Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) oriic válasza default. (#1050) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ma vettem észre én is.

Live-Die-Respawn

(#1052) gojko.m válasza default. (#1050) üzenetére


gojko.m
senior tag

Eddig még nem.

(#1053) default. válasza default. (#1050) üzenetére


default.
őstag

dugø kolléga megoldása:

Tools menu –> Preferences –> Video –> Choose OpenGL under Output options –> Restart VLC.

[ Szerkesztve ]

(#1054) oriic válasza default. (#1053) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálam időközben eltűnt magától.

Live-Die-Respawn

(#1055) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Terveim közt szerepel venni a gyerkőcnek egy tabletet, amin tartóra rögzítve lehetne az autóban mesét nézni.
A gondok a következők: ha 2 tablet van akkor egyszerre elindítani a mesét nem könnyű, ezért streamre gondoltam. Kérdés, hogy az androidos VLC mennyire használható stream nézésre, és mennyire automatizálható a csatorna nézésének megkezdése.

Második kérdés, hogy tud-e egy másik eszkörzől stream-et indítani, ha nem akkor mit ajánlanátok helyette?

Wireless vinyó / médiaszerver még elérhető, de ilyen dolgokkal nem sok tapasztalatom van. Nem tudom, hogy csak adatokat tudok onnan megnyitni vagy streamel-e.

Amire az egész játék kimenne, hogy 2 tableten szinkronban kép és hang stabilan menjen.

Köszönöm előre is!
Bazs87

(#1056) adp válasza Bazs87 (#1055) üzenetére


adp
őstag

nézzék fülessel és probléma megoldva, téged sem zavar

(#1057) adp válasza default. (#1053) üzenetére


adp
őstag

hát nekem ettől totál beszart a progi, el sem indul

(#1058) Bazs87 válasza adp (#1056) üzenetére


Bazs87
tag

a válaszod tökéletesen helytálló és kikerülhető vele a probléma. Viszont pont a megoldás "szépsége" és lehetőségei miatt tettem fel a kérdést. :)

(#1059) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

VLC 2.2.5.1 (2017-05-12)

Változások listája
Letöltés (win)

(#1060) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Szerintetek ez miért lehet?
[kép]

Lejátszás közben bekockásodik a kép 1-2 másodpercre sokszor.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#1061) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

A "Resume playback' funkció működik a legújabb VLC-n?
Ha igen, hogy, vagy hol kell aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#1062) gojko.m válasza twingo16v (#1061) üzenetére


gojko.m
senior tag

Igen. Így aktiválható: [video]

(#1063) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Van lehetőség rá, hogy az utolsó képkockánál megálljon a lejátszó, ne pedig vissza ugorjon az elejére a filmnek? Vetítenék valamit, és jó lenne ha ott megállna a film. Előre is köszi!

(#1064) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Portable szoftvereket használok, hogy tudom megnézni hány bites? :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1065) gojko.m válasza zoltanz (#1064) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szerintem, a portable csomag elnevezése elég egyértelművé teszi. ;)
32 bites: vlc-2.2.6-win32.zip
64 bites: vlc-2.2.6-win64.zip

(#1066) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all

Van egy problémám ,tv-émen szeretném a VLC player segítségével a pc-émről hálózaton keresztül lejátszani filmeket. a meghajtó meg van osztva és a hálózati és megosztási központban / összes hálózat menüpont alatt kikapcsoltam a jelszóval védett megosztást plusz a nyilvános mappa megosztást(bekapcsoltam) és mégis ha elindítom a VLC-t majd a hálózatokra megyek látja a meghajtót , de mikor a mappába beakarok lépni kér usernamet és passt. Ide hiába írom be azt amivel belépek a gépre nem történik semmi újra feldobja az alblakot és a username megmarad de a passt kéri újra. Tudna valaki segíteni mit lehetne tenni ?
Köszi

3njoy the Lif3

(#1067) gojko.m válasza Sn00k (#1066) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nem derült ki a leírtakból, hogy...
- milyen operációs rendszert használsz a PC-den?
- a VLC lejátszód milyen milyen hardveren és operációs rendszeren futtatod?

(#1068) Sn00k válasza gojko.m (#1067) üzenetére


Sn00k
veterán

A pc az win 10
A tv meg android Sony Bravia KDL-65W859C

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1069) zoltanz válasza gojko.m (#1065) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ismerem ezt, ha tudja magát frissíteni, végül is jó. Köszi.
Amúgy a PortableApps.com Platform-ot használom, mert ezzel egyszerre tudom frissíteni az app-okat.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1070) gojko.m válasza zoltanz (#1069) üzenetére


gojko.m
senior tag

A PortableApps-on található verzió 32 bites. Ugyanis gond nélkül fut a munkahelyi gépemen :K . Azon meg 32 bites Win7 az op. rendszer.

(#1071) gojko.m válasza Sn00k (#1068) üzenetére


gojko.m
senior tag

Személyreszabott segítséget nem biztos, hogy tudok adni, mivel nekem win8 van a pc-men és egy régi asus média lejátszót használok mozizáshoz (de van egy jól működő VLC app is a telefonomon :) ). Viszont a lejátszómnál is hasonló problémák voltak a nem megfelelő hálózati beállítások esetén. Szóval, ebből indulnék ki.

Asus-nál is többen panaszkodtak win10 alatt, hogy hálózatról történő lejátszásnál jelszót kér a lejátszó. Tehát ez valami win10-es hálózati megosztással kapcsolatos probléma lehet. Az asus-hoz ezeket a win10-es hálózati beállításokat javasolták: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1072) gojko.m válasza gojko.m (#1071) üzenetére


gojko.m
senior tag

...és egy témához kapcsolódó videó: Microsoft Windows 10 - Hálózati Megosztás

A videó alatti kommenteket is érdemes elolvasni.

(#1073) Sn00k válasza gojko.m (#1072) üzenetére


Sn00k
veterán

Koszi. A 7vegen megprobalom...

3njoy the Lif3

(#1074) aakosch


aakosch
tag

Sziasztok!

A VLC Mobile Remotetal próbálom mobilról vezérelni a VLC-t. A wifin lógó laptoppal működik is, a LAN-on csatlakozó asztali PC-t viszont sehogy sem tudom működésre bírni, akkor sem ha kézzel adom hozzá az IP alapján.

Valami megoldás?

Köszi előre is :)

(#1075) eeXaa


eeXaa
addikt

Esetleg tudná valaki linkelni honnan biztonságos jelenleg letölteni a vlc-t?

(#1076) gojko.m válasza eeXaa (#1075) üzenetére


gojko.m
senior tag

Pl. a hivatalos oldalukról: http://www.videolan.org/

(#1077) eeXaa válasza gojko.m (#1076) üzenetére


eeXaa
addikt

:R

(#1078) Visormail válasza tonyrulez (#760) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom mióta, de újra van mono. A legújabb 2.2.6-ban, directx hangkimenetnél választható.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1079) gojko.m válasza Visormail (#1078) üzenetére


gojko.m
senior tag

Egy kissé macerásnak érzem, hogy a speciális beállítások közt kell a monóra váltáshoz turkálni. Plusz, a beállítás érvényre juttatásához újra kell indítani a lejátszót. Ráadásul, így minden később megnyitott fájl is monóban fog szólni.
Pl. az SMPlayer-ben a Hang > Sztereó mód menüből könnyen lehet váltani a monó és a sztereó beállítás közt. Nem hinném, hogy nagy nehézséget okozna ezt megoldaniuk a VLC készítőinek is. :U

(#1080) Visormail válasza gojko.m (#1079) üzenetére


Visormail
addikt

Gondolom nem, hiszen korábbi verziókban itt is elérhető volt a hang menüből.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1081) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok! Olyat szeretnek csinalni androidon, hogy egy appon keresztul szeretnek lejatszani olyan videokat amiket szamito geprol teszek ra.
Ugy ertem, hogy regebben mikor iOS-t hasznaltam volt a VLC player, azt megnyitottam es ott kiadott valami url sort amit, ha beirok a szamitogepre ott hozza tudtam adni fileokat es az mar latszott is a telefon appban. Az androidos vlc-ben nem talaltam ezt a lehetoseget. Vagy valami mas appot tudnatok ajanlani ami tudja ezt? Koszi!

(#1082) gojko.m válasza szildavid90 (#1081) üzenetére


gojko.m
senior tag

Egy kicsit zavaros számomra, hogy mit is szeretnél. De, ha jól sejtem, akkor a helyi hálózaton keresztül megosztott videóidat akarod nézni a mobilodon. Erre van lehetőség a VLC-ben a Helyi hálózat menüpont alatt. Ehhez viszont nem kell a számítógépről a videókat "rátenni" (átmásolni) a telefonodra, csak megosztani.

Tehát, kell egy wifi-s router, amihez kapcsolódsz a mobiloddal. És kellenek a számítógépeden lévő videók, amiket megosztasz (lásd pl. a korábbi hsz-t: [link]), hogy elérhetők legyenek a helyi hálózaton (wifi kapcsolaton) keresztül. A VLC app-ban pedig kiválasztod a Helyi hálózat menüpontot és ráböksz a + jelre. Itt megtudod adni azokat a beállításokat, amivel a számítógépedhez csatlakozhatsz. Válaszd az SMB-t, állítsd be a számítógéped IP címét (Server address) és adj valamilyen nevet a helyi hálózatodnak (Server name), majd OK. Ha mindent megfelelően csináltál, akkor ezután már tudod böngészni a VLC-ben a megosztott mappáidat, és nézni a mappákban lévő videókat.

(#1083) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

NAS-ról laptopon szoktam esténként filmet nézni. Eddig KODI-t használtam, de szeretnék VLC-re váltani.
Média lejátszó alapértelmezettnek a VLC van beállítva. Ha fájlkezelőben rákattintok a NAS-on belül egy fájlra, először letölti, csak utána játssza le. Ha kiválasztom VLC-n belül, nem történik semmi.
Milyen beállítással tudom DLNA-n nézni a tartalmat?

Köszi előre is: Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#1084) terra052


terra052
őstag

Üdv mindenkinek :) Egy kis segítségre lenne szükségem: a VLC minden egyes indításakor feldobja az "Engedélyezi, hogy az alkalmazás módosításokat hajtson végre az eszközön?" ablakot.
Tulajdonságokban a rendszergazda be van pipálva, megoldható, hogy ne kelljen mindig ezt leokézni?

werkmania.hu

(#1085) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

VLC-nél hogy tudom kikapcsolni teljes képernyős módnál hogy a tálca látszódjon?

iPhone 13 Pro Max

(#1086) gojko.m válasza terra052 (#1084) üzenetére


gojko.m
senior tag

Érdekes, hogy nálad felugrik ez a figyelmeztetés. Kíváncsi lennék rá, mi az oka. Nálam, sem a telepített, sem a portable verzió nem hozza elő ezt a windows-os figyelmeztetést.

Globálisan, minden programra vonatkozóan tudnád kikapcsolni a figyelmeztetést. Amikor felugrik a figyelmeztető ablak, akkor válaszd az Értesítések megjelenésének módosításá-t. Majd a csuszkát húzd le teljesen a Soha nem kérek értesítést állásba.

Ha később mégis vissza akarnád állítani, akkor:
Vezérlőpult -> Felhasználói fiókok -> Felhasználói fiókok felügyelete beállításainak módosítása

(#1087) gojko.m válasza jozsi252 (#1085) üzenetére


gojko.m
senior tag

- Eszközök -> Beállítások (vagy Ctrl+ P)
- Beállítások megjelenítése: Mind
- Kezelőfelület -> Elsődleges felületek -> Qt
- Vezérlő megjelenítése teljes képernyős módban (pipa ki)

(#1088) terra052 válasza gojko.m (#1087) üzenetére


terra052
őstag

Köszi, majdnem OK, de a "Vezérlő megjelenítése..." nem találom. QT bepipálva, most maradt a figyelmeztetés ÉS feldob egy parancssoros ablakot is... :DDD
Jav: az is megvan, de értesítés és parancssor is maradt...

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#1089) gojko.m válasza terra052 (#1088) üzenetére


gojko.m
senior tag

Valamit elnéztél. :) Csak a #1086-os válasz szólt neked.

Egyébként, melyik VLC verziót használod? Nem lehet, hogy egy újratelepítés, frissítés megoldaná a problémád?

(#1090) terra052 válasza gojko.m (#1089) üzenetére


terra052
őstag

"A VLC lejátszó legfrissebb verziójával rendelkezik" mondja. Azt hittem, hogy csak a Te posztodra volt válasz, de erről szólt ;)
Ha kikapcsolnám az értesítéseket, lemaradnék a többiről is. Itt nincs arra mód, most Androidon, hogy egy alkalmazás értesítéseit módosítsam?

werkmania.hu

(#1091) gojko.m válasza terra052 (#1090) üzenetére


gojko.m
senior tag

Win alatt - esetleg - a Tulajdonságok -> Biztonság -> Speciális beállításoknál próbálkozhatnál valamit átállítani.

De mivel ez nem teljesen normális működés a VLC-nél, inkább mással próbálkoznék. Pl. megnézném, hogy mi történik egy portable verzió indításakor, vagy beállítások visszaállításkor, vagy unistall-t követő újratelepítéskor, stb.

(#1092) terra052 válasza gojko.m (#1091) üzenetére


terra052
őstag

Na a portable az jó ötlet, köszi, megpróbálom. Ha nem, megbékélek vele, igazán csak az iptv-zés miatt zavaró, minden csatornaváltásnál kérdez :O

werkmania.hu

(#1093) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Eddigiekben működő feature egyszer csak megszűnt normálisan üzemelni.
A konfig : Win7 x64, minden friss, vlc 2.2.6 is.
szokásos módon legális poweriso-ba csatlakoztatott ragyogas.iso betöltve. majd video_ts mappán jobbegér -> lejátszás vlc-vel. (rövidítek) :D
aztán crash. akvanyázás, ésatöbbi után nettúrás, nincs releváns megoldás. ami nálam működne.
kipróbáltam, amiket gugli adott. nem vált be. (fájlok)
MS C++ redist legfrisebb!! x64. ezis. eddig működött, mi a phicsa baja lett? :(((

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1094) gojko.m válasza carr (#1093) üzenetére


gojko.m
senior tag

Megoldásom nincs, de további kérdéseim lennének. :)

Mi a helyzet, ha...
1) másik .iso fájlt csatolsz fel?
2) nem a powerisoba csatolod az .iso fájlt, hanem közvetlenül megnyitod a VLC-vel (Media -> Fájl megnyitása)?
3) másik VLC verziót használsz (pl. portable verzió vagy egy korábbi verzió)?
4) másik lejátszót használsz (pl. MPC-HC)?

[ Szerkesztve ]

(#1095) terra052 válasza gojko.m (#1091) üzenetére


terra052
őstag

Portable működik, köszi :D

werkmania.hu

(#1096) gojko.m válasza terra052 (#1095) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha a portable megfelelően működik, akkor nagy esélyed van rá, hogy ezt a telepített változat is tudja. Csak valami módosított beállítás 'bezavart'. Két dolgot próbálhatnál meg az alapértelmezett beállítások visszaállításához:

1) A telepített VLC megnyit, majd: Eszközök -> Beállítások -> Beállítások visszaállítása -> OK

vagy

2) A telepített VLC bezár. Töröld ennek a mappának a tartalmát: C:\Users\User_Name\AppData\Roaming\vlc (természetesen a User_Name helyére a saját felhasználóneved kerül). Majd nyisd meg a VLC-t.

[ Szerkesztve ]

(#1097) terra052 válasza gojko.m (#1096) üzenetére


terra052
őstag

Na. azt ugye írtam, hogy IPTV-nél zavaró ez a dolog főleg, most úgy fest, hogy a helyi videofájloknál már nem kérdez, a stream-nél igen, akkor gondolom itt lesz valami biztonsági gebasz.
Köszi a segítséget, normál üzemben már nem kérdez :R

werkmania.hu

(#1098) carr válasza gojko.m (#1094) üzenetére


carr
őstag

1. Még nem próbáltam másik ISO.val, de este megnézem az működik-e még.
2. Nem tudtam, h ezt ismeri
3. A 64bit.es verzióval próbáltam korábban, ezzel nem még.
4. Mirillis Splash Pro lejátsza gond nélkül.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1099) gojko.m válasza terra052 (#1097) üzenetére


gojko.m
senior tag

"...a helyi videofájloknál már nem kérdez, a stream-nél igen, akkor gondolom itt lesz valami biztonsági gebasz."

Hát igen... ezek szerint a VLC-d hálózati forgalma készteti túlzott aggodalomra a windowsod. :)

(#1100) carr válasza gojko.m (#1094) üzenetére


carr
őstag

1. pl argo 2 iso-t gond nélkül nyitotta.
2. megnyitással is ua a hiba.
3. et későbbre halasztom.
4. pipa. :))
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.