Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

Azt hogy tudom megnézni hogy hány felhasználó lóg éppen a szerveren?
Köszi

(#1202) szallasi007 válasza metaldog (#1201) üzenetére


szallasi007
őstag

Ha azt akarod tudni rdp-n hányan vannak bent akkor legegyszerűbben feladatkezelő és felhasználók. Ha meg hogy megosztást hányan gyűrnek akkor powershell get-smbsession

(#1203) norbert400 válasza szallasi007 (#1202) üzenetére


norbert400
tag

A powershell csodákra képes. :D

Mai nap futottunk bele, hogy az egyik kilépő nevén volt egy olyan pc amit már rég nem is ő használ. Semmi más infó nem volt a gépről csak egy gyári szám. Powershellen lekértem, hogy a pc gyári számához milyen hostnév tartozik, a hostnév alapján pedig lekértem, hogy épp ki van rajta.

Így a világ újra megmenekült.

(#1204) szallasi007 válasza norbert400 (#1203) üzenetére


szallasi007
őstag

Küld el nekem privátba pls eme csoda ps parancsot jól lesz nekem is - mindig ilyenkor lesz nekem is vmi ilyen szívásom :DDD :R

(#1205) DopeBob válasza norbert400 (#1203) üzenetére


DopeBob
addikt

Lazán kapcsolódik, csak ahogy olvastam eszembe jutott. Nem brand gépek, tehát nincs gyári számuk. Lehet valahol AD-ben egy leltári számot? Vagy ki hogy oldja ezt meg? Sokat segíteni, nem mindíg vagyok up-to-date a doksikkal :U

MZ/X

(#1206) Magnat válasza DopeBob (#1205) üzenetére


Magnat
veterán

Nálunk a leltári a szám a gépnév kiegészítve pár plusz infóval.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1207) norbert400 válasza Magnat (#1206) üzenetére


norbert400
tag

Nálunk is így van.

szallasi: bocsi, hogy csak most írok, csak most jöttem be dolgozni azóta. most elküldöm. :D

(#1208) Steph88


Steph88
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni mert már ideje játszom vele de nincs tökéletes siker élményem. És már kezdek falnak menni :W

Szóval röviden, VPN kapcsolatot szerettem volna létre hozni egy windows 2012 server-en domain környezetben hyper-v -n keresztül. Tegyük fel, hogy párnap szenvedéssel és mschap-v2 csatlakozással megy is. Belülről, itt helyben. Megpróbálom elmagyarázni.

Szóval a szerver(ek) egy internal hálózaton mennek, 10.49.* címen DHCP-n. A fő kiszolgáló ahol van a VPN szerver, DNS, AD is, annak a szervernek két háló kártyát adtam. Egy 10.49.100.1 internal kártyát és egy external 192.168.1.100 ip-ű kártyát. Ugye ezt látja a kis otthoni D-Link wifi routerem is.

Van egy no-ip *ddns.net domain címem, ahonnan távolról elérem a router-et stb... Nah de most nem is ez a lényeg. Szóval már játszottam a DMZ-vel is (ezt is tanácsolták), hogy oda rakjam a 192.168.1.100 -as címet és mindent átenged. És itthon teljesen jól működik minden, amíg a saját wifi hálómon vagyok. Még akkor is ha a xxxxx.ddns.net címen hivatkozom a kapcsolatra. Amint viszont más hálón vagyok, nem jön létre kapcsolat.

Már annyira fel***ott, hogy simán csak egy RDP kapcsolattal kezdtem tesztelni. Port Forwarding 3389-es porton a 192.168.1.100 felé. A helyzet ugyanaz. Amíg a belső wifimen lógok egy másik laptoppal "messze" a host-tól, még ha a xxxx.ddns.net címet is adom meg az RDP-nek, simán authentikál és beenged. Amint külső (mobilon megosztott hotspot - laptoppal) indulok neki, nem jön létre a kapcsolat. Fura mód ha így a host gépet adom meg a routerben, a 192.168.1.50 címet amin a hyper-v kliens fut, az is működik.

Routeren már volt mikor az egész tűzfalat kikapcsoltam de... akkor se sikerült

Hirtelen már csak valami időtúllépésre tudok gondolni, hogy túl sok időbe telik neki kimenni a netre, vissza találni a routerhez, onnan rá a hostra, a hyper-v virtuális hálókártyát megtalálni amit ugye a server érzékelne és eldöntené mi a helyzet. De ez csak tipp. Kezdek kifogyni minden ötletből. És igen, nemrég töröltem a virtualbox-ot és nem ott próbáltam ezeket mikor mintha annak egyszerűbb és jobb lenne a hálózat kezelése :C :(((

Szóval ha van bárkinek tippje, megköszönném.

(#1209) szallasi007 válasza Steph88 (#1208) üzenetére


szallasi007
őstag

Bár azt felfogtam hogy ddns megy de azért az nekem nem derül ki hogy dupla NAT van e vagy sem.
Szóval a szolgáltató cucca is szór DHCP - t amiből a te routered is kap címet vagy sem?
Ha dupla NAT mögött van a vpn szervered akkor a szolgáltató tűzfalán (modem/router) is kell egy szabály meg a te routereden is.
Aztán még az is simán lehet hogy a VPN portja 47 1723 simán tiltva vannak hogy otthonról ne tudj VPN szervert üzemeltetni - Telekom pl csinálja az smtp-vel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#1210) VeryByte válasza Steph88 (#1208) üzenetére


VeryByte
őstag

Az 1.100-on mi a default gateway? Az 1.100-ról ki tudsz menni a net-re?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1211) Steph88 válasza VeryByte (#1210) üzenetére


Steph88
csendes tag

Huu, köszönöm.
Valamiért azt kiütötte a második háló kártyán. Most átjárónak felvettem neki a 192.168.1.1 és a 10.49.100.1 -et is. Így már az RDP megy külső netről (mobilnetről) is, de a VPN mindig csak a belső wifiről :D De már ez is előre lépés :D

(#1212) VeryByte válasza Steph88 (#1211) üzenetére


VeryByte
őstag

Ne legyen 2 default gateway. Csak az legyen, amin kimegy. Neki nem kell a 10.49.100.1. A 10.49.0.0/16 range-ben lévő gépeknek add csak meg a 10.49.100.1-et, nekik van arra szükségük. 2 default gateway nem egészséges.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1213) Magnat válasza Steph88 (#1211) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,
Ahogy már mondták, 2 DG nem jó, akkor egyik már nem default ... Csak a net felé legyen. Belülről azért megy ddns névvel is, mert a routered nat loopbackel, észreveszi h belülről jön a request és visszairányítja lan irányba.
Kérdezték már, de nem válaszoltál, a te routereden kívül van szolgáltatói router is? A router (bármelyik) nem rendelkezik véletlen beépített vpn funkcióval? Ha igen, azt kapcsold ki, mert különben a dmz ellenére is magára irányítja a kintről jövő vpn requesteket.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1214) Steph88 válasza Magnat (#1213) üzenetére


Steph88
csendes tag

Rendben, kivettem a két átjárót és csak a net felé van. De így se az igazi. Szolgáltatói router nincs, egy régi DIGI-s modem van. Ez még a 8mbps csúcs hálózat. Ebbe ne menjünk bele, már vagy az ötödik levelet írtam nekik, mert a városban szinte mindenki másnak be van húzva az optika :D Pedig a város közepén lakok :W

Szóval nincs szolgáltatói router. Az enyém D-Link 860L Asus firmware-el. Van rajta VPN funkció de az ki van kapcsolva. Távoli asztali kapcsolat megy mindenhonnan de a VPN valamiért megakad ha ki kell mennie a netre :(

(#1215) VeryByte válasza Steph88 (#1214) üzenetére


VeryByte
őstag

VPN átengedés van? (VPN passthrough)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1216) Steph88 válasza VeryByte (#1215) üzenetére


Steph88
csendes tag

Ilyen beállítást nem láttam :(

Küldök egy képet, hátha kitudjátok szűrni mi a katyvasz :D Bár tudom, így tűt a szénakazalban :U

[kép]

(#1217) zolee001


zolee001
őstag

Hátha olvassa vki
Essentials r2,office 365 connect hibát dob szokásához hiven,a neten fellelhetö reg key törlés nem vezet eredményre mivel a kulcs nem létezik
Vkinek esetleg ötlet?

(#1218) VeryByte válasza Steph88 (#1216) üzenetére


VeryByte
őstag

Milyen firmware verziót használsz pontosan?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1219) Steph88 válasza VeryByte (#1218) üzenetére


Steph88
csendes tag

3.4.3.9-099_cf494ea

Nem is néztem azóta lett-e újabb

(#1220) VeryByte válasza Steph88 (#1219) üzenetére


VeryByte
őstag

Egyébként milyen VPN-t akarsz beüzemelni? (PPTP, L2TP/IPSEC) Esetleg az ALG környékén néznék szét, meg ugye google a barátunk. Ez eléggé "router" problémának tűnik innen.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1221) Magnat válasza Steph88 (#1219) üzenetére


Magnat
veterán

Írtad korábban, h dmz-t is kapcsoltál, az most aktív? Milyen címre mutat? Ha nem, milyen portok vannak beengedve és hova?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1222) Steph88 válasza VeryByte (#1220) üzenetére


Steph88
csendes tag

MS-CHAPv2 hitelesítés. IPsec-el nem játszottam.

DMZ-ben is benne az 1.100.

Köszönöm a segítséget de szerintem feladom :D Valószínűleg tényleg router baki lesz. Ma már virtualbox-al is újra raktam mindent, helyzet ugyanaz. Belső wifi hálón gond nélkül megy mindenféle kiszolgáló hivatkozással, külső (mobil netről, ismerős digijéről) semmi. Fura mód az RDP rögtön betalál kívülről is szóval... Már kb minden lehetőséget próbáltam, lehet tényleg a routernek nem tetszik a dolog. Azért köszönöm az időtöket :)

(#1223) zolee001 válasza Steph88 (#1222) üzenetére


zolee001
őstag

SSTP Vpn a nyerö windows környezetben,ha játszós a server akkor instaláld az essentials role-t és a varázsló megcsinál mindent egy lépésben,max onnan kipuskázod mit ,hogyan konfigurált

A virtualizációs szoftverekbe renben volt a hálózat és a port forward?

[ Szerkesztve ]

(#1224) Steph88


Steph88
csendes tag

Köszi, majd erre is ránézek mit tud. Most egy kis időre jegeltem a témát de úgy is nemsokára elő fog jönni megint :D

Most másik problémával küzdök, ami olyan egyszerűnek tűnik mégse tudok ezen se átvergődni. Hátha tudtok segíteni mert google-n már nem tudom hogy keressek rá és nem találok értékelhető választ.

Tegyük fel, van egy darab domain, egy darab forest és kész. Viszont több domain controller. És én azt hogy tudom elérni, hogy mondjuk az egyik domain controller-hez x csoportnak legyen admin jogosultsága, másik dc-hez y csoportnak? A kliens gépekkel semmi gond, hogy group policyban beledobom a local admin group tagjaként x vagy y csoportot. De akárhogy nézem, dc-ken nincs lokális csoport. Vagyis van de az egész domain lokális csoportja. Vagyis ha a domain "built in administrators" csoportba beledobom x csoportot, akkor az minden dc-n admin lesz. De én azt akarom csak, hogy dc1 -en x csoport legyen admin, dc2-n meg y csoport. Remélem érthető :D

Tudom, hogy meg lehet valahogy oldani, csak a mikéntjére nem tudok rájönni :D Ha tudtok segíteni, megköszönném.

(#1225) Krix válasza Steph88 (#1224) üzenetére


Krix
őstag

Ennek így mi értelme lenne? Mit akarsz ezzel megoldani?

If it is not broken then don't fix it!

(#1226) Steph88 válasza Krix (#1225) üzenetére


Steph88
csendes tag

Most nem is a miérten van a hangsúly. Tegyük fel fikcióban, van egy nagy országos vállalat egy domaint üzemeltet. Megyénként 2-3 dc-vel. És lennének megyei rendszergazdák akik csak a saját dc-jükhöz férnének hozzá viszont ahhoz full admin joggal. De az egész országéhoz, többi megyei dc-hez ne. Kb így képzelném el. De leginkább a "hogyan lehetne ezt megoldani" kérdés érdekel. Mert az OU-khoz (megyénként külön OU) delegáljuk azokat az adminokat. Policyban a kliensek helyi rendszergazda csoportjához hozzá adjuk a megyei admin group-ot. De hogy lehet elérni azt, hogy heves megye dc-jének Heves megyei admin group legyen az adminja a "domain admins"-on kívül de máshol ne? :D

(#1227) szallasi007 válasza Steph88 (#1226) üzenetére


szallasi007
őstag

Lehet hülye megoldás, de child domain és site connection felé mennék el.
Szerintem a child domaineket mikor megcsinálod akkor ugye az gyermek.domain.akarmi lesz aminek külön domain adminja van. Ez csak azt az aldomaint tudja szerkeszteni. Az enterprise domain admin lennétek ti akik viszont mindenhol full jogotok lenne. Site linket gondolom ki kell hozzá építeni IPSecen és csókolom.
Arra kellene csak figyelni hogy amikor security vagy distro csoportot csináltok és minden aldomainen latszodnia kell akkor universal-ra kell tenni.

(#1228) Steph88 válasza szallasi007 (#1227) üzenetére


Steph88
csendes tag

"security vagy distro csoportot csináltok" -nyugi, nem csinálok én semmit :D Főleg nem ennyire komolyan. Csak érdekel a téma és kisérletezek itthon, szeretnék tanulni ebben.

Igen, köszi, child domaint már nézegettem és ilyen célra jó is lenne és úgy megy/menne. Viszont tudom, hogy megoldható egy domain-al is csak a "hogyant" nem :D. Site-okban meg még nem igazán vagyok otthon de nemsokára annak is neki fekszek, lehet sok mindent helyre rakna. A Child domain túlzottan elszeparálná a dolgokat. Szeretném ha a fő domain-ban pl. kiadott policyk az egészre hatnának(látszódnának) és ugye ha jól tudom(próbáltam) a child domain ennek gátat szab.

(#1229) szallasi007 válasza Steph88 (#1228) üzenetére


szallasi007
őstag

Ha default domain policy állítasz akkor az egész domain re hat, ha csak adott ou-ra vagy GP-re húzod akkor arra.

(#1230) Krix válasza Steph88 (#1226) üzenetére


Krix
őstag

Tegyük fel, hogy van DC1 meg DC2. A te példádban ezeken ugyanaz van mindkettőn mert egy domain van. Ha Pista full admin DC1-en akkor bármit állíthat DC2-n is mert a domain replikáció átvisz mindent. Vagy most én nem értek valamit?

Ahogy a kolléga írta a child domain lesz neked jó szerintem.

If it is not broken then don't fix it!

(#1231) zolee001


zolee001
őstag

Üdvözlet
Ismételten egy "eesentials experience"kérdés
Add Server folder a dashboardon,egy másik server lemezei lenne a cél de nem jelennek meg a tallozásnál (a dashboard adott menüben)
A második server értelemszerüen domain tag,sima member server ,a dashboardon,server managerben, RWA-n keresztül tökéletesen látszik
Ötlet?

(#1232) Steph88 válasza Krix (#1230) üzenetére


Steph88
csendes tag

Oké, így logikus persze. Ha csak kettő dc lenne. De tegyük fel van 12, megyénként 2-2. És oké, hogy replikálódik és mindenki látja az egész ország domain tagjait, ez még akár jó is. De tegyük fel ha a dc-n Baranya megyében futna egy dhcp szerver is, nem szeretnénk ha Csongrád megyei adminka belenyúlkálhatna.

Persze, kézenfekvő a childomain megyénként. Csak gondoltam, hátha meg lehetne oldani egy domain alatt, valamivel átláthatóbb lenne :)

(#1233) zolee001 válasza Steph88 (#1224) üzenetére


zolee001
őstag

Delegation körül nézelödj,olyan jogokkal ruházod fel ami tetszik

[ Szerkesztve ]

(#1234) Steph88 válasza zolee001 (#1233) üzenetére


Steph88
csendes tag

Igen, az tökéletes ad objektumok szerkesztési jogainak meghatározására de többre nem igazán :D Attól még nem lesz sajna admin az ott lévő serveren :( Nah mindegy, azért köszönöm a segítséget :D Hátha egyszer belefutok a megoldásba :D

(#1235) zolee001 válasza Steph88 (#1234) üzenetére


zolee001
őstag

Nem teljesen,pl egy mezei usernek adhatsz 1 db meghatározott jogot 1 bizonyos feladatra,szüréssel tudsz eljutni odáig

(#1236) hzcs


hzcs
senior tag

Használ valaki WSUS szervert? Az a problémám, hogy amióta a kliensek frissültek 1909-re, azóta csak jelentenek a szervernek, a frissítéseket nem onnan töltik le, így nem lehet szabályozni. A 1909-nél is ugyanaz a PolicyDefinition, mint a 1903, azzal működött.
Amióta 1909 van, azóta nem is tudok jóváhagyni frissítéseket, mert meg sem jelenik a listában Unapprovedként. A WSUS beállításainál pedig csak 1903 and later van (be is van jelölve), 1909 nincs. A korábbi verziók is szerepelnek, vagyis van olyan, hogy 1803 and later, 1809 and later, stb.
Valaki tudna segíteni, hogy mi a probléma? Gugli nem adott tanácsot.

Köszi!

(#1237) zolee001 válasza hzcs (#1236) üzenetére


zolee001
őstag

Volt vmi elcseszett update a WSUS-nak is emlékeim szerint,jelen pillanatban nem fut a WSUS nálam de egnézem és visszajelzek

(#1238) hzcs válasza zolee001 (#1237) üzenetére


hzcs
senior tag

Az nem régebben (kb 1 éve) volt? Ha jól emlékszem, abba is belefutottam, de itt nem a wsus frissült, hanem a kliensek. Amikor frissültek a gépek, akkor az újak már nem intráról szedték a frissítést, de a régebbiek (1903 és korábbiak) még igen. Ebből gondolom, hogy a 1909 miatt lett valami, nem a wsus update miatt.

(#1239) zolee001 válasza hzcs (#1236) üzenetére


zolee001
őstag

Most fut a wsus,semmi rendellenességet nem tapasztalok a 1909 es kliensek is updatelödnek
Group plocyval vannak teritve a wsus server elérése de managelésre a wsus consolt használom

(#1240) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Szerintetek az mitől lehet hogy van egy primary dc és most mellé tettem egy read-only dc-t is, a domain joined gépeken pedig kerberos audit failed (4625) kezdett megjelenni.
sid duplikáció nincs, gpupdate, kerberos token törlés, restart, domain-ból ki és visszatevés megvolt, de még mindig fentáll a hiba.
Wireshark alapján azt látom hogy a pc küld egy “as req” kérést a dc-nek, utána a dc egyből válaszol ilyennel:
KDC_ERR_C_PRINCIPAL_UNKNOWN
olyan mintha korrupt lenne a kerberos adatbázis. Találkozott valaki bármi hasonlóval?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1241) hzcs válasza zolee001 (#1239) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszönöm!

Nálam is GPO-val vannak beállítva a kliensek, ott nem lett módosítva semmi, mégis a Microsofttól szerzik be a frissítéseket, a wsus felé maximum jelentenek, de nem kérnek onnan le semmit.
Próbálkozok még, hátha...

(#1242) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, adott egy teszt virtuális környezet egy fizikai VM hoston. Többek között van egy WinServer 2012 frissen telepítve, AD létrehozva, alap dolgok bekonfigurálva, kliensek (jelenleg a fizikai vason 4 db kliens van) feltelepítve, beléptetve a domainbe.

Amit meg szeretnék valósítani, de nem megy: az összes AD-beli usernek legyen egy shared foldere, ami csak a saját accountjával érhető el, de bármelyik kliensen belépve. Tehát ahogy már most működik: én is be tudok bármelyik kliensen lépni a sajátomba, a kollégám is. Na ugyanez a shared folderrel. Maga a saját shared folder persze a szerveren lenne. Jelenleg egy 4 TB-os storage van a fizikai vason, ebből 30-30 GB allokálva a klienseknek, 1 TB a szervernek (30 TB system, a többi data). Ja, az extra kérés, hogy az így létrehozott sared folderek a data partíción legyenek, jogosultság automatikusan kiosztva (tulaj maga a szóban forgó user, neki full acces, plusz Administrators groupnak is, mindenki másnak semmi access).

Valahogy úgy képzelem el, mint a Linux+Samba esetén, amikoris mindig van egy //szerverhost/homes folder, ami, ha Pista van belépve, akkor annak a célja a /home/pista, ha Feri van belépve, akkor /home/feri, dinamikusan. Én Linux szervereket használok, és nálam Windows kliensen fel van csatolva a céges gépen az U: (mint userfolder) és az a sajátomra mutat. A kollégámnál pedig a saját Linuxbéli home-jára.
Na ez kéne Winen. Biztos létre lehet hozni ilyet, és nem egyesével (szép is lenne egy több ezer felhasználót tartalmazó AD esetén), hanem globálisan.

Ha tud valaki segíteni, megköszönném :R

Nem egy életbevágó kérdés, de azért nekünk fontos lenne. Mi nem vagyunk rendszergazdák, szoftvert tesztelünk, a fizikai rendszergazdák Amerikában vannak és egy belső projekt kedvéért (sem) fognak nekünk segíteni. A mi feladatunk most, hogy a készülő szoftverhez megalkossunk egy virtuális környezetet (ez van az említett VM hoston, 1 db szerver, 4 db kliens), de ennél a pontnál elakadtunk.

(#1243) szallasi007 válasza Keem1 (#1242) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

ezt fusd át:
[link]

(#1244) zolee001 válasza Keem1 (#1242) üzenetére


zolee001
őstag

Készitesz a server megosztáson egy mappát majd az ADUC-ban felcsatolsz a usereknek egy home mappát ami felcsatolodik
\\server\share\%username% formátumban

(#1245) Keem1


Keem1
addikt

(#1243) szallasi007 && (#1244) zolee001

Nagyok vagytok skacok! Még nem csináltam meg, de ahogy átolvastam mindkét javaslatot, szerintem ez tökéletesen az, amit én szeretnék.
Mindkettőtöknek köszönöm! :R

(#1246) Keem1 válasza Keem1 (#1245) üzenetére


Keem1
addikt

Jó, ez tényleg nagyon egyszerű volt, és automatikusan létrejöttek a folderek mindegyik kijelölt userhez. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#1247) kpepe111


kpepe111
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem mai darab ez az OS, de még pár helyen erősen dolgozik, és a segítségeketek szeretném kérni. :)
Szóval, Windows 2012 R2, és TLS + cipher suites.

Valaki el tudná magyarázni nekem, hogy mi alapján aktiválódik egy adott cipher suite ezen a Windows verzión? Adott a következő cipher suite lista a következő kulcs alatt:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Cryptography\Configuration\Local\SSL\00010002\Functions
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/secauthn/tls-cipher-suites-in-windows-8-1

Ha jól értem, lehet konfigurálgatni további registry kulcsokkal, hogy ezekből mi legyen az aktív. Mindent a következő kulcs alatt kell érteni, az egyszerűség kedvéért nem írom ki mindenhova.
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL

Nálunk ez a felállás jelenleg:
Letiltva:
Ciphers\NULL\
Ciphers\DES 56/56
Ciphers\RC2 40/128
Ciphers\RC2 56/128
Ciphers\RC2 128/128
Ciphers\RC4 40/128
Ciphers\RC4 56/128
Ciphers\RC4 64/128
Ciphers\RC4 128/128
Ciphers\Triple DES 168
Engedélyezve:
Ciphers\AES 128/128
Ciphers\AES 256/256
Letiltva:
Hashes\MD5
Hashes\SHA
Engedélyezve:
Hashes\SHA256
Hashes\SHA384
Hashes\SHA512
Engedélyezve:
KeyExchangeAlgorithms\Diffie-Hellman
KeyExchangeAlgorithms\PKCS
KeyExchangeAlgorithms\ECDH
Letiltva:
Protocols\Multi-Protocol Unified Hello\Client
Protocols\Multi-Protocol Unified Hello\Server
Protocols\PCT 1.0\Client
Protocols\PCT 1.0\Server
Protocols\SSL 2.0\Client
Protocols\SSL 2.0\Server
Protocols\SSL 3.0\Client
Protocols\SSL 3.0\Server
Protocols\TLS 1.0\Client
Protocols\TLS 1.0\Server
Protocols\TLS 1.1\Client
Protocols\TLS 1.1\Server
Engedélyezve:
Protocols\TLS 1.2\Client
Protocols\TLS 1.2\Server

Ennek eredményeképp az MS oldalán levő listából mindössze ez a 6 cipher suite aktív
TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_256_GCM_SHA384
TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_128_GCM_SHA256
TLS_ECDHE_ECDSA_WITH_AES_256_GCM_SHA384
TLS_ECDHE_ECDSA_WITH_AES_128_GCM_SHA256
TLS_RSA_WITH_AES_256_GCM_SHA384
TLS_RSA_WITH_AES_128_GCM_SHA256

Tehát csak azok, amik AES-t használnak, illetve GCM a bulk encryption.
Ha én engedélyezni szeretném mondjuk a TLS_RSA_WITH_3DES_EDE_CBC_SHA suite-t, akkor mit kell megváltoztatni? Mert önmagában a "Ciphers\Triple DES 168" engedélyezése nem elég. Ezzel totálisal elakadtam. GPO elvileg nincs a szervereken.
Remélem sikerült érthetően leírni a problémát, és elnézést, hogy hosszú lett.

Köszönöm és üdv,
Pepe

(#1248) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!
Van arra ötlet, hogy hogyan lehet szabályozni azt, hogy csak engedélyezett makrókat lehessen futtatni egy domain gépen Excelben? Azaz van-e arra mód, hogy csak digitálisan / elektronikusan engedélyezve, aláírva lehessen futtatni makrókat? pl: AD azonosítás után a saját nevét írja ki a felhasználónak az Excel, akkor az biztonságos vagy veszélyes? Sajnos abban nem vagyok otthon, hogyan lehet ezt szabályozni bármilyen formában is. Esetleg van valamiféle makró ellenőrző biztonsági szoftver? Ezeket az engedélyek hogyan "teríthetők" ki a felhasználóknak?

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#1249) Immy válasza pappkarcsi (#1248) üzenetére


Immy
őstag

hi,
A makro beállítást érintő group policy-k eléggé limitáltak, ilyen témákban keresgélj: [link]

Csak egy kis generális kérdés: mi alapján döntöd el, hogy egy makró veszélyes? :) Pláne ha encryptálva és obfuszkálva van és az AMSI interface-en keresztüli vizsgálat is bypassolva van? :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1250) pappkarcsi válasza Immy (#1249) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Hát ez jó kérdés. Szerencsére, ahol ez felmerült, nem ilyen típusú makrók készülnek.
Köszönöm a linket! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#1251) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Az oprendszer, amivel "birkózók" már a server2019-de nem találtam ilyen topikot, ezért gondoltam itt is tudtok segíteni.
Szóval szeretném, ha RDP-vel el tudná érni több felhasználó is egyerre a szóban forgó szervert. Meg is vásároltam az ehhez szükséges CAL licenszet. Sikerült is aktiválnom, legalább is a "Távoli asztal licenckezelőjében" minden rendben lévőnek tűnik. De amikor indítok egy távoli asztal elérést, akkor "huhog", hogy valami nincs rendben a licenszekkel. Ha elindítom a "Távoli asztali licencelési vizsgálómodult", akkor az azt írja, hogy "Ehhez a távoli asztali munkamenetgazda-kiszolgálóhoz nincs szabad licenc és a Távoli asztali lincencelési vizsgálómodul licencelési problémákat azonosított a távoli asztali munkamenetgazda-kiszolgálón."
Mi lehet a probléma? Tudtok segíteni?

Köszi előre is!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1252) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Van lehetőség Server 2012-vel a tartományban lévő gépeken a local admin fiók jelszavának cseréjére távolról?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1253) kraftxld válasza Dilikutya (#1252) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1254) Dilikutya válasza kraftxld (#1253) üzenetére


Dilikutya
félisten

És olyan is, hogy ezt nem egységesen minden gépnek állítom, hanem akár gépenként?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1255) kraftxld válasza Dilikutya (#1254) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, van olyan is :D
Pl, a fiatal szovjet mérnökök erre fejlesztették ki a LAPS-t.
[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1256) Dilikutya válasza kraftxld (#1255) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt láttam, szép és jó, de fel kell rakni a kliens gépekre is. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1257) kraftxld válasza Dilikutya (#1256) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez pár perc group policy-vel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1258) tovades


tovades
csendes újonc

Sziasztok!

Win szerverben kezdő vagyok. Adott egy win2012 szerver és 20-25 kliens gép iskolai hálózaton. A szerveren fel van véve minden kliens a tartományba, és vannak felhasználók is (tanulók).

Van egy általános felhasználó, amivel én is be tudok lépni a legtöbb gépre és itt jön a bibi. Van olyan gép is amire ezzel nem, pedig elvileg tartományban van mind.

Az általános felhasználó alól egy gépre tudok telepíteni, ha megadom a szerver rendszergazdai hozzáférését. A többi gépen ez nem működik. 5-6-on próbáltam. Tudom GPO-val is lehet telepíteni, de ennek a programnak csak exe telepítője van, nincs msi. Persze biztos meg lehet oldani máshogy, de ahogy írtam egyelőre kezdő vagyok.

Szóval a kérdésem az, hogy miért nem tudok telepíteni az általános felhasználó alól, a rendszergazdai hozzáférés megadásával? Ezt kapom, amikor telepítésnél megadom a rendszergazdai hozzáférést: "ezzel a hitelesítő adattal nem lehet bejelentkezni mert a tartomány nem érhető el".

(#1259) Visormail válasza tovades (#1258) üzenetére


Visormail
addikt

Elvileg tartományban van mind? :D Ezt azért biztosra kellene tudni.

A hibás gépeken jó a dátum/idő? Lehet róla pingelni a szervert? DHCP-n kapja az ip-t? ipconfig /all jó a dns cím (tehát a szerveré)? Az általános felhasználó ugyanabban a tartományban van mint a gép? tartománynév\felhasználónév formában megadva sem engedi be?
Nem estek ki a gépek a tartományból? [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1260) tovades válasza Visormail (#1259) üzenetére


tovades
csendes újonc

Bocsánat a lassú válaszért. Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. :)

Tartományban vannak (7-8-at próbáltam összesen eddig) Kb. 6-nál be is tudok lépni az általános felhasználóval, kettőnél azzal sem tudok belépni. Pedig mindenhol írja bejelentkezésnél a tartomány nevét. Ahol be tudtam lépni, ott telepíteni eddig kettőn tudtam, a többin a fenti üzenetet kapom a rendszergazdai felhasználó-jelszó párossal.
Az idő siet 5-6 percet. A szerveren is ez volt a helyzet, de ott beállítottam. A kliensen nem tudom, mivel nincs jogom hozzá. :/
A DHCP-t a Kifü routere osztja.
Ahol be tudok lépni, ott tudom pingelni a szervert.

A DNS címnél a szerver címét kell megadni? Ha igen, ezt nem ellenőriztem még, de feltételezem, hogy ha tartományban van akkor azt kapja automatikusan. Vagy manuálisan kell beállítani minden kliensen? A tartománynév\felhasználóneves bejelentkezést is kipróbálom majd a hét elején.

(#1261) Visormail válasza tovades (#1260) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt írták egy fórumon "Ha jól emlékszem, max 5 perc eltérést tolerál a DC és a kliens között."

A DNS címet is a DHCP osztja ki, ha azt egy router osztja, akkor az automatikusan nem tudja a te DNS szervered címét.

"Ahol be tudok lépni, ott tudom pingelni a szervert." Ezeket ott kellene ellenőrizni, ahol nem tudsz belépni. Mondjuk egy helyi felhasználóval.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1262) tovades válasza Visormail (#1261) üzenetére


tovades
csendes újonc

Ma összehasonlítottam két gép hálózati beállításait. Mindkettőn belép az általános felhasználóval. Az egyiken tudtam telepíteni, a másikon nem. Mindkettő tartományban van (sőt az összes többi gép is, nincs panasz hogy a felhasználók nem tudnak belépni). A DNS is rendben, a szervertől kapják. Pingelni is tudom a szervert mindkettőről.

A helyi felhasználó és az idő jó ötlet volt. Sikerült belépni helyi felhasználóval (rendszergazdai jogokkal), amit eddig nem tudtam, hogy hogyan lehet tartományban lévő gépnél (innen is látszik hogy szerverben kezdő vagyok.) Beállítottam az időt, újraindít és egyből ment is a telepítés... Ezt egyelőre csak egy gépen bírtam megcsinálni, többre nem volt időm. Remélem ez lesz a megoldás a többi gépnél is. Nagy-nagy köszönet az ötletekért!!

(#1263) Visormail válasza tovades (#1262) üzenetére


Visormail
addikt

Na, akkor ez volt a baj. Lehet az időkiszolgálót is kiosztani DHCP-vel, ill. tartományban leginkább csoportházirendből. Van itt logouton egy elég részletes leírás [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1264) kuk@c


kuk@c
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Több server verziónál is előfordult az alábbi:

Windows Server 2022 Standard: beállított működő RDP-k, majd WinUpdate után a mezei felhasználókat ez fogadta. Rendszergazdák simán kapcsolódtak. (le kellett szednem az updatet hogy újra be tudjanak lépni)

Windows Server 2016 Essentials: friss telepítés után mezei tartományi felhasználó szintén ezt kapta.

Természetesen a felhasználók hozzá vannak adva az "Asztal távoli felhasználói"hoz.

Találkozott mostanság valaki hasonlóval?

Köszi előre is a segítséget!

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#1265) Steph88 válasza kuk@c (#1264) üzenetére


Steph88
csendes tag

Hmm, pedig nagyon jogosultsági problémának tűnik nekem így...

[ Szerkesztve ]

(#1266) kuk@c válasza Steph88 (#1265) üzenetére


kuk@c
tag

Ez biztos. De az hogy hol nyúl bele az update a beállításokba? :F
Látszólag jogosultságok a helyükön, de közben mégsem... :W

Friss telepítésnél (Server2016 Ess.) is ezt adja sima usernek, pedig máskor pöccröff ment minden...

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#1267) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Meglévő és használatban lévő windows 2008R2 szervereimet (2 db terminálszerver és 2 db fájlszerver) kellene virtualizálnom a rendelkezésre álló windows 2012 szerveremre hyper-v virtualizálással. Tudnátok segíteni, hogyan lehet átmozgatni a fizikai vason lévő w2k8R2 szervereimet az említett w2k12 hyper-v alá? A fájlszerverek nem tűnnek nehéznek, a terminálszerverektől tartok, a telepített speciális alkalmazások miatt.
Segítségetek előre is köszönöm :R

www.refujvaros.hu

(#1268) kraftxld válasza kymco (#1267) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Retró klubbot alapítassz? :D Kb kukázni kéne mindet és legalább Server 2019-el újraépíteni, mert már egyikre sincs security patch.
A Windows 2012 milyen hardveren van? Ezt is legalább Server 2016-ra fel kéne húzni.

A folyamat amúgy egy sima backup / restore megfelelő eszközzel.
Az ingyenes Veeam Agent is tud ilyet, lemented, a recovery ISO-t boot-olod a virtuális gépbe és visszatöltöd a mentést. Ugyanezt meg lehet csinálni a Veeam Backup and Replication konzolból is.

De van rá sok egyéb megoldás, a mentő szoftverek többsége tud ilyet, de a legtöbb az fizetős.

Szóba jöhet még a disk2vhd amivel egy .vhd file-t tudsz csinálni a gépről, azt pedig némi szerencsével be tudod indítani mint VM.

A virtualizáció után persze a hardverhez függő driverek pucolása, integration tools frissítése, egyéb optimalizációk, mentés beállítása, stb.
Valamint a forrás gép kikapcsolva legyen a művelet alatt amint a végső mentés elkészült. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1269) kymco válasza kraftxld (#1268) üzenetére


kymco
veterán

Állami intézmény, azzal főzök, amim van :D
De köszönöm a hasznos tanácsokat. Elindulok majd az egyik irányba.

www.refujvaros.hu

(#1270) kraftxld válasza kymco (#1269) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért egy Windows Server 2022 standard nem olyan őrült összeg, azzal le lehet fedni a host-ot meg 2 db VM-et is.
Milyen hardvered van amin szeretnéd futtatni a Hyper-V-t? Mert van ingyenes belőle teljes funkcionalitással, csak GUI nélkül, így legalább a host-on rendes újabb OS lehetne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1271) kymco válasza kraftxld (#1270) üzenetére


kymco
veterán

Fujitsu Primergy RX2530 M1

www.refujvaros.hu

(#1272) kraftxld válasza kymco (#1271) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Server 2016-ot is támogat, ha kis pénz kis foci van, akkor én egy [link] Hyper-V server 2019-et tennék a vasra, majd erre virtualizálnám a többi gépet.
De inkább kisírnék egy Server 2022 standard-ot :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.