sem.
Nem életbevágó a dolog, mert elvagyok enélkül is, de eléggé bosszant a dolog. Valóban ennyire bugos lenne, vagy csak nekem nincsen szerencsém?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#36197) Tibi86 válasza Novics (#36196) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Lehet alap kérdés, de SP2-es dvd-ről telepítetted?
Mert az az nélküli vista, az tényleg bugos és ráadásul rohadt sokáig tart felfrissíteni. Viszont SP2 óta nálam ugyanolyan jól megy, mint a hetes.

Én egy Acer notin használom, ott mindent felismert a Vista SP2 pöccre. Sőt asztalin is egy Vista Utimate van, mert elég jó áron volt hozzá a kulcs. :)

[ Szerkesztve ]

(#36198) Novics válasza Tibi86 (#36197) üzenetére


Novics
senior tag

Lecsekkoltam, és az SP2 fent van, de csak nem akar normálisan működni! Lehet, hogy ebből megint linux lesz. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#36199) #41133696 válasza Tibi86 (#36197) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát engem speciel az idegesít, hogy ameddig nem kerül fel egyik Service Pack sem, addig kb annyi helyet foglal el a Vista amennyit a Windows 7, de miután felpakolom Service Pack 1-et, a Spervice Pack 2, és az összes frissítést a Windows Update-ről, mindjárt 10-15 GB-al többet eszik. Elvileg lehetne töröltetni vele a biztonsági másolatokat, de még nem szántam el magam rá, viszont az gáz, hogy a Standard 60 GB -os partición csak 16-17 GB van szabadon úgy, hogy ez a partíció csak a szűk rendszert és a kis kiegészítő programokat tartalmazza. Windows 7-nél meg van 25-30 GB szabadon ugyanilyen feltételek mellett.

(#36200) #41133696 válasza #41133696 (#36199) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, meg is van, még utána nézek SP2-nél is így kell e :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.