Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A kérdésem többször felkerült itt is, a keresésem során találkoztam vele.
"Arra van lehetőség hogy a felirat a film alatti fekete sávban jelenjen meg, és ha igen akkor hogyan?"

(#1152) gojko.m válasza cooi11 (#1151) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szerintem, a VLC-vel nem lehet a videó határain kívülre pozicionálni. De pl. az MPC-HC lejátszóval meg lehet oldani.

(#1153) cooi11 válasza gojko.m (#1152) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!
Ezek szerint nincs lehetőség.

(#1154) supercharley válasza gojko.m (#1150) üzenetére


supercharley
tag

Köszönöm!

(#1155) ifkopityu


ifkopityu
csendes tag

Sziasztok!

Mac OSX alatt használnám a VLC-t.
Egy kicsit lassan találja meg a DLNA szervert, de ez még elviselhető.
Ami viszont nagyon zavar az 2 dolog:
- amint megtalálta, elindítja az első file-t a sorban.
- ráadásul minden zene 3x szerepel a listában, minden video file pedig 7x.

Mi lehet a probléma?

Mosolyogj! A holnap rosszabb lesz! :)

(#1156) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Most a 2.2.7 van fent és hiába választom ki az előnyben részesített felbontást, a legmagasabbon mennek mégis pl Youtube videók. Régebbi verzióknál működött.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1157) gojko.m válasza zoltanz (#1156) üzenetére


gojko.m
senior tag

4K-s videókkal néztem. Inkább úgy tűnik, hogy fixen 720p marad akármi is az előnyben részesített felbontás. Ugyanez a helyzet egy régebbi verzióval is (2.2.1 portable). :U

(#1158) zoltanz válasza gojko.m (#1157) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen ez nálam is így van mind a 64 és 32 bites változattal is, és Linux-xal és Windows-zal is.
SMPlayer-el viszont megy e 4K és a Gnome MPV-vel is.
A Kodi megint csak max 720p -t játszik le, hiába adom ki az 1080-rat a beállításokban.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1159) gojko.m válasza zoltanz (#1158) üzenetére


gojko.m
senior tag

Gyanítom, hogy a Youtube kavart valamit. :(( Ugyanis az SMPlayer legújabb (18.1) verzióját épp egy youtube hiba javítás miatt adták ki: [link]
Egyébként, milyen beállítások mellett megy az SMPlayereden a 4K? Nálam itt is 720p a max yt felbontás. (Lehet, hogy ezt az SMPlayer topikban kellene kitárgyalni.)

[ Szerkesztve ]

(#1160) zoltanz válasza gojko.m (#1159) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rendben. Ment a válasz is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1161) ivsk


ivsk
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, van-e esetleg olyan beállítás VLC-nél, hogy a lejátszott videó hosszának kijelzését ne HH:MM:SS formátumban adja meg, hanem simán másodpercben. Tehát ha mondjuk egy videóban 00:01:16-nál járok, akkor 76 másodpercnek jelezze ki. Ha esetleg nincs, ismertek esetleg olyan alternatívát, amely képes erre a beállításra?

Előre is köszönöm! :)

(#1162) miazmá


miazmá
tag

Sziasztok!

Szeretnék 4k-s filmeket nézni, de akadozik nagyon a VLC-vel.
Ahogy olvastam vinnie kellene, van vmi tippetek?
Legfrisseb verzió van fent(2.2.6), nvidia driver is legújabb.

(#1163) gojko.m válasza miazmá (#1162) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha a 4K lejátszással kapcsolatban az előző hozzászólásomból indultál ki, akkor lehet, hogy rossz nyomon jársz. Én csak a youtube felbontás beállítás miatt hozakodtam elő a 4K-s videókkal. Egyébként nálam is akadozik a lejátszás ezeknél videóknál. 2K még viszonylag elfogadható, 1080p-ig viszont teljesen stabil, akadozás mentes a lejátszás. Úgy gondolom, ez nem lejátszón múlik, hanem azon, hogy van-e 4K támogatása a videókártyának. Sajnos, az enyémnek nincs. :U

(#1164) gojko.m


gojko.m
senior tag

Előzmények: Videó stream letöltése topik (#3515), (#3517), (#3522)

Na nézzük csak sorban...

"...a VLC nem jelzi ki időben éppen hol járunk a lejátszásban vagy be lehet kapcsolni?"
Valószínűleg azért nem jelzi az időt, mert adatfolyamként történik a lejátszás. A kis adatcsomagokból pedig nem tudja előre kiszámolni a videó hosszát.

"A felvett fájlnak a képernyőmérete relatíve kisebb mint a stream-é ez miért van?"
Nem tudom (hacsak nem az eredeti adatfolyam mentése helyett, valamilyen módon átkódolást használsz). Nálam mindenesetre azonos.

"A felvétel helyénél ha nem mappát hanem fájl nevet szeretnék megadni akkor milyen kiterjesztést írjak hozzá...?"
A kodekinformációkból érdemes kiindulni (Eszközök > Kodekinformációk). MPEG-4 video kodek esetén .mp4 kiterjesztést használok. De igazán nem lényeges, mert akkor is le tudod játszani, ha valami más kiterjesztés használsz (pl.: .ts, .flv, stb.)

(#1165) miazmá válasza gojko.m (#1163) üzenetére


miazmá
tag

Nem abból indultam ki.
1070-em van szerintem azzal kellene h menjen :((

[ Szerkesztve ]

(#1166) kantortomi


kantortomi
csendes tag

Sziasztok, nekem egy olyan problémám van, hogy amikor elindítom a videót, akkor néhány másodpercig nem hallatszik a hang, aztán szépen visszajön. Általában akkor jön elő, ha kb fél percig nem használom, vagy le van állítva és mást csinálok. Ez miért lehet? És hogyan lehetne eltüntetni?

(#1167) bango válasza gojko.m (#1164) üzenetére


bango
tag

mpeg4 szerepel a kodekinformációban

3000kbps video 1280x720-as ezt jól látom ez a max felbontás a mediaklikken?

(#1168) gojko.m válasza bango (#1167) üzenetére


gojko.m
senior tag

Igen, általában 720p a max.

(#1169) Janusz001


Janusz001
őstag

Meg lehet az oldani, hogy a vlc bt -s fülesen szóljon? Vennék valami usb -s bt adaptert és ezen keresztül szeretném kiküldeni a hangot.

(#1170) gojko.m válasza Janusz001 (#1169) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ez nem annyira a VLC-n fog múlni, hanem azon, hogy a hangkimeneted meg tudod-e osztani a bluetooth adaptereddel.

(#1171) Janusz001 válasza gojko.m (#1170) üzenetére


Janusz001
őstag

Csak abból gondoltam, hogy meg tudja oldani a vlc -is , mert van hdmi -re lógatva egy tv is a monitor mellett és a vlc menüjében simán ki tudom választani, hogy a hdmj -n keresztül szóljon a film hangja, ne a számítógép hangkártyáján.

(#1172) Janusz001 válasza Janusz001 (#1171) üzenetére


Janusz001
őstag

Na akkor pontot is teszek a végére, remekül megy, ugyanúgy ki lehet választani a vlc menüjéből a bt -s hangeszközt, mint a hdmi -t.

(#1173) gojko.m válasza Janusz001 (#1172) üzenetére


gojko.m
senior tag

Kíváncsivá tettél. Ezekszerint a bluetooth eszközt választva a VLC-ben, teljesen le tudod választani a VLC hangját a többi szoftver hangjától? Tehát pl. egyszerre tudsz hallgatni zenét a bt-s fejhallgatóddal és VLC-vel, miközben a család másik tagja windows média playerrel hallgat valami mást a hangkártyád fejhallgató kimeneten keresztül?

(#1174) Janusz001 válasza gojko.m (#1173) üzenetére


Janusz001
őstag

Kipróbáltam, ez nem megy vagy legalábbis nekem nem sikerült, hdmi -vel viszont ment a dolog, tv -n ment a film és a tv hangszóróján szólt is én meg a hangkártya kimenetére dugott fülesen játszottam.

(#1175) Tsabee


Tsabee
csendes tag

Gyorsbillentyű beállításokat próbálgatom és mostanában tanuláshoz sokszor kell léptetnem videókat. Gyorsbillentyűk között van olyan, hogy következő képkocka, de nincs olyan, hogy előző képkocka ami nekem nagyon fájó pont.
A nagyon rövid vissza ugrást minimum 1 másodpercig tudom levinni és nem fogad el csak egész számot, így nem tudok 1 másodperc alá menni.
Van valakinek ötlete, hogy tudnék képkockánként gyorsbillentyűvel vissza léptetni vagy 1 másodperc alá bemenni?
Thx

(#1176) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy 4K tv-t, és próbálgattam a 4K-s filmeket, de a VLC nem játssza le egyiket sem rendesen. Akadoznak elég durván, és valamiért nem vált át a tv HDR-re. Van esetleg valami amit pluszban kéne hozzá telepíteni? Vagy valami beállítás esetleg? Egy HP Omen-ről megy a lejátszás, úgyhogy a konfignak elégnek kell lennie. MPC-HC működik faszán, viszont nekem úgy tűnik, hogy a VLC-nek szebb a képe.

(#1177) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült már playlist-be ágyazni directshow capture eszközöket? Lehet valami VLC bugba futottam? Vagy csak az én gépem akadékoskodik?

Adott 3 dshow felvevő eszköz. Egyesével simán meg tudom nyitni őket az open capture device menüből. Ha sorban megnyitom őket, bekerülnek a playlist-be, akkor tudok közöttük váltogatni. Viszont ha ezt a playlist-et lementem bármiféle tetszőleges formátumba (nem számít hogy xspf, m3u), leállítom a vlc-t majd megnyitom ezt a playlist fájlt, onnantól kizárólag csak a legelső dshow eszközt nyitja meg, bármelyik elemet is választom a playlist-ből!

#EXTM3U
#EXTVLCOPT:dshow-vdev=HD Video (XI100XE Card)
#EXTVLCOPT:dshow-adev=HDMI In (XI100XE Card)
#EXTVLCOPT:live-caching=300
dshow://
#EXTVLCOPT:dshow-vdev=OEM Device
#EXTVLCOPT:dshow-adev=none
#EXTVLCOPT:live-caching=300
dshow://
#EXTVLCOPT:dshow-vdev=USB2.0_Camera
#EXTVLCOPT:dshow-adev=none
#EXTVLCOPT:live-caching=300
dshow://

Tehát amíg ő tölti fel a playlist-et addig vissza tudja nyitni az eszközöket, de ha már a saját maga által lementett listát kellene megnyitva használnia, akkor már nem sikerül neki, mintha a saját opciós listáját nem lenne képes felolvasni a fájlból, ami megmondja hogy melyik eszközt használja :F

(#1178) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Ilyen a VLC 3.0 vagy van valami beállítási trükkje?
A hangkimenettel kapcsolatos.

Mikor a gép elejébe bedugom a fülest, akkor is a hangszóróból szól a film. Külön át kell állítani hogy melyik kimenetet vegye figyelembe. Pedig az egész gép a fülesből kellene szólnia. Más program onnan szól és a VLC 2.2.8 és az elődjei is..

(#1179) Bal0924 válasza Bal0924 (#1178) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Fölösleges válaszolni, visszarakom a 2.2.8-at.

Ez z új VLC szar!!!!!
Bármit nyomok a kurzorral visszafele megy a videóban. (vagy csak elállítódott valami?)

(#1180) mazza


mazza
tag

Hello!
Androidon csak én nem találok ilyen lehetőséget? "szüneteltetés a videó utolsó képkockáján"

(#1181) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

nagyon rossz az új vlc, én is visszatettem a 2.2.8-at Akadozott egy 1080p video, mondom mi a tököm, ez egy kalap szar. Ráadásul a hangeszközöket is máskép kezeli.

(#1182) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak.
A mai nap folyamán úgy döntöttem, hosszú évek BS Player használata után, meglesem a VLC-t. :)
Eddig patent.
Egy kérdésem van:
Miként lehet beállítani, hogy a feliratokat adott film könyvtárába mentse?

Köszi,
zsoltip

(#1183) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Egy nagy talány előtt állok! Megköszönném ha valaki megvilágosítana! :)

Leírom a jelenséget (pcm, a nevem alatt), legtöbb esetben ha BS playerrel videót lejátszok, de VLCnél is előfordul, közvetlen akkor vagy X órával később, de a TVm kiírja hogy nincs HDMI jel... távvezérléssel telefonon belépek a gépbe, (amugy minden fut és rendben) de olyan mintha a VGA kimenetet átdobta volna valami más kimenetre... megváltozik a felbontásom, kicsit szétesik az asztal... távvezérléssel újraindítom a gépet, és utána rendben van minden.. és ezt tök random adja le, de azt megfigyeltem hogy valami videólejátszás mindig közrejátszik, de programtól függetlenül! Köszi a tippeket, bocs ha kicsit off!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#1184) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

VLC Media Player 3.0.1
Változások listája
Letöltés

(#1185) zsoltip válasza zsoltip (#1182) üzenetére


zsoltip
őstag

Senki nem mentetné adott könyvtárba a feliratot csak én? :D

(#1186) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!

A következő bug idegesít a VLC-ben.(legfrissebb)
Teljes képernyős lejátszáskor nem tűnik el az egérkurzor. A videó beállítások kurzor és kezelőfelület eltüntetés x ezredmásodperc után beállítás megvolt, marhára nem számít mit állítok be, és a mindig felült is próbáltam.
Win 10 alatt tapasztalom ezt, win7-el anno frankón működött.

Tud valaki valami megoldást?

(#1187) gojko.m válasza McCsaplak (#1186) üzenetére


gojko.m
senior tag

Mintha másnak is lett volna már ilyen problémája...
...ja, és megoldást is talált rá: link

(#1188) Bal0924 válasza Sz_Imre (#1184) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Még mindig ugyan olyan vacak...
A 2.2.8 még mindig jobb.
De 1 pont a v3-nak. Van már belőle 64bites verzió.

[ Szerkesztve ]

(#1189) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Alapértelmezett zenelejátszó a VLC, minden okés vele, egy valami zavar és gondolom ez csak beállítás kérdése, de nem találom.
Van a zene mappám ahonnan a zenéket indítom el, rákattintok egy zenére, s megnyílik ugye a VLC-ben, s ott van a lejátszási listában a zene, majd rákattintok egy második zenére és a VLC-be berakja másodiknak, s nem tünteti el az elsőt amit korábban raktam bele, és így tovább.. Sőt ha ugyan arra a zenére kattintok rá a zene mappámban akkor annyiszor belerakja a VLC listájába..
Tehát nekem az kéne, hogyha új zenét nyitok meg akkor a lejátszó listából törölje ami előzőleg ott volt, s mindig csak az legyen benne amit megnyitok.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1190) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak.
Felirat letöltése: Nézet --> VLsub
OK
De miként tudom elérni, hogy a lejátszott fájl könyvtárába mentse a feliratfájlt, ne pedig a vlsub_conf mellé:
C:\Users\"user"\AppData\Roaming\vlc\lua\extensions\userdata\vlsub ?

[ Szerkesztve ]

(#1191) zsoltip válasza zsoltip (#1190) üzenetére


zsoltip
őstag

Bocsi. Dupla.Későn reagáltam a szerkesztésre...
Még egy kérdés.
3.0.1 x64-est feltettem a korábbi 3.0.0 x86 helyett. Ebben, a jelenleg fent lévő verzióban a kezelőgombok mérete drasztikusan lecsökkent.A Felület személyre szabása fülön, a Nagy gombok opciót bepipálva, bezárva a fület, majd ismét kinyitva, nem is marad bent a pipa. Másként tudom állítani?

(#1192) zsoltip válasza zsoltip (#1191) üzenetére


zsoltip
őstag

A DPI állítás rendszerre bízása a kompatibilitás menüben megoldja a gomb méretbeli problémákat.
DE!
A felirat adott fájl mellé mentését még mindig problémának vélem...Mármint, hogy nem oda menti. :)

(#1193) Joker88


Joker88
őstag

A legfrissebb VLC-vel rendelkezem.. 3.0.1.

a gondom az, hogy ha filmet/videót nézek a lejátszóval és hangerőt kell növelnem/csökkentenem megjelenik a hangerős sáv. de miután eltűnik a hangerősáv a kép hirtelen, 2-3 másodpercre elsötétül,majd újra normálisan megjelenik...

valaki tapasztalt már ilyent ?

Windows 10 64bit,minden frissítéssel, AMD Radeon R9 270 VGA,szintén a legfrissebb illesztővel..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1194) trouble


trouble
senior tag

Sziasztok !
Xiaomi MiBox3 készüléken használom a VLC-t (hálózatból és hátérről is játszok le).
Teljesen elégedett vagyok vele !
Egy problémám van: a régi (jellemzően avi,xvid) filmjeimet zömmel hang és, vagy felirat csúszással játssza.
Sztetek m i erre a megoldás, köszönöm?!

(#1195) lecso 100


lecso 100
csendes tag

Sziasztok!
Androidos TV, VLC-vel, zene lejátszása. Hogyan tudok olyat, hogy elindítom egy album első számát és végig menjen a komplett album.
Mi a trükk?
Köszönöm.

(#1196) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy a VLC bizonyos MKV fájltípusokkal mostanában nincs kibékülve? Akadozik, képhibák, stb. AMZN tartalmakkal.

MPC-HC rendben van ugyanezekkel, de azt meg nem szeretem.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1197) sajby válasza 4ron (#1196) üzenetére


sajby
senior tag

Tapasztaltam én is,ment a gépről :)

(#1198) 4ron válasza sajby (#1197) üzenetére


4ron
senior tag

De az a furcsa, hogy mióta feltettem egy Windows frissítést, azóta csinálja. Pedig a kedvenc lejátszóm, sőt, vezérelhető a Unified Remote androidos appal is.

Mire váltottál?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1199) sajby válasza 4ron (#1198) üzenetére


sajby
senior tag

NEm tudom mióta kezdett hülyéskedni,de télen vettem észre.
Az alap win 10 media lejátszó van.Ritkán használom :)

(#1200) zsoltip válasza zsoltip (#1192) üzenetére


zsoltip
őstag

UPDATE!
Ha a Rendszer (kibővítet) opciót választom DPI kezelésre, nem jól kezeli a képet. Így marad a simán, Rendszer opció, amivel nagyok lesznek a gombok, de homályosabbak (blur) a betűk.

Kérdésem továbbra is: Hogyan tudom a feliratot adott film mellé mentetni? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.