Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) shteer válasza donsergiooo (#142) üzenetére


shteer
titán

hát az 1.0 is f*s win7-en :(((

..szerintem jónak tűnik

(#152) cellpeti


cellpeti
veterán

szevasztok!

Én a PocketPC változatát keresem a proginak,tudja valaki,hogy honnan lehet letölteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#153) Fooler89


Fooler89
őstag

Win 7 van fent és amikor a frissítést leakarom szedni Vlc 1.0.1 akkor az uac nem engedi, hogy letöltsem akárhova. Mi a megoldás?

Nem a linkről amit megadtam hanem amit a vlc feldob.

(#154) cellpeti válasza Fooler89 (#153) üzenetére


cellpeti
veterán

kapcsold ki az UAC-ot! :U :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#155) cousin333 válasza Fooler89 (#153) üzenetére


cousin333
addikt

Töltsed le oda, ahova engedi. Vagy indítsd a böngésződet adminisztrátorként.

"We spared no expense"

(#156) Fooler89 válasza cousin333 (#155) üzenetére


Fooler89
őstag

Nem tudom, hogy te probáltad már de nekem nem dob fel semmilyen böngészőt. A vlc-re beállítom, hogy futassa rendszergazdaként de akkor se engedi.

#154 Köszönöm az értékes válaszodat! :W

[ Szerkesztve ]

(#157) cellpeti válasza Fooler89 (#156) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez a leg egyszerűbb módja a dolgoknak. Semmit nem ér az UAC! :N

Tigris, tigris, csóvafény...

(#158) Fooler89 válasza cellpeti (#157) üzenetére


Fooler89
őstag

Kérlek, tényleg hagyjuk! Ne offoljunk!

(#159) G@ben


G@ben
addikt

Lehet, hogy túl egyszerű kérdés, de hol lehet beállítani a fényerősséget? 0.8.4a verzió és ha a filmben esti jelenet van, akkor tényleg alig látni valamit, inkább csak sejtem, hogy mi történik benne. A monitorom elég világos, a nappali jelenetek egész jók, de az estiek katasztrófálisak már vagy az 5. filmnél.
Windows Media Player normálisan játsza le.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#160) G@ben válasza G@ben (#159) üzenetére


G@ben
addikt

Na most már nem értem. Újraindítottam a gépet és már a Media Player is tök sötét. Mit rontottam el?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#161) G@ben válasza G@ben (#160) üzenetére


G@ben
addikt

Kérdésem értelmetlenné vált, mivel az ffdshow-ban kellett állítgatni. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#162) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Hogy lehet beállítani VLC-ben, hogy az alapértelmezett képarány, az 16:10 legyen? Szóval minden videót abban nyisson meg. :F

(#163) andy83 válasza Vasinger! (#162) üzenetére


andy83
aktív tag

Videóbeállítások -> Méretarány kényszerítése -> 16:10

facebook.com/SzeretekMozizni

(#164) Vasinger! válasza andy83 (#163) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm! :R

(#165) andy83 válasza Vasinger! (#164) üzenetére


andy83
aktív tag

Nincs mit! Örülök, hogy sikerült megoldani! :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#166) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Én beállítottam globálisnak a notim multimediás billentyűit,de nem akarja elfogadni a VLC. Az 1.0.1 verzió van fent. Tud valaki valami okosat mondani? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#167) Llew


Llew
senior tag

Ha dvd-t, akarok lejátszani vele, akkor szaggat a hang. Ez mitől lehet?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#168) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Nekem nem jól mutatja a dvd hosszát. :(
Csinálok egy dvd-t dvd author progival, 2 fejezet van és vagy kevesebbet vagy többet mutat hossznak mint powerdvd, mint asztali lejátszó, mint az mpeg vágó progim.
Sima klipeknél jól mutatja az időt.
Ha dvd mappát powerdvd-vel nyitom meg ott jól mutatja az időt, szóval nem én cseszem el a kész dvd-t. :F

(#169) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyan tudom elforgatni x fokkal a videót VLC-ben?

(#170) bpx válasza Vasinger! (#169) üzenetére


bpx
őstag

Tools / Effects and Filters / Video filters / Geometry / Rotate

(#171) Vasinger! válasza bpx (#170) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, sikerült. :R

(#172) Boha


Boha
aktív tag

meg lehet e oldani hogy msn-be ne a rádió nevét írja ki hanem ami megy a rádióba ???
és miért van az hogy kb csak 3 percig mutatja hogy megy a rádió, utána nem mutat semmit ??

[ Szerkesztve ]

OBORZIL

(#173) bivalyolo válasza Boha (#172) üzenetére


bivalyolo
őstag

mindenképp ezzel szeretnéd kiirattattni? :F szerintem a foobarral és vagy winamppal egyszerűbb lenne és azok ki is írják általában h mi szól a rádióban már ha olyan maga a rádió is.

"Let's agree to disagree!"

(#174) Boha válasza bivalyolo (#173) üzenetére


Boha
aktív tag

oks

OBORZIL

(#175) adalbert1


adalbert1
veterán

Tudja valaki, hogy lehet LAN-on megoldani a streaminget az 1.02 verzióban?
A műsorszórást és a fogadást is a vlc végezné.
Eleve nekem úgy tűnik, hogy el se akar indulni minden lehetőségnél a streaming, és ha megadom a megfelelő IP-t, protokollt, portot, akkor kidobja azt a hibát, hogy a VLC nem képes megnyitni az MRL-t (előtte persze az adott IP).

Mit csinálok rosszul?

Ill. nézegettem a VLC oldalán a tutorialokat, viszont mind a régebbi verziókhoz készült, és jelen pillanatban nem igazán tudok rajta kiigazodni (talán ha kialszom magam :) ). Frissebb streaming tutorialhoz tud valaki linket adni esetleg?

(#176) flurider


flurider
aktív tag

Hi!

Holnap lesz a 30. szülinapom és rendezek egyfajta zsúrt tiszteletemre.
Leszedtem egy csomó régi zenét jutubról meg mindenhonnan, projektorral lövöm mindezt egy lepedőre VLC-t használva.
1. Ki lehet e küszöbölni VLCvel, vagy bármilyen programmal, hogy a nem egyforma hangerejű vidijók egyformá(bba)n hangozzanak? Nem lesz külön DJ vagy ilyenek, majd csinálok valami playlistet, de nem lehet e valahogy a hangerőkülönbségeket kiegyenlíteni?
NEm akarom átküldeni őket videoszerkesztőn, mert szombatig nincs túl sok időm
2. A másik, hogy a VLC tud e olyat, hogy a két vidijó között kis átfedést csinál, pl 5-5 másodpercet mindkettőből már valamiféle overlay módban vagy bárakárhogymáshogy játszik.

Kösz előre is.

Csillagkörü Litér

(#177) Ptech válasza flurider (#176) üzenetére


Ptech
őstag

Ha jól emlékszem Winamp tudja mindkettőt, ha nem ragaszkodsz annyira a VLC-hez. Az előbbi neve 'Normalization' az utóbbi meg 'Crossfade'

(#178) Ndruu válasza flurider (#176) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Normalizálás bekapcsolása 0.9.6-ban:
Eszközök - Beállítások (Ctrl+P) - Beállítások mutatása [Minden] - Hang - Szűrők (pipa a Hangerő normalizálása mellé - aztán a Szűrőkön belül - Hangerő normalizálása Hangpufferek száma = 50, maximális szint = 10.

Átfedés nincs, a lejátszó nem támogatja a szünetmentes lejátszást, így átfedés sem valósítható meg.

Harrrr!!!!

(#179) rii


rii
nagyúr

ha egy filmre rá van égetve az angol felirat, és a VLC is ugyanide teszi az SRT file tartalmát, akkor mit lehet tenni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#180) Ndruu válasza rii (#179) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Fentre lehet pozicionálni az .srt feliratot. Lehet fekete hátteret is adni a feliratnak, de sajnos félig átlátszó, így nem fedi az alatta lévő, égetett feliratot. Külső programot nem enged használni a VLC, tehát még ffdshow-val sem lehet rárakni.
Media Player Classic-ban megoldható. Megnyitod a filmet csak simán, felirat nélkül. Ha fel van telepítve mellég az ffdshow is, akkor valószínűleg azt fogja használni a videó dekódoláshoz. Ha így van, akkor a tálcán megjelenik a video decoder ikonja. Azt megnyitva be kell pipálni a Subtitle részt, kitallózni a feliratot, aztán a Font résznél lehet személyre szabni. Fekete háttér, méret és ilyenek.
KMPlayer-ben is megoldható, de az már tényleg más történet. VLC-ben sajnos (ahogy én tudom) nem oldható meg máshogy.

Harrrr!!!!

(#181) rii válasza Ndruu (#180) üzenetére


rii
nagyúr

ahham .. és ráégetni ezt is fekete háttérrel?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#182) Ndruu válasza rii (#181) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Passz... Az már enkódolás, nem szoktam feliratokat égetni a videókra. Virtualdub-bal vagy valami komolyabb videó szerkesztő programmal.

Harrrr!!!!

(#183) rii válasza Ndruu (#182) üzenetére


rii
nagyúr

köszi.

sajna nem nekem lesz a film .. . magamnak nem égetnék ..... . de akkor majd megmondom neki, hogy szenvedje el a VLC-vel pozicionálgatást .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#184) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok!

Vlc-t használnék, de minden egyes fájl lejátszása után (avi, dvd) a következőnél már csak hang van, kép nincs. Ha újrarakom a vlc-t, megint tudok egy filmet nézni.
Esetleg tipp, okosság..?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#185) Dirtyz válasza Dirtyz (#184) üzenetére


Dirtyz
őstag

Valaki esetleg...?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#186) alabaro


alabaro
csendes tag

nekem meg az a gondom hogy a feliratot nem tudom a fílm alá a fekete alsó sávba kényszeríteni. hiába állítom a FELIRAT POZICIÓJÁNAK KÉNYSZERÍTÉSE mínusz x pixel nem teszi oda. a fílmet pedig nem tolja feljebb hogy a lenti fekete sávban jobban elférjenek a feliratok. más vidlejátszóval (KMplayer, BSplayer, Gomplayer, stb) meg tudom tenni de ezzel nem. viszont a hangot jobban viszi mint más lejátszók újabban. mi a gond? azért is ragasztkodok a VLChez jelenleg mert csak ez játsza le rendesen a DVD-t, viszont a DVD alá külön elindított .srt feliratott csak pár percig írja ki aztán nem. :F

(#187) ktg3


ktg3
őstag

sziasztok

valahogy sikerült kikapcsolnom az opciót, hogy teljes képernyős módban is tudjam állítani a scrollal(persze úgy, hogy nem lépek ki a fullscreen mode-ból), hogy hol tart a film, ellenben nem tudom, hogy ezt hogy lehetne visszaállíteni mert igen fontos lenne

valakinek esetleg vmi 5lete amivel visszahozhatnám a hud-ot?

(#188) leviske válasza ktg3 (#187) üzenetére


leviske
veterán

Beállítások>Kezelőfelület>Vezérlő megjelenítése teljes képernyőn?

Amúgy fogalmam sincs, csak tipp. :DDD

MÁS: Ugye nem csak én vettem észre, hogy most December óta egy mikulássapka virít a VLC ikonon? :DDD

(#189) G@ben


G@ben
addikt

Ismét az a kérdésem van, mint pár hónapja, hogy hogyan tudom világosítani a képet? Sajnos a múltkor csak azt hittem, hogy működik. Nagyon sötét és hiába állítom benne a brightnesst vagy akármi mást a Settings/Preferences/Video/Filters/Image adjust-ban, nem változik semmi.
Hogy tudom elérni, hogy világosabb legyen?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#190) ABnormal válasza leviske (#188) üzenetére


ABnormal
őstag

éppen most akartam megmutatni,de figyelmesebb voltál! szerintem ez nagyon nagy ötlet a fejlesztőktől!

(#191) ABnormal válasza ktg3 (#187) üzenetére


ABnormal
őstag

véletlenül nem a megjelenítési (video/kimenet) módot raktad opengl-re? nekem akkor tünik el a hud

[ Szerkesztve ]

(#192) #41133696 válasza ABnormal (#190) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hehe ezt már én is láttam , cool :)

(#193) repvez


repvez
addikt

a legujabb 1.03as vlc van fenn és nem tudom hogy lehet e valahol hardwares gyorsitást kapcsolni a progiban, mert mind a 720p és 1080p-s filmek bekockásodnak ha beletekerek a filmbe ill kameraváltsoknál is valamikor. A gyos mozgásoknál meg scrollozni kezd a kép van rá valami mod hogy folyamatos lejátsás legyen.A gépemnek birnia kéne x24000+ proci VGA 4850 512mb ,2gb DDR2es ram 800Mhz

(#194) Ukraan válasza repvez (#193) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Erre én is kíváncsi vagyok. Szerencsére a videók nálam nem kockásodnak be, viszont a procit nagyon pörgeti ez a lejátszó. Nekem is szükségem lenne valamilyen megoldásra. Köszi :R !

BÚÉK!

(#195) repvez


repvez
addikt

Hát nem egy pörgös topic

(#196) #65675776


#65675776
törölt tag

Valaki tudja esetleg, hogy mikor fog EVR-t támogatni a VLC? Mert anélkül W7 alatt soha nem is lesz DXVA... És normális kép sem.

(#197) Ukraan válasza repvez (#195) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Nem igazán, sajnos :O ...

BÚÉK!

(#198) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Beállításokban beállítom, hogy a deinterlace yadif (2x) legyen. Elmentem. Újra belépek, látom, hogy elmentette.
De ha betallózom a dvd-t, akkor a büdös ro**ebnek se deinterlace-li a képet, nekem kell mindig rányomnom a fenti menüsörből a váltottsorosság megszüntetésénél a yadifot, ekkor ugrik egyet a kép, és onnantól már nem csíkos. :F
Állandóan ezt játsza, már xp alatt is, 1.0.3. win7 64 bit.

(#199) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért jelenik meg a tálca, ha beletekerek egy videóba VLC-n? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.