Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) gurabli


gurabli
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Sajnos ez így nagyon gyenge, sd és 25 fps, focira alkalmatlan.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#12052) sajtos365 válasza gurabli (#12044) üzenetére


sajtos365
tag

"Ha külföldön vagyok, korlátoznak, van erről tapasztalat?

Nem hinném, azt írja külföldön is nézheted.

"Máshol is tévéznél nem csak otthon? Jó lenne, ha elérnéd kedvenc csatornáidat okostelefonodon, számítógépeden, tableteden is? Fontos számodra a változatosság, hisz a filmek és sorozatok mellett a hírek, sport-, természet-, gyerek-, zenei- és közszolgálati műsorok is érdekelnek? Van, hogy mást néznél épp, mint a többiek? Külföldön is szívesen követnéd kedvenc csatornáidat?"

(#12053) Rick4 válasza csab2 (#12050) üzenetére


Rick4
félisten

Műholdon sehogy sincs, mert ott még lehetőség sincs geoblokkolásta, max a műhold nyalábjának lábnyoma korlátozná, de nem csak hogy a Kanári - szgeteken, Afrika partjainál, de Skandináviában, Írországban is simán lehet tévézni anélkül, hogy az offline megoldás miatt a szolgáltatónak lenne erről tudomása, vlaójában pedig nézheted majdnem Kazahsztánig, meg Afrika felső szakaszán túlig.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12054) csab2 válasza Rick4 (#12053) üzenetére


csab2
veterán

Egy szót sem értek abból amit írsz.
A kérdés úgy hangzott, hogy az appban tényleg csak a Sport 1 és az M4 van-e HD-ban.
Erre írtam, hogy valószínűleg igen, mert a "rendes" (ezt írtam műholdasként) szolgáltatásban is így van.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#12055) Rick4 válasza csab2 (#12054) üzenetére


Rick4
félisten

A kérdés, amire válaszoltál, két részből állt:

1. App-on keresztül jól látom, hogy a Sport2 és a Spíler1-2 is csak SD? A Sport1HD és M4Sport HD van csak? Amúgy milyen a sport minősége (főleg foci)?

2. Ha külföldön vagyok, korlátoznak, van erről tapasztalat?

Azt írtad válaszként:
Feltételezem, hogy így van, mert a műholdon is így van.

Majd legközelebb akkor döntsd el, hogy melyikre válaszolsz, és ha más érti, akkor te is érted amit neked válaszolnak. :D.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12056) csab2 válasza Rick4 (#12055) üzenetére


csab2
veterán

Jogos, igazad van. :R
Én hülye elfelejtettem beilleszteni azt a részt, amire válaszoltam.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#12057) Rick4 válasza csab2 (#12056) üzenetére


Rick4
félisten

Semmi baj, de amit írtál, mindkét kérdésre érthető volt, ezt igyekeztem alaposabban megválaszolni. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12058) McDoug


McDoug
friss újonc

Tudja valaki, hogy firesticken megy-e a Direct Now app?
Próbálom letölteni de nem találom. LG TV de régi a WebOS, és nem szeretnék az antennás/műholdas verziót, csak az appot. Nagyszülőknek kell, ezért összekötni a Tv-t mondjuk laptoppal se jelent megoldás, túl komplikált lesz nekik.

(#12059) sajtos365 válasza McDoug (#12058) üzenetére


sajtos365
tag

Xiaomi mi tv sticken megy, elérhető a Direct Now app rajta.

(#12060) oroszlan12 válasza McDoug (#12058) üzenetére


oroszlan12
tag

Én 1-2 hónapja próbáltam de akkor már nem ment. Firetv 4k.

(#12061) McDoug válasza sajtos365 (#12059) üzenetére


McDoug
friss újonc

Köszi. Google Chromecast-tal is működik? Egyik sincs nekem, csak a firestick, így valamelyiket meg kell venni ugy látom.

(#12062) vampire17 válasza McDoug (#12061) üzenetére


vampire17
addikt

Chromecast with Google TV-vel megy, en azzal hasznalom.

(#12063) 19ati93


19ati93
senior tag

Match 4-ről van valami infó hogy beteszik e majd a megszűnő DS1 helyére?

(#12064) MDanny válasza 19ati93 (#12063) üzenetére


MDanny
senior tag

Számla utolsó oldalán:

"Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy a műholdas műsorterjesztési szolgáltatásra vonatkozó általános szerződési feltételek 2022. szeptember 15. napi hatállyal módosul.
A módosítás rövid leírása: a díjcsomag-kedvezmények rendszere átalakul, valamint kisebb hibajavításokra, elírások korrigálására, adatok frissítésére is sor került. A csatornakínálat változik: Digi Sport helyére (a
csatorna működésének befejezése mia) bekerül a Match4 csatorna; Digi Sport HD helyére (a csatorna működésének befejezése mia) bekerül a Match4 HD csatorna.
Az ÁSZF fenti módosítással érinte rendelkezései, pontjai: 2.1.4, 7.1.1 és a 13.3 pontok. Módosul továbbá az 1. Melléklet, a 2/B. Melléklet, a 4. Melléklet és a 6. Melléklet.
Amennyiben a módosítás az előfizető számára bármilyen hátrányos rendelkezést tartalmaz - így különösen, ha a szolgáltatás díja emelkedik, módosul a kínált csatornák összetétele vagy a szolgáltatás tartalma - az
előfizető az értesítéstől számíto 45 napon belül, azonnali hatállyal, további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani a határozo időtartamú előfizetői szerződést. Az előfizető a határozatlan idejű előfizetői
szerződést azonnali hatállyal bármikor jogosult további jogkövetkezmények nélkül felmondani.
Az ÁSZF fenti módosítással egybefoglalt szövege a www.dire‚one.hu weboldalon érhető el.
Üdvözleel: Dire‚ One"

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#12065) Maladar


Maladar
tag

Sziasztok !
A DirectOne-t CAM modullal tv-be téve használjátok? Műküdik úgy a timeshif és a rögzítés?
Idős szüőkhöz Digi és DirO között a DOnt rendelném a CAM modul lehetősége miatt, szeretik a timeshiftet használni és egy vezérlővel a tv guid-jával is jobban el lennének.

2021es LG, azt kopróbáltam, hogy beledugva a tányérról jövő kábelt, a tv leszedi a digis és do s adókat is, persze, modul hiányában nem nézhető, viszont a Galaxy4 nem volt kódolva, azon kipróbálta, hogy fel is vette és time-shift is jól működött. Ez CAM modullal is működne?

Illetve sokat visszaolvasa, viszonylag gyakori a csatornák változása, ha jól értettem egy hátrányom lenne ha nem beltérivel rendelem (most Kaon-MZ52t adnak, ezt mondták), hogy a beltéri autómatikusan frissíti az adókat, nekem pedig a tvn magamnak kellene megkerestetni.

Tudnátok ebben segíteni, hogy ne csináljak nagy marhaságot, azzal ha CAM modullal rendelem tvbe.

(#12066) 19ati93 válasza MDanny (#12064) üzenetére


19ati93
senior tag

Ez azt jelenti hogy szept 15-től lesz helyette?

Legalább HD. :D

(#12067) 19ati93


19ati93
senior tag

[link]
Akkor már péntektől lesz. Nice. :C

(#12068) tylerddd válasza 19ati93 (#12067) üzenetére


tylerddd
veterán

Itt pl. augusztus 9-e van írva DirectOne-hoz.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12069) 19ati93 válasza tylerddd (#12068) üzenetére


19ati93
senior tag

Láttam tegnap. Sajnos.

(#12070) tylerddd válasza 19ati93 (#12069) üzenetére


tylerddd
veterán

De már van, szóval indulástól elérhető.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12071) garga01 válasza Maladar (#12065) üzenetére


garga01
senior tag

Szia, habár nekem már nincs előfizum, de alapvetően úgy műxik, ahogy írod, elvileg a CAM modullal is ugyanúgy megy a timeshift, időzített felvétel, stb..
Jobban jársz a tv-vel, a legjobb amúgy ha csak a DirectOne-os frekvenciákat keresed le kézzel, vagy ha teljes keresést csinálsz a műholdon, kitörölsz minden fölös adót. Erre van egy szuper pc-s szerkesztő (ChanSort), kimented pendrivera és utána onnan vissza importálod tv-re, a legtöbb LG-vel is műxik. (A progiban lehet véglegesen törölni bizonyos modelleknél, az a legjobb. Sok csatornánál be tud lassulni a tv.)
Ha új adó van, akkor meg kézzel csak azt a frekvenciát keresed le.
Csatorna listák pl. KingOfSat-on, vagy Lyngsat-on is fent vannak, ezeket elég gyakran frissítik.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12072) allfinanz


allfinanz
senior tag

livetv.directone.hu oldalon megjelent a DigiSport 1 helyén a Match4 720p-ben.

[ Szerkesztve ]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#12073) 19ati93 válasza tylerddd (#12070) üzenetére


19ati93
senior tag

Ja most néztem. :D Szuper.

(#12074) sajtos365


sajtos365
tag

Match 4 egy Crystal Palace - Arsenal meccsel indít.

(#12075) Debilon


Debilon
addikt

Érdekes, hogy ugyanúgy mint a digi sporton úgy ezen a match4-en sincs hang nálam

A régi felvevos philips 8111

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12076) Rick4 válasza Debilon (#12075) üzenetére


Rick4
félisten

Keresd le újra a csatikat, hátha.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12077) Debilon válasza Rick4 (#12076) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, azon túl vagyok :)

amíg a digi volt ezen a helyen annak sem volt hangja, és csak annak/ennek az egy csatornának, minden más jó

mondjuk jó lenne megoldás, mert ha ezen (is) lesz NFL akkor jó lenne a hang :D

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12078) 4Grider válasza Debilon (#12077) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jó eséllyel olyan hangkódolást használ a műsorszolgáltató, amit az öreg eszközöd nem tud kikódolni.

(#12079) 19ati93 válasza Debilon (#12077) üzenetére


19ati93
senior tag

Könnyen lehet hogy lesz itt is NFL. Elég vegyes volt ma délután is a felhozatal. MOTOGP-vel. Meg NASCAR is lesz ezen 1 vagy 2 hét múlva fb-n írta az egyik kommentátor.
Fura azért így a név hogy MATCH 4, mert nem csak "meccsek" lesznek itt. :D

(#12080) Rick4 válasza Debilon (#12077) üzenetére


Rick4
félisten

Így csináltad?

Philips DSR 81111.

Áramtalanítsd készülékét, majd 10-15 másodperc múlva helyezd vissza a konnektorba.2. A pontos idő megjelenése után kapcsold be készülékét.3. Nyomd meg a távvezérlőn a MENÜ feliratú gombot.4. A távirányító jobbra mutató nyilát ábrázoló gombjával jelöld ki a Beállítások menüpontot, majd nyomd meg az OK gombot.5. Válaszd, ki a Gyári Beállítások menüpontot majd nyomd meg az OK gombot.6. A berendezés PIN-kódot kér, amennyiben korábban ezt nem változtattad meg, akkor az alapesetben 0000, majd nyomd meg az OK gombot! A visszaállítás megerősítéséhez nyomd meg az OK gombot.7. Válaszd ki a Magyarország menüpontot, majd nyomd meg az OK gombot.8. Válaszd ki a Thor műholdat, majd nyomd meg az OK gombot.9. Jelszintmérés következik, a jelminőség elfogadásához nyomd meg az OK gombot.10. A médiabox letölti a műholdon található csatornákat. Ez néhány percet vesz igénybe.
Miután a telepítés befejeződött, kiírja a talált tévé- és rádiócsatornák számát. A sikeres mentéshez és a telepítésből való kilépéshez nyomd meg az „OK” gombot.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12081) Debilon válasza Rick4 (#12080) üzenetére


Debilon
addikt

nem. csak kiválasztottam a csatornák keresését, 145 TV csatornát talált

amit te írsz az meg a gyári visszaállítás (szerintem), nulláról kezdve a hangolást

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12082) Debilon válasza 4Grider (#12078) üzenetére


Debilon
addikt

jó hogy szolgáltatói box, de amúgy csak ezek a csatornák (digisport és match4) használnának olyan hangkódolást?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12083) Rick4 válasza Debilon (#12081) üzenetére


Rick4
félisten

Jó, szóval mellé akartam tenni azt is, hogy akkor csinálj egy gyári visszaállítást, csak közben az asszony szólt, hogy vacsora, és gyorsan rányomtam a küldésre! :D

a digisporttal se volt semmi, a match4-gyel sincs semmi, igaz én saját beltérit használok már tizenéve, a philips a dobozában pihen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12084) Debilon válasza Rick4 (#12083) üzenetére


Debilon
addikt

Ezt is végig csináltam, ugyanúgy nincs hang, plusz megmaradt az is, hogy pl. a paramount hangja megy, de az utána lévő RTL képével váltakozik, van 2-3 csatorna amin pár pillanatig beragad a beltéri, nem reagál a taviranyitora jó fél percig

Az a bajom, hogy ilyen belterit már nem adnak, a rögzítés meg kellene továbbra is, még azt megnézem anyamnal ahol a tarskartya van, hogy nála rendesen mukodik-e a szürke philips belteriben

Saját beltéri meg emiatt a parositott kártyával nem menne

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12085) Rick4 válasza Debilon (#12084) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor az beltéri hiba, mert én se tapasztalok semmi ilyet, nem tudod lecseréltetni egy másik beltérire másik kártyával, ha mér mindenképp párosított adnának?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12086) Debilon válasza Rick4 (#12085) üzenetére


Debilon
addikt

az a baj, hogy ami rögzítőst most adnak, az nem is tudom a forgalmazó sem volt legutóbb mikor cserélték a 8111-est a Humax HD DVR beltéritől, bár lehet az lesz a vége, hogy kell egy olyat kérnem

ja, a kijelzője is lehalt :D nem mutatja az órát sem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12087) Rick4 válasza Debilon (#12086) üzenetére


Rick4
félisten

Szoftfrissítés nincs erre? Igaz biztos van már pár éves, megkukulhatott magától is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12088) FoxxiMaxxi


FoxxiMaxxi
csendes újonc

Üdvözlet Mindenkinek!

Tervezem, hogy esetleg a Telekomos SAT TV-t lecserélem UPS-re (rebesgetik, hogy kivezeti a rendszerből a szolgáltató). Ha minden igaz, a Telekomtól nem igényelhető már más, csak a Telekom TV. Látva mások baját és mivel "tizenévvel" ezelőtt voltam már UPS-s, gondolkodom azon, hogy visszatérek ehhez a szolgáltatóhoz. Akkoriban nem volt velük bajom, csak a magenta 1 kedvezmény vitt át a "sötét oldalra" :) . Jelenleg a Sat TV minőségével elégedett vagyok, magamtól nem szeretném felmondani, de, ha megszűnne, jó ha képbe vagyok az alternatív lehetőségekkel kapcsolatban.
Megköszönném, ha valaki részletesen leírná a tapasztalatait a szolgáltatás minőségéről!
Előre is köszönöm!

(#12089) Rick4 válasza FoxxiMaxxi (#12088) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a képminőségre tudsz asszociálni a videó bitrátából, akkor itt lehet az egyes csatik bitrátáit kimazsolázni... [link]
A többit leírtam a másik topicban.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12090) Atomantiii válasza FoxxiMaxxi (#12088) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ami nem HD adás az gyakorlatilag fos minőségű.

(#12091) FoxxiMaxxi válasza Rick4 (#12089) üzenetére


FoxxiMaxxi
csendes újonc

Köszönöm!

Nézem (de nem látom, hogy mit is kellene néznem :) ). Azt hiszem az lenne a legegyszerűbb válasz a számomra, hogy jobb vagy rosszabb vagy pont ugyanolyan, mint a SAT TV (áthallással Besenyő Pista bácsi).

Nem szégyenlem, laikus vagyok, ... és pont.

De így is köszönöm a fáradozásodat!

(#12092) 19ati93 válasza Atomantiii (#12090) üzenetére


19ati93
senior tag

Azért a filmes csatornák elnézhetőek SD-ben is.

(#12093) Atomantiii válasza FoxxiMaxxi (#12091) üzenetére


Atomantiii
őstag

Egyéni véleményem, de szerintem a sat-os T és az IPTV is veri minőségben. Ami viszont tényleg HD azok nézhetők.

(#12094) tylerddd válasza Atomantiii (#12090) üzenetére


tylerddd
veterán

Amíg volt DO nálam, FHD-n néztem, teljesen vállalható volt minden. Néhány adó volt extra nézhetetlen, pl. Spílerekre emlékszem. Most másnál vagyok, de online hozzáférésem van az applikáción keresztül, már 4K tévén. Ezen (nem tudom műholdról milyen lenne) nagyon gány a minőség, még a HD adóknál is. Pl. Match4-en néztem mérkőzést, meg se közelíti a Telekom-os Arena4-et. Rögtön hozzáteszem, az SD adók között itt is vannak cinkesek. Az a szerencsém, hogy ami érdekel és nézem, annak itt kb. 90%-a már HD.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12095) 19ati93 válasza tylerddd (#12094) üzenetére


19ati93
senior tag

Spílerből illene már betenni a HD verziókat.. Már pár éve mennek. Minden sport csatiból van HD, kivétel Spílerék meg valamiért a Sport 2.

(#12096) vampire17


vampire17
addikt

Ami igazan kene, az a felbontas novelese a HD adoknal... meg a bitrata hagyjan, egy jo tomorito algoritmussal (HEVC, vagy VP9 ) a 3-4000kbps is turheto, de a 720p az nagyon keves....

(#12097) Rick4 válasza vampire17 (#12096) üzenetére


Rick4
félisten

HD adók 1920X1080-as felbontáson mennek. Minek a felbontást növelni? p meg nem igazán van műholdon, interlaced minden adás, úgyhogy inkébb rákérdezek, directone tányérosról beszélsz egyáltalán? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12098) vampire17 válasza Rick4 (#12097) üzenetére


vampire17
addikt

Az apposról, bocs ezt nem tettem hozzá.

(#12099) Rick4 válasza vampire17 (#12098) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem mindegy. :D
De egy 6-7"-os telefonon a 720-as felbontás legalább ugyanolyan élvezhető, mint a nagyobb, inkább ilyen legyen, mint ilyen se....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12100) tylerddd válasza Rick4 (#12099) üzenetére


tylerddd
veterán

De az app van okostévére is és jelenleg lehet előfizetni eszköz nélkül is, tehát se tányér se semmi. Az app pedig egyébként baromi jól ki van találva.

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.