Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) zoetsa válasza sting2 (#800) üzenetére


zoetsa
tag

Egyenletesen meg-megáll v ugrál? Mindegyik filmnél? Kodekek? Mintavételezi sűrűség?
Nekem akkor művel ilyen zökkenéseket, amikor a memóriát kevesli. Méghozzá elég fura módon, de már beletörődtem, h nem volt jó ötlet ez a frissítés.
Most megint belefutottam egy filmbe, ami teljesen élvezhetetlen és nézhetetlen képminőségű a vlc-ben, holott a mpc tökéletes képet ad, és múltkor felrakott képeimen ehhez képest még smi nem volt a különbség. Ennél szinte csak foltok jelennek meg a vlc-ben...

[ Szerkesztve ]

(#802) donjohnson válasza air (#798) üzenetére


donjohnson
addikt

nálam is jó. köszi a tippet.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#803) donjohnson válasza donjohnson (#802) üzenetére


donjohnson
addikt

egyébként nem értem a fejlesztőket, hogy már a 2.1.5-ös verziónál járnak, és még mindig nem voltak képesek integrálni ezt az elég alap funkciót.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#804) sting2 válasza zoetsa (#801) üzenetére


sting2
addikt

Mindig MKV a formátum 7 - 11GB fájl
Minden esetben, végig meg meg torpan a film sebessége..
24P?
Külső vinyóról a TV beépített lejátszója nem produkált ilyet, de most nincs használható merevlemezem.
Tudom, hogy valami beállítás a VLC menüjében nagyjából megoldja ezt, de nem tudom mi az.
Talán a herzeken kell valamit?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#805) N0zer0 válasza sting2 (#804) üzenetére


N0zer0
senior tag

Milyen géped van? SMPlayerrel vagy mplayerrel vagy mpv-vel is próbáld meg lejátszani az adott videót, akkor szaggat-e. Esetleg a VLC naplójában kéne megnézni, hogy dobál-e el képkockát, illetve a Feladatkezelőben nézni, hogy % processzort eszik lejátszás közben.

Az mkv sem garancia semmire, mert az nem codec, csak egy tároló. A VLC-ben a videóinformációknál nézd meg a videó paramétereit. Felbontás, codec, képkockaszám, stb..

(#806) zoetsa válasza sting2 (#804) üzenetére


zoetsa
tag

Én is arra gondoltam, de nálam nem tudom kipróbálni. Tudósíts, ha kipróbálod.

Én meg a képek minőségétől vagyok újabban kiakadva... Olyan randa, de ötletem sincs, melyik beállítást kéne pisztergálni, de tegnapiból majd csinálok képek, annyira látványos a különbség a mpc fényképszerű képminőségéhez képest...

Bár most az mpc-t se volt érdemes frissíteni... Csak teljes képernyőn hajlandó elindulni, kisebbre venni nem is hagyja magát, jobb gomb smi, a menüje meg nagyon gyér.

[ Szerkesztve ]

(#807) Sanyi.mTs válasza zoetsa (#795) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi.
tv-re van kötve a pc és kicsik a betűk, így csak "választó menüpontot" kerestem felületesen, nem gondoltam, h lesz egy üres sor, ahova nekem kell beírni, h "16:9".

(#808) sting2 válasza N0zer0 (#805) üzenetére


sting2
addikt

Nem tudtam megnézni, nem találom a VLC -n belül..
Ezért kiírtam az NFO fájlból, íme :

RUNTiME.......: 02h 45m
██ SiZE..........: 13 Gb
██ ViDEO.CODEC...: x264 [DXVA]
██ FRAMERATE.....: 23.976
██ BiTRATE.......: 9 211 kbps
██ RESOLUTiON....: 1280x694
SUBTiTLES.....: Hungarian + Forced, English + SDH /.srt/
██
██ SOURCE........: VietHD
██ AUDiO.SOURCE..: CEE BD

De akármilyen filmről is van szó a közös mindegyikben az hogy :

MKV
inkább 1080p
Magyar szinkron.
7 - 12GB méret

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#809) N0zer0 válasza sting2 (#808) üzenetére


N0zer0
senior tag

A géped paraméterei micsodák? Windows alatt az AIDA64-gyel nézz rá. CPU, VGA a fontos adat.

[ Szerkesztve ]

(#810) sting2 válasza N0zer0 (#809) üzenetére


sting2
addikt

Ő az:
[link]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#811) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, a segítségeteket kérném a következőben:

Meg lehet azt csinálni a VLC-vel, hogy megnyisson egy rtsp streamet, elmentse az első képkockát egy jpeg fájlba és utána kilépjen?

Ha igen, előre is köszönöm annak, aki megosztja velem, hogy hogyan lehet.

(#812) zoetsa válasza zoetsa (#782) üzenetére


zoetsa
tag

Kész, egy lendülettel letöröltem mindenestül, de úgy rendesen, aztán a régit újratelepítettem. Na, rögtön megint szép is lett a képem :)

(#813) Sanyi.mTs válasza zoetsa (#812) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Melyik verzióval volt gondod és melyiket raktad vissza?

(#814) zoetsa válasza Sanyi.mTs (#813) üzenetére


zoetsa
tag

Most a 205 2t van fenn újra, de nem tudom pontosan, melyikre frissítettem közben, mert még a telepítőfájlt is letöröltem :)

(#815) GodHeart


GodHeart
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, mert nem nagyon találok rá választ.. A VLC alkalmazás céges használatban csakis videó lejátszáshoz ingyenes? Mert, hogy otthoni felhasználásra ingyenes az ok, de pl. olyan alkalmazások mint az IrfanView is fizetős céges környezetben. A VLC mint alkalmazás úgy tudom ingyenes, azonban a codekekből pár, amit magával hoz, azokban már nem vagyok biztos. Van erről valakinek valami bővebb infója?

Köszi! :R

(#816) Visormail válasza GodHeart (#815) üzenetére


Visormail
addikt

[link] What are the usage restrictions for VideoLAN software?

Short answer: there are none.

You can use the software in the way you want (within the boundary of law), for personal, educational, research, military, governmental, professional purpose or any other way...

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#817) GodHeart válasza Visormail (#816) üzenetére


GodHeart
senior tag

Szia!

Szóval azt mondod a codekeket nem kell külön nézni? Csak mert azok nem VideoLAN termékeke, csak használja őket a szoftver, azaz viszi magával. Megteheti, mert azok GPL vagy LGPL vagy más ilyesmi licenc alá esnek, és a VideoLAN nem profitál belőle.. mondjuk a cég sem, aki lejátszásra használja.. max ha beépíti az eladandó valamibe, de erről most nincs szó. Hmm.. ok. Egyetértesz?

(#818) Visormail válasza GodHeart (#817) üzenetére


Visormail
addikt

Lejjebb is csak ezt írja, szerintem ennél jobban már nem lehet ingyenes.

Patents and codec licenses

Neither French law nor European conventions recognize software as patentable

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#819) GodHeart válasza Visormail (#818) üzenetére


GodHeart
senior tag

Köszönöm a segítséget. Én is így vettem ki, de ha megerősít benne valaki egy kis kötekedés után az a biztos!
:)

(#820) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Lehet úgy futtatni, hogy ne látszódjon tálcaikon csak az értesítési terület ikonjai közt legyen?

Igazából azért kell, mert beégetett céges képernyővédő van a gépen és 10 percenként lezár, de ha megy a VLC, akkor nem, más megoldást nem találtam, jó ez, csak a tálcáról kellene eltüntetni valahogy.

Impossible is nothing

(#821) canniball válasza meroly (#820) üzenetére


canniball
nagyúr

Így?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#822) meroly válasza canniball (#821) üzenetére


meroly
veterán

Keresgéltem, de nem működött ez sem. Leszedtem portable verziót, azon megy.
Ezer hála :R

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#823) szandrey


szandrey
csendes tag

Helló! Egyszerűen nem tudom beállítani,hogy ha egy darabig nézek egy filmet vagy hallgatok egy albumot abbahagyom és nem onnan folytatja hanem előröl kezdi.Hol állítsam? Előre is köszi.

(#824) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,Dell E7440 és VLC használata: Elindítom egy filmet vlc-vel,és a fényerő maxra ugrik,kikapcsolom a vlc-t visszaáll,de csak vlc vel csinálja ezt,van erre megoldás?

Zero Defect.No Compromise !

(#825) prozodus válasza Giovanny (#824) üzenetére


prozodus
őstag

Mintha rémlene vmi a beállítások között, de erre most nem tenném le a nagyesküt. Viszont roppant érdekelne, h hogyan lehet ezt létrehozni, mert ez megoldás lenne arra, h nekem meg a monitor túl sötét még a max fényerőn is (LG), és néha élvezhetetlenül sötét a kép. (Erre is elfogadok ötleteket, ha van vkinek, mit lehetne még csinálni vele. Gyakice csak vlc-t és utube-ot nézek vele, tévét, dvd-t szinte soha, videó meg nincs is.)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#826) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. VLC-vel szeretném a nas-on lévő filmeket streamelni egy lg tv-re. Milyen beállításokat kell végrehajtanom, hogy működjön a folyamat? Még nem foglalkoztam ilyesmivel, úgyhogy kérlek úgy magyarázzátok el. Köszönöm :)

(#827) Jazz válasza N0zer0 (#791) üzenetére


Jazz
veterán

Az Nvidia control panelben nincsen 2D vsync állítás, csak 3D.

directx video meghajtóval nincs szétesés, vagy bármi mással. Csak ha Ati-t használok. De azzal a legszebb a képe. A fekete fekete. Nem ilyen mozis fehéres, mintha a fényerő fellenne húzva.

free your mind

(#828) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
VLC-ben van olyan lehetőség, mint a MPCHC -ben, hogy teljes képernyős módnál teljesen alulra vagy teljesen felülre rakja a képet és így csak felül vagy alul lesz fekete sáv?

(#829) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Megjelent az új verzió: VLC 2.2.0 (codename WeatherWax)
Újdonságok
Letöltések

(#830) Visormail válasza Sz_Imre (#829) üzenetére


Visormail
addikt

Resume playback where you left off. :) Ezt is megértük.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#831) prozodus válasza Sz_Imre (#829) üzenetére


prozodus
őstag

Hangerőben mennyi a maximum? 200 v 125?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#832) Visormail válasza prozodus (#831) üzenetére


Visormail
addikt

Továbbra is 125

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#833) Visormail válasza Visormail (#830) üzenetére


Visormail
addikt

Csak nem működik nálam, átnéztem a beállításokat is, de sehol nincs ilyen. Valakinek sikerült?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#834) Sz_Imre válasza Visormail (#833) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Lehetséges, hogy nem is működik.

[ Szerkesztve ]

(#835) Visormail válasza Sz_Imre (#834) üzenetére


Visormail
addikt

Hát én is azt találtam, elég sokan írják, hogy nem. Itt [link] van róla egy kép, hogy jelenik meg elvileg a gomb.

Itt [link] írják, hogy hol van a beállításokban (szintén elvileg). Nálam ott sincs, én csak a részletes beállítások, kezelőfelület, elsődleges felületek, Qt részben találtam meg a beállítást, ami kérdez-en van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#836) #41133696


#41133696
törölt tag

Telepítéskor, ezt Nálatok csinálja, hogy ezt-azt kihagy:

?
2.2.0

(#837) Dumi86 válasza Visormail (#835) üzenetére


Dumi86
senior tag

Üdv. Úgy tűnik megvan hogy müködik ez a lejátszás folytatása opció :) Ugyanott amit linkeltél,ott írták hogy 5%os lejátszástól folytatja ugyanonnan,ha ennél kevesebb van lejátszva akkor nem folytatja. Nos ez valóban így van gyakorlatban is,most próbáltam ki :C

Szerk.: Gyakorlatba ez úgy müködik nekem,hogyha pl a vlc-t megnyitom akkor ugye kiválasztom az elöző filmet és onnan folytatja ahol azt abbahagytam,ezt kipróbáltam 4 filmnél és mindnél megjegyezte ahol tartottam :)

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#838) Dumi86


Dumi86
senior tag

Alap telepítésnél(ha nincs a beállításokon módositva semmi),akkor kb 3 másodpercre a videó tetején felajánlja hogy folytatom-e ugyanon. Persze erre is igaz,hogy a videó 5%ától müködik. Ugyhogy a folytatásos opció valóban müködik,mégha kicsit furán is oldották meg. :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#839) Dumi86


Dumi86
senior tag

Ha már egy videó egyszer meg volt nyitva és eljutott az ember mondjuk 10percig,akkor automatikusan feljön hogy folytatom-e később ugyanonnan. Viszont az adott videót a vlc megnyitása után újra meg kell nyitni,de ez a dolog ahogy nézem végtelen megnyitott filmel müködik :)

Szerk.: Goodspeed ! Nálam nem hagyott ki egy fájlt se,még azt se ahol te éppen csináltad a képernyőmentést. Lehetséges hogy egyedi hiba ez nálad :U

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#840) Visormail válasza Dumi86 (#837) üzenetére


Visormail
addikt

Ja itt tényleg 5%-ot írnak azt nem olvastam. Egy másik fórumon 5 percet írtak és azt ki is próbáltam, de nem működött.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#841) #41133696 válasza Dumi86 (#839) üzenetére


#41133696
törölt tag

Arra (is) tippelt, mivel frissítettem 2.1.6-ról, hogy azt hagyja kint ami már fent van, és érdemben nem változott, viszont már múltkor is így volt ez... 64 bites verziót használok, és még az Agnitum Outpost Firewall PRO is tanulómódban van ilyenkor. Egyébként múltkor emiatt uninstalláltam, és a friss telepítésnél is eljátszotta.Viszont mint mondtam, ugyanakkor működött és működik.

(#842) #41133696 válasza #41133696 (#841) üzenetére


#41133696
törölt tag

Holnap majd megnézem a Windows 7-es gépemen is, kíváncsi vagyok rá, bár ott is OFP van.

(#843) Dumi86 válasza #41133696 (#841) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem tudom az számít-e,én Avast Free-t használok és 2.1.5ről frissitettem úgy hogy én telepítettem rá. Viszont nálam pl az a fájl amit nálad kihagyott az frissült(láthatóan tegnapi a dátum mellette). Sajnos nem tudom hogy a telepített virusirtó befolyásolhatja-e a telepitést. :U

Szerk.: Én is 64bitest használom már régóta .

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#844) #41133696 válasza Dumi86 (#843) üzenetére


#41133696
törölt tag

Érdekes, mert a Windows 8.1-es rendszeren ahol azt írja, hogy kihagyta, a dátum szerint rendben van:

[/L]

(#845) Dumi86 válasza #41133696 (#844) üzenetére


Dumi86
senior tag

Teljesen ugyanígy néz ki nálam is a telepítési mappája :R fájlok,mappák,dátumok minden ugyanez :) Lehetséges hogy csak a telepítő rosszul írja ki,hogy kihagyja,de a valóságban meg ugye ott vannak a fájlok a helyükön :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#846) #41133696 válasza Dumi86 (#845) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, lehet ez is az oka :)

(#847) prozodus válasza Visormail (#832) üzenetére


prozodus
őstag

Akkor továbbra se frissítek, mer nálam még mindig 200 a max :))

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#848) #41133696 válasza #41133696 (#842) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ahogy ígértem, megnéztem Windows 7-nél is :

Megnyugodtam :DDD

(#849) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! értékelni hogy lehet a médiatárban? mert ugye lehet értékelés szerint sorba rakni....

köszi

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#850) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Üdv!

Vettem egy új tv-t így már fullhd-ban szeretném nézni a filmeket. A gondom annyi, hogy ha picit is de akad a kép. A laptop valóban nem a legújabb de más lejátszó progiknál folyamatos a kép de azoknál más a gondom :)
Próbáltam újrarakni, hardveres gyorsítást mindegy mire rakom, mert nem változik, 32 és 64bit hiba ua.
Látom, hogy rengeteg beállítási lehetőség van a programban de én nem nagyon vagyok képben ezekkel, esetleg ötlet? 720p gond nélküli.

Előre is köszi!

ui.: a proci max 60%-on, 3gb ram van, semmi más nem fut tehát valami más gond lehet

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.