Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22077) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok, kis iránymutatásra lenne szükségem: adott egy HTPC/NAS, elsődlegesen NAS-ként fut. Most vettem bele egy kis HDD-t, erre került Win8.1 (majd downgrade 7-re), illetve egy Xubuntu és egy OpenElec is külön partíciókra. Onnantól kezdve, hogy a 8.1-et feltelepítettem, ahogy látom, a linux-alapú rendszereknél (NAS = XPEnology, XUbuntu, OpenElec) kikapcsolásnál szépen leáll, de nem áramtalanítja a gépet (kb. mint Win98-nál a 'Most más kikapcsolhatja a gépet' képernyő, csak itt nem ír ki semmi extrát, a képernyőt is bekapcsolva tartja az utolsó outputtal).

A Win7 (most már az van rajta) szépen leállítja, ebből gondolom, hogy nem hardveres gondja lehet (rákerestem, és inkább tápegység-problémát írnak ilyenkor, ami még elképzelhető is lett volna, mert egy pico psu hajtja a rendszert, bár 3.5 HDD+2.5 HDD+passzív Atom+Ion-os alaplap nem eszik sokat).

A BIOS-t még nem állítottam defaultra, olyan szépen be van lőve, de ha ezt tanácsoljátok, ez lesz a következő - de más tippem nem nagyon van. Ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.