Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) rekop válasza killerjohn (#1445) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, nálam így működött a legjobban. Ez az AP-k "szomszédságában látható egyéb hálózatok. Szerencsére ezek nem túl erősek. Ez alapján mondjuk 1, és 11-re állítanám a 2.4G-t.
A csatlakozott klienseket a vezérlőben a bal oldalon a "Clients" ikonra kattintva láthatod. itt beállítható többféle adat megjelenítése.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1452) Egon válasza MasterMark (#1450) üzenetére


Egon
nagyúr

A P9-em biztos nem csinál ilyet, majd az asszony IPhone 7-esét lecsekkolom.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1453) Vodike válasza MasterMark (#1450) üzenetére


Vodike
tag

OK, de az iPhone értelmes kliens...amúgy a mikrotik AP-ra is így roamingol az iOS meg a macOS is. Ubi AP-nál dettó.

exTiga

(#1454) killerjohn válasza rekop (#1451) üzenetére


killerjohn
addikt

az "automata" nekem a nappaliba 1-est, a konyhába 5-öst (HT 20), illetve 36 és 44-et javasolt (VHT 40)

(#1455) MasterMark válasza killerjohn (#1454) üzenetére


MasterMark
titán

Az auto mód az mindig váltogatja a környezet függvényében.

Switch Tax

(#1456) killerjohn válasza MasterMark (#1455) üzenetére


killerjohn
addikt

Itt most az alaprajz szerinti térképes automatára gondoltam.

(#1457) mg105 válasza Egon (#1449) üzenetére


mg105
senior tag

Sziasztok,

Látom itt mindenki a sávszélre gyúr, az mellékes, hogy a wifi egy éjszaka alatt leszívhatja a mobileszközök aksiját. Több haver lakásában is én építettem ki a wifi hálózatukat és az én kontrollerem felügyeli őket, nekem az alábbi beállítások váltak be:

Van mindenkinél egy SSID, ami 2G-n és 5G-n is szór, band steering kikapcsolva (általában csak bekavar), UAPSD bekapcsolva illetve DTIM Period értékek 3-on, így a mobil eszközök általában energia takarékos módon lógnak a 2G-n, ha komolyabban használod őket vagy töltőn vannak akkor átmásznak 5G-re. Ha nincs nagyon régi eszköz otthon, be lehet kapcsolni a fast roamingot, hogy még gyorsabban váltsanak, és tapasztalatom szerint ilyenkor szívesebben is roamingolnak a kettő között.

A legtöbb kliens ezen az SSID-n szépen megtalálja a helyét, tehát mobilok inkább 2G-n energy savingel, notebook, okostv konzol meg 5G-n kapcsolódik, én jobban preferálom a kliens beállításait finomhangolni.

Pár butább eszköz számára pedig létre van hozva egy csak 5G-s hálózat, azon nincs semmi energiagazdálkodás beállítva. Ilyen az egyik notebook (Intel 7260N kártyával), az hiába tud 5G-t, hiába állítom át a driverben hogy azt preferálja, 2G-re szokott felmászni. De én csak az ilyen problémás kliensek számára használom a csak 5G-s hálózatot, felhívva a tulaj figyelmét, hogy igen, a sávszélnek ára van, kisebb a hatótáv. Esetleg az oprendszernek fel lehet venni alacsonyabb prioritással a másik SSID-t is, hogy ha távol viszik a gépet legalább 2G legyen, de aztán hogy az oprendszer visszavált-e a magasabb prioritású, csak 5G hálózatra, az már oprendszer, illetve driver kérdése.

(#1458) MasterMark válasza mg105 (#1457) üzenetére


MasterMark
titán

a wifi egy éjszaka alatt leszívhatja a mobileszközök aksiját

Mondjuk ez sem épp az AP hibája...

Switch Tax

(#1459) mg105 válasza MasterMark (#1458) üzenetére


mg105
senior tag

Érdekes kérdés, mert az AP ébreszti fel a klienseket bizonyos időközönként, és mivel a gyári beállítások a régi eszközökkel való kompatibilitást tartják szem előtt, így elég sűrűn. Az egy más kérdés, hogy az Apple eszközök például vannak olyan intelligensek, hogy csak minden harmadik jelre ébrednek fel, de az android tudomásom szerint akár az 1-es DTIM értékre is felébred állandóan. Aztán hogy ez most a Google, a mobil gyártójának a hibája, vagy az AP-é teljesen mindegy, tudatosan kell beállítani. :)

"A default DTIM period of 1 is used for compatibility and legacy reasons. However, many modern devices, including recent iOS and Android phones, will perform better, and save up to 66% of their WiFi battery consumption, if the period is set to 3. For networks with nearly all modern devices, it is recommended to use a DTIM period of 3 instead."

[ Szerkesztve ]

(#1460) MasterMark válasza mg105 (#1459) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, érdekes az idézett rész. Ez UAPSD módban is így van?

Switch Tax

(#1461) mg105 válasza MasterMark (#1460) üzenetére


mg105
senior tag

Az UAPSD abban az esetben spórol energiát, amikor van adatforgalom, de jól megbecsülhető mértékben, és konzisztensen, például egy VoIP hívás esetén. Ott felépül ugye a kapcsolat, és kb egyenletes is a hívás befejezéséig. Eredetileg erre találták ki, vannak mérések, ahol 4 óra helyett 16 órán keresztül bírta a hívást ugyanaz az aksi, de ez valószínű csak laborban mérhető ki.

A DTIM más, azzal azt tudod elérni, hogy az AP több ideig buffereli az adatokat, és csak később ébreszti fel a klienst, és forgalmaz adatokat. Bizonyos régi alkalmazásoknak, eszközöknek ez okozhat gondot, de az említett 3-as érték még így is alacsony, nálam semmi gond vele, online játékok és egyéb, valósidejű alkalmazások is szépen működnek így is.

[ Szerkesztve ]

(#1462) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Ha már itt szóba került, hogy jobbak-e a unifi wifik az olcsóbbaktól...
Az egyik barátomhoz vittem a múltkor egy AC-Lite-ot, hogy kiváltsuk a régebbi n-es wifijét. Kellett neki az AC a gyors UPC-s nethez.
Óriási csalódás lett a vége. Az AC lite-ot a tplink helyére tettük. A hatótávolság kb. 1/3-a lett, mint a tplink-é volt előtte. A tplink igaz 3 antennás volt, tehát nem a leggagyibb, de akkor is...
Az árnyékolási és környezeti zaj viszonyok ugyanazok, mivel ugyanoda lett téve (gipszkarton álmennyezet fölé).
Most, hogy írtátok másnak, hogy akár gyári hibás is lehet, nekem is ez jutott az eszembe.
Hogyan tudnám ezt megállapítani, bebizonyítani?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1463) bon válasza Laca0 (#1462) üzenetére


bon
őstag

Én Ac Lite-ot nem vennék, a munkahelyre vettem 1x és egyértelműn kevés a kicsike, nem csoda, hogy a legolcsóbb cuccuk. Azóta csak AC LR-t veszek (már 12db teszi a dolgát), itthon egy sima panel lakásban is LR van, hibátlan cucc.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1464) mg105 válasza Laca0 (#1462) üzenetére


mg105
senior tag

Ahogy írtad is, természetesen lehet hibás is, de azért különböztessük meg az omni antennás eszközöket és a botantennásokat, és ne várjunk el hasonló lefedettséget. Bizonyos esetekben az egyik jobb, más esetben a másik, a Unifi termékcsoportban azt hiszem a mesh egységek irányítottak. A kerek AP-k minden irányba egyenletes lefedettséget hivatottak elérni (mint egy "lapított lufi"), tehát a lefedni kívánt tér közepén kell elhelyezni őket. Ez nem feltétlen oldható meg könnyen minden lakásban, és ilyenkor jön a csalódás. További olvasnivaló itt és itt.

Ha a lefedettség a prioritás, úgy a 2G hálózatot érdemes maximális teljesítményre és a legkeskenyebb csatornára beállítani (HT20).

(#1465) Egon válasza bon (#1463) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezen az (ár)alapon az LR is sz*r, alig van árkülönbség a kettő között... :U
Mondjuk ha végre eljutok odáig, hogy kiépítsem a végleges otthoni hálót (csúnyán szét lesz vésve a kéró), akkor jó eséllyel én is egy LR-t fogok betenni még (a középső szintre; a Lite meg megy legfölülre, oda elég lesz az is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1466) Mr Bond 007 válasza bon (#1463) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát nem tudom.. Nekem az ac lite nagyon szépen lefedi a házamat és a környékét is. (kisméretű téglából épült családi ház) Pedig nem is a plafonon van, hanem csak a monitor mögött az íróasztalra letéve.
Volt már d-link tesztgyőztes ár érték bajnok range extender is ugyanott (nemzetközi tesztekben a legmagasabb lefedettséget tudta), meg airport extreme, de nem vettem észre sok különbséget. :F

[ Szerkesztve ]

(#1467) Laca0 válasza mg105 (#1464) üzenetére


Laca0
addikt

Azt hiszem, most már értem, hogy mit is tud a "HD" ill "SHD"...
Ha jól értelmezem az ábrákat, akkor 5,8GHz-en tudnám elérni vele a legjobb lefedettséget. Ezt a frekvenciát a telefonok, notebook-ok általában tudják kezelni?
Az ábra szerint a piros és zöld pontok között a legerősebb a jel, tehát az sem mindegy, merre forgatom az ufót.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1468) #19482368


#19482368
törölt tag

Én UAP-AC-LR használok, de nekem semmi bajom vele. Én a lakás közép pontjára tettem alapban, teszi szépen a dolgát. Pedig van bőven szennyezettség a környékemen. Általában 50-60 -AP van a környékemen. Igaz annak a fele kamu AP. De ez mellékes információ. Ennek ellenére, semmi rosszat, negatívat nem tudok rá mondani.

(#1469) mg105 válasza Laca0 (#1467) üzenetére


mg105
senior tag

Az 5,7 GHz feletti csatornák (149-165) Európában úgynevezett SRD csatornák, azaz olyan eszközökre vannak fenntartva, amik max 25 mW-al sugároznak, szerintem ettől Magyarország sem tér el.

Kliens oldalon is körbe kell járni a kérdést, mert nem minden adapter tud kezelni minden csatornát, amire ráírják, hogy 5 GHz.

[ Szerkesztve ]

(#1470) Laca0 válasza mg105 (#1469) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! De látod, pár hozzászólással fentebb ketten is írják, hogy lefedi az egész lakást, pedig különösen nem is foglalkoztak az elhelyezéssel. Ez meg 1 fal mögött 2 méterrel még működik, de 4m-már alig, 2 fallal meg egyáltalán nem is birkózik meg. Ezért gyanítom, hogy hibás. De az is lehet, hogy default beállítások nem elegek neki? Valamit próbáljak meg változtatni? Az erősítés úgy emlékszem, hogy max-on van. A 2,4GHz-es csatornát úgy állítottam be, hogy a lehető legkevesebbet ütközzön a környezettel (egyébkét csak gyenge jelek vannak). Az 5GHz-et nem állítgattam, csak a sávszélességet növeltem.
Az gondolom nem probléma, hogy nincs folyamatosan Unifi controller mellette. Mert az az én gépemen futott, ahhoz rendeltem hozzá a beállítások miatt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1471) rekop válasza Laca0 (#1462) üzenetére


rekop
Topikgazda

Gipszkarton álmennyezet fölé tettétek? Miért nem alá? A gipszkartont általában fém profilokhoz rögzítik(legalábbis én így tudom), esetleg ezek közé raktátok be?
Ha igen, akkor tedd inkább alá, 3db gipszkarton csavarral rögzíted a tartót, fúrsz egy ~5-os lyukat amin ledugod a kábelt, és nyomsz rá egy csatit. Kb 10 perc alatt megvan. Persze mielőtt furkálni kezdesz, teszteld le hogy ahova tervezed, az lesz-e az optimális hely az AP-nek.
Az nem gond ha nem fut a kontroller mellette.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1472) Laca0 válasza rekop (#1471) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! A gipszkarton fölé tettük, de párnafázva van, nem fém profilos. Attól még lehet, hogy a gipszkarton maga rossz hatással van rá.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1473) MasterMark


MasterMark
titán

UPnP-re tudtok valamilyen jó konfigot? Lehet olyat beállítani, hogy csak bizonyos IP cím tartományra működjön?

Switch Tax

(#1474) MasterMark válasza MasterMark (#1473) üzenetére


MasterMark
titán

Erre jutottam, szerintetek ez így rendben van? :R

upnp2 {
acl {
rule 10 {
action allow
description "Allow UPnP"
external-port 0-65535
subnet 192.168.x.x/28
}
rule 20 {
action deny
description "Deny everything else"
external-port 0-65535
subnet 0.0.0.0/0
}
}
listen-on eth1
nat-pmp enable
secure-mode enable
wan pppoe0
}

szerk.: A secure-mode pontosan micsoda, arról van valakinek infója?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1475) rekop


rekop
Topikgazda

[FIRMWARE] 3.9.54.9373 for UAP/USW has been released | Stable

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1476) rekop


rekop
Topikgazda

Mai frissítés(illetve tegnapi): UNMS version 0.13.0 has been released :)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1478) #19482368


#19482368
törölt tag

(#1479) MasterMark válasza #19482368 (#1477) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt a mesh dolgot nem nagyon ertem mi ertelme.

mas: Automatizalni szeretnem, hogy a PPPoE kapcsolatot akkor dobja el es csatlakozzon amikor en szeretnem. Csinaltam egy szkriptet, be lett teve cron-ba, de nem mukodott.
Valakinek hasznal ilyesmit?

Switch Tax

(#1480) #19482368 válasza MasterMark (#1479) üzenetére


#19482368
törölt tag

Automatizalni szeretnem, hogy a PPPoE kapcsolatot akkor dobja el es csatlakozzon amikor en szeretnem.
Ja ezt igazán meg oldhatnák, de mostanság ez már nem divat, mivel a fő cél, hogy mindenkor, minden, online legyen.

(#1481) rekop válasza MasterMark (#1479) üzenetére


rekop
Topikgazda

Talán a disconnect interface pppoe illetve connect interface pppoe parancsok jók erre. Én úgy próbálnám, hogy két scriptet írni külön a parancsokra, és azokat cron-al időzíteni.

Illetve frissítés jött Edgerouter-hez is:
EdgeMAX EdgeRouter software release v1.10.7

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1482) MasterMark válasza rekop (#1481) üzenetére


MasterMark
titán

Így csináltam. Hazaérek bemásolom.

Szerk.: Nem teljesen így, de az alapelv ez.

k.feri80: Nekem is 0-24 online, nem ezért kell, hanem mert a digi hetente egyszer ledob. Mármint pontosan órában számolva.
Ez néha rendesen megszivat online játékok közben.

Erre szeretném, hogy én megmondom mikor csatlakozzon újra, így pontosan tudni fogom mikor fog ledobni. Pl. Hétfő reggel 5 óra nem zavar.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1483) MasterMark válasza MasterMark (#1482) üzenetére


MasterMark
titán

Script:
ubnt@EdgeRouter:~$ cat /config/scripts/reconnect-pppoe.sh
#!/bin/vbash
/opt/vyatta/bin/vyatta-op-cmd-wrapper disconnect interface pppoe0
sleep 30
/opt/vyatta/bin/vyatta-op-cmd-wrapper connect interface pppoe0

Konfig:
task-scheduler {
task reconnectpppoe {
crontab-spec "0 05 * * 1"
executable {
path /config/scripts/reconnect-pppoe.sh
}
}
}

Cron ellenőrzése, hogy bent van-e:
ubnt@EdgeRouter:~$ cat /etc/cron.d/vyatta-crontab
### Added by /opt/vyatta/sbin/vyatta-update-crontab.pl ###
0 05 * * 1 root /config/scripts/reconnect-pppoe.sh

Log-ban nem látom, hogy megcsinálta volna most hétfőn reggel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1484) rekop válasza MasterMark (#1483) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem is biztos, hogy kell script. Nincs lehetőségem most kipróbálni, de menni kellene szerintem így:
sudo crontab -e
Majd hozzáadod ezt a két sort.
0 5 * * 1 disconnect interface pppoe0
1 5 * * 1 connect interface pppoe0

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1485) rekop válasza rekop (#1484) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nos ez így ebben formában nem működőképes. Leírom kicsit részletesebben hátha más is meg akarja csinálni. A megoldás létrehozni két scriptet.
Legyen mondjuk az egyik pppoe_down.
cat > /config/scripts/pppoe_down
A tartalma:
#!/bin/vbash
/opt/vyatta/bin/vyatta-op-cmd-wrapper disconnect interface pppoe0
exit 0

CTRL+D -vel menjük, és futtathatóvá tesszük : chmod +x /config/scripts/pppoe_down

A másik pppoe_up:
cat > /config/scripts/pppoe_up
Ebbe pedig:
#!/bin/vbash
/opt/vyatta/bin/vyatta-op-cmd-wrapper connect interface pppoe0
exit 0

Szintén mentés, és chmod +x /config/scripts/pppoe_up

Ezután csak hozzá kell adni két bejegyzést a crontab-hoz:
sudo crontab -e
Én most a teszt kedvéért minden nap 18:15-re állítottam a bontást, és 18:16-ra a csatlakozást:
15 18 * * * sh /config/scripts/pppoe_down
16 18 * * * sh /config/scripts/pppoe_up

A log-ban is látszik a működése:
Oct 2 18:15:02 ubnt pppd[6525]: Connection terminated: no multilink.
Oct 2 18:15:07 ubnt ntpd[6623]: ntpd exiting on signal 15
Oct 2 18:15:09 ubnt ntpd[6889]: ntpd 4.2.6p2@1.2194-o Thu Aug 9 06:08:24 UTC 2018 (1)
Oct 2 18:15:09 ubnt ntpd[6890]: proto: precision = 48.585 usec
Oct 2 18:15:11 ubnt ntpd_intres[6896]: host name not found: 0.ubnt.pool.ntp.org
Oct 2 18:15:11 ubnt ntpd_intres[6896]: host name not found: 1.ubnt.pool.ntp.org
Oct 2 18:15:33 ubnt ddclient[2198]: WARNING: found neither ipv4 nor ipv6 address
Oct 2 18:16:02 ddclient[2198]: last message repeated 2 times
Oct 2 18:16:02 ubnt pppd[7004]: pppd 2.4.4 started by root, uid 0
Oct 2 18:16:02 ubnt pppd[7004]: Connected to * via interface eth0
Oct 2 18:16:02 ubnt pppd[7004]: Connect: ppp0 <--> eth0
Oct 2 18:16:02 ubnt pppd[7004]: PAP authentication succeeded
Oct 2 18:16:02 ubnt pppd[7004]: peer from calling number * authorized

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1486) MasterMark válasza rekop (#1485) üzenetére


MasterMark
titán

Ez annyiban különbözik az enyémtől, hogy közvetlen rakod bele a crontab-ba, én meg a scheduleren keresztül a konfigból.

configure
set system task-scheduler task example
set system task-scheduler task example crontab-spec '0 20 * * 0'
set system task-scheduler task example executable path '/config/scripts/example.sh'
commit
save

Switch Tax

(#1487) MasterMark válasza rekop (#1485) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi a tesztet. A scriptbe beleírtam még az exit 0-át hátha. Átállítottam ma reggelre, megnézem így jó-e.

A futatthatóság már megvolt, mert a task-scheduler csak így engedi commitolni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1488) MasterMark válasza rekop (#1485) üzenetére


MasterMark
titán

Most működött, minden jó, köszi szépen a segítséget. :R

Frissült az UNMS is, most úgy néz ki a login screen-je, mint az iLO-nak. :D

Switch Tax

(#1489) killerjohn válasza MasterMark (#1488) üzenetére


killerjohn
addikt

Ez az unms le fogja váltani a unifi controllert (Cloudkey) és végre egy helyen tudom menedzselni az edgeroutert meg az AP-kat? :)

(#1490) MasterMark válasza killerjohn (#1489) üzenetére


MasterMark
titán

Leváltani nem fogja, de lehet hogy egy helyen fogod tudni kezelni, ha a Unifi Controller-t is integrálják ebbe.

Switch Tax

(#1491) MasterMark válasza MasterMark (#1490) üzenetére


MasterMark
titán

Egész pontosan csak monitorozni lehet majd UNMS-ből:

UniFi integration

This feature will allow connecting whole UniFi network as a single UNMS device for simple monitoring only. It will not be able to manage the UniFi network in any way but we will add a one-click link to the UniFi controller.

[link]

Nem véletlen van ez egyébként teljesen külön.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1492) killerjohn válasza MasterMark (#1491) üzenetére


killerjohn
addikt

hát, egyelőre nem látom azt a fene nagy egységességet :( Remek lenne, ha a unifi controlleren keresztül látnám a switch-et meg a routert, de switch-ből állítólag felesleges a unifi (ezért TP-linkem van), a routerből meg USG helyett a ER-Lite-ot javasoltátok (gondolom okkal). A switch-et bármikor szívesen eladom és veszek helyette unifi-t, de akkor sem lesz egyben a routerrel...

Juteszembe: ha szeretnék fallback internet kapcsolatot mobil internetre, akkor hogyan tudom megoldani? Valami link aggregationst javasoltak másik threaden, de most már eljutottam odáig, hogy google helyett inkább tőletek kérdezek...

(#1493) MasterMark válasza killerjohn (#1492) üzenetére


MasterMark
titán

Egységes akkor lesz ha minden Unifi vagyis Unifi Security Gateway és Unifi switch. Ha ezt szeretnéd.

Edgerouter jobban konfigolható. Switch-ből meg tulajdonképpen teljesen mindegy mid van, ha nem használsz semmit ami switch-hez kötődne. (Otthonra ugye felesleges az L3 switch, a menedzseltnek meg nincs értelme ha nem használod semmire.)

Egyébként nem értem teljesen, hogy ezzel most mi is a probléma.

Fallback-re én nem tudok mit mondani, vannak leírások neten is, de hátha valaki csinált már ilyet itt. Tippre valami watchdog kell, meg valami ami a route-ot átállítja ha elmegy az elsődleges kapcsolat.
Vagy link aggregation stand-by linkkel ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1494) #19482368 válasza killerjohn (#1492) üzenetére


#19482368
törölt tag

Biztos vagyok benne, hogy nem a rossz szándékból ajánlották azt a megoldást, amit.
Sajna sok esetben, az igénytelenség, és az olcsójánoskodás megy. Gondolom mivel az esetek 99% ez a tendencia, ezért is ajánlották ezt a megoldást, mint meglehetősen költséghatékony megoldás, ugyanakkor remek alternatíva, arra hogy felügyelt hálózatot tudj kiépíteni. Abban igazad van, hogy illet volna rámutatni, jobban kihangsúlyozni hogy ezzel a megoldással milyen + szolgáltatásoktól esel el. De legyünk őszinték, a UBNT oldalon, láthatod félreérthetetlenül, hogy 2 különböző termékcsaládról van szó. Így nem várhatsz el centralizált felügyeletet. Főleg hogy még egy Tp-Link SW is betelepítettél. Így meg pláne nem lehet centralizációról beszélni, sokkal inkább heterogén megoldásról.

Alapvetően, soha nem fog a 2 rendszer normálisan fuzionálni. Nem is céljuk. Míg az EdgeRoutererk, Switchek vezetékes fronton kínálnak több hatékony megoldást, Addig a unifi a Wireless-re állt rá, és emelete azzá, ami.

Amire lehetőséged van, az Edge és a Unifi vonal ötvözésére, akár úgy is, hogy nem mondasz le azokról a szolgáltatásokról, amik vannak. De ennek, anyagi vonzata van, ami nem kevés összeg. És a 2 rendszert ugyan úgy külön felügyeled. A centralizált felügyelet, bár UBNT termékekről beszélünk, az eltérő szolgáltatások miatt, nem megvalósítható teljes mértékben, és nem lehet 1 eszközbe,programba beleintegrálni, mint Edge (UNMS) mint a Unifi ( UniFi SDN Controller-t ) Ennek több oka is lehet, Ennek kittágyalása, megbeszélése a ubnt fórum biztosít lehetőséget.

Tehát Unifi a következő egységekből tevődik össze.
USG mint UniFi Security Gateway
USW mint Unifi Switch
UAP mint Unifi AP mint Wireless megoldások.
Cloud-key eszköz, amin a UniFi SDN Controller fut, ami centralizálja a Unifi termékeket.

Az EdgeMax a következő egységekből tevődik össze.
Edge Router
Edge Switch
UNMS, ami centralizálja az Edge eszközöket.
A UNMS, jelen pillanatban nincs külön eszköz, mint Unifi esetében a Cloud-Key. Ezért Linux szerverekre lehet telepíteni. A UNMS, mint felügyeleti eszköz, lehet külső VPS szerveren, vagy belső hálózaton egy dedikált számítógépre telepítve.
Jelen pillanatban, még korlátozott beállítási lehetőségek vannak a UNMS-ben, így a router beállításait, továbbra is az eszköz WEB GUI felületén kell elvégezni.

Lehetőséged van, a UNMS, és a Cloud-key demo oldalán tanulmányozni, mégis mi hogyan kapcsolódik, tevődik össze. Így el tudod dönteni mi is lenne számodra a legjobb megoldás, figyelembe véve annak anyagi vonzatát is.

[ Szerkesztve ]

(#1495) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Nem vagyok infós, sem igazán hozzáértő, de sikeresen bekonfiguráltam az Access Point-okat (3db UniFi AP-AC-LR), azonban van egy halom ilyen üzenetem, ezzel kell foglalkoznom?

Rogue Access Point SSID [00:3f:42:11:4d:78] was detected

Archiváláson kívül nincs más lehetőség...

Illetve hogy tudom lementeni a komplett beállításokat, hogy ha új géppel szeretém elérni, ne kelljen elölről kezdenem az egészet?

Most belefutottam, hogy hiába próbáltam beállítani, nem sikerült, így minden eszközt resetelnem kellett a kis gombbal az alján, ráadásul a kliens alkalmazást is újra kellett telepítenem.

Készítettem webes fiókot is, az esetleg kiváltja a mentést? Vagy elérem kintről is?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1496) MasterMark válasza TigerCat (#1495) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet csinálni backup-ot a kontrollerről. Amit vissza tudsz tölteni az újba. (Ugye mikor először indítod, kérdezi is.)

A rogue AP azt jelenti, hogy valaki ugyanazon az SSID-n sugároz mint te. Nem lehet hogy valamit nem jól csináltál, és egymásra allergiásak az AP-k?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1497) betyarr válasza TigerCat (#1495) üzenetére


betyarr
veterán

nekem akkor volt ilyen,amikor nekiláttam beüzemelni az ap-t és csak ismerkedtem vele meg a gui-jával.a routeremen még ment a wifi és persze ugyanazt az ssid-t adtam meg az ap-n is.amint kikapcsoltam a routerem wifi-jét,attól kezdve megszűntek ezek a hibajelentések.

(#1498) TigerCat válasza MasterMark (#1496) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Basszus, megtaláltam. Köszi szépen! Jól eldugták... Mondjuk ott kerestem vadul, ahol a visszatöltés található. :D

(#1497) betyarr:

Nem hinném, bár nyilván van átfedés. Az anyjuk, egy Asus AC-s router, ami az emeleti irodában van. A három AP pedig szét van szórva az épületben, hogy amit a Router nem fed le, azt a részt is kiszolgálják. Így ráálátnak egymásra. Minden eszközön ugyanaz az SSID, hogy bármerre megyünk az épületben, ugyanazon hálón legyünk. Van vendég és kétféle belső. Gondolom egy Ubiquiti routerrel megoldhatnám ezt a problémát, vagy akár még egy AC-vel a Router helyére rakva, de most így van. Gondot nem okoz ugye?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1499) rekop válasza killerjohn (#1492) üzenetére


rekop
Topikgazda

Neked Dual WAN Load Balace-ra lenne szükséged, annyi kiegészítéssel hogy a mobilnetes kapcsolatot csak failover-ként kellene használni. A linkelt oldal alján vannak különböző példák a beállításra, ezekből össze lehet rakni.
Még én sem csináltam egyébként, de már gondolkoztam hogy összedobom és berakom ide, csak idő hiányában eddig még elmaradt.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1500) MasterMark válasza TigerCat (#1498) üzenetére


MasterMark
titán

Attól, hogy ugyanaz az SSID még nem lesz ugyanaz vagy külön hálózat, nem ettől függ.

Ubiquiti routernek ehhez nincs köze.

Unifi AP-re cserélve a rogue AP-t megoldható, mert akkor azt is ő menedzseli és tudja róla, hogy mi. Így meg nem.

Ha ez a helyzet simán csak nem foglalkozz a hibával, vagy kapcsold ki hogy figyeljen rogue AP-re.

Gondot nem okoz, esetleg elfedheti az igazi rogue AP-kat így. Figyelni kell a MAC címre.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.