Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) masvilagx3 válasza balu1977 (#11250) üzenetére


masvilagx3
tag

Mire kell

(#11252) Debilon válasza balu1977 (#11250) üzenetére


Debilon
addikt

UPC Direct oldal?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#11253) balu1977


balu1977
senior tag

Elég lett volna annyi ,hogy nincs.

(#11254) masvilagx3 válasza balu1977 (#11253) üzenetére


masvilagx3
tag

Milyen eszközre szeretnéd?

(#11255) 19ati93 válasza balu1977 (#11250) üzenetére


19ati93
senior tag

(#11256) snooze válasza 19ati93 (#11255) üzenetére


snooze
veterán

diginél az a kábeles csatornák..

GO Gunners!!!

(#11257) TraceR válasza djpundro (#11248) üzenetére


TraceR
tag

Te most viccelsz, ugye? Egyrészt léteznek itt élő külföldiek is, másrészt szerencsére elég sokan vannak olyanok akik szeretnének idegen nyelvű csatornákat is nézni.

(#11258) csab2 válasza balu1977 (#11250) üzenetére


csab2
veterán

A szolgáltatók honlapján nincs?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11259) csab2 válasza TraceR (#11257) üzenetére


csab2
veterán

Szerintem meg igaza van. Magyarországon szolgáltat akkor legyen a csatornákon magyar hang.
Szerinted hányan néznek egy csatornát eredeti nyelven? Elenyészően.
A technológia lehetővé teszi, hogy egy csatornát több hangsávval adjanak. Tőlem lehet angol, de igenis legyen magyar is választható.

Egyébként másik fórumon azt olvastam, hogy a Travel XP-re várható a magyar nyelv, mert már 1 éve szó van róla. Most, hogy bekerült egy nagy, országos szolgáltató kínálatába, hátha elősegíti a magyarítást.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11260) Gaben92 válasza csab2 (#11259) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem leszek népszerű de normálisabb országokban sportcsatornákon/gyerekcsatornákon kívül minden eredeti nyelven megy...

Magyarországon is el kellene felejteni már ezt a “leszinkronizáljuk a fingást is” attitűdöt és mindent feliratosan adni amit lehet.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11261) snooze válasza Gaben92 (#11260) üzenetére


snooze
veterán

bocsi,de nem is vagy az..azért ne felejtsd el,hogy sok az olyan ember,aki nem tud idegen nyelven,ilyenek a nyugdijasok,és még sokan..te lehetsz tudsz,akkor vegyél olyan nyelvü adást a neten,azt nézd azt..😊😊 amugy meg a külfödi is tanuljon magyarul,pont azért,amit irtam..
de inkább off ez a téma..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#11262) csab2 válasza Gaben92 (#11260) üzenetére


csab2
veterán

Ez a te véleményed - és sok más emberé természetesen - az enyém - és sok más emberé - meg nem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11263) Szirtimorc válasza Gaben92 (#11260) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Gondolom a távol-keleti filmek rekordnézettségűek ezekben az országokban...

(#11264) csab2


csab2
veterán

Szerintetek az miért van, hogy azok a HD csatornák, amik kikerültek a kínálatból már nem szerepelnek a box csatornalistájában, a kikerült SD-k viszont továbbra is mennek a figyelmeztető szöveggel.
Humax HD boxról van szó.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11265) TraceR válasza csab2 (#11259) üzenetére


TraceR
tag

Szóval azt mondod, hogy ha egy csatorna magyarul nem létezik, akkor az inkább ne is legyen elérhető egyáltalán? Gratulálok neked is meg snooze kollégának. Arra azért még kíváncsi lennék, hogy ez benneteket miért zavar?

(#11266) 19ati93 válasza snooze (#11256) üzenetére


19ati93
senior tag

:DD :DD Az kemény mert nálam a müholdast nyitja meg. (A link mint látod ugyanaz.)

De mindegy.. letöltés/nyomtatásra itt rámegy és bedobja a pdf-t.. https://digi.hu/tv/csatornalista/muhold

[ Szerkesztve ]

(#11267) snooze válasza 19ati93 (#11266) üzenetére


snooze
veterán

nálam telo appban a kábeleset nyitja az elsö link,a mostani már telon is a müholdast..érdekes..

elsö link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#11268) Gaben92 válasza snooze (#11261) üzenetére


Gaben92
őstag

+csab2:
Semmi gond, ez az én véleményem, a tiéd és másoké más. Nem kell mindenkinek ugyanúgy gondolkodnia.
A nyelvtudás elsajátításában mondjuk szerintem pont sokat tudna segíteni, ha adnának feliratos filmeket. Nekem legalábbis nagyon sok itteni ismerősöm mondta, hogy angolul gyakorlatilag úgy tanultak, hogy nézték a TV-t. (Ehhez kiegészítő infó, hogy Finnországban élek és minden eredeti nyelven megy a TV-ben finn felirattal.)

Mondjuk a legfőbb érvem inkább az, hogy eredeti nyelven minden sokkal jobb. A magyar szinkron kiemelkedően jó, hallottam jó párat ami még úgy is borzalmas volt, hogy nem értettem, de ettől függetlenül az eredeti nyelv közelében sincs sosem. Eredeti nyelv alatt pedig nem az angolt értem hanem azt amivel egy adott film eredetileg készült még akkor is ha nem érted amit mondanak csak a feliratból. (Mondom ezt úgy, hogy 80%-ban japán szinkronos dolgokat nézek angol felirattal.)

Szirtimorc: Miért, Magyarországon azok? Gondolom olyan távol-keleti filmekre gondolsz amik tényleg ott készültek és japán/koreai/stb szinkronosak. TV-ben nem tudom mennyire mennek mert nem nagyon nézem, de moziban vannak rendszeresen eredeti szinkronnal és finn/svéd/angol felirattal.

Mindenki: Nem akarok vitát indítani mert eléggé off a téma, szóval ha valaki úgy érzi reagálnia kell, vagy esetleg szívesen beszélgetne a témáról, akkor ott a PÜ gomb.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11269) tylerddd


tylerddd
veterán

Én azt gondolom, hogy a hazai klasszikus értelemben tévéző közönségnek kell a magyar szinkron. Aki annyira tud pl. angolul, hogy megért egy filmet, az már rég streaminget használ, mert lássuk be, semmit nem ér a kínálat. Máshol nem tudom hogy megy (" normálisabb országokban" by Gaben92), mert nem érek el ilyen tartalmakat, de pl. 25-30 évvel ezelőtt a szabadon befogható német szórakoztató, kereskedelmi csatornákon egy feliratos tartalom nem volt, nem tudom ez miként változott mára, ha változott egyáltalán. Egyébként tartalma válogatja részemről, hogy mit igénylek/igényelnék hozzá.

Nekem már csak azért van tévés előfizetésem, mert a sportműsorokat csak így érem el + szüleimét is én köttettem be. Vannak netes alternatívák erre, de kényelmetlen a legtöbb és nem is legális ill. nem is érhető el így sem sok sportcsatorna.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11270) TraceR válasza tylerddd (#11269) üzenetére


TraceR
tag

Komolyan nem értem miről beszéltek... nem arról van szó, hogy van 20 programhely és az idegen nyelvű csatornák elveszik a helyet a magyarnyelvűek elől, hanem bizonyos csatornáknak egyszerűen nincs magyar nyelvű változata. Miért zavar az bárkit, ha ezek is elérhetőek? Kötelező nézni?

(#11271) snooze válasza TraceR (#11270) üzenetére


snooze
veterán

az elég baj ha nem érted!kivettek több magyar nyelvü nézett,közkedvelt adót,és ugyanannyi pénzért meg beraktak idegennyelvü adót,amit igy sokan nem értenek,de fizetnek érte..ez olyan,hogy a te kedvelt csomagodat amit nézel kicserélnék kinai,vietnámi adokra szinkron és felirat nélkül..tessék,nézzed bameg..ezért is sokan visszamondják,keresnek uj szolgáltatot,ha van..ennyi..

GO Gunners!!!

(#11272) tylerddd válasza TraceR (#11270) üzenetére


tylerddd
veterán

Általánosságban írtam a hazai tévés szokásokról lokalizáció szempontjából, szolgáltatótól függetlenül. Én így látom, tapasztalom.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11273) castiels válasza djpundro (#11248) üzenetére


castiels
addikt

Sziasztok!

Ez a típus tudja a UPC Direct NOW appot?

6300 lg 32

(#11274) humigabi válasza castiels (#11273) üzenetére


humigabi
aktív tag

Valószínű rátölthető a store-ból.

humigabi

(#11275) djpundro válasza snooze (#11271) üzenetére


djpundro
aktív tag

IGAZAD VAN!!
Ez pontossan igy van ,ahogy te mondod es nem azert valtoztattak hogy a nezöknek legyen jobb ,hanem hogy olcsobban kijöjjön a szolgaltato .

Tévéző közönségnek kell a magyar szinkron ,igen pontossan .
Legyen es van is mindeg origanal hang ,atkapcsolja aki akarja!
De en hogyan kapcsoljam at ?Ha nincs mire?

Ez mind nem arrol szol hogy , hogy ki milyen nyelven beszel meg ?!
Telsessen eggyertelmü ,ha Magyarorszagon sugaroz akkor legyen magyar .

A masik meg , fizetsz a szolgaltatasert ,akkor miert szakitjak meg reklamokkal minden 10 percben ?
Peldaul fizetek a Sky ert Ausztriaban jogossan elvarom a reklammentesseget .
A müsor lejar ,utanna van reklam ,de nem szakitjak meg az adast !

A Discovery t kivettek ,miert is ?Nem volt szükseg ra? Na ne mar !!Tul draga volt a szolgaltatonak .
Az egyetlen HD Doku kanalis volt ,ahol nem volt reklam .

Es meg egy , l 2021et irunk ,itt a 4k ,söt mar 8k es meg mindeg ennyi sok SD adokal sugaroznak es semmit nem erö magyar hang nelküli adokkal ,inkabb hatrafele mind elöre megy a szolgaltatas .Ez szegyen ,nagyon szegyen . :W

En igy latom .Nekem ez a velemenyem .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#11276) Adama123 válasza djpundro (#11275) üzenetére


Adama123
tag

Ne a szolgáltatóknál, hanem a csatornáknál reklamálj. Magyarországon a közmédián és az HBO-kon kívül nem nagyon van olyan csatorna ami nem a reklámokból tartja fent magát. Sőt, nekik ez a legfőbb bevételi forrásuk. Ha reklámmentességet akarsz, akkor előfizethetsz az HBO-ra vagy HBO GO, Netflix stb. streamszolgáltatókra, vagy nézed a közmédiát. Sajnos nálunk az ár a döntő tényező a nézőknél, nem fizetnének egy Sky szintű kínálatért jóvasl többet.
Discoverynél pedig már nincs reklámmentes HD csatorna, ugyanis a Showcase-t nem csak egyszerűen kivették a kínálatból, hanem meg is szűnt a csatorna.

(#11277) Logan_M


Logan_M
csendes újonc

Mi lett most a discovery csatornákkal? Eddig még csak azért nem mondta le apám mert ott még volt műsor de már azt is levették

Egy dal szavak nélkül, mint egy éjszka álom nélkül...

(#11278) snooze válasza Logan_M (#11277) üzenetére


snooze
veterán

kivették a listábol,de ha visszaolvasol kicsit már tárgyalva lett jocskán..😊😊

GO Gunners!!!

(#11279) djpundro válasza Adama123 (#11276) üzenetére


djpundro
aktív tag

Meghogy nincsen Discovery reklammentes ?! Mar hogyne lenne ,van mas mühold is. Különben mennyi Discovery csatornat keressek ?
[link] van vagy 50 darab !!! 2 A Thor müholdon es HD ban reklamentes :)

Amugy van egy Discovery Channel Hungary a Diginel ,csak egy bibi van ,nem lehet nezni ,mivel olyan rossz SD minöseg ,meg reklammal töltött !

De miröl beszelünk most ,megmagyarazzuk hogy a sz_r nem büdös?

Es most nem szeretnek egy profit orientalt cegröl többet velemenyezni .Te inkabb megveded öket .Legyen .

Teny az ,hogy nem elöre ,hanem hatra megy a minösege a szolgaltatasnak .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#11280) csab2 válasza TraceR (#11265) üzenetére


csab2
veterán

Magyarországon szolgáltató cég magyar nyelvű csatornákat adjon az előfizetésért cserébe! Szabadon választható csatornaként tegye be, nem érdekel, de a fizetősek közé ne.
Neked meg szolgáltasson kínaiul!
Nem igaz, hogy nem érted, hogy mi a problémánk.
Részemről ennyi, lezárom a témát.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11281) csab2 válasza Gaben92 (#11268) üzenetére


csab2
veterán

Elfogadom az álláspontodat.
Annyi a bibi, hogy ezen a két új csatornán - Love Nature, Travel XP - még felirat sincs.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11282) rosszcsont88 válasza Baliboy1979 (#11236) üzenetére


rosszcsont88
tag

kábel tv rendszer , Scientific Atlanta (PowerVu vagy PowerVu+)

(#11283) Gaben92


Gaben92
őstag

Hát srácok, részemről ennyi volt. Mától nincs UPC Direct előfizu. Lett helyette T-Home IPTV és sok év után újra STB. Utóbbinak anutám annyira nem örül de mivel 90%-ban TLC-t és Eurosportot nézett nem igazán volt más választás.

Direct Now Kodi addon marad ugyanúgy a GitHUB-omon, végül még felhúztam Kodi 19-re de többet nem fogok tudni foglalkozni vele előfizetés hiányában.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11284) masvilagx3 válasza Gaben92 (#11283) üzenetére


masvilagx3
tag

Hat szomorúan konstatálom, de tiszteletben tartom/tartjuk a döntésedet.
Köszönjük az eddigi segítségedet.
Talán egyszer majd még visszatérsz:)
Üdv

(#11285) Mike88 válasza Gaben92 (#11283) üzenetére


Mike88
senior tag

Azért majd ahhoz biztos kapsz valakitől egy hozzáférést, ha arról van szó, hogy nem működik... :) Én is adnék, csak nem tudok, 5 felhasználási hely van.
Egyébként a Skandináv országokban nem jellemző a szinkron! Feltételezem azért, hogy tanulják egymás nyelvét és tanulják az angolt, mindig is igyekeztek egy közösség lenni Angliával együtt. Ez egy eléggé rossz példa, a szerbek, horvátok meg pénzt nem voltak hajlandók áldozni a szinkronra. A legtöbb európai ország a szinkront favorizálja. Ennek úgy volna értelme valóban, ha választható lenne, magyar és eredeti hangsáv és minden csatornán lenne bekapcsolható magyar felirat. Erre nincs hajlandóság, még a "prémium" HBO csatornák esetében sem. Engem nem érdekelnek a természetfilm csatornák, de hogy azon felirat legyen, hát az eléggé nonszensz, egy olyan tartalomnál, ahol valóban a képre koncentrálna mindenki... Netflix számomra azt az "élményt" hozta el, hogy életemben először hallhattam angol szinkront. Hát az valami elképesztően botrányos. :D Jól illesztenek szájra, azzal nincs gond, meglepett mennyire jól, de a legtöbb esetben olyan, mint amilyenek nálunk voltak anno az amatőr szinkronok, ahol nem volt hozzá megfelelő orgánum, kellő átélés...

más...
Srácok valaki letudja írni nekem lépésről-lépésre úgy, mint egy nagyon hülyének, (mivel nem teljesen tartozik ide, így privátban) hogy miként lehet a UPC Direct kártyát használni Alien 8900-asban? Vettem egyet használtan, én ebből az e2 őrületből kimaradtam, sokáig hagyományos amiko boxokat használtam, majd az androidos Amiko-t (az egy erős tévút volt). Mivel bedöglött az egyik amiko, így gondoltam ha veszek valamit használtan, akkor inkább már legyen egy alien, mégha régi is. Homeshare is érdekelne egyúttal, mert két kártya van, azonban 3 box, igaz a hagyományos amiko most a szerver és maradhatna akár így, de az néha leáll, messze nem tökéletes.

(#11286) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

aki esetleg nézi az arena4-et, másnál is csúszik a kép és a hang?
konkrétan a kép kb 2 másodperc lemaradásban van/volt tegnap és szombaton is az NFL meccsek alatt (mást ott nem nézek)

csak ezen a csatornán, bármi másikra váltottam, ott rendesen működik

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#11287) vpanangin válasza Debilon (#11286) üzenetére


vpanangin
senior tag

Jelen pillanatban nálam nem csúszik a hang. Sem az SD, sem a HD változatnál.

(#11288) Debilon válasza vpanangin (#11287) üzenetére


Debilon
addikt

ránéztem az előbb, a reklám alatt is előrébb jár a hang :D

én szolgáltatós beltérivel nézem, más csatornák rendben vannak

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#11289) vpanangin válasza Debilon (#11288) üzenetére


vpanangin
senior tag

Én TV-ben levő modul+kártya kombinációval nézem.

(#11290) 19ati93 válasza Debilon (#11286) üzenetére


19ati93
senior tag

Nincs gond nálunk se az SD se a HD adással.

(#11291) petne


petne
őstag

A direct now andoridos alkalmazásban lehet változtatni a kezdőoldalon a csatornák sorrendjét?

(#11292) snooze válasza petne (#11291) üzenetére


snooze
veterán

sajnos nem..
és web os tv appban sem..ez elég gáz..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#11293) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Edision Piccollino vevőt, amibe a kártyát is bele lehet tenni. Az a gond, hogy bár megtalálja a csatornákat, de azt írja, hogy kódolt. Tegnap este már nem tudtam annyira mélyen belemenni, majd ma délután meló után, de lehet olyan, hogy nem ismeri fel-tudja kezelni ezt a kártyát? Ami amúgy nem párosított, tehát tudom használni az eredeti szürke Philips-ben és a tv-ben is...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#11294) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!,tudatlan vagyok a témában.Amennyiben a kártyát berakom a tv-be ugyan úgy kell parabola?

(#11295) humigabi válasza oroszlan12 (#11294) üzenetére


humigabi
aktív tag

Igen, kell de csak beltérivel nem párosított kártyával mész valamire, plusz a CI modult se felejtsd el (az megy a tv-be)

humigabi

(#11296) oroszlan12 válasza humigabi (#11295) üzenetére


oroszlan12
tag

Ok.Köszönöm!

(#11297) noicenoice


noicenoice
tag

Sziasztok!
Másnak is akad a visszajátszás a Direct Now-n? Telefonon nem, de tévén ((LG) és Android TV-s médiaboxon igen. Eddig semmi probléma nem volt vele. Az élő adás megy rendesen.

(#11298) Kriszmesz válasza noicenoice (#11297) üzenetére


Kriszmesz
csendes újonc

Szia.
Nálam is megakadt tegnap a visszajátszás. (LG)

(#11299) tylerddd


tylerddd
veterán

A Duna miért nincs a visszanézhetők között? Legalábbis nálam nincs ott.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11300) 19ati93 válasza tylerddd (#11299) üzenetére


19ati93
senior tag

Jó kérdés.. Duna World bezzeg elérhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.