Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) rekop válasza Lanash (#1799) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az újabb(2016.09 utáni gyártású) AC-Lite illetve AC-LR-k már 802.3af kompatibilisek, ezt a csomagoláson is jelzik már egy felirattal. Az US-8 és US-8 60W nem tud passive poe-t ezért a régi AP-k nem mennek velük közvetlenül, kell hozzá poe konverter is.
Itt egy kompatibilitási táblázat, érdemes átolvasni:
UniFi - PoE Switch Compatibility for UAPs and UVCs

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1802) Lanash


Lanash
aktív tag

Köszönöm :R
AZ AP AC LR kompatibilis a Switch-el.

(#1803) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Ugyan nem Edgerouter téma, de Ubiquity: Unifi NanoHD. Kísérletezem eggyel, próbálok elérni valami normális sebességet a mobil kliensek (Android okostelók, közép és felső kategóriás) számára. Érdekelne kinek, milyen tapasztalata van ezen a téren? Akárhogy tekerem az AP-t olyan 320Mbit/s-nél nagyobb sávszélességet nem tudok kihozni egy kliensen. Ha több kliens csatlakozik az AP-ra, akkor ez osztódik ráadásul (jó, mondjuk két kliens aggregált teljesítménye olyan 350Mbit/s).
5Ghz-es VHT80, 48-as csatorna, közel távol nincs más rajtam kívül 5GHz-en. TX power low/medium, de high-on sem jobb. Uplink connectivity ki van kapcsolva, legfrisebb fw mind AP, mind controller oldalon. A használt kliensek vegyesen Galaxy S7, A8, A5.
Ugyanilyen felállás (távolság az AP-tól, kliensek, napszak, használt speedtest szerver) más AP-vel (Netgear EX8000) bőven 500Mbit/s-et adott, és ez osztódott lefelé a csatlakoztatott kliensekre. Sajna az EX8000 roaming szempontból (meg egyébként is) buta, mint a szög, de legalább drágább. Fejben már eldöntöttem, hogy nanoHD lesz, pont a konfigurálhatóság, és a központi menedzsment miatt), de azért szeretném, ha nem kellene lemondanom a sávszélesség 40%-áról e miatt :-)

(#1804) rekop válasza schferenc77 (#1803) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem kapcsoltad be a guest portal-t a kontrollerben? Az szokott sebességcsökkenést eredményezni. NanoHD-val tapasztalatom nincs, de AC lite/LR-el ~420Mbps volt a legtöbb amit tudtam mérni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1805) schferenc77 válasza rekop (#1804) üzenetére


schferenc77
aktív tag

De, a guest portal be van kapcsolva. Ha kikapcsolom (és nő a sebesség), akkor hogyan tudom a guesteket kiengedni a netre portal nélkül? Nekem elég, ha kapnak egy külön ssid-t és egy PSK-t, nem kell a captive portal.

(#1806) rekop válasza schferenc77 (#1805) üzenetére


rekop
Topikgazda

Tehát itt ne legyen bekapcsolva:

Itt pedig engedélyezni:

Így a Guest-ek nem férnek hozzá a belső hálózatodhoz, csak az internethez.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1807) puru válasza schferenc77 (#1803) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Nekem UniFi AP-AC-LR // UniFi AP-AC-Mesh-Pro eszközzel és iPhone XS készülékkel általában 250Mbit sebességet tudok elérni, upload és down irányban is.

Üdv.

(#1808) schferenc77 válasza rekop (#1806) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Hát én kikapcsoltam, amit mondtatok, de jelentős növekedés (5-10Mbit/s max) nem volt. Igazából ha marad ez a 300-350Mbit/s sebesség egy kliens/AP vonatkozásában, és az AP-k közötti roaming jól működik, akkor én már elégedett leszek azt hiszem, maga a Unifi rendszer (controller, USG-3, US8-160W switch és az AP-k) már bőven hozznak minden jót, ami nekem kell.
Mondjuk azért az érdekelne, hogy a bánatba tudott ez a srác ~600Mbit/s-et kihozni nanoHD-ból?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Kk-D5TNcm_-olg0kklhbDVO7GhgIJUIH356rq9mVse8/htmlview#

[ Szerkesztve ]

(#1809) mg105 válasza schferenc77 (#1808) üzenetére


mg105
senior tag

Ő iperf-el tesztelt, ami köszönőviszonyban sincs egy valós használattal, csak a saját lelked megnyugtatására jó. Te is kipróbálhatod, hogy egy komolyabb gépen indítasz egy iperf szervert, és azzal mérsz. De csak akkor lesznek kicsit is relevánsak az eredmények, ha belső hálón használsz nagy sávszélesség igényű alkalmazásokat. (például futás közben mozgatsz sok memóriás virtuális gépeket mobilok között :F :DDD)

(#1810) rekop válasza schferenc77 (#1808) üzenetére


rekop
Topikgazda

A leírásban nem látom, de szerintem 3x3-as klienssel mérte. Én úgy gondolom, hogy 2x2-es kliensek esetén nem lesz szignifikáns különbség az LR/Lite és Pro/nanoHD esetén sebességben, ráadásul 2.4-en talán a nanoHD a leggyengébb. A Pro/HD inkább 3x3 klienssel nyújtja a legtöbbet, az UAP-HD akár 800-900Mbps körül is tudhat megfelelő klienssel, a nanoHD-re tesztekben ~600Mbps körül olvastam.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1811) MasterMark válasza schferenc77 (#1808) üzenetére


MasterMark
titán

Lóg valami régi cucc is a hálón? Airtime fairness be van kapcsolva?

Switch Tax

(#1812) MasterMark


MasterMark
titán

No akkor ezzel a lendülettel kapcsoltam ki az UNMS konfigot:

Megállt tőle a DNS service is, úgy vettem észre. Bah. :N

Switch Tax

(#1813) #19482368 válasza MasterMark (#1812) üzenetére


#19482368
törölt tag

Mondtam neked hogy Béta, és annyira nem kell még erőltetni. De az irány jó, csak még nem forrta ki magát teljesen.

(#1814) MasterMark válasza #19482368 (#1813) üzenetére


MasterMark
titán

A dokkert meghagytam, majd néha rápróbálok mikor jön nagyobb frissítés vagy ficsőrők.

Switch Tax

(#1815) Cirbolya_sen válasza MasterMark (#1814) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

A virtuális gépen nekem is fent van, néha frissítem, és megállapítom hogy sokat nem javult, megy is vissza alukálni :DD

Cirbolya_sentinel

(#1816) #19482368


#19482368
törölt tag

Jó hát na, annyira nem rossz, csak élesben még annyira nem ajánlott. De ha van Develop környezett, akkor érdemes kis időt rá szánni, mégis mik a fejlemények. Talán jövő év második felében már.... Addig meg éles környezett felejtős. Bár hozzá teszem, ahhoz képest sokan használják éles környezetben is. :D

(#1817) VeryByte válasza #19482368 (#1816) üzenetére


VeryByte
őstag

Nálam teljesen jól megy, igaz nagyjából csak monitoringre használom.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1818) #19482368 válasza VeryByte (#1817) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ja nálam is jól ment, csak időnként voltak érdekes dolgai, amik számomra egyenlőre nem elfogadható. Így az éles üzem, egyenlőre hanyagolható, részemről. De látok benne potenciát, és érdeklődve figyelem a változásokat. Szóval nem írtam le, mint felügyelet, monitor. Mert az irány nagyon is tetszik.

(#1819) Lanash


Lanash
aktív tag

Kérlek segítsetek mert szét fog b@..ni az ideg.
Az új eszközöket, elhelyeztem, bedugtam mindent, összekötöttem mindent.
Az első lépésnél amikor a CK-t kell beállítani a Chrome bővítményből átirányít a 192.168.1.7:8443 -ra. De nem jön be semmi.

(#1820) MasterMark válasza Lanash (#1819) üzenetére


MasterMark
titán

Timeout-ol vagy más hiba?

Switch Tax

(#1821) Lanash válasza MasterMark (#1820) üzenetére


Lanash
aktív tag

Timeout volt, de közben egy eldugott oldalon megtaláltam a megoldást: Factory reset :C

(#1822) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Kicsit OFF kérdés:
Unifi mFi mPower vezérlőt sikerült esetleg valakinek Win10 alatt működésre bírnia?

Ilyen eszközeim vannak, de rég nem tudom őket használni:

Köszi

(#1823) MasterMark válasza puru (#1822) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a gond, hol akadsz el?

Switch Tax

(#1824) puru válasza MasterMark (#1823) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Maga a vezérlő még elindul, de a webes konfig oldal sehogysem akar betöltődni.
Win 7 alatt még tökéletes, sajnos rég nem frissítették a szoftvert.

(#1825) MasterMark válasza puru (#1824) üzenetére


MasterMark
titán

Tűzfal fogja esetleg? Nem megy más azon a porton?

Switch Tax

(#1826) #19482368 válasza puru (#1822) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ahogy látom, ez valami kifutott cucc lehet. Mert az utolsó frissítéseket 2015-ben adták ki.
A hozzá való szoftverek https://www.ubnt.com/download/mfi .
Ahogy látom wifin kommunikál a mFI programmal. Gondolom az elv ugyan az, mint a többi termék esetén.
Nekem nincs személyes tapasztalatom ezekkel a termékekkel. De hátha ki főzünk valami okosat.
De pontosan mi a baj? Gondolom a szükséges program fent van. És minden feltétel adott hogy működjön.

(#1827) #19482368 válasza puru (#1824) üzenetére


#19482368
törölt tag

A UBNT fórumon a azt írják ezt java-t kell telepíteni.
https://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/java-archive-downloads-javase7-521261.html

[ Szerkesztve ]

(#1828) puru válasza MasterMark (#1825) üzenetére


puru
senior tag

Semmi nem megy azon a porton :(
De azért köszi

(#1829) puru válasza #19482368 (#1827) üzenetére


puru
senior tag

Köszi,
És ha ezt a java-tfelteszem, vajon az unfi vezérlő nem kattan meg?
Egy gépen vannak / lennének

(#1830) #19482368 válasza puru (#1829) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem tudom, csak azt, hogy arra a problémára amit írsz a UBNT fórumon ezt javasolták mint megoldási lehetőség.

Pontosan itt írják

(#1831) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Előjött egy egész érdekes feladat.

Adott egy USG-3 és egy UAP-AC-LITE. Az UAP-AC-LITE-ra kapcsolódó klienseknek csak bizonyos weboldalakat szabad elérni, minden más visszautasítandó.

Tehát a www.akarmi.hu elérhető róla, de más nem igazán, kivéve az onnan induló pár társ oldalt..

Ki hogyan csinálná?

Én az alábbit csináltam:
- egy address group-ot hoztam létre az elérhető IP-kből (www.akarmi.hu, a DNS szerverek, a hosted kontroller, ubnt oldal)
- LAN-IN szabályban engedem a cím csoportot, minden mást pedig reject

Probléma:
- IP alapú engedélyezés kevésbé tetszik
- az egyik társoldal folyamatosan változtatja az IP-jét, gondolom több IP-re van megadva valami féle failover-rel - és ezzel az a gond, hogy akkor mindet vegyem fel a whitelist-be?

Nos, szabad a pálya az ötletelésre! :)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1832) #19482368 válasza VeryByte (#1831) üzenetére


#19482368
törölt tag

Én még a WAN-OUT-ot is megcsinálnám a helyedben. Akkor tuti lenne, az IP alapú szűrés.
De, a USG ennyire nem ALL-IN-ONE, és bár meg lehet csinálni, az általad leírt módszer alapján, de bele is futottál egyből a korlátokba, buktatóba. A USG nem erre való, alapvetően. Most mondanám a PROXY lehetőségét, de mint tudjuk az se tuti módszer. Sőt ami benne van herélt megoldás, inkább nem minősítem. Csak tudnám akkor minek van benne. Talán ami napjainkban a leghatásosabb módszer az a DNS alapú szűrés.
Erre a legjobb megoldás, a saját DNS szerver üzemeltetése. Ha nincs rá mód, akkor OPENDNS felé nézegetnék. Bár a saját DNS szerver lenne a legjobb megoldás.

(#1833) VeryByte válasza #19482368 (#1832) üzenetére


VeryByte
őstag

Sajnos most ezek állnak rendelkezésre.
Saját DNS szerverre nincs lehetőség.
WAN-OUT-on gondolkodtam (az volt az első ötlet), de mivel hosted kontroller van, ezért nem szerettem volna totál elvágni magam az USG-től egy rossz beállítással - ok, egy resettel megoldható, mert itt van az asztalomon -, ezért maradtam a LAN-IN-nél, az egy fokkal beljebb szűr, így az USG-t magát nem vágom le.
(Bár, mondjuk ha belő IP-kre szűrők, mint source, akkor azért a WAN-OUT is jó lehet.)
Az OpenDNS-t még megnézem, köszi!

Kérdés:
WAN-OUT esetében az USG-ről kifelé menő kéréseknek a WAN interface és port a forrása? Valószínűleg igen.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1834) #19482368 válasza VeryByte (#1833) üzenetére


#19482368
törölt tag

aham ..

Sőt érdemes ott felvenni hogy csak adott dns címen menjen ki a kommunikáció, és minden más DNS címet alapban blokkoljon. Így ha valami kompromittálódik, akkor rá van kényszerítve hogy csak az engedélyezett DNS címen tudjon ki menni a forgalom.

(#1835) #19482368 válasza VeryByte (#1833) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az a helyzet hogy a tartalom szűrés, nem olyan egyszerű feladat, vannak különböző megoldások, és 100%-os nincs. Mindig van valami okosság, amivel haza lehet vágni az egészet. Egyszer már volt róla szó, ilyen hazavágós megoldás a VPN. Szóval, sok sikert, csökkenteni ugyan tudod, de teljesen megszúrni, felejtsd el.
Illetve, csak a DNS alapú szűrések, amik talán... De ott sincs minden rendben, főleg ha titkosítatlanul mennek a csomagok.

(#1836) Lanash


Lanash
aktív tag

Sikerült beüzemelnem az eszközöket. Sikerült a DIGI-nél bridge módba kapcsoltatnom a szolgáltatói routert és az USG dolgozik rendesen. Már már teljes a boldogság. Jó lett az AP elhelyezése, egyenlőre biztosan elég az az egy is.
Viszont ma le akartam scanneltetni a 2,4 és 5 GHz-es sávot és belefutottam egy "adopt failing" státuszba. Ezt nem tudtam sehogy javítani. Mi ezzel a teendő? Próbálta a gyári beállítás visszaállítását is, de akkor is ez jött elő.
Illetve mi a teendő(lépések) ha új AP-t szeretnék beüzemelni?

(#1837) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Korábban kérdésem volt, hogy hol lehet megnézni a hibás csomagok számát egy Unifi SW-ben, már ha gyűjt ilyeneket. Mint írtam, szinte elképzelhetetlennek tartottam, hogy ilyet nem gyűjt. Már lementünk konzol szintre, de nem volt jó. Pedig sokkal egyszerűbb a megoldás: :)
Unifi controller-ben: Insights / Switch stats / Counters :DDD

Na ezzel már elégedett vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1838) #19482368 válasza Laca0 (#1837) üzenetére


#19482368
törölt tag

Látod látod, :D Mindenre van megoldás, csak meg kell keresni. És a végén kiderül minden ott van, csak +2 kell kattintani. :D

(#1839) rekop válasza Laca0 (#1837) üzenetére


rekop
Topikgazda

Azt hittem ez már megoldódott... :D

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1840) Laca0 válasza rekop (#1839) üzenetére


Laca0
addikt

Tényleg! Ász vagy! Csak nem írtad oda, hogy hol keressem és szerintem átugrottam... :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1841) #19482368


#19482368
törölt tag

Kipróbáltam a UNMS mobil applikációt.
UNMS mobil applikációt a telefonra letöltöttem, fogtam egy Edge Router X-sfp eszközt, reset, és egy gyors, egyszerű beállítás, a varázsló segítségével. A Wifi kapcsolatot egy Asus Router, AP-módban biztosította. Rá csatlakoztam a Wifire, majd elindítottam a telefonos UNMS Applikációt. Egyből megtalálta az Edge Routert, és már bent is voltam a kezelőfelületben. De a látvány ami fogadott, egyből lejjebb ment a lelkesedés, Szinte nulla. Alig lehet információt látni, beállítani. Ha össze kellene hasonlítanom a UNIFI applikációval, hát torony magasan vezet a UNIFI. De a Mikro-Tik mobil applikáció is több minden biztosít. Szóval, ez így elég hervadt. :( Azt viszont nem tudom, milyen látványt kapunk, ha nem Ubiquiti U-Installer-t választjuk, hanem az UNMS-t. Akkor is hasonló butított látvány fogad? Vagy valami hasonló demoralizáló látvány. Mondjuk egy pozitív dolgot látok benne, és ez a FW-frissítés lehetőség. Ami mondjuk nem hátrány. De ezt szinte mindegyik Router mobil applikáció tudja. Szóval akkor ez most mire is van? Miért is lenne jó? Melyik eszköz, eszközökhöz add teljes körű felügyeleti élményt, beállítási lehetőséget? Vagy ez csak arra jó hogy beállítsd az alap dolgokat, és utána csoki. ott vannak a hagyományos megoldások? Van valakinek erről valami tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#1842) MasterMark


MasterMark
titán

IPv6-al próbálkozom. Már egész kiműveltem magam, de azért nem sokat értek. :DDD

A probléma, hogy Apple TV-n megszűnt működni a Youtube, ha van IPv6. Máshol minden jó. Böngészni lehet a videókat, kisképeket is mutatja, még el is indul a slideshow a tartalomról. Aztán rámegyek a videóra és csak végtelenítve tölt.
Bárkinek bármi ötlet?

DHCPv6 szerverekről tud valaki valamit? Lehet olyat, hogy csinálok prefix delegation-t is, illetve osztanék Unique Local címeket is?

Switch Tax

(#1843) Cirbolya_sen válasza MasterMark (#1842) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, ki az internet szolgaltatod?

Cirbolya_sentinel

(#1844) MasterMark válasza Cirbolya_sen (#1843) üzenetére


MasterMark
titán

Digi, de ez miért számít?

Egyébként minden más jól működik az Apple TV-n.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1845) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Urak mennyire lehet lassulás, ha a következő módon érik el a lenti eszközök a hálózatot?

USG --> 16-os Switch --> 8-as Switch: TV, PS4, AVR, Projektor

Elméletileg a fenti eszközökből 1db használja a kapcsolatot, de nem kizárt mondjuk hogy filmet néznék a NAS-ról (ami a 16-osban van) és közben PS4 tölti a játékot.

Sajnos nem tudom kivitelezni a 16-os Switchből a 4db dedikált kábel elhúzását az 1db is nagyon macerásan jönne össze.

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1846) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

December 10.-én érkezik raktárra egy céghez Cloud Key Gen 2 (46,970 bruttó) és Cloud Key Gen 2 Plus (53,020 bruttó) ha valaki nagyon várja.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1847) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Majdnem kezdőként belevágtam és az Unifi termékcsaládot választottam miután meghibásodott az Asus AC66u routerem. Egy USG-t és egy AP AC Lite-ot vettem kezdésként. Switch már volt, de ha összejön akkor ezt is cserélni szeretném majd. Szép lassan összeáll amit elterveztem. Jelenleg ott tartok, hogy megy a net, wifi ok, ip kiosztás ok, ddns beállítva, szükséges portok továbbítva, controller omv szerveren fut 24/7-ben. Amit még szeretnék, mert korábban is használtam az az OpenVPN. Ennek telepítése úgy érzem, hogy meghaladja jelenlegi tudásomat. Tudna valaki ebben segíteni?

(#1848) JoceeHunt válasza JoceeHunt (#1846) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Bocs ezek nettó árak, benéztem.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1849) Egon válasza JoceeHunt (#1848) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem occsó, viszont drága.
Kevesen fogják bevállalni (otthonra) ennyiért, pláne hogy a kamerás funkciója cca. 15K-ból megoldható más gyártó termékével.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1850) rekop válasza chemand (#1847) üzenetére


rekop
Topikgazda

Mindenképp OpenVPN kell? Az tényleg nem olyan egyszerű USG-n, viszont l2tp/IPSec gui-ból összekattintható. Íme egy videó róla. OpenVPN-ről írtam korábban azt itt találod, bár én Edge-n csináltam, de ebből el tudsz már indulni szerintem.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.