Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31759) Dhampir válasza Dave™ (#31758) üzenetére


Dhampir
félisten

Én még nem próbáltam ki az újdonságot, mert amíg jól működik minden az LTS támogatású alaprendszerrel, addig maradhat az is, nem szívesen borogatnám fel.

Egyébként már két gépen is folyamatosan Unity környezetet használok és "használtatok".

Nemcsak jómagam szoktam meg, hanem a Unity elé ültettem olyan, korábban Microsoft Windows-hoz szocializálódott felhasználót is, aki még soha nem használt ilyen felületet, mégis rövid magyarázatot követően csakhamar elsajátította az alapokat és rákapott az egyszerűségére (zárójeles megjegyzés: habár a Linux Mint Cinnamon asztalát is szívesen "táncoltatta"). :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.