Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Egon


Egon
nagyúr

Hol lehet beállítani azt, hogy egyáltalán ne legyen wifi egy adott időszakban (pl. hétfőtől péntekig 23.00-tól 05.00-ig stb.)?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#902) Egon válasza Egon (#901) üzenetére


Egon
nagyúr

Tesztelgettem egy kicsit, és nem nagyon tetszik, amire jutottam.
Perpill, még egy Asus AC-56U routert használok, erre van kötve egy gigás switchen keresztül egy Unifi AC Lite AP. Egy légtérben van a két eszköz, egymástól cca. 3 méterre (az AP a falon van, cca. 30 cm-re a mennyezettől, a router egy cca. másfél méter magas polcon, ugyanazon fal mellett. Egy Huawey P9-cel tesztelem a sebességet, speedtest alkalmazással. Az Unifi AP-re csatlakozva, 90 MBit-nél többet nem nagyon mérek wifin, az Asus routeren 280/190 MBit a sebesség. Ugyanúgy 80 Mhz van beállítva mindkét eszközön. Az egyik a 36-os, a másik a 48-as csatornán van. Mindkét esetben egy méterről mérek a telefonnal.
Mi lehet a gond?
Szerk.: amikor még a Speedtest, és konkrét forgalom van, halk cicergés hallatszik az AP-ból, ez normális?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#903) rekop válasza Egon (#901) üzenetére


rekop
Topikgazda

Settings->wireless network->edit wireless network->advanced options->enable wlan schedule

Próbáld meg kikapcsolni a wifit az asus-on, és úgy mérni. Szerintem az interferencia lesz a gond, túl közel vannak egymáshoz.Én még az ősrégi N-es UAP-al is 95Mbps-t mérek(ugye itt a fast ethernet csatlatokzó a limit) egy téglafalon keresztül és ~5m-re az AP-től.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#904) Egon válasza rekop (#903) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi.
A sebességgondot a kábel okozta: csak utólag tűnt fel, hogy csak 100 FDX-szel csatlakozik. Új kábelt rakva az AP-ra, egyből megjött a sebesség. Más kérdés, hogy ezt a kábelt behúztam vezetékcsatornába plusz a lambéria mögé, szóvel merem remélni, hogy csak a csatikat kell cserélni, és nem a kábelt...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#905) shtirley


shtirley
tag

Sziasztok!

Van egy USG, a Controller egy QNAP-on fut, Digi 1000 bridgelt ONT-val. Minden probléma mentes viszonylag régóta.
Pár napja narancs színű lett a latency és a throughput a Unifi Controller felületén. Nem változtattam semmin. Azóta próbáltam cserélni a DNS-t, és az Echo servert is. Több mindent kipróbáltam, de semmi sem változott. Csak azt értem el, hogy a latency totál 0, így nem mér semmit. Persze ugyanúgy van net, csak furcsa, hogy egyszer csak ilyen lett. A beépített speedtest eddig is hülyeséget mutatott, de most nem is lehetséges mérni vele. Mi lehet a gond? A szolgáltató változtatott valamit?

(#906) #19482368 válasza shtirley (#905) üzenetére


#19482368
törölt tag

nincs tiltva az icmp? Akkor csinál ilyet.

(#907) shtirley válasza #19482368 (#906) üzenetére


shtirley
tag

Nincs. Mint mondtam, nem csináltam semmit vele.
Egy pár napja a guest wifi került másik VLAN-ra, mert teljesen el akartam szeparálni a meglévő hálózattól, de ez is egy héttel azelőtt volt, hogy besárgult.

(#908) iminet


iminet
tag

A firm frissítés hátrányaival sajnos most szembesültem
Van egy cloadkey ami 3 ap kezel(t) :-(, Két AP-AC-Pro és egy AP-AC.
Egészem a legutolsó frissítésig. Eddig az AC-re azt irta hogy hogy majd már nem lesz támogatott. (valamikor őszig még lesz hozzá support)
Most az 5.7.20-as firm: connected (incompatible model).
Jó üzleti stratégia hogy vegyél új eszközt .... :((( :((( és nem használj mindenféle összevissza termékeket mégha egy gyártótól is van...
Kíváncsi leszek hogy a pro-k meddig támogatja még az ubi.
Más helyen szintén 3 sima AP van még régebbiek ott a 5.6.30-as verzió amit támogat, mivel csak ez a három eszköz van rajta és windowson fut annyira fel se tűnt hogy a 5.7 verziót már nem is ajánlja fel.

[ Szerkesztve ]

(#909) megema válasza iminet (#908) üzenetére


megema
őstag

Sajnos ez van, hónapok óta lehetett tudni, hogy az első generációs AC-k támogatása megszűnik. Az 5.6 viszont még fél évig kap frissítéseket.

(#910) MasterMark: A legelső, szögletes AC változatokat (bejelentés). Elvileg nem lesz belőle trend.

[ Szerkesztve ]

(#910) MasterMark válasza megema (#909) üzenetére


MasterMark
titán

Ez most melyiket jelenti konkrétan?

Switch Tax

(#911) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Sziasztok,

Hamarosan váltok FTTH gigabit Digire, és gondolkodom egy Edgerouter ER-4-en, ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.
- Mégis hol lehet megvenni? Egy-két számomra ismeretlen nagykerben talán van, de földi halandó nem tud ezektől vásárolni.
- Jól gondolom, hogy nem fog neki problémát okozni a gigabit PPPoE és a NATolás 10-20 eszközre (több subnetben), akár viszonylag sok kapcsolat esetén sem?
- Szeretném az adatforgalmat monitorozni. Tud-e rajta futni a collectd vagy van-e SNMP támogatása?
- Eddig erősen OpenWRT párti voltam, de meguntam, hogy nem lehet normális SOHO routert venni, ami megfelelően erős, stabil és néhány extra funkciója is van, melyet használnék. Jó választás ez a router? (Tisztában vagyok vele, hogy ebben nincs wifi, ezt más eszközzel tervezem megoldani.)
- FTTH esetén nem tudom valahogy megkerülni a Digi ONT-jét, és közvetlen a router SFP portjába dugni az optikát? (Ez inkább Digi kérdés, mint Edgerouter.)
- Akinek ilyen, vagy más EdgeMax routere van, elégedett-e vele? Van bármi, amit tudnom kellene vásárlás előtt?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#912) MasterMark válasza Watercolour (#911) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs mód a modemet megkerülni, a szolgáltatás átadási pontja a modem után van.

Pedig jó lenne egy ilyen pl.: [link]

Switch Tax

(#913) Mr Bond 007 válasza Watercolour (#911) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Gigabites digire tökéletesen elegendő egy erlite 3 is. (10-20 eszközt meg se fog érezni) Van csomagfigyelő is, de a titkosított forgalmat nem tudja monitorozni.
Ha nagyon erős cucc kell akkor meg Er4 esetleg ha nagyobb kontrollt szeretnél akkor pfsense valami erősebb inteles vason.

[ Szerkesztve ]

(#914) Watercolour válasza Mr Bond 007 (#913) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Igazából az adatforgalom mennyiségét szeretném monitorozni, nem akarom elemezni a forgalmat. Azért gondoltam az ER-4-re, mert sokkal gyorsabb, mint amennyivel drágább az ER3 Litenál, és lehet, hogy komplexebb tűzfalszabályoknál ez jól jóhet, valamint a jövőben lehet, hogy jól jön az SFP port. Arról nem is beszélve, hogy az ER-4-nek beépített tápegysége van, nem kell még a tápegység elhelyezésével is bajlódni.

(#915) Mr Bond 007 válasza Watercolour (#914) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az adatmennyiséget kliensenként mutatja a csomagfigyelő is. Minden ip-nél/hostnál külön külön látod. [link]

Akkor el is dőlt :K

[ Szerkesztve ]

(#916) #19482368 válasza Watercolour (#914) üzenetére


#19482368
törölt tag

Hosszú távon jobban jársz valóban a ER4-el. Sőt mivel erősebb izmosabb HW van benne, jobban gyorsabban fogja tudni kezelni különböző tűzfalszabályokat. Az ER4 3 portos. Ha dual WAN ha akarsz elvesz 2. tehát marad 1 LAN-ra. Kivétel, ha a LAN-t SFP-vel oldod meg. Ebben ez esetben 2db marad LAN-ra amiknek különböző subnetetet adhatsz meg. Így lehetőség van ha 2db SW használsz hogy különböző subnetben legyenek. Ha lehetőséged engedi, akkor SW-ben is ubnt switchet vegyél. Hosszú távon jobban jársz. Főleg ha későbbiek folyamán használni akarsz UNMS-t. Az intelligens DPI lehetőséget ad arra hogy a csatlakozott klienseket monitorozza, viszont azt nem tárolja. Erre a célra, UNMS lesz a barátod, ott megmaradnak egy adott interface forgalmi statisztikája, de annak részletezésére jelen pillanatban nincs lehetőség. Ebből a szempontból jelen pillanatban a USG, USW, C.K torony magasan vezet. Ott van lehetőség arra hogy megmaradnak a statisztikák. Mivel a C.K rögzíti.

(#917) Watercolour válasza #19482368 (#916) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Jól hangzik, köszi. Egyelőre egy Netgear GS108Ev3 switchem van, később lehet, hogy váltok UBNT-re. Az interfész statisztikák tárolását nem várom el a routertől, ezért kellene SNMP (vagy egy CLI, amin keresztül lekérdezhető). Egy külső géppel kérdezném le róla periodikusan és menteném InfluxDB-be.

(#915) Mr Bond 007
Jól néz ki, köszi. Ezeket a statisztikákat SNMP-n is elérhetővé teszi, vagy csak weben? Ha SNMP-n nem, esetleg a CLI-jén?

(#918) rekop válasza Watercolour (#917) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ezt csak a weben látod, cli-n nem tudod lekérdezni (legalábbis szerintem).
UNMS-ben jelenleg ezek látszanak: (a képre csak a eth0 fért, de természetesen az összes interface statisztikája megvan :) ):

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#919) Watercolour válasza rekop (#918) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ez teljesen jól néz ki, köszi. A problémám az, hogy sok más adatot gyűjtök már meglévő collectd+InfluxDB+Grafana kombóval, és kényelmes lenne, ha ezek az adatok is be tudnának kerülni. Nem zárkózom el attól sem, hogy a cli köré írok egy collectd plugint, ha ezek az információk SNMP-n nem elérhetőek. Esetleg egy snmpwalk kimetetét valaki el tudná nekem küldeni privátban, hogy milyen infókat ad magáról az eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#920) Cirbolya_sen válasza Watercolour (#919) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, ilyen okossagokat ha lehet, kozkincse is tehetned. Sokat tanulhatnank belole :R
Milyen infok kellenek, ha ossze tudom szedni kuldom. Igaz vannak itt nalam hozzaertobbek is 😊

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#921) Watercolour válasza Cirbolya_sen (#920) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Valószínűleg nem lesz túl bonyolult, de rendben, szívesen megosztom, ha elkészül. Egyelőre ez még várat magára, mert a vásárlással is pont annyira sietek, mint a Digi a bekötéssel. :D
Rövid guglizás után úgy tűnik, hogy az adatok, amire kíváncsi vagyok, elérhetőek SNMP-n, a részletes statisztika (mely a (#915) Mr Bond 007 postjában van), elképzelhető, hogy nem, igazából erre nincs is túl nagy szükségem.

(#922) #19482368


#19482368
törölt tag

Hivatalosan kiadták a UniFi 5.7.20 frissítést.
Willie Howe youtube csatornán megtekinthető: 2018. márc. 16.
Bejelentés itt olvasható
What new features does 5.7 offer over 5.6?
IPv6 support (Beta).
Intrusion Prevention System (IPS) [beta].
GeoIP Filtering options to settings [Beta].
Virtual devices on Maps to plan coverage.
SSH keys to authenticate to device.
Auto Channel feature on Maps.
Release Notes to controller UI.
DHCP options are configurable from the controller UI.
Wireless Uplink priority.
SNMPv3.

[ Szerkesztve ]

(#923) bon


bon
őstag

Cloud key firmware és a rajta lévő kontroller frissítése úgy néz ki kinyírta az egyik helyen lévő eszközt. Újra indulás után még elérhető volt az eszköz, de utána nem sokkal elérhetetlenné vált. Ma próbálkoztam egy reset-el. is a végeredmény, hogy fehér színű led világit, de nem tudom elérni az eszközt továbbra sem.
Még én is próbálkozom az eszközzel, de van e valakinek valami tippje, hogy mit csináljak? Akár parancssori megoldás is jöhet. dhcp szerver-től nem kér címet az eszköz, a korábbi fenntartárt is töröltem már próba képpen.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#924) rekop válasza bon (#923) üzenetére


rekop
Topikgazda

A cloud key halt be, vagy az AP? CK-nak van recovery mode-ja, illetve az AP-t pedig TFTP-vel vissza lehet hozni az élők közé, ha csak szoftveres baja van. Illetve hasznos lehet még a LED visszajelzések az eszköz állapotáról.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#925) bon válasza rekop (#924) üzenetére


bon
őstag

cloud key, a recovery módot már próbáltam, de még majd próbálkozok.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#926) rekop válasza bon (#925) üzenetére


rekop
Topikgazda

Esetleg ha volt benne SD kártya, akkor vedd ki és úgy próbáld meg.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#927) bon válasza rekop (#926) üzenetére


bon
őstag

igen van benne sd kártya, kipróbálom nélküle.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#928) bon válasza bon (#927) üzenetére


bon
őstag

Nem sikerül életet verni bele, nem reagál a 192.168.1.30-as ip-re, recovery mode esetén sem, de a DHCP szervertől se kér címet.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#929) rekop válasza bon (#928) üzenetére


rekop
Topikgazda

Addig sem sikerült eljutni, hogy a LED fehér-kék-ki között váltakozzon? Reset előtt kivetted az sd-t belőle?
Még egy ötletem lenne(ha nem próbáltad még), tedd rá egy 2A-es microusb tápra a CK-t és ha már a fenti recovery módban van(fehér-kék-ki), kösd direktbe mondjuk egy laptopra amire beállítasz egy 192.168.1.10 IP-t, és úgy próbáld meg elérni a 192.168.1.30-on. Mindeközben ne legyen benne az SD.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#930) bon válasza rekop (#929) üzenetére


bon
őstag

Fehér-kék-ki közötti váltás volt, majd beállt folyamatos fehérre, SD kártyával és nélküle is próbáltam. A Micro usb-s tápot gépre kötve holnap kipróbálom. Ha ne, akkor elindítom az új beszerzését, mert már nem garis.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#931) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Közel egy hét használat után van pár kérdésem:
offloadot beállítgatva jön a letöltési sebesség, de az az érdekes, hogy mindegy milyen szervert választok 100mbps körül indul és kezd felpörögni gigabit felé, 800-ig általában eljut, de szinte vánszorog fel.
Upload pedig nincs. Ezen mindig elszáll.

Tehát elvileg jó a sávszélesség lefelé,de index.hu vagy origó 2-4sec várakozás után berobban a képbe.
Nemértem ezt lassúnak értelmezem, az eddigi vm tűzfal azonnal hozta a 800körüli sebességet és böngészésben is villám gyors volt.
Nyilván beállítás, de nem tudom mi.

Próbálkozom a dns szintű adblockingal, látszólag minden a helyén, a szolgáltatás is fut, leszedi az urleket file-ba, csak nem szűri.Ez alapján csináltam

Köszönöm!

(#932) rekop


rekop
Topikgazda

(#933) iminet


iminet
tag

Ha valakit érdekel egy AP-AC (#908,#909 itt volt szó róla) + POE akkor keressen magánba. (szó volt ott róla hogy lassan kifut a supportja).

[ Szerkesztve ]

(#934) #19482368 válasza rekop (#932) üzenetére


#19482368
törölt tag

Köszi a tájékoztatást, ez a stabil változat? Vagy a tesztelésre kiadott stabil változat? És pár hét múlva teszik ki, a letöltés oldalra.

(#935) rekop válasza #19482368 (#934) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ez a végleges, elérhető a letöltés oldalról is csak nem onnan linkeltem mert, itt van changelog is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#936) bon válasza rekop (#929) üzenetére


bon
őstag

Gépre dugva sikerült, köszi! Jelenleg működik.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#937) rekop válasza bon (#936) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nincs mit, örülök hogy sikerült! :) Régebben nekem egy AP-m hasalt el frissítés közben, de én is csak közvetlen a gépre kötve tudtam életre kelteni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#938) #19482368 válasza rekop (#935) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ja közben meg is jelent unms-ben, és le is frissült.
Köszi a tájékoztatást.

(#939) bon válasza rekop (#937) üzenetére


bon
őstag

Most néztem rá távolról, megint offline :( , kíváncsi leszek, hogy holnap a helyszínen elérem e.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#940) Egon válasza llacee (#931) üzenetére


Egon
nagyúr

Sikerült valami előrelépést elérned?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#941) llacee válasza Egon (#940) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm a kérdést rosszabb lett :D
De most elkezdtem elölről és ugyan ott tartok sávszélesség és böngészés terén, de bujkálom a manual-t.
Uploadot nem tudok mérni, de torrent rendesen megy ki.
Vpn is működik egyenlőre
Viszont a dns szűrést sikerült megcsinálnom eltűntek a reklámok, kivéve a youtube alól ezen még finomítani kell ,mert a srácok amig előtte ülnek tudok csinálni kaját/kávét, de ha léptetni kell a reklám miatt vissza kell mennem a nappaliba :D
+ ez az UNMS is nagyon tetszik, mobilról rá tudok pillantani.

Ahogy az egyik kolléga írta valahogy másabb a logikája, mint az eddig általam megszokott eszközöknek.
Nem mondom, hogy rossz, csak szokatlan.

[ Szerkesztve ]

(#942) bon válasza bon (#939) üzenetére


bon
őstag

Reggelre megint jó lett, most is ránéztem elérem itthonról.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#943) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Nah, van egy uj 6P-s router az asztalomon. Mielott kikerul a helyere kicsit ismerkedem majd vele. Jovoheten lesz idom tesztelgetni, de nem birtam magammal es befrissitettem a legujabb firmwarera. A varazsloja kicsit mas, mint a lite volt a regi verzioval, nem is mukodott. Hogy miert ez az 5 perc kutyafuttaban nem derult ki :DD
Valoszinu user error volt.

Cirbolya_sentinel

(#944) Multibit válasza Cirbolya_sen (#943) üzenetére


Multibit
veterán

Gyanítom, nem lesznek performancia gondjaid :)

(#945) bon válasza Multibit (#944) üzenetére


bon
őstag

Én az eddig használt 3 féle típus közül egyiknél se tapasztaltam teljesítmény gondot, ERLite‑3, ERPoe‑5, ERPro‑8. Ettől függetlenül várom a tapasztalatokat a termékről.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#946) #19482368


#19482368
törölt tag

Unifi 5.7.20 találkozott valaki azzal a problémával hogy be ragadnak a csatlakozott kliens eszközök?
Azaz, már rég le van csatlakozva az eszköz, ennek ellenére mégis aktív eszközként jelenik meg.
USG, USW, C.K reset megvolt, de a probléma nem oldódott meg. Valakinek ötlet?

(#947) MasterMark válasza #19482368 (#946) üzenetére


MasterMark
titán

Kell bizonyos idő, hogy lefrissüljön.

Switch Tax

(#948) #19482368 válasza MasterMark (#947) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ebben igazad van, csak az idő ami túlzottan sok, azaz akár 3 nap elteltével se frissül.
Ez eddig nem így volt. Lecsatlakozott az eszköz, és max 5 perc elteltével frissült.

(#949) MasterMark válasza #19482368 (#948) üzenetére


MasterMark
titán

Na mondjuk az azért sok, én max. fél percre gondoltam. :DDD

Switch Tax

(#950) #19482368 válasza MasterMark (#949) üzenetére


#19482368
törölt tag

Sajna nem, ezért kérdezem más is tapasztal ilyet. Esetleg tudja valaki mi okozza, és a megoldása.
Azon gondolkozom hogy a USG új fw telepítése hátha megoldja, Mert ha block ki tiltom, az eszközt, majd vissza engedélyezem pár perc elteltével akkor a USG-re csatlakozik, nem az adot SW portra, vagy wifi esetén az AP-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.