Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) cigam válasza #41133696 (#36500) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36502) Joker88


Joker88
őstag

A minden frissítéssel feljavított Windows Vista SP2 tűzfalát mennyire ajánlott otthoni gépen használni ?
Persze antivírus van . Vagy nézzek másik tűzfalat a gépre ? :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36503) szabonagyur válasza Joker88 (#36502) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem célnak megfelel, főleg router mögött.

(#36504) #41133696 válasza Joker88 (#36502) üzenetére


#41133696
törölt tag

Így bekonfigurálva meg tényleg csak az megy ki amit Te engedsz neki:

Extra biztonságos Win. Vista/7 tűzfal

(#36505) Joker88


Joker88
őstag

egy eléggé gyatra kérdés, nem is teljesen kérdés :D

ti mit szoktatok telepíteni,milyen programokat használtok Vistán ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36506) szabonagyur válasza Joker88 (#36505) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amire szükség van...:) Office és programok...

(#36507) #41133696 válasza Joker88 (#36505) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát az IE9-nél korszerűbb böngésző(ke)t, Chrome-ot és Firefox-ot. VLC-t, LibreOffice-t, Agnitum Postpost Firewall PRO-t, Microsoft Security Essentials-t.

(#36508) Joker88


Joker88
őstag

bár nem teljesen Vista-specifikus téma,de eléggé sokszor csinálja a friss telepítésű Vistán a Chrome..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36509) FoxiestFox válasza Joker88 (#36508) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs abban a videóban semmi érdekes, mintaszerűen tették le a gépet. :K

Btw nálam is csinálja ezt néha, de az Opera, Vistán is, 7-en is.. főleg a Ph fórumokon.

(#36510) szabonagyur válasza Joker88 (#36508) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam is csinálha, ez a verzió megint hulladék a chrome esetében.

(#36511) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. A Windows Vista, Windows Defender védelmi programja(értelemszerűen a legújabb frissítésekkel) egymaga mennyire jó, mint beépített rendszer védelmi program?
Illetve szabad-e bekapcsolva hagyni a Defender működését Avast free antivírus(vagy más antivírus) mellet, vagy érdemesebb kikapcsolni ha már az Avast free van fenn mint rendszer védelmi program? Működhet párhuzamosan a két védelmi program egyszerre, jobb lesz a vírus és kártevő védelme így vagy inkább kapcsoljam ki a Defendert? Köszi.

(#36512) szabonagyur válasza Tamás008 (#36511) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Magában mindenképpen kevés, mivel a Win7 és Vista defendere nem tartalmaz antivírus részt, tehát kell mellé valami. Avast mehet nyugodtan, ha zavarja az Avast automatán kikapcsolja, amúgy maradhat.

(#36513) #41133696 válasza Tamás008 (#36511) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha az Avast nem kapcsolja ki, akkor maradhat. Ha az Avast sok fals riasztást produkál, vagy zavar, hogy az ingyenes verziója "zaklat", akkor válts Microsoft Security Esssentials-ra.

(#36514) Storms


Storms
őstag

üdv

Friss Vista Ultimate SP2 X64-em van, fel szerettem volna tenni az alap programokat, de jópár nem is indul el. A telepítőjére ha rákattintok semmi sem történik pl.: Utorrent, GPU-Z.....
Tulajdonságoknál ezt írja:

ha rámegyek ,hogy tiltás oldása, utána már feltelepül. UAC kikapcsolva. Hol lehet ezt kiiktatni alapból a windows-ból? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#36515) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
A következőben szeretnék segítséget kérni.
Még a Notebok-os korszakomból van egy Eredeti Windows Vista Ultimate 64 bit-es telepítőlemezem.
A mostani asztali gépemre (WIN 7-SSD )szeretném feltelepíteni HDD.re nosztalgiából.
Alaplap Asus Maximus VI Formula.
USB-ről már telepítettem az OP-t HDD-re,de az alaplaphoz adott telepítőlemezről a driverek,programok nagy része nem telepíthető,a következő üzenet jelenik meg .


Itt van az alaplaphoz adott telepítőlemez.



Kérhetek linkeket ahol az alaplapomhoz letudom tölteni a drivereket,programokat amik jók.

Köszönöm. :R

(#36516) #41133696


#41133696
törölt tag

Mai:

(#36517) Joker88 válasza baboss (#36515) üzenetére


Joker88
őstag

amit adtál linket,azon az oldalon : támogatás -> illesztőprogramok és alkalmazások --> Windows 7

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36518) Pipó válasza #41133696 (#36516) üzenetére


Pipó
őstag

Üdv! Felmentek a frissítések, azóta a boot kb. 3 perc lett, illetve Chrome alatt megváltoztak a nem vastagon szedett betűk, olyan "festékhiányosak". Tapasztalt valaki ilyet? 64 bit business

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#36519) #41133696 válasza Pipó (#36518) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, nálam amolyan harmadlagos rendszer a Vista, már tényleg csak tartaléknak van fent, de majd holnap megnézem - két szobával arrébb van az a gép -, hogy van e ilyen kavarodás.

(#36520) Pipó válasza #41133696 (#36519) üzenetére


Pipó
őstag

Utána rakott fel még két frissítést, így a bootolás már jó, de a chrome böngésző így maradt. Az összes íves betűk 12 ás 6 óránál festékhiányban szenvednek. Biztos valamelyik frissítés okozta, mert közvetlenül előtte sem volt gond. IE jó, Chromium és Opera is szar.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#36521) Blue Eagle válasza Pipó (#36520) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, a Chrome-ban a betűk nálam is megváltoztak. Nagyon gáz lett. :W Most akkor? :F
32 bit Business

[ Szerkesztve ]

(#36522) Joker88 válasza Blue Eagle (#36521) üzenetére


Joker88
őstag

valaki talált már megoldást ere ? :U
eddig akármit állítgattam,nem lett jobb.. ( csak rosszabb :D )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36523) Joker88 válasza Blue Eagle (#36521) üzenetére


Joker88
őstag

talán...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36524) Pipó válasza Joker88 (#36523) üzenetére


Pipó
őstag

megjavult? Az MS-nek tutira maga felé hajlott a keze, nálam IE-n kívül nagyon gáz mindenen.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#36525) Blue Eagle válasza Joker88 (#36523) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ájjj, de szuper vagy! Ezt a hotfixet simán eltávolítottam és naggyon jó lett! Elmúlt a betűkór! :C :R :R

[ Szerkesztve ]

(#36526) Pipó válasza Joker88 (#36523) üzenetére


Pipó
őstag

Nálam is megoldódott, THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#36527) Joker88 válasza Blue Eagle (#36525) üzenetére


Joker88
őstag

csak rejtsétek el a frissítést,nehogy máskor véletlenül feltelepüljön megint.. :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36528) Hulot válasza Joker88 (#36523) üzenetére


Hulot
tag

Egy ideje nekem is megváltoztak a fontok a böngészőben (ezen fórum megjelenített betűi is) és más programokban is. Apróbbak, életlenek lettek. Én is töröltem a KB3013455 frissítést. Most úgy tűnik segített, de a boot idő igen megnövekedett az évek során.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#36529) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnapi:

(#36530) fasyrt


fasyrt
őstag

Van meg valami kedvezmenyes frissitesi lehetöseg OEM Vistat 7-re frissiteni?

(#36531) jeni


jeni
félisten

Üdv

Régebben a Vista Ultimate 64bit telepítésnél a nyelvi packot leszedtem és feltudtam tenni a magyart.
Most ismét telepítettem a Vistát a régebbi gépre de a korábban elmentett nyelvi csomagot nem tudom Windows alól a lemezről hozzákapcsolni. Nem látja a lemezen levőt.
A frissítés még nem kínálja fel.
Utólagosan miként tudnám magyarosítani?

Tudom banális kérdés,de van valami lehetőség,hogy a 32 bit is látja valahogy a 4GB MEMÓRIÁT? 32 bit alatt csak 3GB van.

64 bit alatt okés a dolog.

Csak a laptopon levő eredeti Vista matrica 32 bites elvileg, az aktiválásnál nem fogadta el a kódot 64 bit telepítése után,bár ez nincs rajta feltüntetve,esetleg lehet a Microsoft központtal aktiváltatni a gép alján levő serial számokkal?

ÍGY kényszerből a saját 64bit Ultimatet tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#36532) szabonagyur válasza jeni (#36531) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Akkor sorban...

Ultimate esetében a WU-nál az egyebek között vannak a többi nyelvi csomagok, onnan tudod letölteni.

A 32 bit nem fog többet látni.

A kód nyelv és bit független, csak azonos verziót kell felrakni, tehát ha HP volt rajta akkor 64 bites HP-t rakj fel. Amúgy MS segít az aktiválásban ha arról lenne szó.

(#36533) szabonagyur válasza fasyrt (#36530) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs, az csak a Win7 megjelenésekori első pár hónapban volt.

(#36534) jeni válasza szabonagyur (#36532) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Sikerült többszöri frissítésnél kiválasztani a nyelvi pakkot. Elsőre le se jöttek pedig ott voltak a listában,error üzenettel elakadtak korábban.
Az viszont technikailag elbaltázott döntés volt a Microsoft részéről,hogy 32 bit az csak 3GB lát!
Acer gépre tettem fel,de én szerintem itt nem az volt a gond,hogy Acer vagy Dell matrica,hogy Home vagy Pro verziós a dolog és hanem 32 bites az alján levő matrica! Annyira megkopott,hogy nem látni,hogy Home vagy Pro és melyik bit változat van oda ragasztva?Az biztos,hogy itthoni blti vásárlású.A serial aktiváló kód az rendesen látható. A gép eredetileg 64 bites kompatibilitásban lett legyártva. Az egyedüli dolog,hogy nem utalt 64 bitre,hogy csak 1 db 2GB ram volt benne. A saját 320GB HDD az vissza lett adva (vissza kunyizta mikor a gép elromlott-alaplap csere lett) Utólagosan tettem bele 2GB ramot, így meg van a 4GB de az a sanda gyanúm,hogy maga a Windows Vista matrica 32 bitre van kiadva. Hiába szereztem be gyártói független Vistát Home és Pro 64 bites op. rendszert eredeti módosítatlan kiadásban azt nem engedte aktiválni.

Esetleg ebben az esetben a Microsoft ügyfélszolgálata engedte volna egy 32 biteset 64-re aktiváltatni?

(#36535) szabonagyur válasza jeni (#36534) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem bit függő továbbra sem...

Szerintem amúgy nem Home Premium vagy Pro volt rajta hanem HOME BASIC.

(#36536) jeni válasza szabonagyur (#36535) üzenetére


jeni
félisten

ha netalán találnék egy 64 bites Home Basic op.rendszert (most a Basic helyett a Home van a köztudatban és a neten is,én is a legkisebb verzióra gondoltam-ha jól tudom egyedül a netbooknál volt még BASIC kifejezés) akkor sínen lennék vele?

a sima N (média player nélküli) verziós is mehetne? ezt látom egyik letöltő oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#36537) szabonagyur válasza jeni (#36536) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, Acer emlékeim szerint a 2GB RAM gépekhez simán Home Basicet adott csak. Ha tényleg ahhoz szól a kulcs akkor persze minden okés, de nézd meg mivel tud kevesebbet a Basic mint a Premium azért ;)

(#36538) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a gépem úgy tűnik nem komálja még a Windows 7-et sem. Így mindenképpen visszatérnék Vista-ra viszont van egy gondom.

Win7 alatt simán felmegy a gépem a router-re és netet is kap, de Vista alatt internet nincs, csak hálózat van. Ez mitől lehet. Korábban volt rajta.

A gép: Packard Bell Easynote MX52. Wifi modul: Atheros AR5007EG.
A router TP Link 740N.

A hálózat jelszavas anno ezzel a géppel és Vista-val lett belőve. Mi lehet a baj? Tiszta telepítéssel csinálom mindig.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#36539) jeni válasza Gery1987 (#36538) üzenetére


jeni
félisten

hello

magyarán sem a Vista64 sem Win7 alatt nincs wireless (letöltés innen) működésed a gépen?

a wireless oldala nem jó vagyis valamelyik szoftvert még fel kell tenned még.
lát valamilyen wifi jelet?
eszközkezelő mit kutat?
egyébként a Win7-el sokkal jobban menne a géped.
innen keresd ki a megfelelőt.
sőt az öcsémnek az Acer gépét megcsináltam és azon a Vista Ulti 64 van rajta,és ma jelezte,hogy a Win10-t automatikusan felkínálta letöltésre.

meglep. tudtommal csak a win7-től felfelé van támogatása a Win10-re.

(#36540) Gery1987 válasza jeni (#36539) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Gyakorlatilag illesztő nélkül felismeri mindkét rendszer. A router-ig elmegy, a jelszót is elfogadja, de netet nem kap. Most egy 32 bites Win7 Home Premium van rajta. Vista-ból is ez a verzióm volt. Egyenlőre jól megy, bár pár frissítés nem ment fel.

A 10-es frissítés nálam is megjelent de alkalmatlan rá ez a gép. A 8-assal is már hepciáskodott. Ott rengeteg frissítés dobta el magát.

Köszi a linket. Meglepett hogy még XP-t is fel lehetne tenni erre a gépre. :) Viszont akkor a 7-eshez való drivereket meg leszedem innen és max kap egy tiszta telepítést ezekkel a cucokkal.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#36541) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

nincs telepítőlemezem, de a laptophoz jár egy vista business.
honnan tudok egy érintetlen verziót beszerezni?
kösz előre is.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#36542) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok! Fura kérdésem van. Adott egy notebook (Dell E4300) alján egy eredeti windows-os matrica, mindennel ami kell, csak le van kopva. Amit látok egy komplett serial és ilyen formátumú szám: XXXXX-XXX-XXX-XXX
Azt viszont nem tudom, hogy ez milyen windowshoz kapcsolódik, mert az a része le van kopva a matricának. Ki lehet deríteni, hogy mihez van serialom?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#36543) piadex2 válasza Sheld (#36542) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

hát, ha az eddigi tapasztalatomat nézem, akkor ez valami más.
a windows legalábbis a 98SE óta biztosan xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx formútumú, angol betűk és számok vegyesen - ha nem tévedek. de szerintem mindjárt más is megerősít.
üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#36544) Sheld válasza piadex2 (#36543) üzenetére


Sheld
senior tag

A serial az 5x5 karakter, ez egy teljesen más számszorozat, ami pont a serial felett található.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#36545) piadex2 válasza Sheld (#36544) üzenetére


piadex2
senior tag

pontosan

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#36546) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne. Vistát akarok rakni a gépemre, de foglalkoztat, hogy mennyire tudja-e kihasználni az AVX-et az OS? Tudom, hogy érdemes lenne újabb oprendszert használni, de idült fanatikus módon én a vistához ragaszkodom. :DDD Valamint van egy 7 amp nevű gitártorzító program ami Vista alatt ugyanazon hangkártya driverrel szaggatott hangot eredményez, 7, 8.1 alatt pedig semmi gondja, ezt lehetne orvosolni valahogyan?

(#36547) Werkly


Werkly
őstag

Teljes rendszermentést milyen programmal tudnék csinálni? Vista 32 bit.

(#36548) Madara-san válasza Werkly (#36547) üzenetére


Madara-san
aktív tag

Én a Clonezillát ajánlom. CD-ről vagy USB-ről bebootolod, majd tudsz egy teljes image-t menteni a jelenlegi rendszeredről.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#36549) Joker88


Joker88
őstag

kicsit pang a fórumtéma,de hátha..

adott egy friss telepítésű laptop, vista home premium, 64 bit.
a gond az,hogy, ma délelőtt sikerült feltennem újra a rendszert, minden stimmel, minden fel van telepítve, de..
délután óta csak keresi a frissítéseket.. újra is lett indítva, a változás semmi. a Windows Update ablakban a folyamatjelző sáv csak pörög-pörög, semmi abalakot,szöveget nem dob ki, hogy hány száz frissítés elérhető..
a gép adatai röviden:

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36550) #93794560 válasza Joker88 (#36549) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Windows update már hetek, vagy inkább hónapok óta nagyon le van lassulva, a Windows 7-et is hosszú órák alatt frissítette fel. Volt olyan felhasznãló is, aki este elindította a frissítést, és a gép reggelre végzett. Amióta kijött a 10-es, állandóan ez van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.