Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) prozodus válasza GeoJoe (#850) üzenetére


prozodus
őstag

Hát nem vagyok benne otthon, nekem hálistennek nincsenek gondok, h bele kellett volna mélyednem, de az egyértelműnek tűnik, h a tévé v a kábel nem tud megbírkózni ekkora adatmennyiséggel, nekem az órajel jutott eszembe régebbi történetek kapcsán, de azóta változott a technika, szóval csak ötletnek írtam le, majd lehurrog vmi nagyokos, ha nem jgy van :))

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#852) GeoJoe válasza prozodus (#851) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Köszi, erre én is gondoltam de ha ps4-en keresztül nézek tartalmakat ott nincs gond illetve a másik lejátszónál másfajta gondom van.

(#853) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Tegnap újraraktam a rendszeremet (Windows 7, VLC-vel) és azóta ha hálózatról szeretnék nagy méretű filmet lejátszani, vagy 10 mp mire elindul a film. NOD vírusírtót használom Windows tűzfallal, mindkettőt letiltottam de nem segített. Mi lehet a gond?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#854) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
VLC-vel próbálok NAS-ról megnyitni filmet, de nem történik semmi, nem indul a lejátszás. Ha átmásolom saját gépre, akkor probléma nélkül lejátsza a fájlt. A Raspberry Pi pedig a NAS-ról is képes lejátszani. Mi lehet a probléma?

(#855) prozodus válasza GeoJoe (#852) üzenetére


prozodus
őstag

És az akadásnál wifi v hdmi?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#856) lehella válasza BigBlackDog (#854) üzenetére


lehella
senior tag

Szia! Én is ezt tapasztaltam, mkv filmeknél. Most találtam hogy a 2.2.0 VLC hibás ebből a szempontból, downgradeltem 2.1.5-re és jó lett újból.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#857) BigBlackDog válasza lehella (#856) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És tényleg! :C Köszönöm szépen! :R

(#858) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

hogy tudom a szöveget beállítani a filmhez,hogy ne késen?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#859) prozodus válasza cellpeti (#858) üzenetére


prozodus
őstag

Beállításokban van egy pont, ahol a késés mértékét lehet állítani. Sztem ott.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#860) tonyrulez válasza cellpeti (#858) üzenetére


tonyrulez
őstag

Úgy emlékszem a j és k bill.ekkel tudod - + állítani az időzítését.

4 8 15 16 23 42

(#861) prozodus


prozodus
őstag

Így hirtelenjében nem találom, van egyáltalán olyan a vlc-ben, h világosságállítás? Nagyon szükségem lenne arra, h a képernyőt ne, de a filmet a vlc-ben világosabban lássam.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#862) prozodus válasza prozodus (#861) üzenetére


prozodus
őstag

Úgy látszik, másnak sincs a menüben.
Az majd még kiderül, h a kép felől, a ctrl-E megőrződik-e, v kezdhetem elölről az egészet. Mert ha nem őrződik meg, akkor nem sokat ér...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#863) OldAkita


OldAkita
aktív tag

2.2-es verzióval szeretnék felvenni az asztalról, de mikor elindítom a felvételt azonnal leáll a program. A beállított mappába, a megadott fájlnéven létrehoz egy mp4 file-t de ő maga se tudja megnyitni. Mi lehet a baj?

(#864) OldAkita válasza OldAkita (#863) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Közben rákerestem és van százféle videokészítő program ami az asztalról felvesz. Ilyen pl a CamStudio ami kiválóan működik

(#865) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió: VLC 2.2.1 Terry Pratchett "WeatherWax"
Változások tartalma: inkább kisebb javítás
It fixes numerous crashes (FLAC, SPC), codec issues (VP9, Atrac3, AAC), regressions and several issues (Resume, MP4 chapters, MKV over network) and security issues.
Letöltés

(#866) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Hogy tudnam elerni, hogy mindig elol legyen a lejatszo? A videonal bepipaltam, hogy mindig felul, mikor videot nezek ott is marad. Mikor zenet hallgatok meg eltunik. :W ;)

OldAkita Hasznald inkabb az ashampoo snap 8-at, tud magyarul es nagyon popec kis program!

[ Szerkesztve ]

(#867) Lauda válasza prozodus (#861) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

Van ilyen a lejatszoban. Eszkozok - hatasok es szurok - videohatasok - alapveto - kep igazitasahoz pipa es ott a fenyero csuszka. Igy csak maga a film sotetedik vilagosodik.

cellpeti Eszkozok - savszinkronizalas - feliratsav szinkronizalas.

[ Szerkesztve ]

(#868) prozodus válasza Lauda (#867) üzenetére


prozodus
őstag

Köszi, megnézem!

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#869) kpal


kpal
veterán

Az mért van HD videókat nézek akkor gyors mozgásnál "recés lesz a kép" nem olyan folyamatos tiszta ?

(#870) mekker


mekker
őstag

Olyan skint szeretnék VLC-hez, ami sötét színű, minimalista, de funkcionális. Az a bajom a skinekkel, hogy fullscreenben nem mutatja nálam az alsó sort
Tehát olyan skin kéne, ami fullscreenben a legjobban hasonlít a gyári nézetre.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#871) csabyka666 válasza kpal (#869) üzenetére


csabyka666
addikt

Hardveres gyorsítás be van kapcsolva? Ha kikapcsolom, nálam is szétesik a kép, főleg a horizontális mozgásoknál lehet észre venni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#872) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Kérdezek egyet én is. Az miért van, hogy ha videózás közben mozgatom az egeret, akkor 20%-kal megnő a procihasználat, és elkezd akadozni a lejátszás? A VLC-vel nézem a DVB-T adásokat, és eléggé zavaró ez, hogy néha mozgatás nélkül is előjön a hiba.
Érdekesség, hogy XP-n jó, de Win7-en beszaggat.

Van valami ötletetek? A beállításokon annyit változtattam, hogy a váltottsorosság-mentesítést bekapcsoltam, illetve húztam a képre egy kis telítettséget, de amúgy minden alapon van. 2.2.1-es (legfrissebb) verziót használok.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#873) csabyka666 válasza csabyka666 (#872) üzenetére


csabyka666
addikt

Sikerült megoldani. Valamiért ki volt kapcsolva a hardveres gyorsítás, csak azt tudnám, miért...

Mindegy is, aki hasonló problémával küzd, kapcsolja be ezeket:

###

És tádámm, máris dolgozik a GPU:

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#874) prozodus válasza csabyka666 (#873) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem az be volt. De a kísérletezésben szétesett a kép a bemenet-kodekek alatti gyorsított dekódolás bekapcsolásától.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#875) prozodus


prozodus
őstag

Van olyan beállítás, és hol, h a film alatt-fölötti feketét át lehet színezni?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#876) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Hátha itt tudnak nekem segíteni. :U Van egy oldal ahol on-line tv adások futnak. Brit eurosportot szoktam nézni. Egyszer csak nem működik. A VLC épül be a böngészőbe neki kéne lejátszania. Kipróbáltam 4-féle böngészővel, frissítettem a JAVA-t, Flash player-t, VLC-t de nincs adás. Hiába nyomom a paly-t semmi. A Chrome még kinyögte, hogy "Az NPAPI beépülő modulok nem működnek a Chrome 42-es és újabb verzióiban" de elvileg ott is engedélyezve lett.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#877) csabyka666 válasza ddt500hu (#876) üzenetére


csabyka666
addikt

Próbáld meg, hogy letörlöd a VLC-t, úgy mit csinál a böngésző? Nálam is erőltette egyszer a VLC-t, nem mentek a vidik, letöröltem, és jó lett.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#878) ddt500hu válasza csabyka666 (#877) üzenetére


ddt500hu
veterán

Próbáltam. Akkor bővítmény hiányol de nem ajánl fel letölthetőt.

(#879) csabyka666 válasza ddt500hu (#878) üzenetére


csabyka666
addikt

Mozilla is hiányolja?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#880) ddt500hu válasza csabyka666 (#879) üzenetére


ddt500hu
veterán

Ha letörlöm a Mozilla csak ezt látja. Semmit nem ír ki, mint ha nem is lenne videó ablak.

Az Opera meg ezt. Hiába kattintgatok semmi.

(#881) csabyka666 válasza ddt500hu (#880) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor passz. De csak van valami más program, ami tudja ezt a streamelést?! Tegyél fel egy Safari-t, az mit mond?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#882) ddt500hu válasza csabyka666 (#881) üzenetére


ddt500hu
veterán

Ugyan az. :(

(#883) csabyka666 válasza ddt500hu (#882) üzenetére


csabyka666
addikt

Mi az oldal pontos linkje? Megnézem, nálam mit csinál!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#884) ddt500hu válasza csabyka666 (#883) üzenetére


ddt500hu
veterán

(#885) golyós válasza csabyka666 (#873) üzenetére


golyós
őstag

Mi van a VLC-vel mostanában?
Samsung telefonnal rögzített Full HD videót sem tud lejátszani, szétesik a kép pixelekre, megáll a felvétel mintha állókép volna.Beállítottam az általad írt beállításokkal(nagyrésze úgy is volt) erre úgy összefosta magár, hogy többet el sem indult. :W
Le kellett törölnöm, felraktam egy másik verziót de semmi, szar az egész.
A vicc az, hogy a gyári Windows player röhögve viszi a videókat, mindenféle állítgatás nélkül.
Media Player Classic szintén telepítés után simán viszi.
Nem igazán értem. :W
Milyen verziót használsz?

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#886) csabyka666 válasza golyós (#885) üzenetére


csabyka666
addikt

Mindig a legfrissebbet. Nemrég kaptam a tippet, hogy használjak Splash Lite-ot, igaz, én csak a DVB-T miatt telepítettem eddig is a VLC-t. Próbáld ki, elég meggyőző, egyedül azt hiányolom, hogy a VLC-ben tudtam állítani a színkorrekciót.

Gondoltam letöltöm a PRO vagy az EX trial-ját, de abban meg nincs TV funkció. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#887) csabyka666 válasza ddt500hu (#884) üzenetére


csabyka666
addikt

Bár ez Téged nem nyugtat meg, de nálam sem jó. Először megpróbáltam úgy, hogy nem volt fenn a VLC, majd feltelepítettem a 64 bites verziót, illetve a bővítményeket is, de ugyanaz: "A plugin is needed to display this content." Nem központi a hiba?

A Chrome meg azt mondja, nem támogatott a plugin, ami kellene a lejátszáshoz.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#888) chungee


chungee
addikt

Estét!

82centis FullHD TV-ről akarok filmezni. Bármilyen 1080p mkv-s filmet töltök le. Mindegyikben alul felül fekecsíkos :( Hogyan lehet teljes képernyőre rakni, úgy hogy megtartsa az arányt:F

(#889) prozodus válasza chungee (#888) üzenetére


prozodus
őstag

Jobb gombos menü. Ha azzal se müksz, nagy gáz van.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#890) vv5204


vv5204
senior tag

Felraktam a legújabb VLC-t és egy idegesítő dologra lettem figyelmes
ami eddig nem volt. Ha külön, nem dokkolva használom a lejátszólistát,
az időcsuszkán keresztül húzva az egeret eltűnik a lejátszólista, a
fókusz a lejátszóra ugrik automatikusan. Ez roppant bosszantó!
Hogyan tudom ezt megszüntetni?

(#891) chungee válasza prozodus (#889) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#892) kpal


kpal
veterán

VLC mellé feldobok egy másik lejjátszót pl. MPC-HC ,lehet valami gond belőle ,nincsenek kihatással egymásra ?

(#893) canniball válasza kpal (#892) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincsenek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#894) prozodus válasza kpal (#892) üzenetére


prozodus
őstag

Vmi miatt uez a 2 van fent nekem, nincs vele gond, csak az alapértelmezettséget kellett tisztázni velük, utána már nem veszekedtek.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#895) kpal válasza prozodus (#894) üzenetére


kpal
veterán

Csak a Tv miatt kellet másik lejátszó mert a HD tartalmaknál gyors mozgások következtében az élek recések voltak. VLC maradt az alapértelmezett . Valamiért a VLC nálam nem tudja simán lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#896) kpal válasza prozodus (#894) üzenetére


kpal
veterán

Esetleg ha valaki jártas a VLC beállításokban az tudja erre a megoldást .

(#897) prozodus válasza kpal (#896) üzenetére


prozodus
őstag

Pisztergálom a beállításokat, de egyelőre még azt sem értem -szerencsére-, h mit jelent az, h az élek recések :D
Nekem vmi kodek-gond volt anno, ha igaz, a VLC-ben, de az MP meg boldogult vele, a múltkor pedig megint előkaptamújra , amíg rá nem jöttem, melyik VLC-beállítás csinálja a bajt.
De pl munkához, ahol le kell lassítani a filmet néha a pontosság kedvéért, ott csakis VLC :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#898) kpal válasza prozodus (#897) üzenetére


kpal
veterán

Ez az VLC hozzá vagyok szokva ,de van ami nálam bugos :D

(#899) kpal válasza prozodus (#897) üzenetére


kpal
veterán

Ez lenne a gond ,csíkozódik... És 50"-os Tv-n (plazma) nagyon zavaró , monitoron még valahogy elnézem.

324

VLC-ban sok beállítás van: váltott sor megszüntetés stb.. fogalmam sincs mihez kell nyúlni vagy VGA driverben babrálni esetleg :F

(#900) canniball válasza kpal (#899) üzenetére


canniball
nagyúr

Interlace/deinterlace (vagy ilyesmi)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.