Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) gojko.m válasza zsoltip (#1200) üzenetére


gojko.m
senior tag

"Kérdésem továbbra is: Hogyan tudom a feliratot adott film mellé mentetni?"

Esetleg, próbálj meg rákeresni vagy rákérdezni az addon hozzászólásai közt: link

(#1202) lecso 100 válasza lecso 100 (#1195) üzenetére


lecso 100
csendes tag

Senki?

(#1203) Bal0924 válasza 4ron (#1196) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Ez VLC hiba? (2.2.8)
Azt hittem, hogy a win10 miatt csinálja.
Ki kéne próbálni másik lejátszóval, de nem tudom melyikkel érdemes.
Már nagyon régóta csak a VLC-t használom és nem tudom melyik lejátszó jó. (utoljára XP korszakban használtam másodlagos videólejátszót.
A win10 lejátszója letudja játszani az mkv-s fájlokat? (most le van tiltva és nem akarom feleslegesen aktiválni..)

(#1204) #86564352 válasza Bal0924 (#1203) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win10 Films & TV viszi az mkv-t, kivéve ha DTS hang van benne akkor némafilm lesz. Feliratokat nem kezeli annyira jól, dőlt betűvel színkódos részekkel meggyűlik a baja. Viszont alig eszi a procit laptopon akku barát.

VLC-t régen se szerettem, jobb híján használtam. Aztán évekig MPC-HC ennek tavaly szűnt meg a támogatása. MPC-BE van még és SMplayer, Potplayer? Nem próbáltam ezeket. Az MPV-t használom. Minimalista lejátszó nem akar médiaközpont lenni, minimalista UI, mindent visz, a lényegesebb bill. parancsokat a manualból két perc megjegyezni, egérrel irányítva is jó.

[ Szerkesztve ]

(#1205) Bal0924 válasza #86564352 (#1204) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Tudsz ajánlani olyan lejátszót, ami nem használhatatlan?
A win10-i lejátszó, ha fejlesztik, talán 10év múlva lehet használni is..(kb 10év)
Magyar és olyan, amit még fejlesztenek. (BS player kizárva, sok évvel ezelőtt kipróbáltam és nemjó)

(#1206) gojko.m válasza lecso 100 (#1195) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az androidos telefonon a jobb alsó sarokban látható (bekarikázott) nyilak nyomkodásával lehet beállítani.

(#1207) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

BSPlayert használok felirat letöltésre, de mindig kiüti a videókártyám... vlcben van valami netes felirat kereső ? Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#1208) zsoltip válasza gojko.m (#1206) üzenetére


zsoltip
őstag

Respect playlist. :K

(#1209) lecso 100 válasza gojko.m (#1206) üzenetére


lecso 100
csendes tag

Nagyon köszönöm.
A tévén is van hasonló ikon. Annyit érek el vele, hogy végteleníti az adott számot.
Azért nem értem a dolgot, mert filmeknél, ha sorozatot nézünk, semmit sem kell tennem, már tölti is a következő részt.

(#1210) gojko.m válasza lecso 100 (#1209) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az ismétlés gombnak három állása van: az összes, egy vagy 0 elem ismétlése. Ezenfelül - a képen látható módon- a mappában lévő összes számnak szerepelnie kell a listán.

A másik lehetőség, hogy készítesz a mappába - a lejátszani kívánt számokhoz - egy lejátszási listát, és azt indítod el a VLC lejátszóval. Pl. M3U formátumban. Én ezt szeretem kézzel elkészíteni. Ha mégis valamelyik lejátszó programmal generálod, akkor is érdemes átnézni, szükség esetén átszerkeszteni.

(#1211) lecso 100 válasza gojko.m (#1210) üzenetére


lecso 100
csendes tag

Köszönöm ismét.
Azzal a listával lesz a bajom, nem tudom hogyan kerülnek a listába a számok. A lejátszási lista készítése kizárt. Kb 100 gigányi zeneanyagban válogatok össze vissza, mikor milyen kedvem van. Macerás lenne. Akkor inkább keresek másik lejátszóprogramot, de ez a Sony nem enged akármit, pl. a kedvencemet az AIMP-ot sem.

[ Szerkesztve ]

(#1212) gojko.m válasza lecso 100 (#1211) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az előző hozzászólásomból egy fontos lépés kimaradt. Nem tudom, hogy nálad elérhető lesz-e ez a funkció, mert szemmel láthatóan másabb a TV-den lévő VLC felülete, mint a telefonomon lévő verzióé. De talán a távkapcsoló valamelyik gombjával elő lehet csalogatni ezt a menüt.

Szóval, a lejátszás előtt ki kell választani, hogy az összes számot jelölje ki lejátszásra, ne csak egyet. A menü előcsalogatásához - a telefonon - a számok mellett lévő pöttyökre kell bökni:

(#1213) gojko.m válasza zeusz55 (#1207) üzenetére


gojko.m
senior tag

Van beépített felirat kereső-letöltő plugin: Nézet > VLsub

(#1214) gojko.m válasza Bal0924 (#1205) üzenetére


gojko.m
senior tag

Pl. SMPlayer?

(#1215) lecso 100 válasza gojko.m (#1212) üzenetére


lecso 100
csendes tag

A második képen látható, hogy a számok listája egészen máshogy néz ki, és semmi lehetőség nincs, csak egy szám elindítása.
Most is turkáltam a menüben, de semmi.

(#1216) gojko.m válasza lecso 100 (#1215) üzenetére


gojko.m
senior tag

A TV-den nincs lehetőség az alkalmazások frissítésére? Talán egy újabb verzióban már megoldották ezt a problémát. :U

(#1217) lecso 100


lecso 100
csendes tag

Ez a 3.0.0 verzió volt, töröltem, és újratelepítettem a 3.0.1-re.
Semmi sem változott.

(#1218) gojko.m válasza lecso 100 (#1217) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nem tudom számít-e valamit, nekem 3.0.4-es verzió van a telómon. De valószínűleg erősen készülék és android verzió függő lehet, hogy melyik csomag kerül telepítésre.

(#1219) elektron3


elektron3
csendes tag

Hol találom a legújabb VLC-ben a médiatár mappát, (a kedvenceket)? Ki szeretném menteni a tartalmát, amit beletettem. Át szeretném tenni másik gépre.
Hasonlóan a beállítás mappa is érdekelne.
Más: Ha meglévő VLC-re telepítek újra VLC-t, akkor felajánlja a fentiek megtartását?
Köszi. Szép ünnepet!

[ Szerkesztve ]

(#1220) ulmikukac


ulmikukac
tag

Sziasztok!

Ha skype-on beszelek valakivel es kozben fut a vlc(pause-n all) akkor miutan leraktam a hivast skype-on azonnal elinditja magat a vlc.
Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?
A legujabb verzio van fenn (3.0.1) es windwos 10-et hasznalok. (bocsi az ekezetek hianya miatt)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro bay

(#1221) lecso 100 válasza gojko.m (#1218) üzenetére


lecso 100
csendes tag

Most nézem, 3.0.4 van fenn.
Megoldás továbbra sincs...

(#1222) gojko.m válasza lecso 100 (#1221) üzenetére


gojko.m
senior tag

Pedig elsőre azt gondolnám, hogy ugyanazon verzióban ugyanazon funkciók ugyanúgy elérhetők. Eltérésnek csak a 'hogyan'-ban kellene lennie. Vagyis, ami egy telefonon érintésekkel, az egy tv esetén távkapcsolóval működik. Persze, elképzelhető az is, hogy mivel különbözik egy tv és egy mobil android rendszere, két teljesen különböző fejlesztésről van szó. De ezek csak találgatások, amivel nem jutunk előrébb.

Inkább azt ajánlanám, hogy érdeklődj tovább a KODI topikban [link]. Valószínűleg több tapasztalatuk van az androidos médialejátszással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1223) lecso 100 válasza gojko.m (#1222) üzenetére


lecso 100
csendes tag

Köszi!

(#1224) Bence008


Bence008
tag

Üdv!

Szeretnék kérdezni. Mac OS-en indítás után 1 perccel összeomlik a VLC Player. Sok kísérletezés után sikerült rájönnöm, hogy a VPN kapcsolat okozza. Próbálkoztam OpenVPN-nel (Tunnelblick), illetve IKEv2 klienssel is, mindkettő összeomlasztja a VLC-t, ha él a VPN kapcsolat (ha nem kapcsolódik, csak fut a kliens, akkor nem). Ha nincs VPN kapcsolat, akkor stabil a VLC. Mi lehet a baj? :F

(#1225) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! 3.0.1.-nél ha bekapcsolom a videóhatásokat, hogy tudjak kicsit világosítani a képen akkor így bebuggol... 3 előtti verziókkal nincs ilyen gondom. Nem tudjátok miért lehet?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#1226) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Most használok először VLC és lenne két kérdésem.

1. Valamilyen gyorsbillentyű kombinációval ki lehet tetetni a képre, hogy mennyi idő telt el, mennyi van vissza a filmből?

2. Filmlejátszás közben vettem észre, hogy Lejátszás -> Megjelenítő menüben aktív volt a TV-m, amivel nincs összekötve a laptop. Gondolom wifin keresztül találták meg egymást. Megpróbáltam kitenni a képet a TV-re, amin meg is jelent, elkezdte betölteni a filmet, de aztán mégsem sikerült.

Ki lehet valahogy tenni a képet úgy, hogy nincs kábellel összekötve a TV és a laptop és wifin keresztül kommunikálnak?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1227) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok én Norbi vagyok. VLC mediplayernél miért akad a 4K HDR film ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#1228) Léolo


Léolo
csendes tag

Nekem is kérdésem lenne. Az előbb frissítettem 3.0.3-ra. Windows-zal. Hát, egy dolgot látok, ami jobb, mint eddig, elkezdtek működni a jobbra-balra nyilak, de az sem úgy, ahogy online szokott, hanem nagyon döcögősen, akadósan. Egy dolog pedig baromi rossz, és biztos vagyok benne, hogy ez nekem így nem kell:

pause-olásnál még megy előre egy fél másodpercet, mire megáll!!! :(((

Ha előrébb, hátrébb ugrasz, akkor egy ideig össze-vissza kockásítva jelenik meg a kép, aztán lassan normalizálódik. :(((

Ez nektek nem úgy tűnik, mintha nagyobb lenne a hardware igénye, mint ami rendelkezésre áll? Pedig nem vagyok szarul felszerelkezve, átlagosan jó videókártya, core i5 CPU, 8 GB ram, jó, az lehetne több és lesz is, de igazából elég szokott lenni...

Szerintem én erről lemondok és visszatérek a 3.0-hoz :(

(#1229) whiskeys


whiskeys
őstag

Sziasztok. Nekem Pl mkv és sok fajta kódolásu mp4-t nem játssza le csak a hangot, videó meg sötét képernyő. Ez mitől lehet?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1230) gojko.m válasza whiskeys (#1229) üzenetére


gojko.m
senior tag

Talán kodek probléma. Ctrl+J billentyűkombinációval kapsz kodekinfót a lejátszott videófájlról. Ebből kiderül, hogy milyen videókódolás(ok) esetén marad sötét a képernyő.

(#1231) Léolo


Léolo
csendes tag

Ehh, tök mindegy, visszatértem a régebbi verzióhoz, és pont jó. Egyetlen gond, hogy pár naponta megkérdezi, hogy akarok-e frissíteni, és klikkelni kell, hogy nem.

(#1232) gojko.m válasza Léolo (#1231) üzenetére


gojko.m
senior tag

A frissítés keresést ki tudod kapcsolni:
Eszközök > Beállítások > Kezelőfelület > Frissítésfigyelő aktiválása (pipa ki)

(#1233) jozsi252 válasza Léolo (#1228) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Ugyanez van nekem is, te melyik régebbi verziót raktad fel? Ez a mostani inkább visszalépés mint előrelépés szerintem.

iPhone 13 Pro Max

(#1234) jozsi252 válasza jozsi252 (#1233) üzenetére


jozsi252
veterán

Közben a 2.2.8-ra esett a választásom, és azóta tökéletes minden. Hogy lehet így elcseszni egy frissítéssel az egész lejátszót..

iPhone 13 Pro Max

(#1235) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Leskelodom, de igazabol nem talaltam ilyenrol hozzaszolast. Tehat a problemam az, hogy amikor tobb file-t teszek be lejatszasra, akkor ossze vissza jatsza le. Mikor vege az egesznek, akkor meg elkezd lejatszani olyan dolgokat amit mondjuk mar egy hete jatszottam le stb. Teljes kaosz ez a tobb file megnyitas nalam. Valaki tapasztalt hasonlot? 3.03 verzio.

(#1236) Visormail válasza fojtviki (#1235) üzenetére


Visormail
addikt

Nincs bekapcsolva a véletlenszerű lejátszás (sárgával jelöltem)?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1237) fojtviki válasza Visormail (#1236) üzenetére


fojtviki
senior tag

Uhh koszonom. Most azert ez nagyon ego :B Bar mondjuk alig latszott, hogy be van kapcsolva, es azert is nem gyanakodtam erre, mert ugye azt is lejatszotta amit mar nagyon regen raktam be. Mindegy, koszonom :R

(#1238) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

okos tv-re hogy lehet filmet átküldeni laptopról wifin keresztül vlc-vel? Próbáltam a média/közvetítés menüpontot, de nem jutottam vele semmire. A tv egy wifi hálón van a laptoppal, dlna megy az Universal Media Serverrel, de ott a feliratot nem lehet korrigálni -+ másodpercekkel... pedig sokszor kéne.
Off: esetleg az is jó lenne, ha vezeték nélküli kijelzőként ismerné fel a laptop a tv-t? De azt se tudtam beállítani, mert csak odáig jutok mindig, hogy Gépház/eszközök, itt látja a tv-t helyes ip címmel, de mint kijelzőt nem tudom használni, csak a laptop kijelzője jelenik meg észlelésnél.
Tv: Thomson 43UC6306

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1239) AndrewTdi válasza whiskeys (#1229) üzenetére


AndrewTdi
addikt

próbáld ki ezt. nekem bevált.

(#1240) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok!
Ha fut egy alap (angol) felirat egy filmen, mellé teszem a magyart akkor nagyon összemosódik a két felirat valamikor olvashatatlan a magyar. Az alap feliratot nem lehet kivenni. Én nem tudtam sehogy mert ha a feliratsáv elrejtésére kattintok akkor a magyart veszi ki.
Állítólag lehet valamelyiket feketíteni?

(#1241) Visormail válasza volandy (#1240) üzenetére


Visormail
addikt

Gondolom az angol akkor egy beégetett felirat amit nem tudsz kikapcsolni. A magyart meg külön fájlból adod be neki. Beállítások/Feliratok/Háttér hozzáadása-t pipáld ki.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1242) volandy válasza Visormail (#1241) üzenetére


volandy
senior tag

Oké! Kipróbálom.
Köszi!

(#1243) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok! Lehet volt már a kérdés ha így van töröljétek, de segítségre van szükségem. Adott Nvidia GeForce 970 videókártya és Intel Core i7-5930k szeretnénk 4k filmet nézni de kép nincs csak hang a vlc alatt. Van valamk beállítás ami segíthet a gondunkon?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#1244) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy 4k-s filmet ami HEVC kodeket használ. A bitrátája 45900. Nos akármilyen kodeket vagy lejátszót rakok fel, egyszerűen szaggat. A VLC is, pedig ahogy utánanéztem ez a VLC-be be van építve.
Másik lejátszó (DVDFab Player 5) arra panaszkodik, hogy e kodek nincs támogatva hardware-esen s így software-esen kell dekódolnia. Akármit is jelentsen ez.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond? A gép nem gyenge AMD 8120 proci, 8Gb memória, R9 290 VGA.
Win Enterprise Build.17134.81 van fent.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#1245) Visormail válasza dargelot (#1244) üzenetére


Visormail
addikt

Amit software-esen kell dekódolnia, azt a processzor számolja. Ha valami hardware-esen támogatott, akkor a videókártya be tud segíteni. A többit nem tudom, 4k-hoz nem értek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1246) dargelot válasza Visormail (#1245) üzenetére


dargelot
senior tag

Most már látom, hogy a HEVC dekodolást segítő hardware-es chip AMD-nél csak APU-ban van és VGA-kban csak a fuji chiptől (R9 Fury). Tehát nincs hardveres dekodólásom, s hibába áll át softwares dekodolásra a gép, 50-65% használja a procit s szaggat. Percenként van 2-3 sec belaggolás. Nincs mit tenni le kell mondani a gépen a 4k-s videókról. :(

(#1247) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Van egy A10 5800K procis asztali gépem, külön videokártya nélkül, Radeon 7660D van integrálva benne.
Van egy kis akciókamerám, amivel 1080p 120fps-ben rögzítek, barátom laptopján az új VLC lejátsza, az enyémen csak a 60fps videókat tudom lejátszani. Kevés lenne hozzá ez a gép?
Köszi előre is!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1248) StLui válasza StLui (#1247) üzenetére


StLui
veterán

Betettem a gépbe egy GTX 660 Ti kártyát, és azzal egyből mentek a videók, ezek szerint kevés a prociba integrált :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1249) Emppu85


Emppu85
tag

Bs player ..[link]Sziasztok…segítségetek szeretném kérni…utóbbi 2 napba előjött bs playernél nekem egy hiba…a bal felső oldalon egy derékszögű bevillódzás jön néha elő,nem folyamatos,de nagyon zavaró…más lejátszónál nem tapasztaltam ilyen próblémát…és eddig nem is volt ilyen próbléma,újratettem a lejátszót …
Legfrisseb verzió van fent
Itt a videó róla,első 2 másodpercbe jól látszódik a hiba
Köszi előre is.

(#1250) koháry


koháry
tag

Pár napja felraktam a gépre a 3.0.4. verziót(mac) és az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet azt elérni hogy ha duplán rákattintok egy filmre a gépemen ne csupán a lejátszási listában tegye azt, hanem egyből elkezdje lejátszani? :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.