Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Đ10Đ4 válasza canniball (#549) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

De mi az?

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#552) Ahab77 válasza Đ10Đ4 (#551) üzenetére


Ahab77
tag

SBS 3D
Linkeld be annak a videonak a releasenevét amit le szerettél volna játszani, s ha benne van hogy sbs akkor ne lepődj meg, hogy ezt csinálja a vlc. Ha ez a helyzet akkor nem a vlc-t kell kapcsolgatni, hanem egy olyan releaset kell tölteni a filmből ami nem 3D-s.

[ Szerkesztve ]

(#553) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megoldható valahogy VLC-ben, ami BS Playernél alap funkció, hogy keressen feliratot a neten egy adott filmhez/sorozathoz? Köszi!

(#554) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hogy lehet beállítani, hogy ne alapértelmezetben akkora felbontásba nyíljon meg mikor újraindítom, mint amiben használva volt elötte, hanem képernyőnél kisebb méretben (fekete GUI-t használom), a teljes képernyős nem jó mert bonyolult notin váltogatni az appokat (tapipad). A képernyőm 720p-s és sok 1080-as anyagot használok, köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#555) Brutforsz válasza zoltanz (#554) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Próbáld meg úgy, hogy a Beállítások megjelenítése rádiógombot átváltod Mind állásra, majd a Videó beállításoknál az Ablaktulajdonságok rovatban beírod a Videó szélességéhez és magasságához a két általad kívánt maximális értéket.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#556) zoltanz válasza Brutforsz (#555) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sikerűlt így. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#557) petyus_


petyus_
senior tag

Hali!

Eddig mindig VLC-t használtam, nem volt semmi problémám, lejátszott mindent. Viszont most vettem új gépet, és néhány file-t nem játszik le rendesen. Először egy fullHD filmnél volt probléma, a kép ilyen kockás volt, kb semmit nem lehetett látni, arra gondoltam, hogy biztos olyan kodek van, amit nem tud lejátszani, Splash simán lejátszotta. Viszont azóta is találtam pár videót, aminél ugyanezt csinálja, pedig ezek nem is HD filmek.

Valakinek volt hasonló problémája? Win7 64 bitet használok, először a 32 bites volt felrakva, gondoltam hátha ez bezavar, de a 64 bites is ugyanezt csinálja.

(#558) #41133696


#41133696
törölt tag

(#559) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet egy online video stream-t lementeni a legegyszerűbben?

(#560) yuri90


yuri90
tag

Vki nem tud vmi megoldást arra,hogy amikor felveszek egy videót akkor az akad és kockás?Nincs vmi beállítás?

(#561) szabacsik


szabacsik
őstag

úgy használnék vlc playert, de a hangerő állítása görgővel mindig késleltetve történik . Csak ennél a lejátszónál találkoztam idáig ilyennel, hogy nem azonnal állítja. Van erre megoldás?

/\____/\

(#562) Petyyyyy válasza szabacsik (#561) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ilyesmivel akkor találkoztam, mikor film lejátszás közben küzdött az életéért a gépem - szóval mellette még futott valami folyamat.
Szerk.: Nézz rá a beállításokban a GPU gyorsítás ki van-e pipálva. XP alatt tökéletesen használja, Win 7 alatt gyengébb VGA mellett nem tökéletes. Ott ki kell venni a pipát mellőle. Esetleg ez is okozhatja a lassabb reakcióidőt, mert ilyenkor maga a lejátszás izzasztja a géped.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#563) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Segítsetek már pls.. mert a fenének se találok ilyen opciót... !!

Azt szeretném elérni (2.0.4), hogy bármit amit megnyitok videót, felbontásától függetlenül, kizárólag csak mondjuk 1024*768 ban nyissa meg, ha ennél kissebb a felbontása akkor pedig amekkora akkorrában..

Köszönöm a segítséget.. !!

(#564) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Van rá valamilyen mód, hogy a feliratok szélei ne legyenek csúnyák, amikor teljes képernyőre teszem a videót? A felirat természetesen külön sub fájlként van, tehát nem a videóra égetve.

Köszi!

(#565) kameraman77 válasza Ruddi (#543) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Tudom, hogy bőven régebbi hozzászólás volt, de meg akarom köszönni az infókat, a 3. simán megoldotta a problémáimat, google volt a barátom és ezt a hozzászólást dobta ki. Köszönöm!

(#566) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok. telenor one touch c telóra nem telepithetőt ir. mi lehet a gond?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#567) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap kint volt a 32 bites rendszerekre szánt 2.0.8 vártam a 64-bitesre, erre az oldalon a 32-biteshez is már a 2.0.7 -et írja. Visszavonták volna?

(#568) Sz_Imre válasza #41133696 (#567) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Valószínűleg ezek miatt vonták vissza: Itt és itt
Szóval a WMV és WMA fájlokkal összeomlik a lejátszó, ahogy olvastam, estefele jön a javítás vagy holnap.

(#569) hypno skate


hypno skate
senior tag

Meg tudja mondani valaki, hogy a 64 bites 2.0.7 -es verziót hogyan lehet magyar felületűre varázsolni?
Elvileg úgy kellene települnie, vagy a beállításoknál utólag átállítani, de nem hagyja magát.

Nem mintha angolul annyira bonyolult volna, de ha már... akkor már...

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#570) #41133696 válasza Sz_Imre (#568) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, sajnos a 2.0.8 x64-es verzió viszont még nem érkezett meg. Secunia sír is miatta :D

(#571) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Sziasztok!

Vlc-vel szeretnék videót nézni egy dlna szerverről. Az avi fájlok és a hozzájuk tartozó felíratok egy mappában vannak, de a lejátszó így sem látja a felíratot (TVn tökéletesen működik!). Hogyan tudnám felirattal együtt megnézni őket pc-n?

(#572) Adler válasza #41133696 (#570) üzenetére


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Látom más is keresi az x64 verziót nem csak Én! :)

Tudtok valamit róla?, mert már lassan két hete kinn van a 32bites verzió!

Köszönöm a válaszokat!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#573) Rimuru


Rimuru
veterán

Már egy ideje használom. [link]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#574) Adler válasza Rimuru (#573) üzenetére


Adler
aktív tag

sajna amit megjelöl az oldal:
Upstream URL: http://www.videolan.org/vlc/
Itt csak a 32 bites van fenn!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#575) #41133696 válasza Adler (#572) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet, hogy megszüntették a projektet?

(#576) Visormail válasza #41133696 (#575) üzenetére


Visormail
addikt

Végülis nem volt az égvilágon semmi értelme. Vagy volt?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#577) #41133696 válasza Visormail (#576) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem vettem észre semmi különbséget, azon felül, hogy nem az x86-os program fájlok könyvtárába került :DDD

Szóval meguntam a várakozást, és visszatértem 32-bitre.

(#578) Visormail válasza #41133696 (#577) üzenetére


Visormail
addikt

Mondjuk a beépített keresője annak se találja meg a 2.0.8ast, még mindig azt mondja hogy nincs frissebb. Én meg csak azért se fogom kézzel :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#579) #41133696 válasza Visormail (#578) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát eleve ezt úgy kellett volna csinálni, ha már belevágtak, hogy egy időben adják ki a 32 és a 64-bitest. De meguntam a várakozást, hogy ezért rinyál a Secunia is - nyilván okkal -, és viszlát lett a 64-bitesnek. Ha kiadják sem térek át róla egy jó ideig, mert nincs kedvem ezzel szívni. Érdemi előnyökkel meg nem járt számomra.

Amit android fronton művelnek is érdekes. Stabil mint a cölöp, aztán még mindig béta fázisban van. Simán lehetne kiadni stabilnak. Annyi fennakadás volt, hogy a 4.3 -as android-tól megfeküdt, de ott az MXplayer is, meg szinte minden medialejátszó a Bsplayer-en kívül, és pár nap múlva jött a kompatbilis verzió.

[ Szerkesztve ]

(#580) Adler válasza #41133696 (#575) üzenetére


Adler
aktív tag

Remélem nem! :)

Bár nálam szerintem a 64bites gyorsabban indult, meg zökkenőmentesebb volt az mkv lejátszás. Szerintem, de lehet hogy bebeszélem magamnak. :D

Régebben egyszerre jöttek ki, csak a két utolsó verzió(ezzel együtt) csúszott. :( ha jól emlékszem

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#581) Adler


Adler
aktív tag

Ha minden igaz akkor nem a 2.0.8-as verzió számmal fog kijönni a 64bites VLC hanem 2.1.0-val. Ha jól értem az angol szöveget, de ha nem akkor javítsatok ki!

A fórumon ezt írták: [link]

2.1.0 will have win64 build. Méghozzá Jean-Baptiste Kempf a Site Administrator!

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#582) Adler


Adler
aktív tag

Megjelent 2.0.8 verzió 64 bitesen is! [link]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#583) rii


rii
nagyúr

a VLSub-ot használta már valaki?

1.0.5 -nél sehol sem jelenik meg (a view menüben n fel kéne jönnie) de ha más nem akkor a bővítmények közt káne látszódnia

a 2.0.8--nál nincs is már view menü, de ott legalább feljön a bővtméneyk között ...

de használni nem tudom
hogy lehet ezuzel feliratot keresni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#584) The Exiled


The Exiled
tag

bocsi, de lenne egy nagyon unprofi kérdésem: van egy filmem magyar hanggal, és megvan külön az ehhez tartozó angol hang dts fájlban. Hogy tudom a kettőt összeházasítani? a videónál nem tudom kiválasztani csak a banne lévő hangsávot, külsőt meg nem találom hol lehetne hozzáadni.

(#585) Visormail válasza The Exiled (#584) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem is utána kellett olvasni egy kicsit eldugták.
Media/Megnyitás(Speciális):
1 a fájlválasztásnál hozzáadás és betallózod a filmet.
2 kipipálod hogy további beállítások megjelenítése/kipipálod hogy másik média lejátszása szinkronban/és az extra média sorba tallózás. Bead mégegy ugyanilyen ablakot és ott is a fájlválasztásnál hozzáadás és betallózod a hangfájlt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#586) The Exiled válasza Visormail (#585) üzenetére


The Exiled
tag

köszi, működik :D

(#587) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!
Letöltöttem egy filmet, és valamiért akad a VLC-men :( Elindítom, kb 5 másodpercig megy rendesen, majd elkezd szaggatni. A hang jó ! Más filmel ezt nem csinálja. Mi lehet a hiba ? Köszi előre is :R

Verzió : 1.0.5
Oprendszer : Win XP

Film adatai:
Szélesség : 720képpont
Magasság : 304képpont

Képkockasebesség : 23képkocka/mp
Átviteli sebesség : 191kbps

(#588) Visormail válasza Tenager18 (#587) üzenetére


Visormail
addikt

Egyáltalán milyen géped van?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#589) Tenager18 válasza Visormail (#588) üzenetére


Tenager18
senior tag

Ennek semmi jelentősége szerintem .... minden film megy normálisan ez az egy nem. Amugy egy egyszerübb gép .... 4000+ proci, 1giga ram, 160-as vinyó, 128-as kártya .... :) Egy avi filmhez bőven elegendő :)

(#590) Visormail válasza Tenager18 (#589) üzenetére


Visormail
addikt

Pedig ez a legfontosabb a probléma szempontjából. A másik hogy milyen paraméterű filmről van szó, az avi csak egy konténer elég sokminden lehet benne. Nyisd meg a gspot programmal és csinálj róla egy képet.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#591) Tenager18 válasza Visormail (#590) üzenetére


Tenager18
senior tag

Rendben, máris :R

(#592) Tenager18


Tenager18
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#593) Visormail válasza Tenager18 (#592) üzenetére


Visormail
addikt

Hát ez elég sima egyszerű sd felbontású xvid avinak tűnik, semmi különös a bitráta is átlagos. A többi film ami jól megy kisebb felbontású?

Viszont a képnél és a hangnál is azt írja nálad pirossal hogy nincs hozzá codec telepítve. Ezek nálam ilyen esetben (xvid/ac3) zöldek és azt írja hogy codec telepítve. Pedig én sem telepítettem fel semmilyen külön codecet, csak a vlc/mpc-hc/xbmc programokat. Mondjuk elméletileg ennek nincs jelentősége mert ezek a lejátszók belső codeceket használnak, csak furcsa hogy nálam zöld nálad piros.

Amikor elindítod és akad, akkor a feladatkezelőben mennyit mutat processzor terhelésnek összesen, illetve a vlc.exe-re?

A 128as videókártya azt jelenti hogy nem integrált hanem külön kártya? A vlc-ben beállítások/videó/gyorsított videókimenet ha ki van pipálva próbáld ki anélkül, ha nincs akkor próbáld meg kipipálva. Illetve ugyanitt a kimenet listából próbáld ki a többit is, hátha valamelyiken jobb, az alapértelmezett beállítás az rendszerfüggő hogy melyiket használja automatikusan amit jónak gondol.

Esetleg kipróbálhatnád az új vlc-vel is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#594) Tenager18 válasza Visormail (#593) üzenetére


Tenager18
senior tag

128-as Ati kártya ( 9600 ). A feladatkezelőben a procinál 20%-ot ír ki. A gyorsított videokimenet pipálva volt, kiprobáltam pipa nélkül, ugyanaz :( A többi film, ami jol megy változó ... van amelyik nagyobb felbontású, van amelyik kisebb. Letöltöttem a KMPlayert, azzal is akadt :(

(#595) Enzolord válasza Ruddi (#543) üzenetére


Enzolord
addikt

Bár nem nekem írtál, de régóta küzdök én is ezzel, és most végre megoldottad nekem.. :R :R
Köszi..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#596) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!

VLC-t használok a másodlagos monitoron filmnézéshez. A kimenet most át lett alakítva,HDMI lett. Azt szeretném megcsinálni, hogy ne az alapértelmezett hangkártyát használja, hanem a VGA (Giga 7750OC) hangeszközét. Most beállításilag ott tartok, directX hangkimenet,S/PDIF használata, ha elérhető kipipálva, eszköz Samsung-AMD High definition audio device.Minden mást hagytam alapértelmezetten.

Jelenleg ott tartok, hogy a hang átmegy a TV-re, de csak sztereoban.

Ja, a rendszer úgy néz ki, hogy PC Giga 7750OC--HDMI--Samsung EH 6030--opical--LG házimozi.

Hogyan kellene beállítanom a VLC-t, hogy a nem alapértelmezett hangkártyán átmenjen az 5.1 hang?

Előre is köszi!

(#597) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Az valahogy megoldható, hogy hozzáadjak feliratot a plugin-streames VLC-hez? Hozzáférésem nincsen az adott oldalhoz, kódjában nem tudok turkálni, egyszerűen csak a VLC-vel tudom streamelni a videókat. Van erre lehetőség?

4 8 15 16 23 42

(#598) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió jelent meg: VLC 2.1.0

Letöltés: 32bit, 64bit
Változások és újdonságok

(#599) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Újabban a HD MKV-k 5.1 hangja csak sztereóban szól. Amúgy minden DVD, és játékok is rendesen mennek 5.1-ben. Kitaláltam, hogy inkább 720p filmeket nézek DVD helyett, de nem szól mindegyik csatorna. Az is mindegy, hogy AC3, vagy DTS. Mellékesen jelzem, hogy igazából MPHC-val sem megy, de inkább VLC-t használok.

Konfig: Win XP 32bit, Audigy 2 Zs 6ch kimenettel, nem spdf.

Ötlet?

Köszi!

(#600) yuri90


yuri90
tag

Az új vlc-nél a hardveres gyorsítás bekapcsolásánál összeomlik.Vki találkozott ezzel a hibával?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.