Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Olyan problemam volna, hogy ha el inditok egy ISO filmet, el kezdi mutatni a menujet a filmenk, meg ilyenek,mint ha valodi lemez lenne benne. De nekem ugy kellene, hogy azonnal induljon a film,menu nelkul. Mar osszekerestem az eget is a neten,de nem talalom hogy kell, pedig biztos lehet,mert nekem ugy mukodott egy hete,csak most ujat raktam fel,es gondolom alapon van minden.

[ Szerkesztve ]

(#1402) Visormail válasza venom8888 (#1401) üzenetére


Visormail
addikt

A beállítások, alul mind, Hozzáférési modulok részben a Blu-Ray-en belül úgy látom ki lehet kapcsolni a menüt. Van ott DVD menük használata, meg menük nélkül is, de azt nem egészen értem hogy működik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1403) venom8888 válasza Visormail (#1402) üzenetére


venom8888
őstag

Nem talalom a lu-Ray-en belül dolgot.

(#1404) Visormail válasza venom8888 (#1403) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam így van

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1405) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Mitől lehet az, hogy elkezdek lejátszani egy videó fájlt, akkor a kép folyamatos, nem szaggat, de a hang kb 3 mp-ként olyan, mintha megakadna majd van hang tovább és ezt ismétli folyamatosan bármely videónál, ott is ahol régebben jó volt.

(#1406) sereeff


sereeff
aktív tag

Helló!
Tudja valaki, hogy miért nincs MAGYAR hangsáv a VLC playeren? Illetve van, de nem szól! Eddig minden rendben volt mostanában viszont több filmnél is tapasztaltam. Most pl ezt nézném: La.Casa.de.Papel.S02.1080p.NF.WEB-DL.DDP5.1.H.264.HUN.ENG.SPA-PTHD
A windows Media Playeren minden okés, csak azt nem annyira komázom! Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#1407) venom8888


venom8888
őstag

Hello. Sracok, egyszeruen nem olvassa a feliratok a lejatszom, vlc, MP-C sem, srt file. hiaba adom hozza semm. Valami otlet?

(#1408) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Be lehet állítani hogy az ablak méret mindig egyforma nagyságú legyen minden média elindításánál bal felső sarokba nézném"" a sorozatot közbe van más elfoglaltságom és mindíg újra kell méretezni mivel a forrás 1080p

(#1409) petimbo


petimbo
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy 4K filmnézés során pillanatkép készítésekor a pillanatképen fakók a színek. Nem értem, miért?

(#1410) PuMbA válasza petimbo (#1409) üzenetére


PuMbA
titán

Ahhoz, hogy jók legyenek a színek vagy HDR -> SDR konverziót kéne csinálnia a VLC-nek vagy HDR-t támogató képformátumba kéne lementenie. Egyiket sem tudja.

(#1411) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!
A legutolsó frissítés óta, ha beletekerek egy filmbe (csúszka elhúzása egérrel), akkor másodpercekig megakad a lejátszás (régebben nem volt ilyen).
Nálatok is van hasonló jelenség?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1412) Imre9211 válasza Egon (#1411) üzenetére


Imre9211
tag

Szintén ugyanez. Szerintem a hardwares gyorsítást kell kikapcsolni de nem vagyok benne biztos. Majd ma este mókolok vele vmit. Ha megoldottam írom is.

Roxalorox

(#1413) Dumi86 válasza Egon (#1411) üzenetére


Dumi86
senior tag

Üdv. A legutolsó frissítés éppen ma jelent amúgy meg :R Gondolom még nem ez fut nálad. Most próbáltam és nincs akadozás csúszka egérrel való elhúzásánál, teljes hd filmet néztem. Nekem is megakadt előző verziónál.

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1414) Atomantiii válasza Dumi86 (#1413) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem olyan, mintha a videó bitrátájától függne a dolog.

(#1415) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,
VLC Media Playerrel bajlódom már egy jó ideje.
Egy ezcap USB 3.0 HDMI készülékkel (média/Felvevőeszköz/FHD Caprure) van bekötve a TV és az utóbbi időben a hang akadozik. Kb. 15-30mp-ként 1-1 pillanatra megakad a hang. Utána megy tovább, mintha mi se történt volna, de az a fél szó elveszik. Mi lehet a gond?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1416) gyuri81


gyuri81
veterán

Hogyan tudom beállítani, hogy pl. a FHD videók ne teli méret közeli képernyőben induljanak , hanem csak egy kisebb ablakban?

(#1417) liszi70 válasza gyuri81 (#1416) üzenetére


liszi70
nagyúr

Beállítod kézzel a kívánt ablakméretet. Megjegyzi, és legközelebb is úgy indul.

(#1418) gyuri81 válasza liszi70 (#1417) üzenetére


gyuri81
veterán

Sajnos nekem nem jegyzi meg :( Mindig nagy méretben indul...

(#1419) liszi70 válasza gyuri81 (#1418) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azt nem merem megkérdezni, hogy az Eszközök/ Beállítások/Videó-ban nincs bepipálva véletlenül a Teljes képernyő opció? :B

(#1420) gyuri81 válasza liszi70 (#1419) üzenetére


gyuri81
veterán

Nincs :N
Olyan mintha mindig elfelejtené a beállításokat...

(#1421) aldebaran


aldebaran
őstag

vlc-vel ha néznék .avi sorozatot/filmet avi kodekest, akkor csak fehér képernyőt látok. ha olyan az avi, aminek a kodekje h264, akkor rendesen lejátsza. Mit kellene beállítanom, hogy rendesen lejátsza az avi kodekest?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1422) Visormail válasza aldebaran (#1421) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom nálad mi a probléma, viszont az avi az csak egy konténer, mint az mkv. Mondjuk a mediainfo programmal meg tudod nézni, hogy milyen codec van benne (aviban lehet xvid, divx, stb).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1423) aldebaran válasza Visormail (#1422) üzenetére


aldebaran
őstag

ami nem megy, az xvid, ezt írja a mediainfo. az MPC-BE-vel simán megy.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1424) Visormail válasza aldebaran (#1423) üzenetére


Visormail
addikt

Hát annak illene, nincs rá beállítás, tök alap. Nem tettél fel codec pakkot? Ha igen töröld. Ha nem akkor a vlc-t töröld, akár beállításokkal együtt és tedd újra.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1425) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Hello!
Androidos telefonon, hogy tudok helyi hálozatot csinálni úgy, hogy az így megosztott filmeket egy IOS-s telon is tudjam nézni?
Köszi!

(#1426) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok, hátha valaki érti a gondom.
Adott egy frissen összerakott gép, és egy rajta futó vlc, ami nem oké.
Van egy Enigma2-es műholdvevő beltérim, amiről esténként tévézek, és mivel itthonról dolgozom, napközben a webes felületéről kiválasztott csatit streamelem az asztali gépemre, katt a felületen egy aktuálisan futó tévéműsorra, ez valójában letölt egy fájlt, a vlc pedig megnyitja a streamet, hibátlanul megy kb 10-13 éve, semmiféle macera nem volt. Az eddig is ment, hogy a méretre húzott ablakot bezártam, újraindítottam, és megőrizte az előző méretet, helyet, de most nem megy, mindig hülyén nyitja meg, alul a tálca fölött kb 2 centivel van a keret alja, ekkor írtam felül az előző, tuti jó beállításokkal, de azzal se lett jó. Az idők során volt beltéri csere, router, kábel, gép, monitor és minden egyéb, rendszer újratelepítések, W7-W8-W10 telepítések, de mivel a vlc beállított értékeit mindig elmentettem egy mappába, újratelepítések során csak felülírtam a meglévő telepítés után, és mindig minden jó lett, elsősorban a mindig felül, a fix rendelkezésre álló helyre kitöltve az ablak mérete, és az egyszeres megnyitás volt a lényeg, de hang- kép beállítások is voltak benne, mindeddig hibátlanul működött. Nincs a videohoz méretezve, nincs spéci méretarány, semmi.

Most gépcsere után jött elő, i5-10600-as konfigról ryzen7-5700G-s konfigra váltottam, és bemásolva a régi beállításokat nem akar rendesen menni, a megnyíló ablak alul a tálca felett van 1-2 centivel, úgy kell mindig kézzel lehúznom, nincs rá megoldás, másik beálltás, nem találtam semmi. Törölve, újratelepítve, majd odaigazítva, kilővel, újra elindítva sincs váltázás. A régi konfigom kompletten átkerült az asztal túloldalra az asszonyhoz, nála továbbra is tökéletesen megy minden.
Mi történhetett?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1427) Rick4 válasza Rick4 (#1426) üzenetére


Rick4
félisten

Közben válasz híján is próbálkoztam, eltávolítottam a vlc-t, total commanderrel leellenőriztem, eltávolította az appdata/roaming mappából a dolgait. Újratelepítettem, és a telepítés végén még egyszer bepipáltam a gyorsítótár törlést is, feltette, mindenféle álligatás nélkül néztem, mit tud, ugyan megjegyzi az utoljára használt helyet, viszont ha a jobb alsó sarokba teszem, akkor újraindítva a tálca fölött 2 centivel lesz a keret alja... Nem látok érdemi megoldást, pedig a menüt is végigkotorásztam, mindenre ránéztem, semmi érdemleges...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1428) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Be lehet valahogy állítani, hogy mindig fix méretben nyiljon meg videó lejátszásakor a lejátszó, a lejátszandó videó felbontásától függetlenül egy fix ablakméret legyen?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1429) aldebaran válasza V.Stryker (#1428) üzenetére


aldebaran
őstag

Eszközök/Beállítások/felület átméretezés a videóhoz -> kivenni a pipát.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1430) Rick4 válasza aldebaran (#1429) üzenetére


Rick4
félisten

Ha visszafelé olvasol még össz egyetlen hozzászólást, akkor láthatod, hogy pont ez NEM működik nálam sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1431) aldebaran válasza Rick4 (#1430) üzenetére


aldebaran
őstag

Bocsi, de olyan sokat írtál, hogy nem olvastam el.
Megpróbálom megkeresni, hogy nekem mi van még beállítva, mert nekem mindig ugyanakkorában és ugyanott jelenik meg, ahogy legutóbb használtam.
Vagy talán ez segíthet.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1432) Rick4 válasza aldebaran (#1431) üzenetére


Rick4
félisten

Ez se rossz takitika, legközelebb akkor majd annyit fogok írni korrekt tényleírás helyett, hogy nem jó, mi lehet a baj... :D

Átolvastam már mindent, próbáltam mindent, van régi saját beállításról komplett mentésem a VLC mappából, átmásolva se jó, a régi gépem a másik asztalon, ott jó. Én se értem, ilyesmi nem szokott gondot okozni nekem, de nem jutok a végére.

Megnéztem, a linkeden szereplő dolgok se eveztnek eredményre, a frissen lementett beállítások az enyémeket felülírva ugyanazt eredményezik, ott jó, itt feljebb van az alsó rész két centivel.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1433) Rick4 válasza Rick4 (#1432) üzenetére


Rick4
félisten

És itt egy érdekesség. Az asztalon 3 dolog fut, egy böngésző ablak, egy nas kameraszotfverének asztali kliens,e és mindezek fölött a vlc. Elindítoma vlc-t egy streamre kattintással, megnyílik úgy, ahogy eddig, a tálca fölött két centivel, kézzel lehúzom, oké, ezt kapom.

Namost ezutón bezárom a vlc-t, megnyitom, megint kis ablak. Bezárom, megnyitom, még kisebb ablak. MEgint bezártom, megnyitom, és már cska egy csík az egész... Ennyi látszik belőle.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1434) Rick4 válasza Rick4 (#1433) üzenetére


Rick4
félisten

Végül a ryzenes topicban Teasüti kollég amondta me4g a tutit, 4 hónapja ismert bug, a 3.0.12-vel tökéletesen megy itt is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1435) maghraba


maghraba
csendes tag

Sziasztok!
Windoew10-en is, Manjaro-n is, Linux Mint 20-on is ugyanaz a problémám a legfrissebb VLC-vel.
Az Euronews élő-t, vagy a Comedy Centrált netről nézve egyszer csak megáll a kép és a hang és nem megy tovább. Kimerevedik. A Filmbox Premiumot nézve ez nem fordul elő.
Wi-fivel kapcsolódom a routerhez.
Lehetséges-e olyan beállítás, ami a pufferelést annyira megnöveli, hogy ne álljon meg a lejátszás.
Ez a kép, kb 20perce áll és nem lép tovább.
Be van állítva az elkéső és a képkockák eldobása valamint az alapértelmezett pufferek duplára vannak emelve.
Mit tudok tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1436) maghraba válasza maghraba (#1435) üzenetére


maghraba
csendes tag

Bocs!
Kis kutatás és megoldódott!

A windows 1500-as MTU-ját visszavettem a VLC-ben beállított 1400-ra.
Start -> Futtatás -> cmd (Rendszergazdaként)
netsh int ipv4 show subinterface (megmutatja a jelenlegi interface-eket és jelenlegi beállításokat)
netsh int ipv4 set subinterface "a_beállítani_kívánt_eszköz_neve" mtu=xxxx store=persistent (xxxx a beállítani kívánt érték)

A kutakodás során több lehetőséget is találtam (64-gyel osztható számok), illetve próbáltam keresni egy alkalmazást, ami megmutatja, hogy mi az optimális.
Két eszközt találtam, az mturoute nevű parancssoros eszközt, illetve a TCPOptimizer-t.
Az előbbihez tovább kell kutakodni, az utóbbi grafikus.
Miután a fenti módon beállítottam az MTU-t, a TCPOptimizer azt írta, hogy az 1500-as az optimális.
És mire megelégedetten hátradölnék, kimerevedik a VLC! :Y
AU!

Akkor most a VLC-t állítom 1500-re, a windows hagyom 1400-en.
Ha ez sem jön be, akkor mindkettő 1500.

Vagy más miatt merevedik ki?

[ Szerkesztve ]

(#1437) Visormail válasza maghraba (#1435) üzenetére


Visormail
addikt

Korábban én is programból néztem, mert a webes videójuk olyan gagyi volt, hogy állandóan megállt. Most már viszont egy ideje youtubeos a közvetítésük, úgyhogy ott nézem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1438) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!
Windows alatt kb 1 óra filmezés után egyszer csak elkezd 1-2mp-et csúszni a hang. 5-10perc múlva újra szinkronizálja de picivel később megint csúszik el. Ezt lehet valahogy orvosolni?

/\____/\

(#1439) aldebaran


aldebaran
őstag

Elállítottam a Eszközök / Hatások és szűrők / Videohatások / Alapvető / Kép igazítása - menüben a Színárnyalat (Hue). Hogy tudom ezt alaphelyzetbe visszaállítani anélkül, hogy az összes beállítást resetelném?

Az külön érdekes, hogy a Hatások és szűrők menü miután felugrik, hangolás és hatások lesz...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1440) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Be lehet úgy állítani a VLC-t, hogy egyszerre több "videó" menjen egy ablakban?
Vannak kameráim, és azok adatfolyamát legegyszerűbben a VLC-ben tudnám nézni.
(rtsp:// -linkjeim vannak)
Valami ilyesmire gondoltam:

(#1441) Mauro812


Mauro812
tag

A 3f2m/lfe DD hang másnál se szól 5.1-ben?

(#1442) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Van valami szokasos beallitas a cast-ra? Render megy TV-re, de gondolom a gyari beallitas nem a legjobb. Regen olvastam hogy lassu, akadhat a kep, elobb pl kep allt, hang ment.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1443) Rata


Rata
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy amatőrnek tűnök, de a következő kérdésem lenne. Bekapcsolom a gépet, elindítok valami filmet vlc-ben és nincs kép csak hang. Gép újraindítása után viszont jó. Van valami ötlete valakinek, hogy erre mi a megoldás? Egy hónapja csinálja. Legújabb verzió van fent. Előre is köszi a válaszokat. (Az ekézéseket is.)

[ Szerkesztve ]

(#1444) Visormail válasza Rata (#1443) üzenetére


Visormail
addikt

Video drivert frissíteném (újratenném ha nincs frissebb mert valami legacy). Szerintem ezt nem a vlc okozza, persze meg lehet nézni, hogy ilyenkor másik lejátszóban megy e.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1445) csemege86


csemege86
tag

2160 p dolby vision mp4 fájlnál ezzel a hibával találkozott már valaki? Hang van, de kép nincs.

"A kodek nem támogatott: A VLC nem tudta dekódolni a(z) „mlpa” formátumot (No description for this codec) "

Google-ban rákerestem, de nem találtam megoldást.

Andris

(#1446) Rata válasza Visormail (#1444) üzenetére


Rata
csendes tag

Köszönöm. Megoldottam. Kmplayerrel jó minden.

(#1447) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
2 telefon közt Sftp kapcsolat van alkalmazva.
Általánosan minden oké.
Viszont VLC esetén valami miatt nem igazán akar müködni.
Már ott kezdődik a gond hogy eleve a jelszót sem kéri be.
Illetve annyi hogy nem a 22-es port van beállítva, hanem egyedi 6**** feletti port.

Mi lehet a gond?
Android rendszer-ről van szó.

(#1448) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Mi okozhat ilyen hibát, hogy ilyen lesz a kép? [kép]

(#1449) Visormail válasza Atomantiii (#1448) üzenetére


Visormail
addikt

Röviden bármi :D Ha helyi fájl, akkor lehet sérült, ha netes, akkor lehet átviteli hiba. Lehet codec hiba, lehet hardveres gyorsítás hiba.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1450) Atomantiii válasza Visormail (#1449) üzenetére


Atomantiii
őstag

Műholdas feed volt, ami mással megnyitva tökéletes volt. De frissítettem a VGA drivert és utána jó lett vlc-vel is.

Bár csak ezt az egyet nem szerette, bármely más ugyanilyen tulajdonságú feedet meg szépen lejátszott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.