Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) prozodus válasza szoke12 (#948) üzenetére


prozodus
őstag

1. A végét asszem, csak mindig az adott filmre lehet beállítani.

2. Beállítások :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#952) Visormail válasza szoke12 (#948) üzenetére


Visormail
addikt

Nem próbáltam ki, de szerintem itt:

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#953) szoke12 válasza Visormail (#952) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm!
Ott keresgéltem pedig akörül, de elkerülte a figyelmem...

Még a kezelőszerv rögzítését keresgélem kicsit, de sztem az is meglesz. Annyi beállítása van... :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#954) Visormail válasza szoke12 (#953) üzenetére


Visormail
addikt

Olyat én se találtam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#955) szoke12 válasza Visormail (#954) üzenetére


szoke12
őstag

Olyat találtam, hogy az eltűnést lehet késleltetni. A videó fül alatt.
De először így se jön be. Utána viszont nem tűnik el, mi már haladás :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#956) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok! Már csak egy problémám van. Amikor indul a videó a tv-n, először bevillan a lejátszólista, és csak utána lesz teljes kijelzőn. Ezt hogy tudom megoldani? Azt szeretném, be se villanjon, hanem egyből a videó induljon.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#957) prozodus válasza szoke12 (#956) üzenetére


prozodus
őstag

Memóriabővítés.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#958) Don_


Don_
tag

Sziasztok!

Van olyan beállítás vlc-n belül valahol, hogy a videót csak a hdmi portra küldje ki? Arra gondolok, hogy a géphez hozzá van kapcsolva egy lcd tv, ami történetesen egy másik szobában van. A pc-n szeretném elindítani a filmet, ami elindulna az lcd-n én meg dolgozhatnék közben a gépen.

A kiterjesztett asztal megoldás azért nem jó, mert nem látok rá a másik tv-re. Ha vlc-vel nem lehet megoldani, más progi is jó, ami tudja ezt.

''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#959) szoke12 válasza Don_ (#958) üzenetére


szoke12
őstag

Háttérkép mód a videó beállításoknál. A speciális részben.
Így a kezelőfelület a főképernyőn marad

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#960) prozodus válasza szoke12 (#959) üzenetére


prozodus
őstag

Az nem ott van, hanem a videóban!

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#961) szoke12 válasza prozodus (#960) üzenetére


szoke12
őstag

Én is azt írtam. De leírom tüzetesen: Beállítások -> Mind -> Videó -> Háttérkép mód engedélyezése.
Ekkor a videó külön ablakban jelenik meg, mint a kezelőfelület.

Szerk.: ja, értem már "Speciális"-t írtam a "Mind" helyett, és van külön olyan fül is.... :R

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#962) balazs.angi


balazs.angi
csendes tag

Sziasztok!

FTP szerverről szeretnék streamelni. Nem tudom mi a baj. Az első 1-4 másodpercet lejátssza és utána kidob. Nem ír semmi hibát. Filezillát használom meg no-ip t.

(#963) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, VLC-be be lehet valahol állítni hogy a kijelzőt az adott film frekvenciájára állítsa? Pl. egy 24Hz-es filmnél a VLC player a kijelzőt 24 hz-re állítja ?

(#964) fast_thomson


fast_thomson
újonc

Sziasztok!

VLC-ben a video alatti csúszkánál hogy lehet az "Eltelt időt" egy adott időpontra beállítani?
Magyarul ne 0-ról induljon a számláló, hanem amit beírok oda. Felvételek miatt kellene, mert így nem kellene mindig matekozni, hogy a felvételen éppen hány óra van. Így beírnám mikor indult a felvétel és máris könnyebb volna.

Köszi mindenkinek!

(#965) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Hosszú idő után új verzió jelent meg :) 2.2.2 a verzió. Közvetlen linkek: 32bit: [link] 64bit: [link] :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#966) prozodus válasza Dumi86 (#965) üzenetére


prozodus
őstag

És ki is próbáltad?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#967) Dumi86 válasza Dumi86 (#965) üzenetére


Dumi86
senior tag

Persze fenn van már. Semmi gond vele,bár észrevehető változást se látok. Gondolom ilyen hibajavító verzió. :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#968) prozodus válasza Dumi86 (#967) üzenetére


prozodus
őstag

Mivel úgyis éppen újratelepítek, kipróbáltam, egész szimpatikus :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#969) Visormail válasza Dumi86 (#965) üzenetére


Visormail
addikt

2.2.2 Highlights
VLC 2.2.2 "Weatherwax" is the second update to VLC's 2.2 release series.
It fixes numerous security issues, notably in the MP4, RealRtsp and Sparkle modules, but also important crashes for the MXF, ADPCM, Telextext, Skins and Qt modules.
It also improves our codec support by adding new formats and providing faster decompression.
More than 100 fixes for issues reported for 2.2.1.
Full support of Mac OS X 10.11 El Capitan.

részletes

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#970) Eclips21


Eclips21
őstag

ezek a zöld csíkok mitől vannak minden film alatt?

nagyon idegesítő, esetleg régebbi verziók jól működnek?

(#971) Eclips21 válasza Eclips21 (#970) üzenetére


Eclips21
őstag

2.2.1-el jól működik, másnál nincs ilyen gond?

(#972) #19103744


#19103744
törölt tag

Sziasztok! A VLC-ben nincs lejátszás közbeni billentyűparancsa a nagyításnak? (közelítés)

(#973) #19103744 válasza #19103744 (#972) üzenetére


#19103744
törölt tag

Pontosabban miért nem működik? (z)

(#974) rii


rii
nagyúr

sziasztok

vlc-be be lehet valahol állítani, hogy a számok közt ne legyen szünet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#975) prozodus válasza rii (#974) üzenetére


prozodus
őstag

Asszem, igen.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#976) perempe


perempe
addikt

2.1.5-ben még nincs zöld keret videolejátszás esetén, a későbbi verziók viszont már nem jók.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#977) Mag__


Mag__
tag

Sziasztok,

ha irták már előttem, akkor bocsi.
Az a gondom, hogy nagyon pixeles a 1080p-s video VLC-ben, ami lejátszóhiba lehet,mert másik gépen is volt már hasonló gondom.Asszem ott böngészőben flash(youtube) esetén.

Name AMD Radeon R7 Series
Driver Version 6.14.10.7280

Szerintem VLC hiba. Előre is köszi a segitséget.

Link: [link]

[ Szerkesztve ]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#978) prozodus válasza Mag__ (#977) üzenetére


prozodus
őstag

Hát, ha ez az, ami nekem is volt egyszer régen, az vmi beállítási hiba volt, és asszem, beírtam, mi és hol, eléggé el volt dugva.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#979) Visormail válasza prozodus (#847) üzenetére


Visormail
addikt

Csak most vettem észre véletlenül, hogy a hangerőcsík ugyan 125ig van, de az egérgörgővel most is felmegy egészen 200ig és hangosodik is. Igen érdekes :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#980) prozodus válasza Visormail (#979) üzenetére


prozodus
őstag

Na, ez vicces. És főleg hasznos. De laptopon nincs görgő :(
És ki is jelzi a 200-at? Hogyan?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#981) umbriel


umbriel
csendes tag

Sziasztok!

VLC-ben hogyan lehet kiszedni MKA fáljból a FLAC hangsávot? Nekem valahogyan nem sikerült. Az Átalakítás menüben próbálkoztam Audio - FLAC Profillal, de a profil szerkesztésében nem vagyok járatos, hogy itt milyen betokozás kellene?
Vagy esetleg van más alkalmazás erre a célra?

(#982) Visormail válasza prozodus (#980) üzenetére


Visormail
addikt

Felugrik a kis osd felirat amikor változtatod a hangerőt és az 200ig jelzi, addig változik is.

Médiagomb sincs rajta hangerő + -? Ha nincs akkor alapban ctrl+fel/le gyárilag a gyorsbillentyű, de ezt bármire át lehet állítani.

Most nézem melóhelyen 2.2.1-ben, ott még nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#983) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Ki lehet valahogy kapcsolni, hogy egy korábban megnyitott videónál/zenénél állandóan felugorjon ez a "kívánja folytatni" opció? Végignéztem a beállításokat, de nem találtam. Köszi!

(#984) Visormail válasza Jhonny06 (#983) üzenetére


Visormail
addikt

Én csak a részletes beállítások, kezelőfelület, elsődleges felületek, Qt részben találtam amióta van ez a funkció, "folytatja a lejátszást?" néven. Nem próbáltam kikapcsolni soha.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#985) prozodus válasza Visormail (#982) üzenetére


prozodus
őstag

Nincs média, de nekem eleve a régi még 200-as verzió van fenn :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#986) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Felteszem itt is, hátha sikerült megoldást találni rá.

A laptopomat kiterjesztve használom.

A kiterjesztett képernyőn akarok megnézni egy videót vlc-vel teljes képernyőben. A vlc-t a kiterjesztett képernyőre húzom és kettőt kattintok a képre, ezzel teljes képernyőssé téve azt.

A kép teljes képernyős lesz, a gond az, hogy az elsődleges kijelzőn.

Mi lehet a megoldás?

(#987) prozodus válasza DrojDtroll (#986) üzenetére


prozodus
őstag

Vhol régen írtam erről, mert uígy használtam régebben. De ilyen gondom sose volt. Ált a laptopon indítottam, mert az kényelmesebb volt, áthúztam, és teljes képernyő, de mindig ott maradt. Úh bug nemigen lehet, hacsak be nem csúszott időközben a fejlesztéssel. Inkább vmi inkompatibilitásra v beállításra tippelek.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#988) DrojDtroll válasza prozodus (#987) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kicsit állítgattam a képernyő-beállításokon. Majd a végén minden visszaállítottam és működik. Nem tudom mi lehetet vele.

(#989) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió jelent meg: VLC Media Player 2.2.3
Changelog

(#990) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Hali!
Fel akarom venni a monitor képét a VLC-vel (játék replay). Elvileg tudom is hogy kell minden szép és jó kivétel, hogy nincsen hang. Minden defaulton van, H264+MP3 (MP4)-et ír ki még sincs hang.
Mi lehet a baj?

(#991) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok,

a múltkor vettem fel játékvideót. Mp4, H-264, Shadowplay.

Ha a Win10 saját lejátszójával játszom le, akkor jobbak a színek, és élesebb a kép, mint VLC -vel. Azt megtaláltam, hogy ha a hardveres YUV - RGB átalakítást kikapcsolom, akkor a színek jók lesznek, de azt nem találtam meg, hogy mit kell beállítanom, hogy ne legyen homályos.

Tudja valaki?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#992) Colos1 válasza Colos1 (#991) üzenetére


Colos1
őstag

Feltettem a 2.2.3 verziót, azzal már nem annyira homályos...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#993) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy VLC Media Player mellé milyen Codec Pack -ot kell/érdemes telepíteni a legjobb képi & hangi minőség eléréséhez?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#994) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Üdv.
Létezik valami normális, könnyen érthető leírás arról, hogyan kell saját VLC témát fabrikálni?
Eddig nem sokat találtam. :(
A VLC saját szerkesztője felejtős, egy használhatatlan kacat (legalábbis a "legfrissebb" és egyben 4 éves r219 biztosan az...)
A VLC dokumentációja meg... nem tudom, komolyan gondolták-e. rettentővérganyi. Semmi példa, magyarázat, vagy bármi. :D :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#995) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
VLC-ben is van olyan funkció mint powerdvd-ben, hogy a filmben a mozgást folyamatosabbá teszi?
(szerintem azt csinálta, hogy felnövelte az fps-t így sokkal folyamatosabb volt a mozgás)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#996) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogyan lehet egy Blu Ray Audio-DVD-ből flacba menteni (24bit-192Khz) a számokat? Az egyes számokat sem látom csak az 00000.m2ts fájlt két hangsávját játssza le.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#997) Visormail válasza Kékes525 (#996) üzenetére


Visormail
addikt

VLC-vel nem hiszem, hogy sikerülni fog. "Blu Ray Audio-DVD"? :)
Foobar-al próbáld ezekkel a pluginekkel DVD-Audio Decoder, ott van a listában a dts-hd is. flac coder is kell. Ha ezek benne vannak, akkor jobb gomb, convert, ..., flac.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#998) Kékes525 válasza Visormail (#997) üzenetére


Kékes525
félisten

Foobar2000-rel nem megy. Ezek a pluginok fent vannak. Igazából .m2ts -t kellene konvertálni. Elvileg átlehet alakítani .mkv-be az MakeMKV-val, azután azt az MKVToolNix-al .mka-ba, amit már a foobar2000 megesz, de valamiért nem megy csak 24bit/48Khz-vel. Nekem viszont nagyobb felbontás kellene (24bit/96khz vagy 24bit/192khz). Ez már nem megy. Az eredeti kódolás 192/24 DTS-HD Master Audio Quadrophonic Mix és 192/24 DTS-HD Master Audio Stereo.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#999) Visormail válasza Kékes525 (#998) üzenetére


Visormail
addikt

DVD-Audio lemezt konvertáltam már vele, akkor az m2ts-t nem nyitja ezek szerint.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1000) Kékes525 válasza Visormail (#999) üzenetére


Kékes525
félisten

Lejátssza, de nem tudom konvertálni, megválasztva a bit mélységet és a mintavételezési frekvenciát.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.