Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Visormail válasza koháry (#1250) üzenetére


Visormail
addikt

Windowson alapban így működik, ez van beállítva, keress ilyet:

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1252) Liner


Liner
aktív tag

Üdv. !

Valaki felhomályosítana miért csak ezen van vágás? Ugye én speciel az SM playeren nem találok vágást. Miért nem tudták belerakni ha kb. az-az egyetlen ami nem akad nem színeződik stb. Nem igaz, hogy nem találok egy tökéletes média lejátszót. A VLC nincs félkövér dőlt jól mondom? Köszi!

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1253) Liner válasza Emppu85 (#1249) üzenetére


Liner
aktív tag

Amúgy jól szórakozol? :)

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1254) Liner


Liner
aktív tag

Meg valamiért a h g gyorsbill se műkszik. Nem csinál az semmit a felirattal. Sm playeren gyönyörűen lehet látni ha tolod az időzítést...

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1255) Liner


Liner
aktív tag

Ja, hogy ez egy haldokló fórum. Akkor marad a ctrf meg az anyázás. ;)

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1256) gojko.m válasza Liner (#1252) üzenetére


gojko.m
senior tag

A VLC nincs félkövér dőlt jól mondom?

Van, ha a felirat tartalmazza ezeket a formázó parancsokat.

(#1257) Visormail válasza Liner (#1252) üzenetére


Visormail
addikt

"Nem igaz, hogy nem találok egy tökéletes média lejátszót." De igaz, soha nem fogunk.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1258) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az miért van, hogy nagyobb felbontású monitoron csíkos lesz az SD tartalom, míg a mpc-hc szépen felskálázza a filmet?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1259) odrif


odrif
MODERÁTOR

FullHD-nál előjön ez a lépcsőzetes kockásodás.
Ez mitől lehet?
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#1260) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok e, androidon szeretném használni a lejátszót 8.1 es droid, YouTube-rol mp4 formátumban a videót elinditva hang van kép nincs. Csak a vlc logója látható lejátszás közben. Nincs valakinek ötlete? Android 6.0-as telomon simán játsza ugyan azt a videót.

(#1261) t72killer válasza reggi (#1260) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Droidos topikban lehet jobb tippeket kapsz, nekem az az 5letem, hogy a hozzáférésekkel lehet valami galiba. Egyéb lejátszó (pl kodi) működik?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1262) reggi válasza t72killer (#1261) üzenetére


reggi
aktív tag

Mást még nem próbáltam. Autóba androidos rádió, de kiprobalok másikat hátha..

(#1263) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok!
az mitöl lehet hogy néha lejátsza a 4k-ás blueray-t néha meg nem tök idegesitő
vki tudna segiteni?

(#1264) drup


drup
junior tag

Egyre tobbszor hallom, hogy a vlc nem tud lejatszani egy videot, es erre az a megoldas, hogy telepiteni kell hozza egy uj kodeket.
Masok szerint a kodek telepites mar regota vakvagany.
Akkor mi a megoldas?

(#1265) Visormail válasza drup (#1264) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem amióta kijött a 3as főverzió, azóta valami nem stimmel vele, a 2es jobb volt. Ha valamit nem játszik le, azt meg kell próbálni más lejátszóval.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1266) drup válasza Visormail (#1265) üzenetére


drup
junior tag

Valoszinuleg igy van, szerdan mutattak nekem egy ilyen videot, par proba utan egy masik pc-n mukodott.

(#1267) gojko.m válasza drup (#1266) üzenetére


gojko.m
senior tag

És milyen infókat lehet tudni erről a bizonyos videóról? Milyen kodeket használtak a videó és milyet a hang tömörítéséhez? Esetleg van egy sample, egy rövid részlet belőle, amit fel tudnál valahová tölteni?

(#1268) drup válasza gojko.m (#1267) üzenetére


drup
junior tag

Utana kerdezek.
Ha jol tudom, valami oktato program valamirol, kb. 10 MB-os es jutyubon fent van, tehat ott gond nelkul megy, de amikor letoltottek, akkor nem akart menni.
Az altalanos hibauzenet az volt, hogy a vlc nem tudja lejatszani es kilepett.
Az egyik PC-n fekete maradt a kepernyo, de hang volt, egy masikon, amin XP volt, hang nem volt, a kep szakaszosan szines negyzetekre esett szet, majd rovid ideig megint volt kep es ez igy ismetlodott.

Ha szerencsed lesz, holnapra meg tudom adni a linket, megnezheto es letoltve lehet vele jatszani, szerintem inkabb valami hardver gond lehet vele, ha minden pc-n mas volt a hibajelenseg.

(#1269) gojko.m válasza drup (#1268) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha semmi közelebbit nem tudunk a problémás videóról, akkor csak vakon tapogatózunk. Ezért is tettem fel azokat a kérdéseket az előző hozzászólásban.

Elképzelhető, hogy hardveres gond van a háttérben. Ha viszont egy youtube-ról letöltött videó megnézése a cél és más videók lejátszhatók ezeken a számítógépeken, akkor van rá megoldás. Pl. kisebb felbontással, más tömörítéssel letölteni (esetleg át is konvertálni) a videót.

(#1270) sptkyle


sptkyle
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki van arra beállítás, hogy a videók váltása szebb legyen?
Nálam amikor vége az egyik videónak, és kezdi a következőt, egy pillanatra látszik a teljes kezelőfelülete a lejátszónak.

Választ előre is köszi.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1271) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok,

vettem a héten anyámnak egy ASRock B450M-HDV alaplapot, egy AMD Athlon 200GE processzort, és mellécsaptam még egy Kingston 4GB / 2400MHz HyperX Fury Black memóriát is. :K
A héten megjött a cucc, tegnap el is vittem anyámhoz, és össze is dobtam. Az alaplapon a gyári 1.10-es BIOS volt, de a proci csak 1.20-tól támogatott. Ettől függetlenül hibátlanul fel tudtam telepíteni a Win10-et rá. Később persze megkapta a deszka a legfrissebb 1.30-as BIOS-t.

Minden szuperül ment, de ha a VLC-vel elindítottam egy filmet, akkor hang volt, de a film helyett csak zöld kép jelent meg a kijelzőn (ami egy TV)! Fél óra google után arra jutottam, hogy a VLC hardveres gyorsítást használ, amit az istenért sem tudtam kikapcsolni a Win10 beállításai között (nem találtam), ezért uninstall lett a vége, és most Media Player-el megy minden hibátlanul... Más is találkozott már ezzel a hibával? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1272) drup válasza gojko.m (#1269) üzenetére


drup
junior tag

Igazad volt, vlc 2.28 siman lejatszotta.

Ceges reklamvideo volt, ezert nem akartam ide beirni, koszonom, a vlc 3-as valoban idonkent problemas.

(#1273) I'am Dony


I'am Dony
őstag

A VLC beállításában szeretnék útmutatást kapni, a 3.0.4 verzóval kapcsolatban. Elérhető valahol teljes leírás vagy képernyő mentések arról, hogy mit hová kell állítani. (A YT. túl vagyok, de nem találtam normális videot.) Használom egy ideje, de ez új variáció nagyon furcsa nálam. Jó megvilágítású jeleneteknél elég jónak mondanám a képet, de sötétebb (felhős égbolt, szürkület, árnyékos stb.) jelenetken nekem nagyon szemcsésnek zavarosnak látszik és nem igazán tudom miért. A TV egy -(Sony XF90)- amire Inakustik Premium HDMI kábellel csatlakozik a laptop W8.1

[ Szerkesztve ]

(#1274) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Felraktam a legújabb vlc lejátszót, de csak én nem találom hol tudom beállítani, hogy mindig felül legyen a lejátszó lejátszás közben?

A nézetben van egy olyan, hogy mindig felül, de ezt minden lejátszásnál be kell pipálnom, nem lehet neki beállítani valahol, hogy megjegyezze ezt? Vagy csak én nem találom?

[ Szerkesztve ]

(#1275) gojko.m válasza Atomantiii (#1274) üzenetére


gojko.m
senior tag

Eléggé el van dugva, de beállítható állandóra is a mindig felül nézet:
Eszközök > Beállítások > Beállítások megjelenítése > Mind > Videó > Mindig felül (pipa be) > Mentés

(#1276) Atomantiii válasza gojko.m (#1275) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi megvan.

(#1277) gojko.m válasza Atomantiii (#1276) üzenetére


gojko.m
senior tag

Egyébként, a másik megoldás a parancssori kapcsoló használata lehetett volna:

vlc --video-on-top

(#1278) Atomantiii válasza gojko.m (#1277) üzenetére


Atomantiii
őstag

A régi verzióban, ha megnyomtam a CTRL+H-t, akkor a kodek információknál kiírta az adott videóról, hogy milyen formátumban van, pl 4:2:0 vagy 4:2:2.

Ezt az új verzió nem írja ki alapból, be lehet vajon valahogy állítani, hogy kiírja az újabb verzióban is vagy rakjam vissza a régebbit ami kiírta magától?

(#1279) Atomantiii válasza Atomantiii (#1278) üzenetére


Atomantiii
őstag

Lényegtelen, visszaraktam a régebbit.

(#1280) gojko.m válasza Atomantiii (#1278) üzenetére


gojko.m
senior tag

A régi és az új verzióban is a Ctrl+J billentyűkre előjön a kodekinformáció.

Egyébként, nálam a legújabb verzió van telepítve, de mellette ott van egy régebbi verzió portable változata is. Jól jöhet, ha valami tényleg bugos lenne az új verzióban. :)

(#1281) Atomantiii válasza gojko.m (#1280) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen előjön, de azt már nem írja ki, amire kíváncsi vagyok általában onnan, meg amúgy is szaggat bizonyos mkv videók esetén, míg a régi simán lejátssza jól.

[ Szerkesztve ]

(#1282) Deftyyy


Deftyyy
tag

Hali! Nem tudjátok, hogy az miért van, és van e rá megoldás, hogy ha megnyitok egy mappát benne az összes zenével, akkor miért nem nyitja és bontja le az összes mappát? Miért kell nekem egyesével nyitogatni a 300 millió zenét? Asszem előző frissítésbe még jó volt. :D

(#1283) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
A VLC http felülete a 8080-as portot használja, amit Én másra is szeretnék használni, amelyet nem én konfigurálok.
Ezt a default 8080as portot hol tudom megváltoztatni, hogy ne azon lehessen elérni a felületet ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1284) Becksman


Becksman
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet a vlcnel azt élérni hogy alapértelmezetten a 2. Hangsavot használja? (ez a magyar). Sorozatot nézek és mindig át kell állítgatni :(

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1285) gojko.m válasza Becksman (#1284) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szia!

Eszközök > Beállítások > Beállítások megjelenítése > Mind > Bemenet/kodekek > Hangsáv > 1

A beállításnál a hangsávok sorszámozása nullától kezdődik. Tehát:
0 -> 1. hangsáv
1 -> 2. hangsáv
2 -> 3. hangsáv
...stb.

(#1286) PuMbA válasza Becksman (#1284) üzenetére


PuMbA
titán

Beállítások -> Hang -> (alul) Hang előnyben részesített nyelve: hun :)

[ Szerkesztve ]

(#1287) Thom!


Thom!
veterán

Szaisztok

Feltettem kitudja hány év után VLC 3.05 verziót és tetszik.
Intel i3 7100 CPU milyen videóbeállításokat javasoltok? FullHD mkv filmeket játszok le esetleg x265 rippelt filmeket

(#1288) PuMbA válasza Thom! (#1287) üzenetére


PuMbA
titán

Már van 3.0.6 :D Alapértelmezett jó, amúgy sincs mit beállítani a VLC-ben. Ez egyszerű népcucc, nem valami hiperszuper részletes videómániásoknak való lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#1289) GreenIT


GreenIT
tag

Hatha valakit erdekel:

Korabban problema volt VLC-vel mkv fajlok lejatszasakor.
A VLC hibabejelentojeben van par panasz, a valasz lenyegeben annyi evek ota, hogy probaljon uj verziot.

Kiprobaltam nehany VLC lejatszo valtozatot, van egy gyanum, hogy hw-sw kornyezetnek is van hatasa.
pl.:
2.18 portable win7 alatt nvidia kartyaval gond nelkul mukodik (idonkent kicsit "rezeg" a kep, vagy szaggat, ha jobban tetszik)
2.22 ubuntu 16.04 alaplapi intel videonal hang van, de kep az tucatnyi "kockas oszlop"-bol all, szurke kulonbozo arnyalatai.
2.18 portable XP alatt alaplapi intel videonal hibauzenet, hogy az adott videonal valamilyen kodolast nem tudja ertelmezni, kep erosen szaggat, vibral, hang nincs.

Most lattam, mar 3.04-nel tart a VLC, majd azokkal is teszek par probat, de ugy latszik, erosen hizik a program, a portable mar 200 mb-osra igeri magat.

(#1290) Becksman válasza gojko.m (#1285) üzenetére


Becksman
őstag

Köszi szépen sikerült :)

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1291) patroly61


patroly61
tag

Sziasztok!

Korábban volt már téma, de nem volt rá megoldás és nálam is ez a probléma. Pc-ről (win7) windows mediaplayer fájmegosztás bekapcsolva telón a vlc player, a megosztott mappát látom, de bejelentkezés és jelszót kér. Már minden jelszót kipróbáltam amit használok, de egyik sem jó az otthoni csoportnak van jelszava azt kellene a jelszóhoz írni? Akkor a bejelentkezéshez mit?

www.akkuteszt.hu

(#1292) Atomantiii válasza GreenIT (#1289) üzenetére


Atomantiii
őstag

Olyan problémát nem tapasztál még, hogy egyes esetekben nincs hang? Főleg 4:2:2-es videók esetén szokott előjönni, de nem mindig, bár az sem biztos, hogy mindig 4:2:2-nél jön elő.

Nem tudok rájönni az okára.

(#1293) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok

Olyan problémám van, hogy VLC lejátszóban a berakott srt file és a beszéd hang között -3 sec van, és ha állítok rajta, akkor egy idő után visszaáll ez a -3 sec különbség.
Mit lehet tenni, hogy a felirat a szöveggel együtt jelenjen meg?
VLC, MKV, Windows 10 64bit, Lenovo laptop.
köszönöm szépen a segítséget!

(#1294) gojko.m válasza Tav-Csoves (#1293) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nem hinném, hogy ez VLC probléma lenne. A felirat időzítése nem megfelelő. Vagy keress hozzá egy másik feliratot. Vagy időzítsd át (pl. Subtitle Edit-tel). Főleg a megfelelő fps-t szemelőtt tartva.

(#1295) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Van valakinek ötlete arra, hogy az első hangsávot miért nem játssza le a vlc? Nincs hang rajta, mi hiányozhat neki? A második az működik.

(#1296) gojko.m válasza Atomantiii (#1295) üzenetére


gojko.m
senior tag

Csak a VLC nem játssza le? Más médialejátszókkal mi a helyzet (pl SMPlayer, MPC-HC)?
Melyik VLC verziót használod? Csak azért kérdem, mert nálam a kodek infóban nem szerepel az Eredeti azonosító sor a multiaudio fájloknál (3.0.6 verzió).
Esetleg egy sample fájlt nem tudsz feltölteni valahová ebből a videóból?

(#1297) Atomantiii válasza gojko.m (#1296) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ez egy tsreaderben megnyitott vlc-s stream volt, most éppen nem vettem fel, de majd holnap felvehetem, gondolom ugyanez lesz a helyzet.

Teljesen mindegy, hogy régi vagy új vlc verzió van fent ugyanezt csinálja, hogy nincs mindig hang. Nem jöttem rá mi okozza. Most a 3.0.6-os verzió van fent.

De ha ugyanezt megnyitom mondjuk dvb dreammel akkor van hang.

(#1298) Atomantiii válasza gojko.m (#1296) üzenetére


Atomantiii
őstag

Na most mondjuk érdekes, mert Moto GP-nél meg simán lejátssza a hangot, reggel F1 feeden nem ment a dolog.

De MotoGP-nél kiír több adatot is a hangsávra vonatkozóan:

De majd reggel veszek fel róla ha lesz az F1.

(#1299) Atomantiii válasza gojko.m (#1296) üzenetére


Atomantiii
őstag

Találtam másik feedet, ahol nincs a vlc-n hang (ts readerből indítva):
https://mega.nz/#!Lb5R3CCb!SsEl0CGnFEpugg2-upjJ1LeMSOalYd0YYLisW7z7--E

Viszont ha ugyanezt dvb dreammel nézem ott meg megint van hang.
https://mega.nz/#!iD4HTCrZ!grXESBNuvwgKVOURr4wCLmNAcuPQHJnk3ehgF8n1OcQ

(#1300) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Ha kikapcsolom a VLC-t majd újra bekapcsolom ugyanazt a filmet,
feldobja a jobb felső sarokba hogy "folytatás" de néha lassú
vagyok és nem tudom rá klikkelni!
Van rá gyorsbillentyű?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.