Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Debilon válasza kulu22 (#12899) üzenetére


Debilon
addikt

nálam működik, most néztem (33as csatorna, magyar sláger tv néven fut, gondolom ez az)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12902) kulu22


kulu22
aktív tag

Köszi mindenkinek, akkor nálunk lesz valami.

(#12903) Kuter


Kuter
senior tag

Még egy kérdésem lenne, ha online tv előfizetésem lenne akkor is csak 2 tv tudom egyszerre nézni a tv műsort , annak ellenére hogy 5 egységre lehet regisztrálni?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#12904) 4Grider válasza Kuter (#12903) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden szolgáltatónál több eszközre tudod regisztrálni az appot, mint amennyin egyszerre nézni tudod. 2-3 egyszerre nézésnél többet sehol sem engednek.

(#12905) Kapanyél válasza Maladar (#12893) üzenetére


Kapanyél
őstag

Én a 3. megoldással nem kaptam irdeto modult, csak a kártyát. Azt is vennem kellett a tányér áruházban. Igaz, ennek már 5 éve.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#12906) Maladar válasza Kapanyél (#12905) üzenetére


Maladar
tag

A "mai" kérdésekhez igyekszem időben relevánsan válaszolni. Kicsit több mint 1 éve vagyok ügyfelük, 2022 nyarán küldtek irdeo kártyát, a mai napig így használom, sehol máshol nem kellett vásárolnom. Néha nézem a weboldalukat, ott továbbra is felkínálják, ugyan abban a konstrukcióban ahol vettem.
Csupán azért írtam az egészet, mert leendő új előfizetőknek megtévesztő lehet, hogy külön kell kártyáért mászkálniuk, esetleg ezért nem választják ezt. A fórumon pedig állandóan azt láttam mostanában, hogy nem adnak irdeo cam modult, holott adnak.
Természetesen elhiszem, hogy régen nem adtak, tippre, belátták, hogy egy azonnal működő konstrukciót (mint a yettel net+tv) amihez nem kell máshova szaladgálni, jobban választanak az emberek. Tavaly a tányéros lejárt digi helyett, nem is vettük volta ezt, ha csak beltérivel adják, vagy máshova kell még CI modulért szaladgálnom.
Pont ezért választittuk, a honlapról megrendeltük, 3 nap múlva futár hozta kártyát + ci modult.
Off. Továbbra sem vitának szántam, csak ha valaki leendő előfizető gondolkodik rajta, ne tévesen válasszon a szolgáltatók közül, a DirectOne jelenleg ad cam modult a szolgáltatás mellé, ha úgy rendeli az ember, és annak oka hogy reklámozom, csupán annyi, hogy nagyon megszerettük, hogy külön doboz nélkül mindent, felvételt, visszajátszást, videótárat, a tv tud vezérelni. :--)

(#12907) garga01 válasza Maladar (#12893) üzenetére


garga01
senior tag

Sorry, ez 1-2 éve nem így volt még azért írtam. Azóta meg nem nagyon olvastam ezt új eljárást, hogy adnak modult. Elég sokan keresgéltek itt is CI modult mert csak kártyát adtak.
(A STB amúgy sokszor vagy párosított a kártyával, vagy a STB-ben nincs is kivihető kártya mert az alaplapra integrált az egyedi azonosítójú chip.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12908) NyalokAA válasza garga01 (#12907) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nem adnak modult. Rendelni se lehet
kb 1 évig volt kérhető conax ci modul kártyával tavaly november óta már az nincs.
A weboldalról is levették .. Aki kártyázni akar jelenleg csak a netes csomag mellé jár 1 kártya

(#12909) garga01 válasza NyalokAA (#12908) üzenetére


garga01
senior tag

Na akkor csak nem írtam annyira hülyeséget.
A netes csomaghoz meg tényleg csak kártya jár, nemrég adtam el egy modult pont, aki ez miatt vett :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12910) Statikus válasza garga01 (#12909) üzenetére


Statikus
senior tag

Na, akkor az új felállás alapján valaki leírná, hogy mire jó a netes kártya? :)

Jelenleg online szolgáltatásom van és kaptam kártyát.
Betudom egy CI modulba, azt be egy megfelelő tv-be, a tv-be bedugok egy tányéros vevőt és működik? Ezt nem hiszem, mert nem arra fizettem elő.

(#12911) 4Grider válasza Statikus (#12910) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nem működne, akkor csak egy dísz lenne és a now csomagok előfizetői nem keresnék az irdeto modulokat.

(#12912) Statikus válasza 4Grider (#12911) üzenetére


Statikus
senior tag

Tehát azt mondod, hogy aki előfizet az online Plus Now csomagra 4090 Ft-os havi díjért, az használhatja a műholdat is, ha van tányérja és CI modulja?
Ellenben ha előfizetek a műholdas Plus csomagra 4390 Ft-os havi díjért, azért szerződés szerint is használhatom az online tv szolgáltatást, amihez szintén nem adnak CI modult (talán tányért igen).

Na ne vicceljünk már, hogy 300Ft-tal olcsóbban fizetek elő és ugyanazt kapom, mint a drágább szolgáltatás esetén...

Szeretem az ilyen okos válaszokat. Tehát megint nem jutottunk előbbre. Mire jó az online tv előfizetés mellé küldött kártya?

(#12913) garga01 válasza Statikus (#12912) üzenetére


garga01
senior tag

Meglepő, de arra amit 4Grider írt.
Olvass vissza, más is volt aki ezért érdeklődött itt, vagy a netboard fórumon.
Az más kérdés, hogy nem minden kártya indul el elsőre amit kiküldenek, de alapból arra való.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12914) Maladar válasza garga01 (#12907) üzenetére


Maladar
tag

Megkövetlek :-) az én infóm is régi volt. végignyomkodva a megrendelést, most nem ajánlja fel a ci modult.
Szerencsés csillagzat alatt nézegettem majd 1 évig és rendeltem ezek szerint, mert nálunk a tv-ben az ő ci moduluk van.
Buggyant egy banda, pont az volt a vonzó, hogy nem kell a stb. Nem értem mire jó ez nekik...
De szerencsére nekem még vagy már vagy épp adtak...

(#12915) NyalokAA válasza Statikus (#12912) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Műholdas előfizetőként
9 ezer ft-ért kapsz : Parabola antennát,Lnb-t,koax kábelt,fali tartót + kiszáll a szerelő elvégzi a munkát helyetted és vállal 1 év garanciát a kültéri szettre ami a tied is marad. A box van bérleményben ameddig előfizető vagy + jár ugye az online elérés
Online előfizetőként
~900ft-ért kapod az online felületet + egy kártyát ami ha nincs semmid csak lóbálhatsz egy modul vagy kártyafogadós beltéri is kb 20 ezer ft a többi felsorolt dologról nem is beszélve.
Ezekután miért meglepő , hogy a műholdas előfizetés "drágább" ?

(#12916) Statikus válasza NyalokAA (#12915) üzenetére


Statikus
senior tag

Ha online előfzetést veszek, miért kapok kártyát, amit semmire nem tudok használni, de mégis tud működni, ugyan nem arra kötök szerződést...
Látom nem érthető a meglepődés

(#12917) draco31


draco31
veterán

Nem tudja valaki, hogy mi a baj az ügyfélszolgálatosok felfogásával?
Szomszédnak 2 hónapja akarjuk csekkre váltani az utalásos fizetést. De még mindig nem sikerült megoldaniuk 3 hívás után sem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12918) 19ati93 válasza draco31 (#12917) üzenetére


19ati93
senior tag

My Direct One-on regisztráljatok egy fiókot és pár perc alatt megvan oldva az egész.

(#12919) draco31 válasza 19ati93 (#12918) üzenetére


draco31
veterán

Ott nem dobja fel a lehetőséget, hogy csekkesre állítsam neki.
Ott szoktuk nézegetni, mi a fizetési mód, innen tudjuk, hogy még mindig nem sikerült átállítani.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12920) norbi3344 válasza laciiiiiii (#12871) üzenetére


norbi3344
lelkes újonc

tegyél fel egy 80 vagy 100cm antennát
minden jönni fog garantálom neked !
60cm kicsi a HD csatornának
amiko S100 antenna

(#12921) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Anno kb. 10-12 évvel ezelőtt lett bekötve még a szolgáltatás UPC Direct előfizetőként szüleimnél, majd 2021-ben lemondtuk. Antenna, kábelezés maradt, a beltérit leadtuk. Most úgy néz ki, vissza lenne köttetve a szolgáltatás. Nem igazán szeretnénk online megoldást, habár van ba**ó netjük, inkább maradnánk a tányéros vételnél (Telekom androidos boxa kiidegeli őket). Ha megrendelem a szolgáltatást beltérivel, akkor csak simám bekötjük a korábban használt kábelt és megy minden?! Kellene valamit állítani az antennán? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12922) draco31 válasza tylerddd (#12921) üzenetére


draco31
veterán

Ha nem mozdult el az antenna, és nem hibásodott meg a fej közben, akkor elvileg csak össze kell dugni mindent, és működik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12923) 4Grider válasza draco31 (#12922) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azóta nem volt itt műholdas költözés?

(#12924) vpanangin válasza 4Grider (#12923) üzenetére


vpanangin
senior tag

2021 óta nem.

(#12925) norbi3344 válasza draco31 (#12922) üzenetére


norbi3344
lelkes újonc

ezen ocska thor 6 vagyunk még mindig ...
lehetnénk a astra 23 fokon ... HBO csatornák HDban, és cinemax is HDban
kéne még 1 mühold a magyar csatornáknak feladáshoz ,és mehet a buli ! ;) :B

(#12926) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Szia.
Ez mióta van így? Amikor szerződtem, lehetett 5 eszközön nézni. Bár ma nekem ment 3 eszközön is egyszerre...

Üdv B.

(#12927) hennessys


hennessys
tag

Hello, megy valakinek Direct One Kodin? Nálam egy hónapja leállt az EPG, és a csatornák is eltűntek pár napja.
A videotár megy probléma nélkül, csak a SIPV nem. :F

[ Szerkesztve ]

(#12928) Nightcrawler válasza hennessys (#12927) üzenetére


Nightcrawler
újonc

Linuxpn(raspberry pi/libreelec nem megy a csatorna stream.
Wondowsos kodi szintén nem mennek a csatik.
Androidon kodiban megy szépen minden. AndroidTV-s chromecaston kodval ill rpi4 android+kodival megy szépen.

(#12929) hennessys válasza Nightcrawler (#12928) üzenetére


hennessys
tag

Kosz a valaszt, androidon ajanlom az appet.
Remelem a windows megoldhato.

(#12930) szaurusz


szaurusz
friss újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A témában teljesen tudatlan vagyok.

Adott egy Direct One műholdas előfizetés, CO3600 beltéri egységgel. Magával a szolgáltatással nincs bajom, viszont a menürendszer, műsorújság semmit nem ér, kb használhatatlan.
Ismerősömnek igaz más szolgáltatónál van előfizetése, teljesen más, egy oldalon látható több csatorna műsorújsága, teljesen átlátható stb.

A kérdésem az ezt hogy lehet orvosolni? Lehet beszerezni más media boxot ami modernebb vizuális megjelenítést alkalmaz ezen a műsorújságos téren vagy ez hogy működik?

A TV-m rendelkezik CI fogalalattal, ha abba igényelnék kártyát (ami most van ha jól értesültem a media boxhoz van hozzárendelve) akkor változna valami a menürendszeren?

Előre is köszönöm a segítséget, és elnézést ha oltári ökörséget kérdeztem :D

(#12931) 4Grider válasza szaurusz (#12930) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából reménytelen lecseréltetni a beltéri egységet média kártyára. Ha sikerülne, akkor a tv-d műsorújság felületét használnád.

(#12932) Mike88 válasza szaurusz (#12930) üzenetére


Mike88
senior tag

Hát ugyan nem ismerem a boxot, de ennek a távirányítóján is van EPG (guide) gomb, azzal mi a helyzet, nem ad egy használható műsorújságot?
Egyébként szerintem még mindig nem változott a helyzet a csatornákra felfűzött EPG-vel, miszerint az nem minden csatornánál valódi EPG, csak egy now-next információt tartalmaz, azaz nem kapsz heti bontásban EPG-t ezen csatornáknál saját boxnál sem és TV tunerét használva sem, mivel a D1 beltéri egységei külön töltik, egy külön forrásból töltik le az EPG-t. Linuxos (enigma2) boxokkal megoldható, hogy külső forrást használj EPG-nek, az a forrás lehet sokkal részletesebb is a D1 EPG-jénél is, de hát most abban épp patthelyzet van, mert akitől kapta a többség, Ő beintett, mert illetéktelenek is használták, így mindenki úgy oldja meg kb. ahogy tudja, én pl. egy fizetős forrást használok és csak 3 napos EPG van csupán, részletes, de így nem az igazi. Ha ilyen csilli-villi dolgokat szeretnél, akkor szolgáltatót tévesztettél, kábeles szolgáltatók között kell keresgélj. Sokáig foglalkoztam ezzel, TVHeadend, és akkor Kodi alól és részletes EPG, bannerrel, borítóképekkel stb. de annyira beleuntam, hogy elengedtem. Be van állítva egy Amiko Viper a nappaliban, a hálóban meg D1 app, és nem foglalkozom vele a továbbiakban, kifogyott a talaj a TVH alól is számomra, én nem építek erre szervert meg ilyen f....ságokba már nem akarok bonyolódni! Ott adtam fel a dolgot, hogy a Mecool KIII-ban kiment egy kondi, mondom cserélem, beletört a csavar a forrasztópisztolyba, azzal a lendülettel félreb....tam az egészet!

(#12933) hennessys válasza hennessys (#12929) üzenetére


hennessys
tag

Hello Nightcrawler,
Sajnos ugy nez ki, hogy a Direct One szigoritott, igy Kodi alatt nem nagyon jon vissza.

[ Szerkesztve ]

(#12934) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Beállítom ,hogy Elektronikus számla és egyéni bankkártyás vagy hitelkártyás befizetés My Direct One fiókomban.

De nem történik semmi úgyan úgy marad a papir alapú számla. :(((

(#12935) Statikus


Statikus
senior tag

AppletTV-n valaki meg tudná nézni, hogy mi a legfrisebb APP verzió? Nálam hónapok óta nem frissíti, sem automatikusan, sem manuálisan, mellette telefonon és ipaden frissül.

(#12936) adman


adman
tag

sziasztok, Direct Now -nál hűség lejárta után újra lehet kötni újból határozottra vagy listaáras lesz? köszi

(#12937) Mike88 válasza adman (#12936) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem lesz listaáras, nem lehet az! Ugyanannyit fizetsz ha lejár a hűség.

(#12938) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.
Vayteq HD-90CXS beltérim van,rendelkezik CI modul foglalattal is.
Használhatom úgy a Direct One műholdas szolgáltatását,hogy amelyik tévémben nincs DVB-S tuner ott eme beltéribe tett kártyával(nyaralóban),míg a másik tévémben,amelyik otthon van és rendelkezik DVB-S tunerrel ott a tv CI foglalatába dugva a modult beltéri nélkül?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12939) sajtos365 válasza adolfo01 (#12938) üzenetére


sajtos365
tag

Jelenleg DVB-S2 tuner nélküli tv-re van kötve a beltérim, de HDMI-CEC miatt legalább elég egy távirányító, de legközelebb DVB-S2 + CI modulos tv-t veszek akkor nem kell vacakolni a beltérivel.

Az jó lenne ha külön csak kártyát is lehetne kérni az előfizetéshez, mert most virtuális kártya van a beltériben így nem tudnám átrakni a tv-be.

(#12940) adolfo01 válasza sajtos365 (#12939) üzenetére


adolfo01
tag

Te akkor beltérit is kértél.Én úgy tudom lehet csak kártyát kérni és saját CI modulos beltérivel,esetleg dvb-s tuneres tv-vel is használható! Csak az a kérdés,hogy cserélgethető-e a kártya a tv és a beltéri között,vagy ehhez 2 db. kártya kell....
Ugyanis ha 2 eszközön használod is 2 db. beltéri ,esetleg kártya kell...? :F

(#12941) sajtos365 válasza adolfo01 (#12940) üzenetére


sajtos365
tag

Online 2 db beltérit rendeltem, a 2. beltérinek +500 ft havi díja van, neten csak műholdas vagy csak net tv-t lehet kérni.
Szerintem telefonon érdemes megkérdezni, hogy a netes csomaghoz esetleg kaphatsz-e kártyát is, akkor probléma megoldva, ha sikerül esetleg beírhatnád ide.

(#12942) adolfo01 válasza sajtos365 (#12941) üzenetére


adolfo01
tag

Ok. Nekem csak később lesz aktuális a dolog,csak már most jó előre megpróbálom körüljárni a dolgot. :R

(#12943) Mike88 válasza adolfo01 (#12942) üzenetére


Mike88
senior tag

Csak kártyát szerintem továbbra is kérhetsz a Direct one forgalmazóknál, ország szerte több forgalmazó is van. Ez párosítatlan kártya, működni fog a beltériben is meg a tv-ben is megfelelő modul használatával! Tudod hordozni a nyaraló és a lakhely között, értelemszerűen tudod hordozni CI modullal együtt is. Régebben a csak kártyás előfizetők is igényelhettek társkártyát, szerintem ez megszűnt, de azért érdemes rákérdezni erre egy forgalmazónál (ne a direct one-t kérdezd erről!). Azért adódik olyan helyzet akár, hogy a nyaralóba nem mindenki megy a családból... merem feltételezni nálatok is előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#12944) NyalokAA válasza Mike88 (#12943) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nincs kártya nem kérhetsz kártyát forgalmazónál se!
Online előfizetéshez "jár" 1db kártya amin jobb esetben elindul a szolgáltatás rosszabb esetben nem.
Jelenleg csak beltéris illetve online tv előfizetésre van lehetőség.
A kártyás konstrukció egyenlőre megszűnt! , de ezt már 2 oldalon belül nem egyszer leírtam

(#12945) adolfo01 válasza Mike88 (#12943) üzenetére


adolfo01
tag

Köszi. :R

(#12946) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!
Afelől szeretnék érdeklődni, hogy nézegettem a direct one műholdas előfizetéseit, és arra lennék kiváncsi, hogy Németországban foghatóak-e a csatornák parabola antenna segitségével?
Előttünk ott lakó magyarok használtak ott digit, beltéri egységet hazahozták, viszont a parabola az úgy van beállitva ahogy kell, arra is néz amerre kell.
Vajon ugyanúgy lehetne használni, vagy pedig állitani kellene rajta, hogy másik műholdra nézzen?

Érvényes magyar lakcimem van, illetőleg magyar bankszámla is, amiről megtörténhetne a havidij levonása.

Samsung S9

(#12947) 4Grider válasza Víz Elek (#12946) üzenetére


4Grider
nagyúr

Digi egy rakat műholdon ott van, a UPC/DirectOne csak egyen. Ha erre az egyre (Thor 6) volt belőve az antenna, akkor működhet a dolog. Ha Thor 10-en volt, akkor át kell Thor 6-ra állítani az antennát.

(#12948) garga01 válasza 4Grider (#12947) üzenetére


garga01
senior tag

Ha legalább 80 centis az antenna felesleges piszkálni. Kvázi egy pozícióból jön a 2 az adás. Max mérőműszerrel ha kijön egy szerelő, tud pontosítani rajta.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12949) norbi3344 válasza Víz Elek (#12946) üzenetére


norbi3344
lelkes újonc

igen müködni fog, EU területén bárhol ha van egy jó antenna ,és jó be van állitva legalább min 80cm vagy 100cm nagy esö esetén, ;)

(#12950) 4Grider válasza norbi3344 (#12949) üzenetére


4Grider
nagyúr

A teljes EU-t nem feded le egy műholddal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.