Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) róland


róland
veterán

Egy probléma: csak egy adó műsorának rögzítése egy multiplexből. (Ebben a topikban is felvetettem.)

És a megoldása: pár beállítás a VLC-ben.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#752) ACE-


ACE-
addikt

Üdv!

Eddig WMplayer-t használtam, de most áttérnék VLC-re.
Az a gondom, hogy valahogy a VLC minden videót világosabban játszik le, mintha több fényerő lenne a kelleténél rajta. És nem találtam meg hogy hol lehetne ezt visszavenni, mert iszonyat zavaró, és emiatt nem használom még. Tud valaki ebben segíteni? Íme két screenshot:
Wmplayer:

VLC player:

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#753) róland válasza róland (#751) üzenetére


róland
veterán

S egy kérdés, miért omlik össze állandóan a VLC konvertálás közben? (Több különböző konfigurációval próbáltam, mindegyiken ez történt.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#754) dogi01 válasza ACE- (#752) üzenetére


dogi01
aktív tag

Ctrl+E, Videóhatások, és ott játszol egy kicsit a gamma beállítással :R

[ Szerkesztve ]

(#755) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Az miért van, hogy nem szól a hangszóróm egyik fele vlc-ben? Sztereóra van állítva. Vagyis szól, csak marha halkan. 2.1.5-ös verzió. 64 bites.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#756) N0zer0 válasza kalozhun100 (#755) üzenetére


N0zer0
senior tag

A ballance csúszkája nincs elhúzva véletlenül? Vagy a Windows beállításainál, vagy a VLC-ben?

(#757) kalozhun100 válasza N0zer0 (#756) üzenetére


kalozhun100
őstag

VLCben hol?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#758) donjohnson


donjohnson
addikt

egy tipp annak, aki a magyar ATV-t szeretné nézni online VLC-vel:
Ctrl+N aztán a megjelenő ablakba ezt az url címet kell bemásolni és mehet a lejátszás.

rtmp://195.228.75.97/atvliveedge/_definst_/atvstream_2_aac

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#759) Sobriety


Sobriety
tag

Szomorúan konstatáltam, hogy a most legújabb VLC teljes képernyőn kockázza a tartalmakat, míg más lejátszó gyönyörűen simít, nagyít. Nem a kódolásból adódó kockákra kell gondolni, hanem egy VLC által generált, éleknél is lépcsőkben, apró kockákban megmutatkozó jelenségre, elég ronda. Érdekelne, hogy van-e ellenszere. Tapasztalatom szerint lassabb gépeknél az egyetlen megoldás határesetes mkv-k lejátszására a VLC hang elcsúszása nélkül, ezért is maradnék meg mellette, de nem bármi áron.

(#760) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Jól látom hogy a legfrisebb VLC-ben (gondolom már egy ideje) inncs benne a mono mód? Van pár videofájl amin el van cseszve a sztereó, és a halláskárosodás megelőzése érdekében inkább monoban hallgatnám, de úgy látszik nem lehet, helyette vissza kellett tennem mellé egy régebbi verziót is.

4 8 15 16 23 42

(#761) Visormail válasza donjohnson (#758) üzenetére


Visormail
addikt

Köszi! Kipróbálom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#762) ACE- válasza Sobriety (#759) üzenetére


ACE-
addikt

Ezt én is észrevettem ezért mostanában WMP-t használok.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#763) Visormail válasza tonyrulez (#760) üzenetére


Visormail
addikt

Igen a 2.1.1-től alakult át a hangbeállítás, azóta nincs mono. Esetleg ha felteszed az AC3Filter-t az vlc, meg más lejátszóknál is megjelenik az óra mellett és azt állítasz be amit csak akarsz [link].

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#764) Choi Hyun


Choi Hyun
újonc

Sziasztok! Van 1 problémám

Teamspeak3 music bot hoz szeretném használni a VLC-t úgy hogy youtuberöl tudjak invelni zenét
ctrl+n -> hálózat és a youtube link.. eddig stimmel de mikor rá kattintok hogy lejátszás 1 ujabb kis ablakkal találom szemben magam amin ez áll: A bemenet nem nyitható meg A VLC nem képes megnyitni a(z) „https://www.youtube.com/watch?v=Dk_Y2VC5_pI” MRL-t. pl..

Valaki aki esetleg tudja a megoldást írjon

Ty all:)

(#765) Efeszi


Efeszi
csendes tag

Feltettem a VLC 2.1.5 64 bites változatát Win7 (64 bit) rendszerre és amikor a fájlok társítását akarom beállítani (Eszközök\Beállítások\Társítások beállítása...), a program elhasal és bezáródik a következő üzenettel:
"This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information."

Tud valaki megoldást erre, vagy tapasztalt hasonlót?

Ezt találtam még:
The VideoLAN Forums • View topic - 64-bit 2.1.5 crashes when Set up associations button clicked
https://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=14&t=120818

(#766) donjohnson válasza Efeszi (#765) üzenetére


donjohnson
addikt

próbáld meg a 32 bites változattal.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#767) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hogyan tudom berakni VLC-vel vagy BSplayerrel a jobb minőségű *.ac3-at?

(#768) N0zer0 válasza chungee (#767) üzenetére


N0zer0
senior tag

VLC-ben Média → Több fájl megnyitása… → megadod a videófájt → További beállítások megjelenítése elé pipa → Másik média lejátszása szinkronban (másik hangfájl…) elé pipa → Tallózás… a hangfájlra

A BSPlayert felejtsd el, adware sz4r az egész. SMPlayer/mplayer-párti vagyok, de a VLC is tűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#769) donjohnson válasza N0zer0 (#768) üzenetére


donjohnson
addikt

BSPlayert én se ajánlom. xp-s korszakban sokat szívtam vele mire rájöttem, hogy az pakolja tele reklámokkal az explorert.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#770) chungee válasza N0zer0 (#768) üzenetére


chungee
addikt

:R :R :R

(#771) Rota


Rota
tag

sziasztok.

Optikai -spdif csatlakozó- kábelen viszem ki a hangot egy régebbi házimozi-erősítőre. Ez dolby digital és Prologic ot tud. Ha ugyan azt a filmet dvd lejátszóval játszom le, akkor elérhető a jobb dolby digital ha viszont számítógépről akkor csak a prologic. Eggy ilyennel [link]vinném ki a hangot .
Nem tudom , hogy vlc beállítás kérdése e ez, de gondoltam tudtok segíteni, hogy miért nem dolby digital a hang a vlc n keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#772) donjohnson válasza Rota (#771) üzenetére


donjohnson
addikt

ez az usb-s cucc csak sztereót tud kiadni magából, hiába van rajta spdif.
VIA Envy VT1620A
vegyél másik hangkártyát, ami 5.1 képes. ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#773) Rota válasza donjohnson (#772) üzenetére


Rota
tag

[link] Közben találtam egy fórumot [link], ahol ugyan ez a probléma volt. A lényeg, 2.0.8 as verzióval működik és tényleg, most dolby digital 5.1 -ben adja ki a hangot. Nyilván lesz olyan film ahol nem működik , kiderül a használatnál.

[ Szerkesztve ]

(#774) Efeszi válasza donjohnson (#766) üzenetére


Efeszi
csendes tag

2.1.4 működik rendesen...

(#775) perempe


perempe
addikt

mpgv-t nem tudom lejátszani vele. milyen lejátszót használhatok helyette?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#776) zoetsa


zoetsa
tag

Nektek is mikulássapkát öltött az ikonja? :)

(#777) Rimuru válasza zoetsa (#776) üzenetére


Rimuru
veterán

Minden évben ilyen. ;)

Vigyázat, csalok!

(#778) N0zer0 válasza zoetsa (#776) üzenetére


N0zer0
senior tag

Igen, már évek óta ilyen. A dátumból tudja, hogy karácsonyi időszak van, és karácsony hetétől egész január 1-ig vagy meddig mikulássapkás a VLC. Ez amolyan easter egg, nem is tudok más ilyen szoftverről, inkább weboldalak szoktak ilyet csinálni.

(#779) zoetsa válasza N0zer0 (#778) üzenetére


zoetsa
tag

Azt gondoltam, h a dátumból, csak meglepődtem, mert tavaly nem tűnt fel. V ez is verziófüggő? Elég sokáig vmi régit használtam.

A tálcán egyébként csak akkor van sapkája, ha fut is.
(Rögzítve van a tálcán, de ott alapban uaz, csak a lejátszás idejére vált.)

(#780) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

VLC segítségével szeretnék 2 gép között (wifin) médiatartalmat streamelni.
Az alábbi videó alapján beállítottam: [link], de nem működik . :(

Ötletek? :F

Előre is köszönöm!

(#781) Clickbait válasza MATEO6600 (#780) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy a VLC-men csúnyán szaggat a hang.
Olyan fél másodpercenként megakad, a videó nem, csak a hang, meg néha komoly szinkronizációs nehézségei támadnak.
Pár napja néztem filmet VLCn, akkor smemi probléma nem volt.
Most akár zene, akár film akad a hang.
Újratelepitettem, bekapcosltam a hardveres dekódolást semmi sem segitett.
Megpróbáltam 32 és 64 bites verzióval is, más lejátszóval nem akadt a hang (KMPlayert kipróbáltam, illetve a beépitett Win 8-as lejátszót is)
A gépen azóta semmit sem változtattam, illetve se VLC-be se sehol nem állitottam be semmit.
Mi lehet a probléma? :(

You got clickbaited.

(#782) zoetsa


zoetsa
tag

Borzasztó lett a kép, pedig csak a feliraton állítottam, na meg a frissítés... Szeretnék újra szép képet, ötlet?

VLC és MPC:

[ Szerkesztve ]

(#783) N0zer0 válasza zoetsa (#782) üzenetére


N0zer0
senior tag

Szerk.

[ Szerkesztve ]

(#784) Janoo_07 válasza Clickbait (#781) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Ugyanez a helyzet nálam. Egyszerűen én sem értem mi lehet az rosz.Szerintem a legutóbbi frissítésen ronthattak el valamit, de csúnyán.

(#785) Visormail válasza donjohnson (#758) üzenetére


Visormail
addikt

Érdekes, hogy ha aktiválva van a save/restore last position kiegészítő, akkor az atv linkjét elindítva kifagy a vlc egy visual c++ runtime hibaüzenet kíséretében :F

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#786) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Nem éppen VLC playert érint a kérdés, de hátha tud valaki segíteni.
SMPlayer-nél szétcsúszik a kép a gyors mozgásoknál. Mint egy játéknál amikor nincs bekapcsolva a VSync.
A monitor képfrissítési frekije 75Hz, de 60Hz is ugyan ilyen.
VLC-t aztért nem használom mert a fekete nem fekete. SMplayernél betudom állítani a dekódolást, de VLC-nél nem.
Mit lehet tenni a szétcsúszás ellen? Próblátam mindenféle szűrőt de semmi.

Köszi!

free your mind

(#787) N0zer0 válasza Jazz (#786) üzenetére


N0zer0
senior tag

A csíkos kép lehet a deinterlace hiánya, deinterlaced anyagoknál, tipikusan felvett tévéműsorok és videokamák képe szokott ilyen lenni (576i, 720i, 1080i). A VLC nálam most Linuxon x4rakszik, ezért nem tudom neked megnézni pontosan melyik menüben kell állítani, a neten olyasmit írnak, hogy Eszközök → Beállítások → Minden beállítás mutatása → Videó kimeneti szűrők → Deinterlace.

Az SMPlayerben ugyanez Videó → Deinterlace menüben található. Az SMPlayerben is lehet állítani a fényerőn és a színeken, hogy a fekete valóban fekete legyen. Videó → Kiegyenlítő (EQ), és próbálgatod a csúszkákat. Illetve lehet a videókártya driverében is beállítani a 3D/gyorsított beállításoknál a színkorrekciós résznél, mert a 2D-s beállítások és annak színkorrekciója csak a 2D/gyorsítatlan kimenetre vonatkoznak.

A másik oka a szétcsúszásnak a szarrá tömörített videók, egyes régebbi encoderek így spóroltak sávszélességet, gyors mozgásnál jön ki. Ilyenkor viszont mindegyik lejátszóval ilyennek kéne lennie.

(#788) N0zer0 válasza N0zer0 (#787) üzenetére


N0zer0
senior tag

Akartam írni deinterlaced anyagoknál, csak mellément.

(#789) Jazz válasza N0zer0 (#787) üzenetére


Jazz
veterán

Nem beszéltem váltottsoros képmegjelenítési problémáról. Azt a legegyszerűbb kezelni.
Sem csíkozásról, hanem "szétcsúszásról".
"SMPlayer-nél szétcsúszik a kép a gyors mozgásoknál. Mint egy játéknál amikor nincs bekapcsolva a VSync."
Úgy ahogy írtam. Nem tudom tapasztaltad-e már az video-aszinkronitásból eredő kép-szétesést. Ha nem, indítsd egy játékot, kapcsold ki a vertikális szinkronizációt, és akkor látni fogod miről beszélek. Na itt is ugyan ez van.

free your mind

(#790) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Abban tudna nekem valaki segíteni, hogy mit kell átállítsak, hogy a helyi wifi hálózaton, NASról streamelt filmek ne akadozzanak? WMP-vel tökéletesen mennek még a 1080p-k is...

Köszi előre is!

:R

Try again, fail again, fail better!

(#791) N0zer0 válasza Jazz (#789) üzenetére


N0zer0
senior tag

Akkor nálad tearing lesz, és az pont az, amit leírsz, nem csak olyan/hasonló. A videódriverben kéne beállítani a vsyncet, a 2D és gyorsított tartalmaknál is, illetve meg lehet próbálni a VLC-t is frissíteni újabb verzióra.

(#792) N0zer0 válasza Rem-X (#790) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ezt sok minden okozhatja. A NAS gyengesége, a Wi-Fi adás vagy vétel minősége. Szerintem próbáld ki kábellel első körben. Ha úgy jó, akkor a Wi-Fi környékén kell nézelődni, hogy milyen a jelerősség, terheletlen csatornán ad-e, van-e az útban valami zavaró vételi akadály, sugárzási teljesítmény milyenre van állítva, friss-e a Wi-Fi kártya drivere a gépen. Esetleg nagyobb antennákat használni, de kötve hiszem, hogy nálad azon múlna.

(#793) Rem-X válasza N0zer0 (#792) üzenetére


Rem-X
senior tag

Közel van minden, egy szobában van minden... és még1x mondom, telefonokon, tableten, illetve még a laptopon is megy akadásmentesen ha mondjuk media playert használok...

Try again, fail again, fail better!

(#794) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

hol tudom beállítani, h minden filmet 16:9-es arányban jelenítsen meg a vlc?
(van pár 4:3-as sorozat és ott állandóan minden résznél át kell állítani a 16:9-re, ezt szeretném elkerülni)

(#795) zoetsa válasza Sanyi.mTs (#794) üzenetére


zoetsa
tag

Természetesen a beállításokban :)

videó > méretarány kényszerítése

(#796) air válasza Rimuru (#608) üzenetére


air
nagyúr

Sziasztok!

Még mindig csak ez a plugin vagy extension segítségével lehet az utolsó pozíciót megjegyeztetni a VLC-vel?
Mindkettőt próbáltam, Win8.1 64bit, VLC 2.1.5-ön egyik sem működik. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#797) sting2


sting2
addikt

Mit kell beállítanom ahhoz, hogy elmúljon a filmek " darabossága "?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#798) air válasza air (#796) üzenetére


air
nagyúr

Sztornó.
Működik.
2-3 újraindítás kellett neki.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#799) zoetsa válasza sting2 (#797) üzenetére


zoetsa
tag

Mije?

(#800) sting2 válasza zoetsa (#799) üzenetére


sting2
addikt

Nem folyamatos a lejátszás.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.