Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) gregory91 válasza Viszlát (#11546) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha egyéni műholdvevőről(értsd boltban vásárolt) van szó akkor fognia kéne a műholdakat.
"egyszerűen nem találja meg a THOR 1W elnevezésű műholdat (az Astrákat viszont simán, tehát csak ez a műhold a problémás)."
Először tisztázni kéne az alábbi kérdést: Hány fej is van azon a tányéron (vagy vevőre kötve)vagy van-e diseq kapcsoló rákötve a beltérire?

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#11552) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Okos tv rendszerekhez léteznek appok, amik fölveszik a szükséges transzpondereket? Freesat kártyáim vannak, és hülyét kapok az LG WebOS szopatásától is, meg a Samsung fapados béna menüjétől.
LG-n láttam, hogy lehet importálni-exportálni a csatornákat, de nem próbáltam, nem tudom, minden ilyen infot elment-e vagy csak a kedvenceket meg a sorrendet...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#11553) Viszlát válasza gregory91 (#11551) üzenetére


Viszlát
addikt

Tyű, ők még annyira sem értenek hozzá mint én, de megpróbálom kideríteni. Tudomásod szerint akkor még mindig mennie kéne ennek a THOR 1W elnevezésű műholdnak, nem változott semmi?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11554) Kapanyél válasza Viszlát (#11553) üzenetére


Kapanyél
őstag

Hivatalosan 0.6W, valóságban 0.8W pozíción van a THOR 5/6.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#11555) Viszlát válasza Kapanyél (#11554) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, akkor végülis jóval próbálkoztam (ezt az oldalt vettem alapul). Én sem vagyok hozzáértő egyébként, betápláltam új Satellite-ként ezeket az adatokat, az antenna az motoros, amikor kiválasztja a listából az ember valamelyik műholdat, akkor elkezd tekeregni és kb. egy perc alatt megtalálja pl. az Astra esetében, de ezt sehogyan nem sikerült neki, csak forgolódott percekig aztán lecsukta magát. :U

Szerk: még manuálisan hozzáadtam egy rakás transpondert is, hátha, de sömmi.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11556) Adam115


Adam115
csendes tag

Nekem sikerült megoldanom az online TV/app problémáját. A MyDirectOne-ba belépve kicseréltem az email címet és egy új címmel már beengedett. Valamiért egy konkrét gmailes címmel akad, minden mással megy.

[ Szerkesztve ]

(#11557) gregory91 válasza Viszlát (#11553) üzenetére


gregory91
senior tag

Sőt a legrégebbi intelsat 10-02 is kapott 5 évet.Ha motoros a vevő akkor próbáld meg "mannuálisan" forgatni.

Kapanyél: Hivatalosan 0.8°W az intelsat 10-02. A Thor 5/Thor 6/Thor 7 1.0°W-on kering.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#11558) karl_fischer válasza snooze (#11549) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Ilyen nincs! Két hét szabadság után jöttem dolgozni, itt simán be tudtam lépni a Direct Now-ra.

(#11559) jbnd-007


jbnd-007
tag

Le szerettük volna mondani apósom UPC-s tévé csomagját, mert idősotthonba költözik. Közölték, hogy hűségidő van rajta, mert fél évvel ezelőtt kisebb csomagra módosítottunk, ezért csak úgy mondhatjuk le, ha fél év teljes havidíjat kifizetünk.

Ez nekem durva törvénytelenségnek tűnik több okból is.
1. Hűségidőért szokás valamit adni, nem csak rásózni az ügyfélre minden lehetséges alkalommal, amikor ügyet intéz. Sajnos a szerződés nincs már meg, de az biztos, hogy se díjkedvezményt nem kaptunk, se új set top boxot. Arra már nem emlékszünk, hogy egyáltalán figyelmezettek-e telefonos ügyintézés közben, hogy egy szimpla csomagváltás is meghosszabbítja a hűséget.
2. Hűségidő alatti felmondásnál a kapott kedvezményeket lehet visszakérni, de szerintem előre kifizettetni a havidíjat a teljes időtartamra egy igénybe nem vett szolgáltatásra illegális.
3. Extra büntetést fizettetni a lemondásért meg különösen pofátlanul törvénytelen. Jogi nonszensz, hogy fele annyiba kerül fizetni az előfizetést a hűségidő lejártáig, mint lemondani.

És ezek után még átkapcsolnának az ügyfélmegtartó csoporthoz... LOL.

Forduljak a fogyasztóvédelemhez, vagy úgysincs esélyem, mert tényleg ilyen pofátlanok a feltételeik?

(#11560) Biqci válasza jbnd-007 (#11559) üzenetére


Biqci
aktív tag

Felesleges ezen rugózni. Ha el lett fogadva a csomag, akkor él a hűségidő és nem nagyon tudsz mit tenni. Egyébként biztosan mondják a telefonban, mert nemrég módosítottam én is, és mondta a robot, hogy lesz rá egy évre hűség, elfogadom-e. Miután igent mondtam, nincs visszaút. Be kell nyelni.
Szerintem...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#11561) gregory91 válasza jbnd-007 (#11559) üzenetére


gregory91
senior tag

Esetleg átíratni valaki más nevére aki igényt tartana rá?
Sajnos a hűségidő ilyen ha lejárta előtt mondják fel akkor kötbért számoltatnak fel(de ez mindenhol így van általában - persze kivételek adódhatnak).
Mond meg az ügyfélmegtartónak hogy sajnos önhibán kívűl nem tudjátok már meghosszabítani mert ez-az felmerült.Szóval amint lejár az legyen az első hogy felmondjátok még annak is ahová kapcsolnak.
"Arra már nem emlékszünk, hogy egyáltalán figyelmezettek-e telefonos ügyintézés közben, hogy egy szimpla csomagváltás is meghosszabbítja a hűséget....
"Sajnos a szerződés nincs már meg.."
Pedig pont emiatt fontos mert a benne foglalt jogok,kötelezettségek tanulmányozzása alapján lehetne a legmegfelelően intézkedni.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#11562) jbnd-007 válasza gregory91 (#11561) üzenetére


jbnd-007
tag

Esetleg átíratni valaki más nevére aki igényt tartana rá?

Köszi, de nem akarok egyetlen ismerősömmel kitolni, hogy egy ilyen rablóbanda ügyfelévé teszem.

Sajnos a hűségidő ilyen ha lejárta előtt mondják fel akkor kötbért számoltatnak fel(de ez mindenhol így van általában - persze kivételek adódhatnak).

Igen, valamilyen kezelési költséget, meg vissza kell fizetni a kapott kedvezményeket. De nem megduplázzák a havidíjadat...

Továbbra is az a véleményem, hogy sok évvel az eredeti hűségidő lejárta után egy egyszerű csomagváltásért újabbat kikötni nemcsak aljas húzás, hanem törvénytelen is. Gyakorlatilag örökre bele akarnak ragasztani az eredeti csomagodba. És ha mi így belefutottunk (valószínű nem számítottunk arra, hogy ekkora pofátlanság egyáltalán előfordul egy nagy cégnél), egy idős ember még inkább bele fog.

Én nem emlékszem másik olyan cégre, aki ilyesmit csinálna. Olyan van, hogy valamilyen kedvezménnyel megpróbálnak rávenni, hogy vállalj hűséget, de jogod van visszautasítani.

Mindegy, megjegyeztem, hogy hova nem kell soha többet fordulnom, ha tévét vagy telefont akarok.

(#11563) Gaben92 válasza jbnd-007 (#11559) üzenetére


Gaben92
őstag

Nagyon nagy tévedésben vagy szinte mindennel kapcsolatban.

Csak, hogy tisztázzunk egy-két dolgot.
1. az biztos, hogy se díjkedvezményt nem kaptunk, se új set top boxot.

Mikor csomagot váltasz új szerződést kötsz. Mennyit fizetsz pontosan és miért? A Medium HD hűség ÉS kedvezmény nélkül 7600Ft/hó. ePack-el le lehet tolni 7400Ft/hó-ra. Ha 2790Ft-ot fizetsz akkor az kedvezményes ár, ha csak 2590Ft-ot akkor az pedig a legkedvezményesebb. (Feltételezve, hogy Medioum HD-d van az alapján, hogy lejjebb menél.)

2. Hűségidő alatti felmondásnál a kapott kedvezményeket lehet visszakérni, de szerintem előre kifizettetni a havidíjat a teljes időtartamra egy igénybe nem vett szolgáltatásra illegális.

Annyira legaláis, hogy ez a bevett gyakorlat szinte mindenhol. Viszakérik az adott kedvezményeket ÉS még kepsz kötbért a nyakdba ami általában nem kevés. Saját példa: Telekom kihúzta alólam a díjcsomagomat és minden mással dupla annyit fizettem volna. Felajánlották, hogy minden extra nélkül felmondhatom, viszont nekem volt egy másik szerződésem (készülékrészlet) ami a 210k-ért listaáron csak részletre vásárolt telefonra a fennmaradó részleten (30.000Ft) felül tovább 210.000Ft kötbért írt volna elő felmondás esetén. Telekom nagyon jól kezelte a helyzetet mert ezzel nem kalkuláltak és "speciális eset volt" de esetedben erről szó sincs.

3. Extra büntetést fizettetni a lemondásért meg különösen pofátlanul törvénytelen. Jogi nonszensz, hogy fele annyiba kerül fizetni az előfizetést a hűségidő lejártáig, mint lemondani.

Ezt hívják kötbérnek. Mindenhol így működik.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11564) 19ati93 válasza Adam115 (#11556) üzenetére


19ati93
senior tag

Kipróbáltam a tipped! Most jó nekem is végre.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11565) jbnd-007 válasza Gaben92 (#11563) üzenetére


jbnd-007
tag

Nem akarok vitatkozni, biztos akkor nekem óriási szerencsém van a Telenorral, ahol váltottam már csomagot többször, sőt, kártyásról számlásra egy évre, amikor építkeztünk és sok volt a telefonálni való, aztán vissza kártyásra. Soha a büdös életben nem merült fel a hűség vagy a kötbér kérdése. Maradok is itt és messziről elkerülöm a Vodafone-t és az UPC-t. :)

Ha lenne ilyesmihez türelmem, írnék a GVH-nak egy bejelentést, csak hogy megnézzük, mennyire is természetes ez az eljárás, de van jobb dolgom is.

[ Szerkesztve ]

(#11566) Gaben92 válasza jbnd-007 (#11565) üzenetére


Gaben92
őstag

De te akkor gondolom sima hűségidő nélküli előfizus csomagra váltottál. Ott persze, hogy nincs gondod.

A kérdés még mindig az, hogy mennyit fizetsz a mostani TV előfizetésért. Ha Medium HD-d van és 7600Ft/hó akkor tényleg nincs joga a Directnek semmit se kérni. Ha 3000 alatt akkor kedvezményes áron kapod ami hűséghez jár.

Hidd el a Telenor ugyanúgy elverné rajtad a port ha előfizetnél hűséggel egy 6k-s csomagra és váltani akarnál olcsóbbra.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11567) jbnd-007 válasza Gaben92 (#11566) üzenetére


jbnd-007
tag

Medium HD van (mert rákényszerítettek azzal, hogy megszüntették a nem HD-s csomagokat), és igen, 3000 alatt van. Ez egyáltalán nem tűnik amúgy valódi kedvezménynek, amikor egy versenyképtelen árat határoznak meg alapdíjként. És mivel az előfizetés nagyjából 10 éves és a nagyobb csomag is 4000 körül volt a hűség lejárta után is, ezért elég értelmezhetetlen a kisebb csomag 7000 körüli díja. Én is tudok 300%-os kedvezményt adni a parizerre úgy, hogy előtte felszorzom az árát hárommal. Egyáltalán van olyan ember, aki kifizeti a 7000-et? Elmennek inkább olcsóbb szolgáltatóhoz. Ez megint olyan kereskedői trükközés, amivel a GVH szokott foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#11568) karl_fischer válasza karl_fischer (#11558) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Itthon továbbra sem engedett belépni. A megoldás az e-mail változtatás lett, így már mindenhol tudom nézni. Megb@szhatnák a qrva anyjukat.

(#11569) castiels válasza karl_fischer (#11568) üzenetére


castiels
addikt

Állítólag direct live-ról kivették a mozi+ HD-t és a rtl2 hd-t is...

(#11570) Mike88 válasza castiels (#11569) üzenetére


Mike88
senior tag

Meg a TV2 HD, a SuperTV2 HD-t és az RTL klub is csak 1024x720p-s felbontású, kb. 2.5-es bitrátával, a korábbi 4 helyett.
Visszafejlődésben jeles az m7group! :D Most sem hazudtolja meg magát.

(#11571) castiels válasza Mike88 (#11570) üzenetére


castiels
addikt

Remélem vissza áll.... Bár :U

(#11572) karl_fischer válasza castiels (#11569) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Tényleg nem HD, de ezt persze nem reklámozták.

(#11573) castiels válasza karl_fischer (#11572) üzenetére


castiels
addikt

Spórolás.... :U

(#11574) Mike88 válasza karl_fischer (#11572) üzenetére


Mike88
senior tag

Hogy nem reklámozták??? Tagadják, hogy valaha is HD volt!
Nem spórolás ez, a 4mpbs ugyanúgy megvan a csatornáknál, csak a forrás immáron SD, nem HD. Szerintem szimplán megbuktak vele, nem fizettek a HD-ért, mert hogy ugye nálunk azért is kell pluszban fizetni. Akit zavar a dolog, az írásban tegye szóvá, én is ezt tettem. Volt már erre példa egyszer, még jóval az eladás előtt, hogy a műholdas elosztásnál vették vissza a felbontást fullHD-ról 1280x720p-re, sok panasszal végül sikerült kicsikarni, hogy állítsák vissza a felbontást, persze azt is tagadták első körben!

(#11575) rosszcsont88 válasza 84Zsolt84 (#11490) üzenetére


rosszcsont88
tag

100cm antenna kell
külsö egység a tied azt csinálsz vele amit akarsz , egyedül a beltéri mediabox,kártya,távirányitó az övéké

(#11576) 19ati93 válasza Mike88 (#11574) üzenetére


19ati93
senior tag

Szinte csoda lenne ha visszakapnánk a HD verziókat..

(#11577) gregory91 válasza rosszcsont88 (#11575) üzenetére


gregory91
senior tag

A Direct one T2 illetve K2- nyalábat használ és a "footprint"-juk szerint a 60 cm elég.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#11578) castiels válasza 19ati93 (#11576) üzenetére


castiels
addikt

Mi a csodáért vették el egyáltalán?

(#11579) csab2 válasza jbnd-007 (#11565) üzenetére


csab2
veterán

A UPC-t nem kell messzíről kerülnöd, mert nincs Magyarországon.

Egyébként meg ha valami kifogásod van a Direct One eljárásával szemben, akkor tégy panaszt a megfelelő helyen!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11580) Pkry


Pkry
friss újonc

Szia! Frissítették a upc direct one live tv t és nem akarja az igazságot. Nem indul. Eddig szépen ment amit csináltál. 1.7.2 van most fent. Köszi a segítséget, ha van ötlet. :))

(#11581) Gaben92 válasza Pkry (#11580) üzenetére


Gaben92
őstag

Szia,

Gondolom ez nekem szól, az 1.7.2-ből leszűrve. :B

Csak mert látom új vagy a fórumon, gondoltam tisztázzuk, hogy ez magának a Direct One szolgáltatásnak a topikja, nem pedig annak a Kodi kiegészítőnek. Ettől függetlenül jó helyre írtál, csak akik nem használják vagy hallottak a kiegészítőről, nem feltétlenül tudják miről van szó. :)

Esetedben 3 gond lehet, de ennyiből nem tudom megmondani melyik.

1. A kiegészítőnek külön van Kodi 18 Leia és Kodi 19 Matrix verziója. Ha te eddig Leia-t használtál és lefrissült a Kodi 19-es verzióra akkor Python hiba miatt nem fog működni a kiegészítő. Erre annyi a megoldás, hogy újra le kell töltened a GitHub-omról vagy a linkről valamelyik korábbi hozzászólásomból a Matrixhoz való verziót, újratelepítened és kész.

2. Ha tényleg az első volt a gond és a 18-ról 19-re való frissítés volt a baj, de a megfelelő verzió se oldja meg akkor valamelyik függőséget kell újrahúznod, de erről később mert ez a legvalószínűtlenebb.

3. Ha nem frissült a Kodid 19-re vagy már az elejétől fogva 19-et használtál és a megfelelő, Matrixhoz való Direct One addon volt telepítve akkor az lehet a baj, hogy volt valami mostanság azzal kapcsolatban, hogy mindenkinek e-mail címet kellett változtatnia. Erről nem tudok nyilatkozni mert nekem nincs már Direct One-om. Első körben az első pontot kellene megnézni/kizárni és ha ott minden rendben akkor lehet ez a gond. De őszintén szólva én Kodi frissülésre tippelek mert elég sok embernél okozott ez gondot.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11582) Pkry válasza Gaben92 (#11581) üzenetére


Pkry
friss újonc

Szia!
Köszönöm a segítséget! Igen a jelszóváltás okozta a problémát. Hiába adtam meg az újat, nem ment. Maradtam a Leianál. Töröltem az addont, újra letöltöttem és running :DD .
Köszi szépen a munkádat és a segítséget mégegyszer!

(#11583) castiels


castiels
addikt

A Direct Now applikáció felhasználok figyelmébe újra elérhető az RTL2 HD,TV2HD, Supertv2 HD, Mozi+HD. :R

(#11584) rosszcsont88 válasza castiels (#11583) üzenetére


rosszcsont88
tag

müholdon semmi ...kapacitást kell bérelni , vagy elfelejteni a digitv-t , majd lehuzza a rolot ,vagy áttér IPtvre ö is mint szlovákok és csehek ...

[ Szerkesztve ]

(#11585) snooze válasza rosszcsont88 (#11584) üzenetére


snooze
veterán

ehhez mi köze van a digitv-nek?

GO Gunners!!!

(#11586) Dave1984


Dave1984
őstag

SD maradt!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#11587) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hamarosan átállok UPC műholdas tévéről, Telekom műholdas tévére, és az lenne a kérdésem, hogy a 3 db beltérin kívül mit kell még visszaadni a szolgáltatónak? Illetve amiket vissza kell adni, miként megy?
Mert az a probléma, hogy a legközelebbi irodájuk 45 km-re van. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11588) Mike88 válasza makoss (#11587) üzenetére


Mike88
senior tag

Mást nem. Antenna, fej és nyilván a kábelezés a tiéd. A boxokat, kártyákat, távirányítókat kell visszaadnod. A Telekom pedig használhatja az antennát a saját szolgáltatásának beüzemeléséhez, így (tudomásom szerint náluk is szükséges megvásárolni az antennát) az olcsóbb lesz. Valami átvételi elismervényt okvetlen kérj tőlük, mert én a Telekomnak úgy postáztam vissza a beltériket és pár hónap elteltével felkerestek, hogy tartozom két beltérivel, mivel megvolt a postázásról a számla, így tudtam igazolni, hogy azt feladtam, máskülönben leverték volna rajtam. Digivel meg úgy jártam, hogy kijöttek leszerelni és elakarták vinni az antennát is, előkellett kotornom a beüzemelésről a papírt, amin szerepel az, hogy az antennát és a fejet megvásároltam. Mire: - Jó, hát ha megvette, semmi gond, akkor marad, nem tudhattuk. Mondom: - de, mert minden egyes ügyfélnek meg kell vásárolnia, ne szórakozzunk egymással! - Ja, Ők ma kezdtek, külsősök, nem tudták. - Ja, persze, az anyátokat!!!

(#11589) 19ati93 válasza castiels (#11583) üzenetére


19ati93
senior tag

Niiice!! :))

(#11590) makoss válasza Mike88 (#11588) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11591) castiels válasza 19ati93 (#11589) üzenetére


castiels
addikt

Azóta megint nem hd...

(#11592) Gaben92 válasza Mike88 (#11588) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem fogják tudni. Ha nem változott semmi akkor a UPC 60-as tányért szerel, a Telekomnak viszont legalább 80-as kell. Fordítva megy a dolog csak.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11593) Mike88 válasza Gaben92 (#11592) üzenetére


Mike88
senior tag

Ezt nem tudtam... a szomszédnak biztos, hogy 80-ast szerelt a UPC. Ha 60-ast tettek föl, akkor igen, azt biztos cserélik.

(#11594) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Ezzel nem érdemes spórolni szerintem. Még mielőtt szerződtem az UPC-vel, vettem egy 120-as mesh tükröt és egy quad Inverto Ultra LNB-t.
Szintén házhoz jött egy 4m-es alucső, asszem 60/5-ös. (tetőre szereltem, nem oldalfalra). Így az egész drágább lett ugyan, mint az apróbetűsből nagy nehezen kihámozható összeg (talán 25-30k lett volna, ha ők szerelik - valahogy…), de csak mert hívtam valakit, aki kimászik a tetőre és irányba állítja.
Így lett egy saját, fullos antennám, amivel 10 perccel tovább tudom nézni a TV-t, mint a szomszéd, ha vihar van. :))

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#11595) kinder93


kinder93
aktív tag

Tudja valaki, hogy jelenleg mennyibe kerül a sima HBO HD Pak?

(#11596) snooze


snooze
veterán

..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#11597) csab2 válasza kinder93 (#11595) üzenetére


csab2
veterán

Nézd meg a honlapon!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11598) kinder93 válasza csab2 (#11597) üzenetére


kinder93
aktív tag

Erre szerintem kár volt fecsérelned az időd.

(#11599) csab2 válasza kinder93 (#11598) üzenetére


csab2
veterán

Neked meg kérdezni.
Persze egyszerűbb kérdezni, mint utánajárni.
De szerencsére nem csak én gondoltam így, csak én az arcodba is nyomtam.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11600) kinder93 válasza csab2 (#11599) üzenetére


kinder93
aktív tag

Szerinted írtam volna ha ez egyértelműen szerepelne a honlapon? :DDD Nem ülsz túl magasan a lovon?...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.