Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy VLC player és az általa vett "hálózati" adás(Dreabox stream vlc vel pcre). Tehát jelenleg a pcn lehet nézni a dreambox műholdvevő műsorait....

A megoldandó probléma az a következő lenne:

Hogyan tudom tovább streamelni?

Hogyan tudom tovább streamelni, hogy azt egy android Gingerbread Galaxy ACe készülékkel tudjam fogni?

Hogyan tudom a stream címét port nélkül használni mivel a fogadás helyén sok port zárva van és ipcim:1789 nem lehetséges (hotspot). (Vpn portok nyitva elviekben de azt nem tudom hogy lehet ilyen szempontból hasznosítani)

Esetleg hogyan tudom tovább streamelni hogy azt mobilnettel tudjam nézni de ne egye meg az összes adatot amit az előfizetés tartalmaz? Szóval úgy átkonvertáltatni a vlcvel hogy az adatforgalom az minimális legyen

Köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#402) states42


states42
csendes tag

Üdv, tud valaki abban segíteni, hogy a feliratokban a magyar ékezetek helyén ne kérdőjelek jelenjenek meg. Már végigpróbáltam az összes nyelvi kódlapot, de a helyzet változatlan. Köszi a segítség.

(#403) napocska2 válasza states42 (#402) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálam Kelet-európai (Windows-1250) van beállítva és nincs hiba a feliratokban.

(#404) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

DVB-T antennás adásnál beállítottam a vlc playert, be is hozza az adást,de elég érdekesen.
Elvileg 746mhz-es frekvencián kéne megtalálnia az rtlklub-ot és a tv2-t. Namost nálam ezt a két adót a 802 mhz-en találja meg. Aztán ezutóbbi frekin meg be kéne hoznia az m1,m2,duna tv-t de ahogy a képen is látszik,ezek nincsenek ott.
802mhz-es frekvenciával így néz ki a programlista:

746 mhz-es frekvenciával meg így(ezek egyike sem ingyenes):

A kérdésem az,hogy mit kell-e még pluszban/másképp beállítanom,hogy az m1,m2,dunatv-t is tudjam nézni?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#405) Visormail


Visormail
addikt

A tálca ikont csak akkor lehet eltüntetni ha átváltok a sminkelt felületre? Az alapértelmezett kinézetnél nem lehet megoldani?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#406) Brutforsz válasza Visormail (#405) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

De: Eszközök > Beállítások > Kezelőfelület > Rendszertálca-ikon megjelenítése elől pipa ki, újraindítás után eltűnik.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#407) Visormail válasza Brutforsz (#406) üzenetére


Visormail
addikt

Hát nem, az a trayből tünteti el nem a tálcáról. A sminkelt felület beállításaiban van csak külön:
- Rendszertálca ikon
- A VLC megjelenítése a tálcán
Viszont a sminkelt felület egy bugos szar.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#408) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Egy AMD Brazos konfigurációval használom a vlc-t, aminél energiatakarékos módban a GPU órajele 275mhz. Azonban ha megnyitok (gondolom az x264 miatt) egy HD filmet, ez az órajel felugrik 508mhz-re, ha engedélyezve van a GPU gyorsítás. Ezzel még nem is lenne gond, viszont ha csak akkor esik vissza az órajel, ha bezárom a teljes VLC-t. Pause esetén nem. Erre esetleg van megoldás? Sokszor hagyok félbe filmet/sorozatot (pl buszon), és jól jönne, ha nem kellene bezárnom az filmet.

Köszi!

(#409) JColee válasza voyi (#404) üzenetére


JColee
őstag

[link]
[link]

Ha zavar, hogy más frekit kell beállítani ha királyi, vagy kereskedelmi tv-t akar nézni, akkor javaslom a windows (win7) beépített media centerét. Én is ezt használom jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#410) Visormail válasza Visormail (#407) üzenetére


Visormail
addikt

Hm a tray ikonra jobb gomb vlc médialejátszó elrejtése, vagy csak sima bal klikk a tray ikonra ezzel eltűnik a tálcáról. Viszont következő indításnál megint van tálcaikon és ezzel teljesen minimalizálja is ami zenénél jó, de videónézésnél a kép is eltűnik, mondjuk nekem csak zenéhez kell.
Nem találtam a parancssori paraméterek közt se hogyan lehetne tálcaikon nélkül indítani. (vlc --full-help és kiírja a listát egy txt-be a mappájába érdekes megoldása a súgónak.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#411) Visormail válasza Visormail (#410) üzenetére


Visormail
addikt

De sikerült vlc.exe --qt-start-minimized így indítva minimalizálva van viszont ez anélkül is működik hogy a beállításokban átállítanánk az alapértelmezett felületet, úgyhogy egyéb módon indítva a szokásos formában nyílik meg :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#412) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Igazából ez nem egy új probléma, meg minden lejátszónál így van, de hátha tudtok valami okosat mondani rá:
Miért van az, hogy ha 5.1-es DTS hang van egy filmen, az sokkal halkabb, mintha stereo hang lenne? Természetesen 2.1-es hangrendszerem van. Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#413) Visormail válasza Vasinger! (#412) üzenetére


Visormail
addikt

Miért természetes hogy 2.1ed van? :D Nyilván azért mert az 5 hangszóróra oszlik el és azokat a hangokat nem hallod amit a centerre tettek és a 2 hátsóra. Gondolom analógon van rákötve a gépre, a win beállításaiban pedig sztereón van.
A vlc-ben a kimeneti modul mire van állítva, hagytad alapértelmezetten? Próbáld ki esetleg directx-re és azon belül hangszóró beállítása sztereó.
MPC-HC esetén beállítások, belső szűrők, a jobb oldali listában duplaklikk a dts-re, mindegyiknél dekódolás ilyen módra stereo, de mondjuk ott ez szokott lenni alapba is telepítés után. Azt se mondtad milyen hangkártyád van, ha d1 mint az adatlapodon akkor ott is be lehet nyomni hogy sztereo legyen a kimenet az is lekeveri nem? svn meg kiegyenlíti ha nagyok a különbségek.

Ha így nem jó akkor csak ajánlani tudom az AC3filter ingyenes programot magyarul is tud, én több évig használtam amikor sztereo rendszeren néztem a filmeket és szuper. Na abban aztán olyan variációt állítasz be amilyet csak akarsz, akárhány csatornáról akárhány csatornára fel vagy lekeveri az anyagot, én a drc-t is szerettem benne szinte mindig használtam (pipa be és a csúszkát fel maxra), sokat segít ha túl halk a beszéd és túl hangosak az effektek. Hm most nézem van februári verzió pedig sokáig nem volt új, úgy tűnt már nem fejlesztik tovább.
Az mpc-hc beállításaiban a külső szűrőknél kell hozzáadni és a pötty a használat mellett legyen, a többi lejátszónál amiket támogat meg magától elindul ha elkezdesz filmet nézni wmp-nél is meg vlc-nél is elméletileg.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#414) Vasinger! válasza Visormail (#413) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a választ, de azért írtam ide, mert nem MPC-vel szeretném megoldani ezt a dolgot, hanem VLC-vel.

A directx-es állítgatás sem segített sajna.

(#415) Visormail válasza Vasinger! (#414) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor ac3filter

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#416) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Már hetek óta ment a sírás a VLC részéről, hogy új verzió van, töltsem le. Ma megtettem és ennek örömére az mp3 zenéimet olyan torzan játssza le, hogy rossz hallgatni. Valami zúgás van a háttérben, mint a régi tévéknél, amikor nem volt rendesen behangolva egy-egy csatorna. Kipróbáltam Windows Media Playerrel is és ott persze, hogy szépen játssza le.

Tapasztalt valaki hasonlót?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#417) KubanitoS válasza KubanitoS (#416) üzenetére


KubanitoS
veterán

Visszaraktam az 1.1.11-et és ismét jó lett. Csodás frissítés, mondhatom... :(((

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#418) Visormail válasza KubanitoS (#416) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam nincs ilyen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#419) KubanitoS válasza Visormail (#418) üzenetére


KubanitoS
veterán

Rákerestem, ez egy létező hiba.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#420) Visormail válasza KubanitoS (#419) üzenetére


Visormail
addikt

Ja igen ahogy a linken írják olyankor én is tapasztaltam torzulást ha a vlcben 100% felett van a hangerő.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#421) KubanitoS válasza Visormail (#420) üzenetére


KubanitoS
veterán

Viszont ahogyan én tapasztaltam az új VLC-ben csak 100%-ig lehetett felnyomni a hangerőt, de lehet ez 200% volt, csak egy pár percig volt fent a program. A régiben meg azt hiszem 300%-ige lehet felnyomni a hangot és persze mindenféle probléma nélkül. Igazság szerint ez az egyik olyan funkciója a VLC-nek, amellyel nagyon szimpatizálok. Maradok is az 1.1-es verziónál. Esetleg tudod, hogy a gyakorlatban van-e olyan használható újítása az új VLC-nek, amely miatt mindenképpen megéri a frissítés? Nekem eddig a régivel sem volt gondom, az összes filmet lejátszotta és lejátssza.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#422) Visormail válasza KubanitoS (#421) üzenetére


Visormail
addikt

Igen 200ig lehet és 100 felett torzít. Hát úgy tudom eléggé átírták az egész belsejét, itt a teljes lista [link], mondjuk ránézésre ugyanolyan minden ez nem látszik. Én inkább még egy hangbugot találtam ami az 1esbe még jó volt ebbe meg már nem ezt írtam is itt korábban amikor kijött, meg azt látom hogy szeret összeomlani :D előnyt nem annyira ami nekem jól jött volna, de nem is túl sok mindenre használom. Lejátssza már a blurayt is, meg mindenféle optimalizációkat raktak bele az eddig is támogatottakhoz.

Meg ami kijött még azóta alverzió 2.0.1 specific changes

Support for MxPEG files and streams
New features in the Mac OS X interface for more customization.
Numerous fixes in the Qt, the Mac OS and the skins interfaces.
Fixes for HTTP Live Streaming, CDDB, UDP/RTP support.
Security issues SA-1201 and SA-1202.

Limited support for Bluray discs menus.
Numerous fixes for MKV support.
Fix for splitted RAR files playback.
Numerous fixes for more than 120 bugs.
Codec and 3rd party libraries security updates.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#423) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

lehet vlc-be feliratot csúsztatni mint bsplayerbe?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#424) Visormail válasza dellfanboy (#423) üzenetére


Visormail
addikt

Felirat késleltetése előre/hátra: g/h billentyűkkel. Hasznos lehet még:
beállítások/mind(alul a rádiógomb)
- videó/feliratok osd/feliratok késleltetése itt testre lehet szabni
- bemenet kodekek/dvd feliratok/átlátszóság letiltása
beállítások/egyszerű(alul a rádiógomb)
- feliratok és osd/a felirat effektusok résznél kipipálni: háttér hozzáadása

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#425) dellfanboy válasza Visormail (#424) üzenetére


dellfanboy
senior tag

thx

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#426) Sankavezér


Sankavezér
csendes tag

Sziasztok!Nem tud valaki segíteni abban hogy miért akad nagy tv-re kirakva a vcl vin7 64 alatt?A többi nem csinálja kmp stb!kösz

Sanyi

(#427) Visormail válasza Sankavezér (#426) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem a videókimenet direct3d-n legyen, legyen kipipálva a gyorsított videókimenet, hardveres yuv-rgb átalakítás. Így is akad? Minden formátum?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#428) Sankavezér válasza Visormail (#427) üzenetére


Sankavezér
csendes tag

Köszi kipróbálom csak én lajikus vagyok magamat fejleszgetem!Mégegyszer köszi reméle jó lesz!

Sanyi

(#429) biosphere2


biosphere2
csendes tag

Sziasztok!

Vlc 2.0.1-et használok http remote felülettel, ubuntu 12.04 alatt. Remote for vlc androidos alkalmazással vezérlem helyi hálózaton.
Minden jól működik, de egy valamiben kérnék segítséget, hátha más is tapasztalta már.
Vlc automatikusan indul rendszer indításkor és ha előtte nem játszok le bármilyen alkalmazással hangot, akkor amikor elindítok távolról bármit vlc-ben, a hang torzít, mindaddig, amíg a gépen le nem nyitom a hangerő szabályzó ikonját vagy be nem megyek a hangbeállításokba. Utána ugyanolyan hangerőn, de torzításmentesen szól tovább.

Előre is köszönöm a válaszokat,
Gábor

(#430) zoltanz


zoltanz
nagyúr

TV tunert használom, részletesebb a kép mint a gyári szoftverrel. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#431) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Sziasztok VLC szakértők!

Egy megszokott tavalyi verziószámú vlc-t telepítettem mindig win reinstall után, ami stabil és működőképes volt. A hét elején azonban nem akart megnyitni semmilyen filmet sem, csak ha a startmenüből indítottam a VLC-t és onnan nyitottam meg, amit nézni akartam. Letöröltem. Letöltöttem egy frissebbet, működött is, azonban azt vettem észre, hogy minden film recseg. WMP-vel nem. Miért van ez?

w7 ultimate x64, ha számít..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#432) Visormail válasza kiskaktusz (#431) üzenetére


Visormail
addikt

100% fölötti hangerőnél recseg az új vlc

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#433) kiskaktusz válasza Visormail (#432) üzenetére


kiskaktusz
addikt

100% fölött. De nekem 100%-on volt :DDD Na mindegy, akkor telepítem megint és megnézem mit művel 100% alatt. :)

Köszi!

Várható valami fix erre, nem tudod?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#434) Visormail válasza kiskaktusz (#433) üzenetére


Visormail
addikt

100on van nálam is de nincs semmi probléma, csak akkor recseg ha 100 fölé rakom. Nem tudom, de előbb utóbb csak javítják.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#435) kiskaktusz válasza Visormail (#434) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Remélem mihamarabb, mert nem akarom cserélni a sok éve prímán működő és már megszokott lejátszóm.. A wmp-t meg utálom :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#436) Visormail válasza kiskaktusz (#435) üzenetére


Visormail
addikt

Hát a wmp nem jó semmire csak dísznek. Engem nem nagyon zavar hogy nem lehet 100 fölé rakni.
Ja illetve a win32 waveout hangkimenettel van probléma az újnál, legalábbis nálam akad vele a hang, a réginél pedig ilyen se volt, úgyhogy azt visszatettem alapértelmezettre.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#437) jimmy399


jimmy399
senior tag

Annyira megírták ezt a VLC 2.0.1-et, hogy nemes egyszerűséggel nem lehet 2 db képernyőn nézni vele filmet. A videófalat bakapcsolva nem teszi ki full screen-be... Ez demotivál. Maradon kell a 1.1.11-nél, abban van fullscreen.

--- N/A ---

(#438) kiskaktusz válasza Visormail (#436) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Itt a barátnőmnél engem zavar, főleg, hogy 100%nál is recseg. Otthon nem zavarna, mert a notim rádugom a hifire egy jacktoRCA kábellel, abban meg azért van bika.. :) Itt csak egy béna kis 2.1 van...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#439) KubanitoS válasza kiskaktusz (#438) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem te vagy az egyetlen.

Csak rakd vissza simán az 1.1-et és nem lesz vele gond.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#440) kiskaktusz válasza KubanitoS (#439) üzenetére


kiskaktusz
addikt

óó, visszaolvashattam volna picit, de nem gondoltam volna, hogy ez a recsegés ez globális probléma a vlc-nél.. :)

Köszi, visszarakok akkor egy régebbit :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#441) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Problemam van a mindezidaig nagyratisztelt es szeretett VLC lejatszommal remelem tudtok segiteni kulonben valtanom kell azt viszont nem szeretnek ha nem muszaj.
3 kulobozo laptopon probaltam mind3-on jelentkezett idovel h elkezdek egy filmet majd elobb utobb kicsit meg-megakad a fil majd a kep egyszercsak megall de a hang megy tovabb. Ilyenko a VLC-t hiaba zarom be a task manager-ben kell kilonom kulonben hiaba nyitok ujat ugyanaz lesz a helyzet.
Mar toroltem es ujraraktam, de semmi. Az egyetlen dolog (bar lehet hulyeseg) h a 32bites verziot hasznalom es 64bites a Wondowsom.

Tipp, otlet, beallitas? Barmilyen tippet szivesen veszek

Elore is koszonom!

(#442) vOrOn válasza No.01 (#441) üzenetére


vOrOn
tag

Ötlet:

Uninstallálni a programot, valamint törölni a vlc könyvtárat is alábbi helyről:

Windows 95/98/ME: C:\Windows\Application Data\
Windows 2000/XP: C:\Documents and Settings\%username%\Application Data\
Windows Vista/7: C:\Users\%username%\Application Data\

Ezután tisztán újrarakni.

Valamint nyugodtan ki lehet próbálni a 64 bites verziót.

Beállításokban lehet játszani a puffer/cache mértékével is.

Én magam áttértem Daum PotPlayer-re.

Okok - megjegyzi sorozatoknál, sok résznél is, hol hagytam abba a nézést, melyik nyelvű hangsávot és feliratot preferálom, tehát nem kell részenként szórakozni átállítgatássál, valamint nem kell szórakoznom a feliratok kódolásával sem (pl amikor animéket nézem, amihez csak angol vagy orosz felirat van), és kevesebb erőforrást igényel.

(#443) birno


birno
addikt

Sziasztok,

VLC-ben meg mindig nem lehet a feliratot a film alatti fekete savra rakni?

(#444) Visormail válasza birno (#443) üzenetére


Visormail
addikt

nekem nem sikerült

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#445) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

hali

Androidos eszközön, hogyan lehet beállítani, hogy elérjem a gépen tárolt filmjeimet vlc-vel?

(#446) No.01 válasza vOrOn (#442) üzenetére


No.01
őstag

Nagyon halas vagyok!!! :R :R :R

Nemtudom melyik pont segitett de miutan vegigcsinaltam a javaslataidat minden ugy szuperal ahogy kell!

Tuti ami fix alapon azert letoltottem a Daum-ot is bar amig a VLC jo addig marad. Mar nagyon megszoktam :B

(#447) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A mai napon megjelent a 2.0.2 Twoflower verzió. Rögtön rá is eresztettem egy 720p DTS-es mkv-ra. Első tapasztalatok: gyorsult az indítás. 2.0.1-el volt 2-3 mp mire kiírja a címet és elindul a lejátszás. Az új verzióban ez eltűnt, azonnal megy a film, sokkal simábbnak, gördülékenyebbnek érzem.
Nice job VideoLAN! :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#448) Canis rufus


Canis rufus
tag

hi, meg lehet oldani azt, hogy a vlc mindig felül legyen a képernyőt mint pl a GomPlayer.
Ne kelljen minden filmnél külön-külön beállítani, hogy legfelső ablak legyen

Előre is köszönöm

(#449) Petyyyyy válasza Canis rufus (#448) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A Beállítások -> Video pontnál van egy ilyen menüpont "Mindig felül." Pipát neki, indítsd újra a lejátszót és kész.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#450) Canis rufus válasza Petyyyyy (#449) üzenetére


Canis rufus
tag

Próbáltam, de újraindításkor elveszik ez a beállítás csak az adott filmre vonatkozik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.