Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) garga01 válasza jozsi252 (#12850) üzenetére


garga01
senior tag

A képen egy quad (4 kimenetes fej van), 4 kábel megy le. Ha cserélni akarod esetleg a beltérik helyét, vagy 2-nél többet akarsz akkor quad-ot vegyél. Ha elég a 2 db kimenet akkor twin-t vegyél.
Pl. [link] , [link] , [link] , [link]

Nagyon egyszerű a beállítása, meg hiába fotózod le a másik fej lehet picit másképp áll gyárilag. Valaki nézi a tv-n a jel minőséget és maxnál meghúzod a csavart. Érdemes olyan adót nézni, amin alapból gyengébb a jel vagy érzékenyebb az időjárásre (pl. HD csatornák)

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12852) jozsi252 válasza garga01 (#12851) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm a linkeket és infót! Gödöllőibe hazafele be tudok ugrani, az M3 Digital meg a melóhelyemtől 2 percre van. Inverto Premium Twin műholdvevő fejet néztem ki.
4 kivezetéses azért volt mert régen felvevősek voltak, most csak sima van ezért elég a twin.
Igen azt tudom hogy úgy a legjobb ha nézi valaki közben az adást.

iPhone 13 Pro Max

(#12853) sajtos365 válasza jozsi252 (#12852) üzenetére


sajtos365
tag

Biztos meg tudod csinálni, itt egy videó segítségnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#12854) garga01 válasza jozsi252 (#12852) üzenetére


garga01
senior tag

Az Inverto tökéletes, minőségi cucc, nyugodtan vedd meg.
A kérj pár tanácsot, a gödöllői csapat nagyon profi, megmutatják hogy mire kell figyelni. De tényleg nem nagy dolog a fej csere, csak figyelj arra az antennát el ne mozdítsd :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12855) jozsi252 válasza sajtos365 (#12853) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a videót, tényleg nem nagy dolog!

garga01
Azt fogom venni. Van ebből Black verzió ami nagyobb, elvileg csak ennyi a különbség a kettő között hogy máshogy néz ki aztán kész?
Vigyázok az antennára nagyon.
Szeretnék még 2 dolgot kérdezni.
Ha a csatlakozó esetleg rossz állapotban van akkor arra a felére a kábelnek ami a fejbe megy bele, spéci kültéri verzió kell vagy jó a sima önkompressziós vagy tekerős csatlakozó?
Ha a másik vége a koaxnak nincs bedugva beltéribe akkor nyugodtan hozzáérhetek, nem lesz benne semmi áram?

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12856) garga01 válasza jozsi252 (#12855) üzenetére


garga01
senior tag

Nyugodtan szerelheted, de a többi kábelt is húzd ki a beltérikből.
Mindegy melyik verziót veszed, egyedül az Ultra ami eltér a többitől, az extra nagy erősítésű, direkt gyengébb műholdak vételére van. Neked nincs rá szükséged, a többi olcsóbb mind elég a Thor műholdra.
Mindegy milyen csatlakozót veszel, de kompresszióshoz hozzá való fogó kell, sima kombináltfogóval nem fogod tudni rápréselni. Vegyél O gyűrűs tekerős F csatlakozót, az jó kültérre és fel tudod rakni. A videóban azt hiszem benne van, de itt egy leírás és videó is hozzá, hogy kell szerelni: [link] [link]
Ha a fejet felraktad és a kábelt bekötötted bele, a fejnek van egy lehúzható/pattintható esővédő karimája, azt húzd le. Van egy kis bepattanó hely, ahova beakad a végén és nem lötyög. De ha megvetted, próbáld ki, le-fel húzható rajta.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12857) jozsi252 válasza garga01 (#12856) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a videók linkjét! Ez az esővédő ugye rajta marad, csak be kell pattannia a helyére ennyi az egész? Tehát nem kell a fejről leszedni semmilyen kupakot vagy ilyesmit, csak a védőt kell bepattintani ennyi az egész?
Kívülre akkor veszek O gyűrűset. Láttam olyan csatit ami önkompressziós néven fut, ahhoz úgy láttam nem kell semmi eszköz, csak a kompressziós verzióhoz.
:R
Vannak ezek a analóg műholdkeresők, ezek mi alapján tudják hogy melyik műholdra akarsz rákeresni? Mondjuk egy ilyen. https://www.conrad.hu/p/analog-muholdvevo-antenna-beallito-vilagitassal-sat-finder-renkforce-rl-tc-0101-1378295?gclid=CjwKCAjw8symBhAqEiwAaTA__GIQuXuyCMrZaLSkFgaLWwIu5jzH6GXKTtRHXvSdGu46CAV5SJ3iVBoCPocQAvD_BwE

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12858) garga01 válasza jozsi252 (#12857) üzenetére


garga01
senior tag

Nem külön alkatrész, ez a fejbe van beépítve. Mondd meg, hogy mutassák meg a boltban, nagyon egyszerű.
Ezek az eszközök kb. semmire nem jók (a Conardban még drága is), bután jelez ha van valamilyen jel. A műholdvevőn beállított frekvencia alapján megy, de ha antennát kell állítani, sokkal többet ér vagy egy komolyabb műszer, amin tudsz paramétert állítani. De neked meg felesleges, ha egyszer elállítódik az antenna jobban jársz egy szerelővel abból a pénzből amennyibe egy jobb műszer kerül. Nekem ilyen Alis SF-560 van, ez már egy komolyabb kategória. De akármelyik műszer félre tud vinni, mert azonos frekvenciákon ad sok műhold, és esetenként minden paraméter ugyanaz. Tehát simán lehet, hogy 10°-ra egymástól találsz jelet, mert ugyanaz a paraméter csak 2 teljesen más műhold.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12859) jozsi252


jozsi252
veterán

Megvan a fej, nagy nehezen ki is lett cserélve nagyon szépen működik minden. Én azt hittem hogy magán a fejen ami a parabola fele néz azon van valami védő. :B De csak arról van szó ami a másikon is van, ami a kábel csatlakozásokat védi.
Azért egy bibi csak lenne. Jelerősség 100% Jelminőségnél 65% a max. Hiába forgattuk nem ment feljebb. Valószínű hogy akkor fel le kellene a fejet tartó dolgot mozgatni,
akkor lehetne a minőséget feljebb tornázni?
Előző fejnél magasabb volt a minőség, az erősség kicsit kisebb volt. Igazából szépen bejön minden adás, szakadás illetve egyéb hiba nincsen.
Ez a 65% nagyon problémás lehet?
Illetve ez a koax nagyon régi. Lehet hogy egy koax kábel cserével, új f csatival feljebb menne alapból ez a szint? :R

iPhone 13 Pro Max

(#12860) sajtos365 válasza jozsi252 (#12859) üzenetére


sajtos365
tag

Legközelebb akkor nyúlok hozzá ha nem fog működni. :N

(#12861) Maladar


Maladar
tag

Sziasztok !

Xiaomi Mi TV Stick 4K -val használja Valaki a Direct App ot? Csak a Direct miatt vennék egy tv okosítót, azért itt kérdezem.
(Az árukeresőn a kérdések között volt bolt aki azt írta működik vele, a MediaMArkt pedig azt írta, hogy nem működik. Ezt nem hiszem, mert androidos tv n ha megy miért ne menne ezen, de kifejezetten a DirectOne nézése miatt venném)

(#12862) sajtos365 válasza Maladar (#12861) üzenetére


sajtos365
tag

Direct One appban jelenleg nálam csak HD-ben, az is néhány csatorna, de inkább a műholdast használom, több csatorna van.

(#12863) gyuszos válasza Maladar (#12861) üzenetére


gyuszos
tag

Igen, rendben megy vele.

(#12864) Chakizmo


Chakizmo
újonc

Sziasztok. Biztosan volt már kérdés de órák óta olvasok es nem találtam semmit..
Arena 4 csatorna Samsung 55 es 65 colos teveken az applikaciobol nem mukodik.. Mas csatornánál nem vettem észre a hibát.. Bővült a család es eddig belterin néztük, de több szoba több tv miatt hasznalni kezdtük az appot is.. Emellett telefonon appban működik, tv okositon (konyhában) működik... Van erre valami megoldás?? Neha jó lenne meccset nézni a nagyobb képernyőn de arena4 nem szeretné ezt..

Köszi a helpet

(#12868) 4Grider válasza Chakizmo (#12864) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az arena4-en (is) van egy csomó olyan közvetítés, ahol a jogtulajdonosok nem járulnak hozzá a forrás streameléséhez. Tipikusan a meccsek egy része ilyen szokott lenni.
Majd nézd meg egy dokumentum műsor közben...

(#12869) Chakizmo válasza 4Grider (#12868) üzenetére


Chakizmo
újonc

Folyamatosan C999 es hibát kapok mind2 tévén 😔..

(#12870) 4Grider válasza Chakizmo (#12869) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én is. Akkor marad az ügyfélszolgálat. Mondjuk nem én fogom öket keresni, mert hidegen hagy a csatorna tartalma.

(#12871) laciiiiiii


laciiiiiii
csendes tag

hello, adott egy ezer éves upc direct antenna 45centis dual fejjel 2 vevőhöz. Egy ezer éves philips dsr4101 beltéri és egy fokkal modernebb direct one beltéri. A modernebb direct beltérin jön néhány hd csatorna, de a legtöbbnek nincs semmi jelszintje pl: M4, RTL HD, TV2 hd és sorolhatnám. Mi lehet a gond? A régi upc d kiosztás óta kicsi lett a tányér vagy elavult a fej, h nincs jelszint ezeken?
köszi a választ!

L

(#12872) sajtos365 válasza laciiiiiii (#12871) üzenetére


sajtos365
tag

Gondolom Magyarországon nézed, úgy látom a csatornák fele Thor 6-ról kapjuk ehhez 60 cm-es antenna kell, a többit Thor 5-ről amihez min. 50 cm tányér kell.

[ Szerkesztve ]

(#12873) laciiiiiii válasza sajtos365 (#12872) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

igen, Mo-ról. Gondoltam, h valami ilyen lehet....családé csak most ránéztem mi lehet a baj.

(#12874) sajtos365 válasza laciiiiiii (#12873) üzenetére


sajtos365
tag

Sztem 60 centis tányérral nem lesz gondotok, nálam is az van.

(#12875) norbi3344 válasza laciiiiiii (#12871) üzenetére


norbi3344
lelkes újonc

kicsi a tányér , parabola 90-100cm kell

(#12876) norbi3344


norbi3344
lelkes újonc

(#12877) 19ati93


19ati93
senior tag

Végre van Sport2 HD-ban is. (117)
Már csak a Spíler csatornák maradtak potato minőségben. Remélem rövid időn belül azok is HD-ben elérhetőek lesznek, és nem telik majd ez is évekbe..

(#12878) jozsi252


jozsi252
veterán

Szeretném megcsinálni a házban a koax csatikat kompressziósra. Van ami olyan de nagyobb része tekerős.
Aliexpressen ezt a szettet néztem ki, szerintetek jó lesz?

iPhone 13 Pro Max

(#12879) miroon válasza jozsi252 (#12878) üzenetére


miroon
aktív tag

ez eléggé off topik lesz, de miért jobb a kompressziós mint a rátekerős? nálunk 3 éve akit kiküldött szerelőt bekötéskor a directone, ő rátekerőssel szerelt mindent

iPhone 13 Midnight Black

(#12880) jozsi252 válasza miroon (#12879) üzenetére


jozsi252
veterán

Sokkal tartósabb az a fajta csatlakozás. Nálam lehet szarul csinálták de mindegyik tekerős kötés meglazult idővel.
Viszont ami kompressziós csatival van ellátva az hibátlan.

iPhone 13 Pro Max

(#12881) tibibi


tibibi
őstag

direct one másnál működik?

(#12882) 4Grider válasza tibibi (#12881) üzenetére


4Grider
nagyúr

Online megy.

(#12883) Maladar válasza tibibi (#12881) üzenetére


Maladar
tag

megy minden szedán is csütörtökön is

(#12884) Statikus


Statikus
senior tag

Valaki tudja, hogy apple tv-n miért nincs műsorújság? Sőt! Egyáltalán semmi infó nincs a leendő műsorokról. Még csatorna nézése közben a következő műsort sem lehet kiszedni belőle.
Apple tv-n szükségmegoldásnak jó, de tv-t helyettesíteni nem fog... Ez így elég fos...

Samsung Tizen-es tv-n ha nincs más megoldás, egész jól helyettesíti az egyéb tv szolgáltatókat.

(#12885) ICON-Net válasza Statikus (#12884) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

Ugyanezzel a "gonddal" küzdök .....azt hittem én vagyok a béna, már szétnyomkodtam mindent...
se EPG, se egy normális csatornalista nincs, ahol rendesen lehet látni a csatornaneveket
vagy mondjuk a kedvenc csatornáimat se tudom kitenni sehova, csak műsorokat....
lesz ezekre vajon megoldás?

(#12886) zdehima


zdehima
újonc

Felajanlok Slovak Antik app. hozzáférést Direct One app. ellenébe 1 eszkozre kolcsonosen.

182 csatorna: Eurosport 4K :Y

(#12887) Kuter


Kuter
senior tag

Sziasztok. A kérdésem a következő. Ha tányéros előfizetést veszek, akkor ahhoz jár a streem is , ha jól olvasom.
Hány tv-n tudom egyszerre nézni a streemmelt adást?
Köszi a választ.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#12888) Bence008 válasza Kuter (#12887) üzenetére


Bence008
tag

Egyszerre 2 eszközön fog elindulni a stream, és 5 eszköz lehet bejelentkezve a fiókba.

(#12889) Kuter válasza Bence008 (#12888) üzenetére


Kuter
senior tag

Köszönöm a választ.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#12890) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok!

Tányéros szolgáltatás esetén a STB használata kötelező, vagy egy SAT képes televízió is elegendő lehet, a szolgálátatáshoz tartozó CI kártyával?

(#12891) garga01 válasza Statikus (#12890) üzenetére


garga01
senior tag

Elég a tv belső tunerje, de csak kártyát kapsz, CI modult nem adnak, magad kell venned hozzá. Irdeto kell hozzá, a műholdas boltokban/webshopokban tudsz venni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#12892) Statikus válasza garga01 (#12891) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszönöm!
Tehát nincs összekódolva, bevédve only STB-ra, mint az összes többi szolg.

(#12893) Maladar válasza garga01 (#12891) üzenetére


Maladar
tag

Szia ! Nem kotoszkodes, de nem tudom miert valaszolod mindenkinek ezt..
Felreertheto. Tanyeros szolgaltatas eseten ha nem stb t ker, akkor kap kartyat es irdeo ci modult is. Sehol semmi mast nem kell venni. Ha meg van neki , lemondja , megrendeli parja, apja, fia nevere új előfizetökent es stb belyett ci kartyat ker és kap.

3 fele kepp lehet directet rendelni:

1 onlinet rendel. Nem tanyerost. Azonban ekkor is kap postan egy kartyat, ehez igen kell valahol btban irdeo ci modult venni.

2: tanyerost rendel stb vel. Ekkor kartyat kap, es stb t. Ezt a kartyat tvben akkor tudja hasznalni ha vesz valahol irdeo ci modult. De ha ezt akarja, minek rendeli stb vel ?

3.: legjobb megildas: tanyerost rendel ci modullal. Kap egy kartyat es egy tvbe dughato irdeo ci modult. Semmi mas boltba nem kell menni. Kihozza a futar, kibontja, a kartyat a ci modulba teszi azt a tvbe , telefinal h aktivaljak es 1perx mulva megy.

[ Szerkesztve ]

(#12894) Maladar válasza Statikus (#12892) üzenetére


Maladar
tag

Ha új szolgaltataskent rendeled tanyeroskent, valaszthatsz h stb vel kered vagy ci modullal.

Ha a ci t valasztod, kapsz kartyat es irdeo ci modult, beleteszet a tv be telefonalsz az aktivalasert es kesz. Stb vel soha nem talalkozol :) es sehova mashova nem kell menned vasarolni

Ha pedig van stbs elofizetesed, lemondod, parod, fiad... nevere rendelsz új előfizetőként ci modullal. Az ar u az stbvel ci vel. Sehol nem kell kulon ci ert fizetned

[ Szerkesztve ]

(#12895) kulu22


kulu22
aktív tag

Sziasztok, a Sláger TV-re pár napja azt írja ki, hogy kódolt, a többi csatorna megy rendesen. Esetleg tudja valaki, hogy mi lehet az oka?

(#12896) Debilon válasza kulu22 (#12895) üzenetére


Debilon
addikt

működik az ízlésrendőrség ;] (bocsi :D )

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12897) Statikus válasza Maladar (#12894) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszönöm!

Ez alapján még egy kérdés felmerült bennem.
Online előfizum van és valóban kaptam valamilyen kártyát. De minek?
Veszek egy CI modult, beledugom és az online előfizummal működik a tányéros is?

(#12898) 4Grider válasza Statikus (#12897) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen a kártyát azért küldték, hogy ne tudd olyan egyszerűen lemondani az előfizetést, meg azért, mert műholdas továbbításra szerződtek a műsorszolgáltatókkal. De persze nem mindegy, hogy milyen modult veszel hozzá és közel sem biztos, hogy aktív a kártyád.

(#12899) kulu22 válasza Debilon (#12896) üzenetére


kulu22
aktív tag

Anyámat nem hatja meg az ízlésrendőrség :) Szeretné visszakapni a zenecsatornáját. Másnál rendesen működik?

(#12900) 19ati93 válasza kulu22 (#12899) üzenetére


19ati93
senior tag

Megnéztem most és nálunk megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.