Hirdetés

Aktív témák

  • gyurman

    tag

    0.9.14 pulseaudio és 9.04 ubi vacak hang.

    Szervusztok, tudnátok segíteni? Kinek milyen élményei vannak 5.1 hangvezérléssel a fent említettekkel?
    Szóval, hogy a kezdők is értsék, ~/.asoundrc fájl be van lőve. Volt egy profil 51 néven. Volt egy pulseaudió beállítva 6 csatornára, és bele volt állítva, hogy a 51 néven előállított hangot használja az ő 6 csatornájára.
    Ez addig 0.9.10-es 8.10-re felnyomott ubival ment is. Alap pulse nem szabályozta a sub-ot, csak a centeren jövő hangot beküldte a subba is. Ha beállítottam neki az 51 profilt, akkor ropogott és hallatszott hogy a mintavételezése a pulsenak vacak.
    Ekkor pulse remove, kde rendszerbeállítások átállít hogy az alsa hangkarim legyen elsődleges, emlékeim szerint átnézni a http://pulseaudio.org/wiki/PerfectSetup#Amarok linkeket és beállításokat, és amarok indít. Csodálkozik, hogy béna felület, elég hiányos, equalaser nincs, billentyűbeállítások nincsenek, és ráadásul ugyanaz, mintha pulse-t használna.
    Hogyan mondom meg neki, alsát tessék használni?

Aktív témák