- HThomas: Az ideális home office monitor nyomában
- sziku69: Szólánc.
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 1 – rizseshús másképp
- Imilenni: Egy kis depi, remélem elfér itt :) 2#
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Mister_X: Tényleg le kell nyelnie az embernek az önbecsülését?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Eztis_Aztis: Hogyan tovább....
Aktív témák
-
harry
veterán
válasz
body007 #23010 üzenetére
No, végül is megvan, íme:
#!/bin/bash
shut=false
while [ $shut != true ]
do
# echo "Uj kor"
# sleep 2
hosts=`sudo nmap 192.168.5.11-254 -sP | awk '$1 ~ /Host/ {++c} END {print c}'`
conn=`netstat -tn | awk '$6 ~ /ESTABLISHED/ {++c} END {print c}'`if [ $conn -lt 1 ] && [ $hosts -lt 1 ]
then
shut=true
fi
doneif [ $# -eq 0 ]
then
exec $0 shut
else
sudo halt
# echo halt
fiMűködésről:
- sleep: késleltethető, a ciklus miatt van értelme természetesen, másodpercben értendő (most csak 2sec a példában).- Megnézi nmap-pel, hogy van-e gép az alhálón, ehhez az sP kapcsoló, ám 'sudo' nélkül a Win-es gépeket nem látta... A kimenet több sor (nmap verzió, host címe, mac cím, stb) és oszlop (host, ip, up, stb). Az 'awk' annyit csinál, hogy megnézi mely sorok kezdődnek 'host' szóval, és megszámolja, hány ilyen van. Vagyis hány gép válaszolt a kérésre.
Alhálót persze át kell írni.- Megnézi van-e 'ESTABLISHED' kapcsolat (pl. ssh, ftp, torrent), a fenti módszerhez hasonlóan.
- Ha egyik sincs (eredmények száma <1, avagy 0), akkor mehetne is a halt (kikapcs), ellenben én úgy csináltam (nem tudom, van-e értelme), hogy ilyenkor meghívja magát a program egy paraméterrel, melyet lát ha ismét ide jut, és ekkor már kikapcsol.
Ezt azért terveztem, hogy ha pl. pont akkor ellenőriz a rendszer, amikor újraindítom a gépet (nincs ping válasz), akkor ne kapcsoljon még ki, hanem 1-2 perc múlva nézze meg ismét.- Az egész mehet minden napra crontab-ba, adott órában indulással (pl hajnal 00:30, hogy este ne menjen a gép, ha nem kell)
A scriptet alapvetően magamnak írtam, egyszeri házi felhasználásra, gondolom lehetne szebben is, biztos nem profi, de nekem megteszi, persze ötleteket szívesen veszem
Aktív témák
- NVIDIA® driverek topikja
- Gyúrósok ide!
- Autószerelők, autószerelés
- Vizsgálat indult, a Meta chatbot gyerekekkel folytatott romantikus beszélgetést
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Autós topik
- Sokrétű segédkijelzővel gyarapodott a Corsair portfóliója
- Azonnali fotós kérdések órája
- Fotók, videók mobillal
- Fogyjunk le!
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Eladó szép állapotban levő Lenovo Tab M8HD 3/32GB / 12 hó jótállással
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD 1TB HDD RTX 2060S 8GB Rampage SHIVA 600W
- JBL Xtreme 4 akciós áron eladó!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3126, 98% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest