Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36571) sellerbuyer válasza Doky586 (#36570) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Amikor még játszottam anno csináltam mindkettőt, felesleges itt kekeckedni. Ubuntu helpért jöttem ide, te jöttél a Windows-on "elsajátított" nevetséges dolgokkal. Másik kollégának mondanám, ha valami "régen volt" az az, hogy oprendszerrel "gyártottunk" raidet... mint az állatok.

Ezt a jelen problémát most adott viszonyok közt kell megoldanom, mert nincs félmilka csikkzsebből raid vezérlőre, ami az egyetlen normális megoldás lenne. Szóval ehhez alkalmazkodom. Linux topic... hahó!... Rémlik miért vannak itt emberek?

Az msI-nek meg a jó édesanyját, hogy egy PRO alaplapot kiad ilyen szutyok raid vezérlővel, hogy két nap alatt két tömb esik szét teljesen magától, köztük a rendszer. Ez vicc. Ilyen fostos alaplapi raid vezérlőt már nagyon rég nem láttam. Ezt most valahogy sikerült nagyon faszán megcsinálni!

A 6TB közben megoldódott, most törhetem a fejem, hogy mi a frászt csináljak raid vezérlő nélkül (nem, nem csinálok oprendszerrel, mert az röhejes!). :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.