Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) PuMbA válasza Jhonny06 (#1344) üzenetére


PuMbA
titán

UHD filmek lejátszása topik összefoglaló... :) A TV-s dolgokat kihagyva természetesen. Intel VGA drivert frissítsd a legújabbra, valamint legfrissebb Windows 10. Alaplap (chipset, usb, rapid storage) driverek is legyenek a legfrissebbek az alaplap hivatalos honlapjáról. Dual channel RAM sem árt az Intel VGA-nak, mert egy 4K videó alatt azért dolgozik, különösen, ha a topik összefoglalóban a 4-es pont szerint nem kapcsoltad ki a képbirizgálókat.

[ Szerkesztve ]

(#1352) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
VLC mobil alkalmazásban ha helyi hálózaton keresztül nézek filmet, akkor az előzményekben a film címe helyett "ORIGINAL" látható. VLC klónnál is hasonló a helyzet.

Megoldható valahogyan, hogy helyesen, a film címe legyen látható?
Sorozatok nézésénél így nyomozni kell, hogy hol tartottam...

(#1353) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

üdv néktek. mióta az eszemet tudom vlc-t használok, azonban ma teljesen kiakasztott. egy videóklippet csinálok premiere-ben. kirendereltem, majd látom vlc-ben lejátszva hogy egy helyen megáll a kép 2X is néhány képkockányira. gondoltam biztos a rendernél ment félre valami, mert ott épp elég bonyolult effektek vannak. kirendereltem újra, a hiba továbbra is fennál. premiere-ben átnéztem képkockánként, minden oké, újra-renderelem. továbbra is rossz. gondoltam sebaj, feltöltöm youtube-ra mutiba a megrendelőnek így hibásan, aztán majd javítom. nézem youtube-on, ott hibátlan. lejátszottam a file-t windows media playerrel (azt se tudtam hogy az még létezik), ott is hibátlan. felmerül a kérdés, hogy mégis mi a franc? (a gépem i7-6700, GTX1060 6GB) gondolom valami beállítás van elhágva. ötlet?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1354) JoeCockBill válasza JoeCockBill (#1353) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ahha, szóval ha kikapcsolom a hardware-accelerated decoding-ot akkor jó

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1355) Zaja2


Zaja2
senior tag

Helló!
Miért van az, hogy a YT videókat normálisan streameli a VLC, míg más online lejátszók videói akadnak lejátszás közben?Be lehet ezt valahogy állítani VLC-ben vagy van jobb lejátszó online filmezéshez?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#1356) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki mitől lehet az az anomália, hogy videó lejátszásakor (H264 kódolt FullHD 60fps) amikor a videó kimenet automatára van állítva gyors jeleneteknél akadozik a kép.
Azonban, ha a videó kimenetet átállítom "OpenGL videókimenet" nem akadozik a videó.
Direct3D9 esetében szintén jó, de ott a színek, fényerő eltér az eredeti videótól.
Direct3D11 esetében akadozik.
A gép első kanyarban i4670k 32Giga RAM GTC750TI OC
Lecseréltem a gépet Ryzen 2600X GTX1660OC 32Giga DDR4 RAM
Tehát nem gép teljesítményével van gond.
A windows nem lett újra rakva és nem is nagyon szándékozom újra rakni, mert minden más jól működik és elég sok program van feltéve.
angol nyelv tudása nélkül nem nagyon megyek semmire nemzetközi fórumokat olvasva, magyar vonatkozásban meg nem találtam erre a problémára magyarázatot.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1357) mizu válasza AMDaZERG_1 (#1356) üzenetére


mizu
aktív tag

Szia! Ssd-ről vagy hdd-ről nézed?

▫️ PH! FAN ▫️

(#1358) AMDaZERG_1 válasza mizu (#1357) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Volt HDD is és most SSD

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1359) mizu válasza AMDaZERG_1 (#1358) üzenetére


mizu
aktív tag

A beállításokban minden beállítást megjelenítve, videó-> csendes szinkronizálás segít?
Illetve MPC HC-vel játszva milyen a film?

▫️ PH! FAN ▫️

(#1360) AMDaZERG_1 válasza mizu (#1359) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Kipróbáltam a csendes szinkront nem segített.
Felraktam az MPC HC-t és azzal is akadozik a lejátszás.
A lejátszandó videó ~8000 és 21000kb/s között változik.
H264 - MPEG4 AVC (part 10) (avc1)
1920x1080
60fps
Főszínek: ITU-R BT.709
Színátadási függvény: ITU-R BT.709
Színtér: ITU-R BT.709 tartomány
Kodek: MPEG AAC Audio (mp4a)
Mintavételezési gyakoriság: 48000 Hz
Bitek mintánként: 32
Több ilyen kódolású videót is megnéztem és mondhatni mindegyiknél ezt csinálja lejátszáskor.
A lényege: kis sportkamerával készült videók
Alaphelyzetben:
Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)
Videofelbontás: 1920x1080
Képkockasebesség: 60
Dekódolt formátum:
A lejátszandó videó ~42000 és ~61000kb/s között változik.
Ezt Adobe After Effectsel szoktam szerkeszteni.
Eleinte pár perc videó lejátszás után szaggatott, de amikor ~1 másodpercre leállítottam a lejátszást és folytatta nem szaggatott.
Most kipróbáltam azt, hogy az adott szakasznál, ahol szaggatni kezd megállítom visszaléptetek ~2 másodpercet megállás nélkül és ugyanazon a résznél nem szaggat. Megint visszalépek ~2 másodpercet és megint szaggat. Mindezt VLC videó kimenet automatikusra állítva.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1361) mizu válasza AMDaZERG_1 (#1360) üzenetére


mizu
aktív tag

MPC HC + madvr-t ajánlom. Alapbeállítású MPC HC kell. És mellé madvr. [link]

És utána be is kell állítanod az MPC HC kimenetnél madvr-re!

[ Szerkesztve ]

▫️ PH! FAN ▫️

(#1362) AMDaZERG_1 válasza mizu (#1361) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

EZ a videó alapján jártam el.
Véleményem szerint most így jó, mert most MPC alatt nem akad meg azokon a részeken, ahol korábban akadozott a lejátszás. Most meglátásom alapján úgy játssza le a videót, mint a VLC OpenGL videó kiment használatával.
Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást, segítséged!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1363) mizu válasza AMDaZERG_1 (#1362) üzenetére


mizu
aktív tag

Örülök, hogy sikerült összehoznunk.

▫️ PH! FAN ▫️

(#1364) prozodus


prozodus
őstag

Van, akinek már nemcsak a gépén van vlc... :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#1365) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Olyan problémám van, hogy van egy full HD-s ts fájlom, amire mkv toolnix-al raktam rá + hangsávokat.

Ezután a vlc szaggatva játssza le a videót, de bármilyen más lejátszóval jó. (mpc, potplayer, windows media player, tv-n is jó)

Lehet valamit állítani kellene a vlc-ben, hogy jó legyen?

(#1366) PuMbA válasza AMDaZERG_1 (#1362) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy régi és elavult videó, ráadásul egy hozzá nem értőtől. Az interneten található dolgok 95%-a szemét. Kikapcsolja a hardveres gyorsítást, hogy a CPU-d pörögjön 40W-os fogyasztással, amikor a VGA 4W-ból dekódolná a videót...

Bajaid lesznek a későbbiekben egyes videókkal így. Az UHD filmek lejátszása topik összefoglalóját nézd meg itt a PH!-n.

[ Szerkesztve ]

(#1367) AMDaZERG_1 válasza PuMbA (#1366) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszönöm a figyelmeztetést!
Én már akkor a VGA-ra raktam a HW gyorsítást.
Gondolom erről van szó:

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1368) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#1367) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Közben a belső szűrőknél is átállítottam ilyenre és az ajánlott leírásban található információk szerint is változtattam. Határozottan VGA-val dolgoztatja a számolást. :)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1369) PuMbA válasza AMDaZERG_1 (#1367) üzenetére


PuMbA
titán

De ne CUVID-re, hanem D3D11-re :) [link] Itt nézd meg az összefoglalót (a TV-s részeket természetesen ugord át), és eszerint frissítsd a progikat (a legújabb 1.9.1-es MPC-HC-ra), valamint állítsd vissza alapértelmezettre az MPC-HC és madVR beállításokat, mert sok felesleges dolgot is beállítatott veled az a videó. Például ezen a képernyőn a YADIF teljesen felesleges, ha már a VGA fogja megcsinálni a deinterlacing-et.

[ Szerkesztve ]

(#1370) AMDaZERG_1 válasza PuMbA (#1369) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

"D3D11" igen, erre állítottam a második körben.
Köszönöm a figyelmeztetést, és segítséget!
Ja, és a videót visszanéztem, és amiket átállíttatott azokat mindet alapértelmezettre raktam vissza :)

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1371) PuMbA válasza AMDaZERG_1 (#1370) üzenetére


PuMbA
titán

"Ja, és a videót visszanéztem, és amiket átállíttatott azokat mindet alapértelmezettre raktam vissza"

Ok, de egyszerűbb és biztosabb lett volna megnyomni az alapértelmezettre állítás gombot az MPC-HC-ban és a madVR-ben is, ahogy leírtam az összefoglalóba, mert úgyis csak pár dolgot kell átállítani ehhez képest :)

[ Szerkesztve ]

(#1372) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Be tudom állítani a VLC-ben, hogy a kívánt sorozat epizódjainál megmaradjon a hangsáv és a felirat beállítás?
Hiába jelölök ki több epizódot, állítom be az angol nyelvet, magyar feliratot (alapból magyar nyelvvel és "tilt" felirat beállítással kezd), új epizódnál magyar nyelven, felirat nélkül kezdi a lejátszást. MKV fájl, mely tartalmazza a két nyelvet és a két felirat nyelvet.
Vagy ez a film kódolásában van?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1373) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Jelenlegi konfigurációmmal akadozik a kép (hanglejátszás az folyamatos), abban az esetben, ha 4K-s (2160p) videót játszom le a legfrissebb VLC programmal (3.0.8).

- Core i7 7700K
- 16GB RAM 2400 Mhz
- MSI 1070 Gaming X videokártya
- QHD felbontású monitor (144 Mhz)

Egyik ismerősömnek szinte ugyanilyen gépe van, csak Core i5 processzorral és nem akad Nála egyáltalán.

Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a probléma ?

(#1374) klaca1978


klaca1978
tag

ÜDv!
Stream/műsorszórás nem jön össze. Próbáltam RTSP és HTTP protokollal, portokat is próbálgattam. A stream elindul, de a másik gépen vlc-ben MRL-t nem tudja megnyitni. Kikapcsoltam minden tűzfalat, vírusírtót, de csak nem megy. Néztem tutorialokat, is, ott is így van a beállítás, nem értem mi lehet. Mit lehetne még állítani?

[ Szerkesztve ]

(#1375) klaca1978


klaca1978
tag

Kicsit halott a topic. :) Nos, frissítettem mindkét oldalon a vlc-t. Most http-n működik, csak nincs hang, illetve a vevő oldalon a lejátszás kb. 50mp-ként megszakad. :W

(#1376) Viszlát válasza mattheus (#1373) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudom mi a probléma, de HEVC anyagoknál nálam is összefossa magát a VLC, felbontástól függetlenül. Gondolom majd gatyába rázzák a HEVC támogatást, addig meg MPC-HC.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1377) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

3.0.8-as VLC-t használok, és mitől lehet hogy néha pixeles lesz a kép, vagy szétesik, nem is tudom hogy jellemezzem? Általában akkor jön elő amikor leállítom a filmet, majd visszaindítom. Pár másodperc után abbahagyja, de elég zavaró.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#1378) gergo5991


gergo5991
őstag

valaki megtudná mondani miért van az, a vlc mobil applikációnál ha samsung tv-re szeretném küldeni a filmet, csak a hang van a kép fekete ?

(#1379) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok,
Próbálkozott már valaha valaki olyasmivel, hogy:
2 gép lanon(router) mind a 2 gépen 1-1 fájl (azonos név, azonos idő, de különböző tartalom) egyszerre lejátszása?
Folyamatosan újra és újra szinkronizálná magát, hogy ne csússzon meg a videó vagy amikor újra indul a video az elejétől...

Net sync néven írogatnak róla neten, de ez mintha olyan lenne, hogyha 1db video streamet darabolna sok kijelzőre (de ha így van az nekem nem jó sajnos...mert a tartalom különbözik)
https://wiki.videolan.org/Documentation:Modules/netsync/

(jelenleg 1 gépről működik úgy hogy a 2.2.8-ason megy az egyszerre indítás, de a hdmi és a vga kábel hossz befolyásolja és van hogy leakad az egyik video)

De ha van más lejátszó ami képes erre (Mplayer?) nekem az is jó.

(#1380) gergo5991 válasza gergo5991 (#1378) üzenetére


gergo5991
őstag

megtaláltam a megoldást, ipad vlc-ről samsung tévére wifin keresztül screen mirroringal lehet lejátszani a filmet,
a probléma az volt, hogy ipad-en a vlc-ben a local hostot bekapcsolva hagytam emiatt nem volt kép, ha ezt kikapcsolom screen mirroringal megy a samsung tv-n a kép - bár picit mintha laggolna / szaggatna pedig kva jo wifi van itthon
Önmagába ha nem screen mirroringezek és vlc-bol küldöm tv-re a filmet úgy még mindig csak hang van, kép nincs.

Remélem ha ez bárkinek segit akkor megérte leirnom :D

[ Szerkesztve ]

(#1381) Yaku76


Yaku76
újonc

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy kell beállítani az epg-t a vlc-be? Sehogy nem akar menni. Azt tudom mit kell beirni, de hogy hova aztg nem találom.

(#1382) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Új gép, új Win10, új VLC. (Legfrissebb)
Próbáltam fényerőt, kontrasztot állítani a videón...de nem sikerült, pedig be volt kapcsolva hogy azonnal alkalmazza a videón még okézás előtt. Sem úgy, sem okézás után sem csinálta. Aztán a Winfos kiírta, hogy a VLC bizonyos funkcióit letiltotta...mit lehet ezzel kezdeni? Tűzfalat kell megnéznem?

(#1383) angyalpc2 válasza prozodus (#1364) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

(#1384) Atomantiii válasza Atomantiii (#1365) üzenetére


Atomantiii
őstag

Erre valakinek ötlete? Megint előjött egy másik videónál.

[ Szerkesztve ]

(#1385) Adam035


Adam035
kezdő

Sziasztok!

VLC-ben lehet több saját videót streamelni egymás után, vagy csak egyet? Mert hiába adok hozzá több fájlt, a "közvetítés" gombra kattintva mindig csak az első videót közvetíti, a többit nem. Ha lejátszólistát csinálok belőlük, azzal ugyanez a helyzet.
Előre is köszi a választ!

(#1386) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Erről mi a vélemény: [link] Honnan szedi a Majorgeeks az ilyen telepítőt? Hivatalos oldalon(ott is csak az ftp-n 3.0.9.2 van,de semmi újabb). Ez valami mókolt telepítő lehet vagy valós? Na meg az is fura,hogy tavaly augusztus óta nem jelent volna meg hivatalos Vlc oldal szerint új stabil kiadás?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1387) Dumi86 válasza Dumi86 (#1386) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nahát közben megtaláltam :C Valós kiadás ez a 3.0.10-es tényleg :) Itt elérhető: [link] Mondjuk hogy maga a Vlc mikor ajánlaná fel mint frissítés azt nem tudom.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1388) Fülöp Ferenc


Fülöp Ferenc
friss újonc

Hogy tudom elmenteni a világosított videót a VLC 3.08 _ban , sehogy sem sikerűl , vagy méretváltoztatást alkalmazni , vagy bármilyen videó változtatást elmenteni , kérlrk segítsetek

(#1389) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Sziasztok.Nem tudom,hogy valaki találkozott-e már ezzel.Engem elképesztően zavar.Szóval adott egy androidos Sony tv.Letöltottem rá a VLCt.Minden jó minden fasza,de amikor olyan filmet nézek ahol a film nem tölti ki a teljes képernyőt a kép teteje és alja nem felkete,hanem szürke.Remélem érthetően írom.Nem a minimális fényerővel van a baj,mert a filmben a fekete az fekete,hanem azzal a résszel ahol a nics film.A gyári lejátszón jó,de a VLCn szürkén jelenik meg így este például irgalmatlanul zavaró.Van rá valami mód,hogy ezt át tudjam állítani?

[ Szerkesztve ]

(#1390) Luck Dragon

Android esetén a VLC alkalmazáson belül a hang normalizálót merre található?
Mert most minden zene más hangerőn szól. Köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1391) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#1390) üzenetére

Közben meglett, Hátha egyszer még keresi valaki:
Aktuális zenénél jobb felső sarokban , három pötty, hangszín szabályozás majd legfelső csúszka bekapcsolása.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1392) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, nem tudja valaki manapság Windows 10-en hogy lehet a legújabb vlc verziókat (vagy akár más, ingyenes lejátszót) alkalmassá tenni java menü-s blu-ray filmek lejátszására?
Ha jól emlékszek anno. én is úgy csináltam, ahogy az itteni topicban is feltüntetett egyik linkben írják, de W10-en ez nekem valamiért nem működött (de lehet hogy én csináltam rosszul).

Fancy quote placeholder

(#1393) moma


moma
őstag

Sziasztok. Egy 1080p-s mkv videót lejátszva először az volt, hogy az egyik első kép beragadt és csak a hang ment tovább. Majd annyit csináltam, hogy a Video beállításoknál az Outputot átraktam Open GL video outputra. Ekkor kicsit tovább ment, de így is az lett, hogy beakadt a kép előbb utóbb. Mi lehet a gond, mit kellene még beállítani?
Vagy van valami javasolt lejátszó vlc helyett?

we all deserve a bit of luck.

(#1394) Memora válasza moma (#1393) üzenetére


Memora
senior tag

MPC-HC, Potplayer, KMplayer, stb.

Fancy quote placeholder

(#1395) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok!Be lehet-e állítani,hogy egy BD50-es ISO formátumú filmnek is működjön VLC-ben a menüje?

Mert betölti a VLC,és bejön a menü is,de nem tudok lépkedni a menü pontok között,egérrel se és billentyűzettel se.Igazából a lemez extrái érdekelnének,csak mondom ezt a pontot képtelen vagyok elindítani,mert már eleve oda navigálni is.Csak magát a filmet tudom elindítani,mivel alapból a lejátszás gombon van úgymond a kurzor.

Vagy ha esetleg ez szerintetek VLC-vel márpedig nem fog menni,akkor esetleg tudtok ajánlani egy olyan ingyenes lejátszót,aminek ez biztosan nem okozhat problémát?Windows 10 64 bitre kellene.

(#1396) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az mitől van hogy amikor nézek a VLC-n mondjuk egy sorozatot és megállítom, majd elindítom vissza akkor pár másodpercig pixeles lesz a kép.
Kellene hozzá valami codec, vagy beállításhiba lehet, netán ilyen a VLC?
Ilyen lesz a kép.

Köszi a segítséget! :R

iPhone 13 Pro Max

(#1397) djfantom


djfantom
tag

Sziasztok.Vlc-ben meglehet oldani,hogy az ittott tv-t és a telenor mytv-t nézzem és felvételeket is tudjak készíteni?

(#1398) BowmanHUN


BowmanHUN
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítség kellen, adott egy Mi box S amin VLC-vel néznék saját hálózaton megosztott filmet. videófájl betölt tökéletes, viszont a hozzárendelt .srt fájlt nem látja.
Felirat letöltése lehetőség mobilon tökletesen működik, ezen a kis nyavajáson viszont nem tölt be. találkozott már valaki ezzel, van rá megoldás?

(#1399) Redneck válasza jozsi252 (#1396) üzenetére


Redneck
veterán

Mostanában én is tapasztaltam, plusz néha, véletlenszerűen megjelenik egy glitch, mintha VRAM hibás lenne a VGA. Más is észlelt ilyet? :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1400) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Újra kellett húznom a gépet (Win10Pro 64bit) és azóta ciklikusan szaggat a kép ha HDMI-vel küldöm tv-re a filmet. Nem is szaggatás, hanem inkább darabos a mozgás és durván 5 másodperc sima és 2 másodperc darabos váltogatja egymást. Simán nézhető, de akkor is ott van.
Biztos valami pofon egyszerű beálítás van a háttérben, de mivel eddig nem volt ilyen bajom soha, nem tudom mit keressek. Amikre gyanakodtam azok mindig is így voltak, ahogy a képeken látható:

Ezeken kívül soha semmit nem állítottam és mégis minden jól ment, illetve most is jól megy a laptop saját kijelzőjén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.