Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Andree601


Andree601
csendes tag

Halihó!

Android tévén lévő VLC helyi WLAN-on keresztül eddig csont nélkül lejátszott bármit a másik sarokban figyelő Win10 PC-ről, de egy ideje (bár látja az smb PC-t a helyi hálón) csak azt írja, hogy nem található médiafájl. Pedig de. Sőt. Ugyanazon PC W10 médiamappáit látja (ahol viszont természetesen csak a default videok és képek vannak)
Valami frissítés csukhatott be valahol egy kaput? Túrtam, reszeltem, klikkelgettem mindent, de nem jövök rá, hogy mi a tré.
Van valami ötletetek, hogy mi térdelt le egyszercsak?

Köszi

(#1502) mizu válasza Andree601 (#1501) üzenetére


mizu
aktív tag

Hi!

[kép] Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Programok és szolgáltatások\windows szolgáltatások be- és kikapcsolása

Az SMB1.0 bekapcsolása nálam segített. A VLC bell>speciális alatt ne tiltsd az smb 1-et!

▫️ PH! FAN ▫️

(#1503) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Most updateltem a VLC-t és bármilyen videó indításnál becrashel. Tapasztalt valaki hasnolót?

https://tinyurl.com/phnas

(#1504) mizu válasza N_A_S (#1503) üzenetére


mizu
aktív tag

Reinstall segít?

[ Szerkesztve ]

▫️ PH! FAN ▫️

(#1505) Visormail válasza N_A_S (#1503) üzenetére


Visormail
addikt

Valóban hibás. Frissítettem és ugyanez történik.

[fórumuk] tele van vele.

"Goto preferences > Video > Output
And change it from automatic to anything but "Direct3D 11""

Az valóban segít ha mondjuk Direct3D 9-re teszem.

"Looks like it's a problem with Direct3D11 on AMD graphics cards. The VLC team is aware about this issue so we just have to wait for a fix."

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1506) mizu válasza Visormail (#1505) üzenetére


mizu
aktív tag

Nálam 3.0.19 és nincs frissebb. Win10 alatt működik.
Output: Auto

[ Szerkesztve ]

▫️ PH! FAN ▫️

(#1507) Visormail válasza mizu (#1506) üzenetére


Visormail
addikt

Videókártya?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1508) mizu válasza Visormail (#1507) üzenetére


mizu
aktív tag

Integrált, i7-4810mq

▫️ PH! FAN ▫️

(#1509) N_A_S válasza mizu (#1508) üzenetére


N_A_S
veterán

akkor az AMD-s részt már nem sikerült elolvasni :U :(

https://tinyurl.com/phnas

(#1510) mizu válasza N_A_S (#1509) üzenetére


mizu
aktív tag

Szerkesztett HSZ, az eredeti kurtább volt. (AMD nélkül) Rögtön reagáltam az original hozzászólásra.

▫️ PH! FAN ▫️

(#1511) N_A_S válasza mizu (#1510) üzenetére


N_A_S
veterán

Igaz, sorry

https://tinyurl.com/phnas

(#1512) Andree601 válasza mizu (#1502) üzenetére


Andree601
csendes tag

Szia!

Köszönöm, karaj minden! Működik!

Köszi

(#1513) mizu válasza Andree601 (#1512) üzenetére


mizu
aktív tag

Örülök, hogy jó lett!

▫️ PH! FAN ▫️

(#1514) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Egy "androidos" kérdés.

A tabletemen használt VLC-nél, ha letöltött .ts kiterjesztésű fáljt játszok le, nem lehet "ujjal beletekerni" a lejátszásba, ezt csak a vezérlőelemekkel lehet megtenni, ezt az üzenetet adja: "Nem lehet tekerni ebben a közvetítésben"
Más lejátszóval ez nem probléma.
Mivel többféle kiterjesztésre is a VLC-t használom, ez van beállítva alaplejátszónak és "kényelmi okokból" nem nagyon váltogatnék állandóan.

Van erre valami beállítás a VLC-ben?

Köszönettel.

Üdv, Vino

(#1515) mizu válasza AttyVin (#1514) üzenetére


mizu
aktív tag

Nálam PC-n volt ilyen. Húzkodni nem tudtam a pozíciójelölőt, de az üres sávrészbe bökve odaugrott a videó. Gondolom itt nem segít.

Nem igazán akad megoldás a dologra. Ha mégis, tévedtem.

▫️ PH! FAN ▫️

(#1516) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy ha elindítok egy filmet, akkor nem a tényleges címét írja ki fent, hanem a régi, átnevezés előtti címet? Hogy lehet beállítani, hogy az aktuális címet írja ki?

(#1517) forum_user


forum_user
tag

Jean-Baptiste Kempf, a VLC médialejátszó megalkotója. Több tízmillió dolláros vételi ajánlatot utasított vissza annak érdekében, hogy a VLC hirdetésektől mentes maradhasson.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1518) Visormail válasza liszi70 (#1516) üzenetére


Visormail
addikt

Lejátszás közben eszközök/médiainformációk, ott van a címnél a metaadat ami gondolom nem egyezik a fájlnévvel, akkor itt át lehet írni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1519) liszi70 válasza Visormail (#1518) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, köszi, de minden címet egyenként át kell írni? Ennek semmi értelme, beállítani kellene, hogy ne a metaadat-címet írja, hanem a tényleges, jelenlegi címet. Kit érdekel, hogy mi volt régen a cím, nem véletlenül nevezi át az user. :)

(#1520) Visormail válasza liszi70 (#1519) üzenetére


Visormail
addikt

Hát passz, a zenelejátszó programok is így működnek, ha van tag, akkor nem a fájlnevet írják. Nem tudok róla, hogy át lehetne állítani. Itt beszélgetnek róla [link] valóban van egy ilyen az összes beállítás/bemenetek kodekek részben legalul, hogy cím módosítása az aktuális média függvényében ezt állították $F-re úgy látom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1521) liszi70 válasza Visormail (#1520) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, végül is megtaláltam, van egy ilyen a beállításokban, hogy "Cím módosítása az aktuális média függvényében", ide kell beírni, hogy $p. Így már a valós címet jeleníti meg.

(#1522) Oldman2


Oldman2
veterán

Hogyan lehet(ne) beállítani, hogy alapértelmezetten a Magyar feliratot kezdje el használni egy film lejátszásakor?

Jelenleg minden fimnél alapból ki kell ezt választani, miközben a Media Player-en futó Kodi alapból magyarul kezdi el ugyanazt a filmet lejátszani...

(#1523) Visormail válasza Oldman2 (#1522) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1524) Oldman2 válasza Visormail (#1523) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi,

A poen az volt (ami megszivatott), hogy ha alul a Beállítások megjelenítése mind BE van kapcsolva, akkor ezek nem jelennek meg, a Kereső sem találja meg őket.

Tehát csak kikapcsolt állapotban, "Egyszerű módban" jelennek meg.
A "hu, hun" stringeket adtam meg mindkét helyen.
:R

Nem egyszerű módban a "Bemenet/kodekek" alatt találtam végül rájuk, "Hang nyelve" és "Felirat nyelve" néven (itt jelentek meg a fentebbi módon előzőleg beállított értékek).
:W

(#1525) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok!
Adott egy friss telepítésű WIN11 Pro. A VLC-nél, teljes képernyőnél nem tűnik el az asztal. Merre kapirgáljak a beállításokban? Ehhez az új Winhez teljesen tök vagyok...

(#1526) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Elnézést, ha volt már itt kérdés, de hogyan lehetne (ha lehet egyáltalán) megoldani azt, hogy ha online, élő rádió stream-et szeretnék rögzíteni, akkor halljam is rögzítés közben, ami éppen szól? Mert odáig eljutottam, hogy sikerül az adást rögzítenem, csak olyankor nem hallom, hogy mit is veszek fel... :U

Mercury

(#1527) modflow


modflow
veterán

A MINDIG FELÜL hol a jó égben van a menüben?
Mármint hogy végleg mindig felül, nem az aktuális bezárásig tartó.

(#1528) modflow válasza modflow (#1527) üzenetére


modflow
veterán

Megvan, köszi.

(#1529) Oldman2 válasza modflow (#1528) üzenetére


Oldman2
veterán

És hol van?

Ha már felhoztad a témát...
:C

(#1530) Ricsii2001


Ricsii2001
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni?
Az a helyzet, hogy van egy ilyen IPTV szolgáltatóm, amely adott egy lejátszási listát a tv csatornákkal. A legtöbb csatorna hibátlanul működik is, azonban egy csatorna, a Tv2 a VLC-ben elképesztően akadozik, és nem tudom, hogy ezt mégis mi okozhatja. Más lejátszóval hibátlanul működik, egyedül a VLC csinálja ezt. Csatolok egy felvételt, amelyet a VLC-vel készítettem, ez egy TS fájl. Átmuxolva Mp4-be a jelenség nem jelentkezik.
https://drive.google.com/file/d/1EtHsfKss1JtyTgSEfrghYvNw5r3K2pY_/view?usp=sharing
Köszönöm szépen a segítséget!
A VLC legfrissebb verzióját használom (3.0.20), nem írja, hogy lenne újabb.

(#1531) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ryzen 3 3200G esetében az a hiba állt elő, hogy 4k-s filmet nézve windows 11 esetén a VLC lejátszón keresztül a kép megáll, a hang megy tovább. Kizártnak tartom, hogy a hardver gyenge lenne. Minden alkatrész működik egyik sem hibás, Memtest, Prime, Heaven benchmarkkal teszteltem őket. Mi oldahatja meg a problémát, közületek volt már aki így járt?

(#1532) Visormail válasza HaZsolt (#1531) üzenetére


Visormail
addikt

Kipróbálni másik lejátszóval. Ha jó pl mpc-hc-val, akkor a szokásos vlc hardveres gyorsítás hiba, ami számtalan rendszeren/verzión/driverrel előjött már. A #1505-ben is egy hardveres gyorsítás hibáról beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.