Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Visormail válasza Kékes525 (#1000) üzenetére


Visormail
addikt

Az MKVToolNix közvetlenül is megcsinálja, ha kiveszed a pipát a kép meg minden más elől és a formátumot átírod mka-ra. Én kipróbáltam egy m2ts fájllal amibe DTS-HDMA van és azt utána elkezdte konvertálni a foobar flac-be, nem vártam végig mert 1.5 órát ír. Viszont ez 16/48-as, de DVD-A-ból meg konvertáltam már vele 24/96-ost is, nem tudom mi lehet a gond.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1002) Kékes525 válasza Visormail (#1001) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, próbáltam, de sajnos csak 24bit/48khz-et konvertál. Viszont az eredeti m2ts 24bit/192khz (bitmélység/mintavételezési frekvencia). Úgy látszik a DTS-HDMA-t csak 48Khz a maximális mintavételezési frekvenciával tudja konvertálni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1003) saelin


saelin
veterán

Üdv!

Linuxon vlc-nél meg lehet oldani, hogy ha megfogom a videó területénél az ablakot, akkor tudjam mozgatni a lejátszót? Mintha az ablak tetejénél fognám meg.

Vannak lejátszók amik tudják és érdekel már egy ideje, hogy megoldható-e vlc alatt is. Keresném angol fórumokon is, de fogalmam sincs hogy fejezzem ki magam... :DDD (Értsd; nem tudom mi ennek a feature-nek a neve)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#1004) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!

VLC-nél még mindig nem megy rendesen a DXVA, vagy nálam van valami gáz?
A hardveresen gyorsított dekódolásnál ha tiltom, akkor megy szépen a film, de egy BD-nél 20-25% között van a CPU használat, míg egy MPC-HC DXVA-val 5-10% körül elviszi.
Ha meg engedélyezem, akkor egyszerűen kilép, el sem indul a film.

(#1005) escsé


escsé
tag

Szevasztok!

Jútúb url ctrl+c > vlc ctrl+v (vagy ctrl+n és ctrl+v).
A kérdésem a következő: miért van, hogy némely videót lejátszik és némelyet nem? Bemenet hibát ír.

[ Szerkesztve ]

(#1006) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok

Remélem tud válaszolni egy expert emberke :)

Van egy *.ts felvett live stream, több videó és hang sávval.
Ha lejátszom akkor jobb klikk "Lejátszás"-> "Program" és kiválasztom azt amelyik nekem kell.
Ezzel nem is lenne gond.

Csak hogy PC-ről a hálózatra kellene streamelni ezt a fájlt.
Ez se gond, UDP és IP cím után mint bármelyik másik video kimegy és az eszközön meg is jelenik....
A gond az hogy ebből a stream-ból nekem csak 1 adott kell a hozzá tartozó hangsávval együtt.

Sajnos jelenleg a sok videó sávból az egyik megjelenik és hozzá valamelyik hangsáv adódik.

Hogy lehet a streamelésnél azt meghatározni, hogy csak az az adott videó és hangsáv menjen ki?
Remélem tud valaki segíteni.
Köszi :R

(#1007) laca63hu


laca63hu
kezdő

Üdv ! A VLC-be másolt .m3u listát 10 másodpercenként lépteti egymás utáni csatornákra holott csak egyet jelöltem ki lejátszásra .! Mit tegyek hogy a listából csak egyet játsszon ? Köszönöm !

(#1008) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nincs olyan feature a vlcben hogy a lejátszást onnan folytassa ahonnan abbahagyta?

(#1009) Xenon86


Xenon86
újonc

Sziasztok!

A következő problémával szembesültem: bármilyen formátumú film társítása a VLC lejátszóhoz a képen látható üzenetet eredményezi. A film elkezdődik, a hang jól hallható, viszont a kép nem jelenik meg. A képernyő fekete. :Y

Mit lehet ezzel kezdeni?

Videókártya: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (gyártó: Inter Corporation)

VLC: 2.2.4-es verzió

A válaszokat előre is köszönöm!

(#1010) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Már egy ideje észrevettem, hogy VLC v2.2.4 alatt nem működik a lejátszás folytatása funkció miután bezárom a VLC -t.
Elméletileg minden feltétel teljesül:
- lokális fájlról van szó
- hosszabb mint 3 perc
- a kilépéskor több mint 5% -án túl vagyok a filmnek és még nem értem el a 95% -ot a filmből

Illetve a "Folytatja a lejátszást?" opció is be van kapcsolva.
Próbáltam a "Kérdezzen" és "Mindig" értékre való beállítását is az előző opciónak de a helyzet ugyanaz maradt.

Vki tud vmi megoldást arra, hogy megint visszatérjen ez a funkció?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1011) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Illetve egy másik kérdés:
Olyat lehet csinálni, hogy a VLC alkalmazást nem a címsorán keresztül drag & droppolom hanem az ablak közepét, vásznát fogom meg és húzom egy másik képernyőre?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1012) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Hogyan lehet film alá egy másik hangfájlt betenni ?
Sehol se találok egy olyanhoz hasonlót, mint pl a feliratnál, hogy: felirat hozzáadása

(#1013) Visormail válasza asuspc96 (#1012) üzenetére


Visormail
addikt

Média menü/több fájl megnyitása/további beállítások megjelenítése/másik média lejátszása szinkronban.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1014) asuspc96 válasza Visormail (#1013) üzenetére


asuspc96
senior tag

hát nem egyezik a vlc-vel az akaratunk :DDD

(#1015) ALFA válasza asuspc96 (#1014) üzenetére


ALFA
senior tag

VLC-ben konvertálások nem működnek és hibaüzenet sincs.
Fájlt elkezdi, végigfut, de 0 bájtos fájl a vége.
Hogyan lehet megtudni, mi a hasfájása?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1016) smc2


smc2
csendes tag

Sziasztok!
Kérek szépen egy kis segítséget.
Két számítógép között szeretnék hangot streamelni. Több "how to..." videót/leírást próbáltam követni, de egyik sem jó.
- Stream-elésre kiválasztom a fájlt...
Célnál: UDP (és a célszámítógép IP címe) (kipróbáltam http-vel is)
Átkódolás nem aktív, profil: Audió - MP3

Mit rontok el? A másik számítógépen elindítom a VLC-t, hálózati műsor megnyitása... ott hiába írom be a küldő vagy a fogadó gép ip-jét, nem indul el lejátszás.
Megköszönöm, ha valaki leírja lépésről lépésre, vagy küld egy linket, ahol jól követhető.
(a két gép egy alhálózaton van, de később szeretném "munkahely és otthon" viszonylatban is használni, tűzfalak kikapcsolva)
Köszönöm!

(#1017) ALFA


ALFA
senior tag

Most látom, hogy ez a fórum kukába való, legalább fél éve csak kérdezők vannak, válaszadó nincs. :Y

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1018) pvt.peter válasza ALFA (#1017) üzenetére


pvt.peter
őstag

vagy csak senki nem tudja rá a választ :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1019) #81556480


#81556480
törölt tag

Van egy télapósapka az ikonon :C

(#1020) ALFA válasza #81556480 (#1019) üzenetére


ALFA
senior tag

Jó pár éve, talán egész decemberben. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1021) dsys


dsys
csendes tag

üdv.
vlc-vel szeretnék konvertálni videót régi divx-es lejátszóra, mkv-ből. az audió/videó rész korrektül megvalósul, viszont az mkv fileban van felirat is, ezt sajnos nem "égeti rá" a konertált filera. van erre szerintetek valami vlc-n belüli megoldás, vagy ki kell szednem a feliratot külön az mkv-ból?

Köszi

(#1022) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki találkozott már olyannal, hogy egy sorozat nézése közben néha nincs hang. Atmoszféra hang van, de beszédhang nincs.

(#1023) gabyr1971


gabyr1971
csendes tag

Tudna valaki segiteni, VLC-ben miert nincs hang youtube link lejatszas alatt? Hamarabb volt, ez a problema a windows ujratelepites utan jelentkezett.

(#1024) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok.

Szükségem lenne egy hozzáértő szakértelmére, a VLC playerem , ha elindítok egy filmet nagy lila képernyővel hálálja meg és nem tudok vele mit kezdeni. A Legfrissebb előtti verzió volt fent, majd lefrissítettem a légujjábra de a hiba továbbra is fenn áll. A win media player hibátlanul megnyitja a filmeket, tehát a vlc-vel kell legyen a probléma.

3njoy the Lif3

(#1025) DrojDtroll válasza Sn00k (#1024) üzenetére


DrojDtroll
addikt

próbáltad törölni és újra feltenni?

(#1026) Sn00k válasza DrojDtroll (#1025) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen meg frissites is meg volt a legujjabbra es azt is 2x tettek fel de ugyan ugy lila a kep. Rejtely...

3njoy the Lif3

(#1027) DrojDtroll válasza Sn00k (#1026) üzenetére


DrojDtroll
addikt

esetleg valami törlő programmal eltávolítani ami kitakarítja a registery-t is?

(#1028) Sn00k válasza DrojDtroll (#1027) üzenetére


Sn00k
veterán

revo uninstaller csodákra képes kitöröltem mindenhonnan registryből is, majd feltettem újra és most OKÉ! :R

3njoy the Lif3

(#1029) DrojDtroll válasza Sn00k (#1028) üzenetére


DrojDtroll
addikt

én is azt használom

(#1030) fradi81


fradi81
veterán

hello

shadowplay h264 .mp4 videókat nagyon akadozva játszik a vlc, ha a kodeket átállítom DXVA-ra, akkor meg el se indítja, összeomlik. Valaki tud megoldást?

moto g72, Ninebot d28e

(#1031) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok!

Video stream-ből szeretnék időzítve felvenni a VLC-vel. Mindezt Windows op. rendszeren. Milyen parancssori kapcsolókkal tudnám ezt megoldani?

(#1032) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

gojko.m

[link]

:F

[ Szerkesztve ]

(#1033) gojko.m válasza DrojDtroll (#1032) üzenetére


gojko.m
senior tag

Köszi a linket! Közben én is keresgéltem a neten és a VLC súgóban. Lényegében az itt leírtakat használtam fel, amit később kiegészítettem még a súgóban talált néhány paranccsal. Úgy tűnik jó irányba haladtam, mert az általad ajánlott oldalon is találkoztam ezekkel a parancsokkal. :) A lényeg, hogy végül megszületett a működőképes parancssor és azt csinálja, amit elképzeltem. :DD
Egy rövid magyarázat keretében meg is osztom, talán mást is érdekel. Szóval...

Időzített felvétel VLC-vel parancssorból

A parancssor
"c:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\vlc.exe" http_video_stream_helye --sout="#std{access=file,mux=ts,dst=%homepath%\\Desktop\\felvetel.mp4}" --qt-start-minimized --run-time=60 vlc://quit

Mit csinál?
A tálcára minimalizálva elindítja a VLC lejátszót, és a megadott stream-ből - konvertálás nélkül - rögzít 1 percet, majd kikapcsolja a lejátszót.
(Megj.: A felvétel kezdését is időzíthetjük, ha az Ütemezőbe használjuk fel ezt a parancssort.)

Magyarázat
( már amennyit értek nagyjából belőle :U )

"c:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\vlc.exe"
A VLC lejátszó indítása

http_video_stream_helye
Ennek a szövegnek a helyére kell beilleszteni egy működő http videó streamet (milyen meglepő :) ). Pl. egy kódolatlan IPTV csatornát.

--sout="#std{access=file,mux=ts,dst=%homepath%\\Desktop\\felvetel.mp4}"
Itt nem egészen tiszta számomra minden. A lényeg, hogy a VLC létrehoz egy "felvetel.mp4" névű fájlt az Asztalon. Konvertálás nélkül készül a felvétel a stream-ből. Tartalmazza a videót, az összes hangsávot és feliratokat.

--qt-start-minimized
A tálcára minimalizálva indítja el a lejátszót.

--run-time=60
60 másodpercig tart a folyamat. Természetesen, ide írhatunk más időadatot is. A lényeg, hogy másodpercekben kell megadni a felvétel hosszát.

vlc://quit
Kilépés. Amikor a VLC végzett a felvétellel kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#1034) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

A következőben szeretném a segítségeteket kérni:

VLC-ben szeretnék egy streamet megnyitni. (később 1 képernyőn felezve 2 camot 2 programpéldányban(?))
mindezt parancssorban szeretném vagy vbs-ben. Lényeg, h autostarttal indítható legyen.

Restellem, de sajnos a hivatalos mintadokukból nem sikerült használható kódot hegesztenem.
Ti kiismeritek ezt a részt? Egyáltalán megholdható összességében, vagy netán csak részekben? Minden érdekelne

(#1035) gojko.m válasza Bazs87 (#1034) üzenetére


gojko.m
senior tag

Egy .bat fájllal meg tudnád oldani 2 VLC ablak megnyitását. Pl. ez kerülhetne bele:

cd c:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\
start vlc -vvv stream1
start vlc -vvv stream2

Előtte be kell állítani, hogy egyszerre több példányban is futhasson a médialejátszó:
Eszközök > Beállítások > Kezelőfelület > Lejátszólista és példányok > Csak egy példány engedélyezése (pipa ki)

[ Szerkesztve ]

(#1036) gojko.m válasza Bazs87 (#1034) üzenetére


gojko.m
senior tag

Mit értesz a képernyő felezésén? Hogyan szeretnéd a két ablakot elhelyezni?

Próbálgattam az ablaktulajdonságokat beállító parancssori kapcsolókat. Használhatók, csak a pontos ablak elhelyezéshez és méretezéshez több adatot is figyelembe kell venni: pl. képernyőfelbontás, video streamek mérete, az ablakok egymáshoz viszonyított helyzete (vízszintesen vagy függőlegesen kerüljön a két ablak egymás mellé), stb.

(#1037) Bazs87 válasza gojko.m (#1036) üzenetére


Bazs87
tag

Szia! Köszönöm a válaszod!

Eddig eddig jutottam (egyenlőre csak 1 cam van):

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" rtsp://admin:@192.168.1.2/h264Preview_01_main

A felezése elvileg megoldható win7-től. Ha félrehúzol egy ablakot automatikusan elfoglalja a monitor felét. Persze ezt scriptből/batból vezérelni elépg perverz.

Ha tudna multiple windows-t még jobb lenne fullscreeennel. Ill. ha választani lehetne melyik monitoron jelenjen meg a 2 közül.
Ezekre láttam van lehetőség, a bat le is futott, hibát nem jelzett...csak nem működik. Valami banális hibám lehet.

(#1038) Bazs87


Bazs87
tag

és ami még kérdés, hogyan tudom bezérni a cmd ablakot? a klasszikus exit nem segít.

(#1039) gojko.m válasza Bazs87 (#1037) üzenetére


gojko.m
senior tag

"[...]Ha félrehúzol egy ablakot automatikusan elfoglalja a monitor felét."

Amit írsz, az egy külső eszközzel - konkrétan egy egérrel - végzett ablakművelet. Nem vagyok túl jártas a témában, de szerintem ilyeneket parancssorból nem tudsz megoldani. Egy fogd és húzd művelet elég összetett. És inkább az ablakkezelőre vonatkozó művelet, mint az adott programra. Ilyesmit inkább makró rögzítővel szoktak megoldani bizonyos programok.

"Ha tudna multiple windows-t még jobb lenne fullscreeennel."

Ezen az angol fórumon épp erről a két monitoros megoldásról esik szó.
A teljes képernyős indítás egy parancssori kapcsolóval könnyen megoldható. A te példádat kiegészítve:

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" rtsp://admin:@192.168.1.2/h264Preview_01_main --fullscreen

"...a bat le is futott, hibát nem jelzett...csak nem működik."

Esetleg ...
- Nekem 64 bites az op. rendszerem ezért "Program Files (x86)" mappában van a VLC. Úgy látom nálad 32 bites rendszer lehet, mert "Program Files" mappát használsz. Szóval, írd át a mappanevet a megfelelőre.
- A "stream1" és "stream2" szövegek helyére konkrét stream címek kellenek. De talán, ez egyértelmű volt... :)

(#1040) gojko.m válasza Bazs87 (#1038) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nálam a példa .bat fájl indításakor nem dob fel ablakot. Hozz létre parancsikont és a tulajdonságai közt állítsd be, hogy kis méretben induljon. [link]

(#1041) Bazs87 válasza gojko.m (#1039) üzenetére


Bazs87
tag

jogos, vbs-sel talän megoldható, ha nem maradna a delphi ott már csináltam ilyet.

Az a fura szitu jött elő, hogy beírtam a fullscreen kapcsolót. Hiba nincs, de nem lett teljes képernyős...:S
64 bites rendszerem van és a vlc is x86-os. Alapértelmezés szerint abba a mappába rakta a C-n. Újra rakom hátha...

korrigálok: a vnc megnyílik, csak nem a kívánt kapcsolókkal

[ Szerkesztve ]

(#1042) gojko.m válasza Bazs87 (#1041) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az a fura szitu jött elő, hogy beírtam a fullscreen kapcsolót. Hiba nincs, de nem lett teljes képernyős...:S

Tényleg fura. Alapértelmezett beállítások mellett működnie kellene.

64 bites rendszerem van és a vlc is x86-os.

Ööö... az x86 az végeredményben nem 32 bites op. rendszert takar?

(Meg.: most nézem, hogy a van win64-es verzió is az ftp szerverükön. A honlapjukon mindig a win32 verziót ajánlotta letöltésre. :U )

[ Szerkesztve ]

(#1043) Bazs87 válasza gojko.m (#1042) üzenetére


Bazs87
tag

igen, de ha guglin rákeresel kidobja a 64-eset is. Ha a letöltött fájl nevében benne van a 64 csak jó már...ha nem akkor nagy bajok vannak:)

(#1044) gojko.m válasza Bazs87 (#1043) üzenetére


gojko.m
senior tag

Telepítettem is a win64-es verziót. Azzal is jól működik a teljes képernyős parancssori kapcsoló, és a többi is.

(#1045) Bazs87 válasza gojko.m (#1044) üzenetére


Bazs87
tag

köszönöm!

ha megkérlek belinkelnéd a letöltés helyét? valszeg nem ezen áll, de hátha.
Nincs esetleg a settingsben valamilyen enable kapcsoló, vagy valamilyen nagyon alap dolog amiről nem tudok?
Kérlek copyzd be a konkrét bat textet és kipróbálom itt mind2 céges gépen meg az otthonin is.

(#1046) gojko.m válasza Bazs87 (#1045) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ezt a 64bites verziót töltöttem le: https://download.videolan.org/vlc/2.2.4/win64/vlc-2.2.4-win64.exe

Ez pedig a bővített batch fájl:
cd c:\Program Files\VideoLAN\VLC\
start vlc --video-title="Stream 1" --video-x=1 --video-y=1 --no-embedded-video --zoom=0.5 --qt-start-minimized -vvv rtmp://video.fixhd.tv:1935/fix/hd.stream
start vlc --video-title="Stream 2" --video-x=660 --video-y=1 --no-embedded-video --zoom=0.75 --qt-start-minimized -vvv http://download.blender.org/peach/bigbuckbunny_movies/big_buck_bunny_480p_h264.mov

Ami így néz ki az 1440x900px felbontású képernyőmön: [kép]

A parancsok egy 720p és egy 480p felbontású stream-et méreteznek át azonos magasságúra, és helyezik egymás mellé az ablakokat.

(#1047) Bazs87 válasza gojko.m (#1046) üzenetére


Bazs87
tag

működik.
Köszönöm a segítséget!

A bat felépítése volt a probléma.
A dupla megjelenítés zommal és pozícióval tökéletesen megy. Van lehetőség vajon arra is, hogy 1 programpéldányban 2 stream menjen?

(#1048) gojko.m válasza Bazs87 (#1047) üzenetére


gojko.m
senior tag

Örülök, hogy sikerült!

Egy programpéldányon belül két stream lejátszásával nem futottam össze a keresgélésem során. Pedig van néhány érdekes megoldás, ami a VLC-vel megvalósítható. Pl.: videó lejátszás asztal hátérképként, videófal (egy videó darabolva több ablakban), több ablakban ugyanaz a videó megy és egyszerre történik a vezérlésük, ...stb.

(#1049) Bazs87 válasza gojko.m (#1048) üzenetére


Bazs87
tag

már ez is több mint elég a jelen feladat megoldásához.
Köszönöm a segítséget!

Másik szálon delphivel próbálom a stream-et összekaparni, de nem sikerül előre jutnom egyenlőre. Viszont biztos és stabil megoldásnak ott a vlc.

(#1050) default.


default.
őstag

Sziasztok!

VLC-ben lejátszáskor van egy vékony zöld csík a kép alján, függetlenül attól, mit játszok le.
Ez előfordult másnál is?

Köszönöm!
Üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.