Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23674) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Friss Ubuntus vagyok, lenne pár kérdésem.

Az első, hogy az 5.1-em nem igazán akarja az igazat, a hang tesztelésénél csak az első kettő hangszóró szól, de a petfőri liveot sehogyan nem tudom életre kelten, pedig szoktam gépről rádiózni.
A második, hogy miután pendriveról feltelepítettem az ubuntut tök jól működött, egyedül a videókártya driverét váltottam át nvidiára a simáról, de következő nap, ahogy bekapcsoltam a gépet amint betöltött minden szétesett, volt hogy a háttérképet sem töltötte be, amint a beállításokba szerettem volna lépni lefagyott stb. Ezek után újratelepítettem, de most nem nyúltam a videókártyához, és eddig úgy néz ki okés a dolog. Hagyhatom így a rendszert?
És az utolsó kérdésem, windows alatt volt egy remek program, a neve Speedfan, lehetett vele a ventilátorok sebességét állítgatni. Nincs ilyesmi véletlen ubuntura is? Válaszotokat, segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :R

A hardverspecifikációk röviden: Asus a8v alaplap, nvidia 7600GS AGP videókártya, 3800+ dupla magos amd processzor.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.