Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Visormail válasza Atomantiii (#1450) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor hardveres gyorsítás hiba volt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1452) pube111


pube111
senior tag

Üdv! Meg lehet oldani, hogy a vlc indulás után automatikusan elkezdje lejátszani egy másik gépen lévő mappában lévő tartalmakat?
Képek, videók. Folyamatis slideahow kéne legyen belőle. A képek megjelenítés idejét is kéne állítani.
Egy pi zero-ra lenne telepítve, ami autostarttal indítaná a vlc-t.
A másik gép belsö hálózaton van user, pass védi.

(#1453) Visormail válasza pube111 (#1452) üzenetére


Visormail
addikt

Elvileg meg lehet bár az url sysntaxnál nevet/jelszót nem ír [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1454) Jungle Man


Jungle Man
junior tag

Hol lehet azt beállítani, hogy a VLC bizonyos beállításokkal induljon el alapból?
Teszem azt, adott fájlra klikkelve úgy játsza le a videót, hogy az 200 ms-et késleltetve van a hanghoz? Gondolok itt olyanra, hogy valami parancsikonos parancsszerkesztésben beállítva majd azt fájltípushozhoz rendelve. Vagy felőlem külön parancsikonnal indulna a késleltetett videós lejátszás és külön ikonnal a normál lejátszás?

(Mert Bluetooth-os fejhallgatóval néznék filmeket, ami késlelteti a hangot, ezt kellene kompenzálni, viszont nem akarom minden egyes filmindításnál ezt állítgatni. Talán meg lehet ezt "globálisan" is oldani.)

(#1455) Visormail válasza Jungle Man (#1454) üzenetére


Visormail
addikt

Előtted linkeltem a parancssori kapcsolóit, nem tudom van e ilyen közte.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1456) Jungle Man válasza Visormail (#1455) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Találtam idevonatkozó részt:

"Stereo audio output mode
--audio-desync=<integer> Audio desynchronization compensation
This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio."

Csak fogalmam sincs, hova kell ezt beírni. :-)

(#1457) Visormail válasza Jungle Man (#1456) üzenetére


Visormail
addikt

A parancsikonba beírod a cél mező végére egy szóközzel, ill. még további kapcsolókat is írhatsz.

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --audio-desync=200 --következő kapcsoló

Kipróbáltam így indítva, utána betallóztam egy videót és a hangolás és hatások menüben ott van a hangsáv szinkronizálásnál a 200, mondjuk ott s-t ír utána nem ms-t.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1458) Jungle Man válasza Visormail (#1457) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Köszönöm!

(#1459) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !
A Tv szeretnék lejátszani videókat a számítógépről, kábeles hálózaton, egy androidos boxon keresztül. Az asztaliról ki tudom vetíteni a boxon keresztül a tv-re, de hogyan lehetne úgy, hogy a VLC maga játssza le, hozzáférve a gépen levő állományhoz, de úgy hogy nem a pC-ről vetítem ki (magyarán az asztali VLC nem megy)?

(#1460) sz.j


sz.j
nagyúr

Erről mit tudtok?

"A VLC-n keresztül támadnak a hekkerek" (2022.04.08-i cikk)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1461) buek1967 válasza sz.j (#1460) üzenetére


buek1967
tag

Aggasztó... Minden gépemen fent van. Az OK, hogy leszedem, de mi legyen helyette?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#1462) liszi70 válasza buek1967 (#1461) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az OK, hogy leszedem, de mi legyen helyette?"

A legfrissebb VLC-t telepítsd újra. :) Én nem váltanék emiatt. [link]

(#1463) farkas-j


farkas-j
őstag

Van egy BeeLink GT-King S922-es Androidos boxom és egy H96 Pro Androidos boxom. VLC-t használnék a médialejátszáshoz, de gondom van a felirat kezeléssel. Ha pl. van egy mp4 filmem és mellette egy ugyanilyen nevű felirat fájl (SRT), a VLC egyszerűen nem tölti be a feliratot. pillanat áljra kapcsolva a felirat opciók között, meg nem lehet kiválasztani azt a meghajtót amiről a filmet nézem. Ez mindkét boxnál így van. Mi a megoldás erre? Nem szeretném konvertálgatni a filmeket.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1464) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

VLC Media Player miért csinálja azt, hogy ha megállítom teszem azt olyan 15-30 másodpercre és utána folytatom utána 1-3 másodpercig kb ilyen a kép:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1465) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Az androidos Vlc-ben nem lehet valahogy fokozat mentesen nagyítani? :R

(#1466) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Egy ismerősömtől kaptam egy mp4 videó file -t amit telefonnal vett fel és azt mondta áttette Windows -ra és elforgatva játsza le ( nem tudta megmondani milyen lejátszó ). Forgassam már el és küldjem vissza neki. Nekem VLC -vel lejátszva normál módon, tehát nem elforgatva jelenik meg. Windows Media Player -rel szintén rendben van. Nagynehezen találtam egy PlayMemories Home nevű programot ami valóban elforgatva mutatja.

VLC -ben az Eszközök/Hatások és szűrők/Videohatások/Geometria -nál nincs beállítva elforgatás, mégis helyesen, azaz 90 fokkal jobbra forgatva mutatja a videót. A kérdésem tehát az lenne, hogy VLC -mben hol lehet az beállítva a videókat automatikusan forgassa a helyes irányba. ( Gondolom ha azt kikapcsolnám, utána már be tudnám állítani az elforgatást és le tudnám menteni a videót az Átalakítás/mentés funkcióval.)

De ha van jobb ötletetek a dolog megoldására azt is szívesen venném :-). Köszi.

(#1467) farkas-j válasza JozsBiker (#1466) üzenetére


farkas-j
őstag

FormatFactory programmal meg tudod csinálni. Ingyenes "mindentudó" program, magyar nyelvet is támogat.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1468) peter889 válasza vjacintka (#1464) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

Nekem is azt csinálja, de nem tudom miért, nálam van, hogy 5 másodpercig is. Én is szeretném a problémát megszüntetni.

(#1469) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

ujraraktam a win-t es a vlc kezd meghulyulni. letoltottem a 3.0.17.4 verziot.
rick and morty-t hibatlanul viszi, viszon a filmeket sorozatokat egyaltalan nem. full fekete kepernyo, hang van, ha beleporgetek akkor a hang nem akad de a kijelzo full fekete. ti talalkoztatok mar ilyen hibaval? ez vmi kodek hiba?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1470) zenit73


zenit73
aktív tag

Sziasztok!
Macbook-on (M1) VLC-vel szoktam zenei fájlokat lejátszani (WAV,FALC).
Meg tudnátok mondani, hogy kell azt beállítani, hogy két szám között ne akadjon meg egy pillanatra a lejátszás? Ha folyamatos a zene, akkor ez elég zavaró.
Köszi!

(#1471) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, ha egy film nézését akárhol abba hagyom, akár kikapcsolom a gépet, másnap folytatnám. A film mindig az elejéről indul. Nem találok a programba olyan opciót hogy folytatás. Androidon pedig ez működik. Tudnátok segíteni ebben?
Köszi

(#1472) Visormail válasza Petrónius (#1471) üzenetére


Visormail
addikt

Szia!
Részletes beállítások, kezelőfelület, elsődleges felületek, Qt részben "folytatja a lejátszást?"
Ez alapértelmezetten arra van állítva, hogy kérdezzen, tehát nem kell csinálni hozzá semmit.
Ennek ellenére van akinek nem működik, nem tudom miért.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1473) Petrónius válasza Visormail (#1472) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szia!
Köszönöm szépen a válaszod. :R
Megtaláltam az opciót és a "kérdezzen" tényleg nem működik. Mindig-re állítottam. Igaz így nem kérdez de onnan folytatja, ahol abbahagytam. :)

(#1474) chrome11


chrome11
kezdő

Hogyan lehet kideriteni, hogy a vlc miert nem jatsza le a videot egy masik gepen, ha egyszer ugyan azt irja a mediainfo-ra?

(#1475) Visormail válasza chrome11 (#1474) üzenetére


Visormail
addikt

Lehet, hogy videógyorsítási probléma. Ki kell próbálni a beállítások/videó fülön a különböző kimeneteket, drivert frissíteni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1476) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Lehet, hogy volt róla szó.

PC-n (W10) tárolt videókat nézek vissza androidos tableten, VLC-vel (+ Cx File Explorer)
Működik rendesen, de a PC a beállított idő után alvásba megy.
Van olyan opció (vagy nem találtam), ami a lejátszás alatt "ébren tartja" a rendszert? Pl. az UMS-nél van ilyen lehetőség.

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#1477) Visormail válasza AttyVin (#1476) üzenetére


Visormail
addikt

Ha jól látom a vlc ezt még mindig nem tudja, csak az van, hogy képernyővédő kikapcsolása lejátszás közben. Process lasso-ba pl lehet ilyet beállítani, hogy bármelyik program futása idején ne aludjon a monitor, ne aludjon a gép, de csak a fizetősben, ingyenest nem tudok.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1478) dr.adamka82 válasza HoTaZo (#1372) üzenetére


dr.adamka82
újonc

Szia HoTaZo!
Sikerült végül megoldást találnod a kérdésedre?

(#1479) Visormail válasza dr.adamka82 (#1478) üzenetére


Visormail
addikt

A beállításokban a hang és a feliratok fülön is van egy előnyben részesített nyelv mező, amibe be lehet írni az országkódot pl HU vagy HUN, más nem nagyon van szerintem. Na most ha a fájlt úgy kódolták, hogy valamelyik hangsáv/felirat default/forced lett, azt nem tudom, hogy felülbírálja e ez a beállítás.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1480) dr.adamka82 válasza Visormail (#1479) üzenetére


dr.adamka82
újonc

Köszi szépen, sikerült!

(#1481) Hedon


Hedon
tag

Sziasztok!

Ipad-en nézném vlc-vel a sorozatomat a házi dlna szerverről, és nem találok előzményeket, tehát fogalmam sincs, hol tartok. Mégcsak azt sem tudom megoldani, hogy egy mappát a szerverről a médiatárba tegyek, vagy a kedvencekhez (kedvencek szekció nincs is). Droid talbeten van ilyen, ipad-en és iphone-on nem találom. Mi a trükk?

Előre is köszi :)

(#1482) Oliverda


Oliverda
félisten

Windows és MacOS alatt egyaránt fent van a VLC, előbbi rendszer esetben viszont nem egyelőre nem találom a módját, hogy átméretezésnél a videó képarányát fixen tartva skálázódjon ablakos módban a lejátszó. MacOS-nél a telepítés óta alapértelmezetten így működik, Windows alatt viszont ezt még nem sikerült beállítani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1483) Oliverda válasza Oliverda (#1482) üzenetére


Oliverda
félisten

Közben kiderült, hogy ezt a tökalap dolgot a Windows verzió még nem tudja. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1484) batai15


batai15
félisten

Sziasztok androidos vlcvel kapcsolatban is itt kell kérdezni ?

(#1485) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !

Esetleg azt tudja valaki, hogy van-e arra megoldás, hogy egy bittang nagy playlistben ne kelljen végig lépkedni, hogy megkeressem azokat a fájlokat, amelyek már törölve lettek (és így a playlist item az már nem érvényes).

Köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1486) repro


repro
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Ha a VLC ikonján jobb egér gombal kattintok, megjelenik egy lejátszó lista. Nem jövök rá, hogyan tudom ezt törölni.

Előre is köszönöm

(#1487) Visormail válasza repro (#1486) üzenetére


Visormail
addikt

Azt nem a vlc csinálja, minden programnál így van. W10-en gépház/személyre szabás/start/a legutóbb megnyitott elemek megjelenítése...

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1488) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. VLC vel nem mukodik az eredeti 5.1 hang, valami otlet?
MPC ben pedig tokeletes

[ Szerkesztve ]

(#1489) Visormail válasza venom8888 (#1488) üzenetére


Visormail
addikt

Tehát 5.1-es hangsáv. Milyen codec (AC3, EAC3, DTS, stb) és milyen csatlakozón akarod kiküldeni (analóg, spdif, HDMI)?

Beállítások/hang fülön van a HDMI/SPDIF hangáteresztés (magyarul passthrough :D )

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1490) Llew


Llew
senior tag

Sziasztok!

Nem működik a internetes forrásról azonnal hang felvétele az átalakítás opcióval. Csak létrehoz egy üres filet. Régen használtam akkor ment.
Viszont ha manuálisan, record gombbal indítva felveszem a videót, akkor azt már átalakítja mp3-á.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#1491) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a VLC mindenféle állítgatás nélkül tömörítetlen ts videófájlba veszi fel a videóstreamet vagy sem?

Amúgy lehet valahol állítani a felvétele minőségét?
Köszi!

(#1492) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv! Meg lehet változtatni a lejátszó fekete hátterét amennyiben a videó nem tölti ki a képernyőt, pl álló videónál?
Pl olyan két oldalt tükröződősre.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#1493) Petrónius válasza Kuruc2 (#1492) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szia
Ez mire lenne jó?

(#1494) mizu válasza batai15 (#1484) üzenetére


mizu
aktív tag

Naná

▫️ PH! FAN ▫️

(#1495) Kuruc2 válasza Petrónius (#1493) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Pl egy álló videónál teljesen más hatású egy videó 16.9 ben ban nem mélyfekete a képernyő nagyobb része, ami sötétíti a videó tartalmát, hanem mondjuk tükrözi oldalra a videó színeit, mint pl tiktokon.
Kb hasonló cucc a philips tévéken az ambilight. Így már érted?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#1496) mizu válasza Kuruc2 (#1495) üzenetére


mizu
aktív tag

[kép]

▫️ PH! FAN ▫️

(#1497) Kuruc2 válasza mizu (#1496) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Így.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#1498) Petrónius válasza Kuruc2 (#1495) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Igen, így már értem.
Mindig tanul az ember. :R

(#1499) Visormail válasza Petrónius (#1498) üzenetére


Visormail
addikt

Kivéve a vlc-t :D Szerintem nem fejlődött semmit funkció szinten jópár éve (visz kb minden formátumot az igaz), szerintem nem tud ilyeneket.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1500) mizu


mizu
aktív tag

Ha belegondoltok abba, hogy renderelni kell a videót ahhoz, hogy valós idejű homályosított hatással lássuk akármilyen elmosott anyagot a fő videó mellett. Videólejátszás közben a renderelés túl sok lenne. Nem lehetetlen, de combos gép kell hozzá. Egy álló homályos háttér könnyebb lenne, az meg kevésbé hűha szint.

▫️ PH! FAN ▫️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.