Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Adler válasza yuri90 (#600) üzenetére


Adler
aktív tag

igen!

Sajnálatos módon nálam is ez volt. Ahogy kikapcsoltam a hardveres gyorsítást tökéletesen ment. :(

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#602) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Úgy néz ki másoknál is előjött.
Aki teheti, az oda írhatja a hiba jelenséget. Ami kell: Milyen GPU-t használsz, 32-bites VLC-vel is előjön-e? ,és a fájlformátumok amiben előjönnek a hibák (avi, mkv, mp4, stb) és persze a hiba üzenetet.

(#603) Visormail válasza Sz_Imre (#602) üzenetére


Visormail
addikt

Igen nálam is, mp4 megy, avi-nál egyből bezáródik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#604) Lmh


Lmh
őstag

hi mindenki!

valaki segítsen mert megőrülök! Egyszer csak bekattant a VLC-m és nem tudok vele mit csinálni.
a helyzet, hogy teljes képernyős módban van és nem tudom kivenni belőle. hiába kattintok bele mint az állat, nem ugrik össze, nem ugrik elő a sáv ahol meg tudom ragadni az ablakot és át tudom huzni mondjuk a második monitoromra vagy le tudom tenni tálcára vagy ki tudom X-elni....

Volt gép újraindítás, monitor kihúzás, VLC-újrarakás, minden. :S

Egyébként ez már csoda, hogy elő tudtam hívni nagy nehezen, hogy lássam az ablakot, mert ezt megelőzően az volt a baja, hogy - nekem két monitorom van, a baloldali a fő és a jobboldalira van kiterjesztve az asztal. Namost egyszer csak bekattant és a baloldali monitoromtól BALRA azaz a semmibe rakta át a VLC-ablakot. Ezt onnan tudtam, hogy ugye amikor a tálcán lévő ikont megnyomom, akkor van az a pici kis animáció, hogy "odazsugorodik" a nagy ablak a tálcára. Na de ez most nem is annyira lényeg, mert közben vhogy előimádkoztam a főmonitorra, de ott használhatatlan a képen látható okból :S

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#605) tonyrulez válasza Lmh (#604) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nekem is ilyen problémám van (igaz csak egy képernyővel), hogy ha megnyitok bármilyen videót (tehát nem VLC-t és onnan keresem ki a videót, hanem fájlkezelőből), a VLC rögtön a képernyő jobb szélén jelenik meg úgy, hogy a kép 70%-a már kilóg a képernyőről. Szerencsére még vissza tudom húzni, de akkor is zavaró. Ezt hogy lehet megjavítani?

4 8 15 16 23 42

(#606) Visormail válasza tonyrulez (#605) üzenetére


Visormail
addikt

Na ilyen nálam nincs.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#607) dunc


dunc
nagyúr

Ma álltam át a vlc re (elegem lett a km playerből) ,hogy tudom beállítani,hogy ha filmet nézek,és később folytatom az utolsó pozíciótól folytassa? Tudtok ajánlani valami win8 ba beleillő skint? :B

(#608) Rimuru válasza dunc (#607) üzenetére


Rimuru
veterán

Alapból nem tudja, nézd meg ezeket: [link] [link]

Vigyázat, csalok!

(#609) Visormail válasza Rimuru (#608) üzenetére


Visormail
addikt

Banyek, ilyen is van?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#610) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Olyan gondom van,hogy egyszer felhúztam 200%-ra a hangerőt,és azóta mindig úgy indul el.
Hol tudnám átállítani,hogy megint 100-al induljon?

Üdv.

(#611) Sz_Imre válasza szata.68 (#610) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Mikor nézel fimet állítsd vissza 100%-ra, utána pedig lépjél ki, majd utána indist el újra a filmet és akkor 100%-os hangerőn megy. (bár nálam 125%-ig lehet maximum)
Melyik verziót használod egyébként?
De ha így nem jó, akkor valahol itt nézd meg a beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#612) szata.68 válasza Sz_Imre (#611) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi szépen! A kilépős módszer nem volt jó,de a beállításokban megtaáltam,ahogy mutattad!

Köszi mégegyszer!

Üdv.

(#613) razorka777 válasza Rimuru (#608) üzenetére


razorka777
veterán

Üdv.
Pont most akartam rákérdezni erre a lehetőségre, de belebotlottam a posztodba, az első linken lévő megoldással próbálkoztam és sikerült.
Végre nem kell mostantól tekergetni a videókat. :R

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#614) korfa


korfa
aktív tag

VLC-vel tud valaki felvenni időzítve? Én addig jutottam hogy crontabbal vagy bármi más időzítővel így elindítom a felvételt: cvlc -vvv udp://@237.1.1.1:1234 --sout file:/home/user/vlc.ts

Megy is csak nem sikerült neki megadom hogy x idő mulva automatikussan áljon meg. Valaki tud rá jó megoldást?

(#615) #56573440


#56573440
törölt tag

sziasztok urak

egy elég idegesítő problémával küzdök egy ideje...
van egy broadcom crystal hd video dekóder kártya a gépben, ami képes lenne a hd videók gyorsítására.

a gond az, hogya vlc alapból nem kezeli le, a kártya drivere fut, a tálcán mutatja hogy inaktív, hiába kapcsolom be a gpu gyorsítást. amennyire látom, ki kéne választani hogy azon kódoljon, de ezt a beállítások alatt nem tudom belőni.

találtam egy vlc codec pack nevű történetet is, abban van egy progi, amivel bele tudok nyúlni a hardveres gyorsításba is, hogy mivel történjen, látja a kártyát, be is tudom kapcsolni hogy min legyen aktív, viszont bármint csinálok a beállításokat nem tudja megjegyezni. bepipálom, alkalmazom, kilépek, ha elindítom újra megint üres a box...

hogy lehetne belenyúlni a vlc kodekjeibe, hogy tudja használni a kártyát? a netet szénné túrtam, kb 0 eredménnyel:(

köszönet előre is.

a gép win 7 32 biten megy. :R

(#616) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió: VLC Media Player 2.1.1
Javítások listája
Letöltés

(#617) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kis segítséget kérnék:
Most a napokban kezdtem próbálkozni netes tartalmak, stream-ek nézésével. Egy-két link működik is, azonban néhány esetben bedob egy ablakot, http hitelesítés néven, ahol felhasználónevet és jelszót kér. Ezzel mi a teendőm, milyen név és jelszó kell neki?

(#618) Visormail válasza Sz_Imre (#616) üzenetére


Visormail
addikt

Na ezzel nálam megoldódott a hardveres gyorsítás probléma, mp4/avi/mkv/vmw most egyikkel se záródik be.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#619) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Régóta használok VLC-t és tökéletesen elégedett vagyok vele. Van pár HD koncert, amit 180%-os hangerőn szoktam hallgatni. A gondom csak az, hogy legutóbbi frissítés óta 125% a max. Alul el is éri a maximumot a skála 125-nél, viszont a filmen, oldalt feltolja 200%-ra csak nem hangosodik tovább.

Másnál is jelentkezett ez?

(#620) Mate válasza Mate (#619) üzenetére


Mate
nagyúr

Közben megtaláltam, hogy miként lehet visszaállítani :)

(#621) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok
Van egy távirányítós Logitech Z-5 ös hangfalam
2.0.8-as VLC ig ment a pause gomb a VLC vel és 1 klikkel megállítottam a filmet és ugyan azzal újra elindíthattam
Sajnos a 2.1.1 óta a pause gombra a "play" jel jelenik meg a VLC nél és éppen ezért meg sem állítja a filmet
Csináltam már clean install-t, próbáltam újra feltenni a 2.0.8-at és arra ráfrissíteni és meghagyatni minden beállítást, de sajna sehogy sem tetszik neki
Valamit központilag állíthattak át

Valami ötlet merre keresgéljek az új verzióban, hogy újra menjen rendesen a távirányítóm (hangerő állítás, léptetés megy, csak a pause ra nem azt teszi amit kéne. Media playernek bezzeg tetszik :S )

SeriesX: JamesSHun

(#622) Visormail válasza JamesHun (#621) üzenetére


Visormail
addikt

Igen feltűnt, hogy elcseszték. A Beállítások/gyorsbillenytűk-be:
Lejátszás/szünet: erre legyen a távirányító pause gombja (duplaklikk rá majd megnyomod)
Csak szünet: itt ne legyen semmi (kijelölöd és del gombbal tudod törölni)
Csak lejátszás: itt se legyen semmi
Állj: erre legyen a távirányító stop gombja

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#623) JamesHun válasza Visormail (#622) üzenetére


JamesHun
addikt

1000 hála
nézegettem én is ezeket, de ha meghagyattam a régi vlc beállításait, akkor miért nem hozta ezeket a default beállításokat át a régiből?

SeriesX: JamesSHun

(#624) Visormail válasza JamesHun (#623) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom, én is frissítettem ahogy szoktam beállítások meghagyásával és aztán néztem hogy miért nem működik a távirányító.

Miért suttogunk? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#625) JamesHun


JamesHun
addikt

vlc ben van valami trükk arra, hogy a 3D-s mkv fileokat nem 3D-s kijelzőn (PC+monitor) is le tudjam rendesen játszani 2D ként?

SeriesX: JamesSHun

(#626) tonyrulez válasza JamesHun (#625) üzenetére


tonyrulez
őstag

Most nincs nálam egy 3D film sem, de mintha ezt a menüből elő lehetne halászni, hogy egymás mellé tegye a 2 képet stb. Gondolom van ilyen is hogy csak egyet jelenít meg.
Közbe találtam ezt, igaz 2 évés, szerintem azóta egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#627) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Letöltöttem néhány nagy felbontású videót, majd a legújabb verziójú VLC-t. Sajnos egyik videót sem tudtam végignézni, mert a gép minden egyes alkalommal lefagyott és csak az újraindítás segített rajta. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#628) JamesHun válasza Goldwin (#627) üzenetére


JamesHun
addikt

ugyan ott fagy le, vagy random jellegű a fagyásod?

SeriesX: JamesSHun

(#629) Goldwin válasza JamesHun (#628) üzenetére


Goldwin
aktív tag

random

(#630) JamesHun válasza Goldwin (#629) üzenetére


JamesHun
addikt

más lejátszót néztél, vagy csak vlc fagy?
néztél VGA melegedést (nekem az 5770 nél amikor meghalt a hűtőm akkor vacakolt de csak a filmeknél), vagy hasonlókat?
rakj fel egy aida64-et 30 nap free és loggolj filmnézés közben
hátha látszik valami ott

SeriesX: JamesSHun

(#631) canniball válasza Goldwin (#627) üzenetére


canniball
nagyúr

MPCHC.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#632) Goldwin válasza canniball (#631) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Megoldódott a probléma.:) Letöröltem a VLC-t és feltelepítettem a MPC-HC legfrissebb verzióját.

Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#633) canniball válasza Goldwin (#632) üzenetére


canniball
nagyúr

Egészségedre! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#634) #22237440


#22237440
törölt tag

:W Hogyan lehet megoldani, hogy a kijelzés ne jelenjen meg, vagy ha igen akkor ott ahol én akarom. Az sem rossz ha teljesen lent, csak valahol máshol, mert ez így nem jó. :F

(#635) tonyrulez válasza #22237440 (#634) üzenetére


tonyrulez
őstag

Anno ezzel tettem át más helyre, nem tudom hogy még működik-e.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#636) canniball válasza #22237440 (#634) üzenetére


canniball
nagyúr

Valahogy biztos ki...illetve be lehet kapcsolni, mert nekem ilyenem nincs/én ezt még sosem láttam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#637) Visormail válasza canniball (#636) üzenetére


Visormail
addikt

Windowsosba én se, tonyrulez válaszából gondolom hogy az ubuntusba van ilyen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#638) canniball válasza Visormail (#637) üzenetére


canniball
nagyúr

No a link mögé nem néztem be, és valóban nálam is Win-on van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#639) Rimuru válasza #22237440 (#634) üzenetére


Rimuru
veterán

Nézd meg ezt: [link]

Vigyázat, csalok!

(#640) #22237440


#22237440
törölt tag

Szuper. Köszönöm mindenkinek. :K Mindegyik segítség megfelelő, ami a legutóbbit illeti úgy látom nem kerestem eleget, hogy mit-hol lehet beállítani. :B Úgy látom ez általános betegség, mert a Rhythmbox is úgy értesít. ;)

Amúgy én Ubuntus felületen használom a VLC-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#641) andorra


andorra
őstag

Szeretném megnézni, hogy az éppen futó DVD track hanyadik számú track (vágáshoz kellene az info), de nem találtam meg a lehetőséget. Milyen módon lehetséges?

(#642) Visormail válasza andorra (#641) üzenetére


Visormail
addikt

A lejátszás menüben mutatja hogy melyik fejezetnél vagy.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#643) andorra válasza Visormail (#642) üzenetére


andorra
őstag

Valóban, köszönöm, ezt kerestem.

(#644) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Olyat tud a vlc, hogy teljes képernyős módban ne méretezze át a képet a képernyő felbontására, hanem maradjon az eredeti felbontása?

(#645) tonyrulez válasza MIFtIli (#644) üzenetére


tonyrulez
őstag

Videó→Méretarány beállítása

4 8 15 16 23 42

(#646) MIFtIli válasza tonyrulez (#645) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

A méretarány az megmarad azzal nincs gond. Hanem hogy van pl. egy 720p-s video, berakom teljes képernyőre ami 1920*1080, akkor azt ne méretezze fel a képernyő felbontására, hanem középen legyen a video pixelpontosan körülötte meg fekete sáv. Remélem érthető :/

(#647) Brutforsz válasza MIFtIli (#646) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Eszközök > Beállítások > Minden beállítás megjelenítése > Videó > Videó átméretezése elől vedd ki a pipát > indítsd újra a VLC-t

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#648) #22237440


#22237440
törölt tag

Ez mi? Sokáig rendben volt, aztán csak ezt kaptam, most már újra lejátssza?

(#649) RaZroX


RaZroX
addikt

Nézdmá' :DDD

Nem, nem én cseréltem le az ikonját. Magától csinálta.

This is the way

(#650) canniball válasza RaZroX (#649) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy emlékszem minden évben megteszi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.