Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) rekop válasza MasterMark (#1050) üzenetére


rekop
Topikgazda

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1052) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

MasterMark + rekop -> Köszönöm. :R

Erre voltam kíváncsi, hogy az Ubi AC-s AP-ivel vajon mennyit hoz jó, de valós (nem laboratóriumi elszigeteltségű) körülmények közt az elvi maximális AC 80MHz 1x1 sávszélből egy consumer kliens (szimpla noteszgép, telefon/táblagép, stb) TCP-ben (és esetleg még erre, amit szintén mutattatok, hogy milyen kapcsolati sebességet tart folyamatos szintetikusan generált forgalom közben).

Itthon a régi N-es készülékek (még az 5+ éves, olcsó, abszolút consumer vackok is, pl. régi TP-Link router és ütött-kopott mobiltelefon) szinte mind stabilan tartják szobán belül, közvetlen rálátással (és persze egyéb durva zavaró tényezők, mint pl. közelben üzemelő mikrohullámú sütő, indukciós főzőlap, stb nélkül) a legmagasabb modulációs szintet 2 és 5 GHz rádiókkal, 40MHz-el is, tehát 1x1 rádió esetén szinte mindig 150Mbps (MCS 7) a kapcsolati sebesség és egy hosszasan (akár 5-10 percen át) futtatott iperf TCP teszt alatt is szép stabilan (több nagy kilengések nélkül) megvan ennek a ~2/3 része, tehát ~100Mbps (legalább is az AP-ről a kliens irányába biztos, de inkább csak valami zavar, pl. egy fal átlövése esetén kezd aszimmetrikussá válni).

Ezzel szemben most kicseréltem egy ilyen N-es AP-t AC-sre (az UAP-AC-LR és Mikrotik hAP AC2 közt vacillálva utóbbira böktem rá) és kicsit csalódott voltam, mert a 40-ről 80MHz-re hízás látszik csak meg a méréseken (számokban tehát nem ~100, hanem ~200 Mbps a TCP sebesség iperf-ben), de a magasabb modulációs szinteket (MCS 8-9) szinte sohasem tudja tartani (legalább is intenzív forgalom mellett), akkor sem ha az emelet közepére viszem be a kütyüket (így minden irányból legalább 2 téglafal árnyékol, mindez vidéken, ahol eleve viszonylag csendes a levegő, még a 2GHz sem túlzsúfolt), kikapcsolok az egész házban mind elektromos kütyüt (már persze kivéve, ami kell a hálózathoz) és forgatom őket mindenféle pozíciókba, csökkentem vagy növelem az adóteljesítményt, kipróbálok más csatornákat (akkor is ha az AP mindet csendesnek méri), stb, szóval nem nagyon látom se azt, hogy 433Mbps lenne a kapcsolat (legfeljebb néha-néha), se azt, hogy TCP méréskor kijönne az átlag úgy 250-280 közé, ahova remélni lehetne (legalább is az N-es tapasztalatokból kiindulva), legfeljebb is 200-220 az átlag (ha többször nekifutok, és épp úgy sikerül, hogy nem kerül bele egy méréssorba több kiugróan alacsony érték, ami lehúzza az átlagot).

Mindez persze nem "szar", csak fura, hogy mint ha teljesen parasztvakító dísznek lenne benn az AC szabványban a két új modulációs szint, ha otthon rendesen kihasználni csak szökőévezte lehet (talán tornyok közt jobban működik?).

Ha pedig nem akar minden szobába külön AP-t az ember, akkor csak annyi értelme van az AC 80MHz-nek, hogy tartsa a lépést az 5GHz a 2GHz-vel egy falon át is, mert az N-es 40MHz 1x1 egy téglafalon át is hoz ~100Mbps-t, de az AC 5GHz 80MHz is lelassul 100-150 közé. (Persze annyi haszna még mindig van a dual-band AP-nek így is, hogy két külön rádión oszlanak szét a kliensek aszerint, hogy melyik tud 5G-t, melyik nem, illetve melyik van 2+ fallal messzebb...)

De ahogy ezeket elnézem, az Ubi sem más (vagy csak több nálatok a zavaró tényező, illetve a 2x2 mód ilyen random felállásokban kicsit feketemágia nekem, sohasem várnám el, hogy stabilan a dupláját hozza az 1x1 módnak, csak hogy "valamivel" láthatóan gyorsabb legyen azonos körülmények közt az 1x1-től).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1053) M3kk


M3kk
őstag

Hasznal valaki EdgeSwitch™ 16 XG -t? Van itt nekem egy, legujabb firmware (1.7.4), viszont az a gond, hogy ha mind a 4 Ethernet portra rakokd 10Gb eszkozt (2 db Lenovo SR650 2-2 portos 10GbE LOM al), akkor az utoljara berakott cucc csak 1Gb el hajnaldo mukodni.
Eloszor a kabelekre tippeltem, aztan 4 db, teljesen egyforma, teljesen uj kabellel "sakkoztam", ugyanaz volt a gond. Majd menet kozben "sakkoztam", pl, ahol feher volt a led (10G) ota dugtam at onnan, ahol zold (1G) volt, stb, igy kiszurtem a kabelt, illetve a serverek portjait is.
Kb olyan, mintha egyidoben nem lenne kepes meghajtani mind a 4 darab 10GbE portot full 10GbE speeddel.
A SFP+ portok zokkenomentesen mukodnek, nincs ilyen, vagy hasonlo problema veluk.

Talalkozott valaki hasonlo problemaval? Esetleg valami tipp, otlet?

Koszi :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1054) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az USG és edge routerek képesek e VLAN-ok közti forgalom tűzfallal történő szabályozásra? Illetve, hogy működik a VLAN tag-elése? A fizikai porton létrehozott háló a tag-eletlen, minden mást az interfacen tag-el?
Esetleg egy jó kis tutorial? Cisco ASA 5000 resek kiváltásán gondolkodunk.

Köszönöm Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1055) VeryByte válasza Drag77 (#1054) üzenetére


VeryByte
őstag

Edge irányba menj, akár router, akár switch kérdéskörben.
Egyébként nagyjából igen, ahogy írtad, de pontosan tudni kéne az igényt.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1056) Drag77 válasza VeryByte (#1055) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Adott egy cisco sg300 switch ezen vannak vlan-ok.

Vlan1: users

Vlan2:GuestWifi

Vlan3:Printers

Vlan4:management

Az edge router feladata lenne, hogy a vlan-ok közti forgalmat szürje plusz az internet.
Pl. vlan 1- ből csak bizonyos ip-k lássák a vlan3-ban ülő nyomtatót és ehez hasonlók.

Az edge és a Cisco egy porton lenne összekötve. Vlan1 Untag többi Tag.

Túlkék a kérdés, hogy a fenti megvalosítható e az edge routerral és annak tűzfalával és, hogy van e egy jó ki sleirás esetleg hozzá?

Köszönöm

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1057) rekop válasza Drag77 (#1056) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, megvalósítható edgerouterrel. Példáus itt egy leírás amiben van mondjuk vlan-ok közti szűrés.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1058) Drag77 válasza rekop (#1057) üzenetére


Drag77
senior tag

:R

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1059) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Edgeroute lite web-es felületén indított konzol ablakba hogyan lehet clipboard-ról beszúrni sorokat? Ctrl C+V kombó nem működik és a jobbklikkes sem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1060) MasterMark válasza Laca0 (#1059) üzenetére


MasterMark
titán

Kimásolod és simán csak jobb klikk?

Switch Tax

(#1061) Laca0 válasza MasterMark (#1060) üzenetére


Laca0
addikt

Nem megy. Chome-ban próbáltam.
A jobbklikk az putty-ban működik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1062) Multibit válasza Laca0 (#1061) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy tűnik, ez browser függő. Nekem Safarival maga a konzol sem működik. Bróbálkozz másik böngészővel!

(#1063) #19482368 válasza Laca0 (#1059) üzenetére


#19482368
törölt tag

Webes felületen a CLI másol, és beillesztés semmilyen böngészőből nem fog menni.
Csak Putty, vagy más terminal kliensen keresztül.
Támogatott böngésző, csak a chrome. Minden más böngészőn keresztül csak korlátozottam, vagy bizonyos funkciók egyáltalán nem fognak működni, megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#1064) VeryByte


VeryByte
őstag

UNMS version 0.12.2 has been released!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1065) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Csak a putty maradt, másképp megnyitott konzolban nem működött a bemásolás.

Merültek fel még kérdéseim menet közben. Vacakol a net mostanában és időnként rámérnék a sebességre távolról is. Van-e lehetőség a routeren (Edge lite) valamilyen módon speedtesztet futtatni?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1066) rekop válasza Laca0 (#1065) üzenetére


rekop
Topikgazda

Van lehetőség cli-ből speedtest-et futtatni, de a router cpu-ja miatt limitbe fogsz ütközni egy gyorsabb netsebesség esetén(gondolok itt 100Mbps felett), tehát nem biztos hogy a valós értéket látod majd.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1067) Laca0 válasza rekop (#1066) üzenetére


Laca0
addikt

100Mbps... :U errefelé ilyen szédítő sebességet nem lehet elérni :) Max 60/40 érhető el, de most 0,15 volt legutóbb a letöltés, amit mértem :(( Még várjuk a csodát, hogy legyen normális szolgáltatás...
Leírnád a sebességteszt menetét?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1068) Egon


Egon
nagyúr

Unifi Controllerrel támadt gondom. Dockerben futtattam egy Controllert XPenology alatt. Le kellett állítanom a XPEno-t, és ez nem tetszett a Controllernek: nem indult el a konténer, aztán miután elindítottam, nem lehetett elérni a hálózaton (a port beállítások rész üres volt). Töröltem a konténert, újratelepítettem. Most viszont rájelentkezve a megfelelő porton keresztül a kontrollerre, elindul a varázsló, és nem talál AP-t a hálózatban (miközben az AP vidáman üzemel).
Ilyenkor mi van?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1069) Mr Bond 007 válasza Egon (#1068) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az ap még a régi kontrollerhez van kötve. Le kell resetelni és hozzá kapcsolni az újratelepített vezérlőhöz.

(#1070) Egon válasza Mr Bond 007 (#1069) üzenetére


Egon
nagyúr

Lereseteltem az AP-t, most fehéren világít. De így sem találja a kontroller varázsló.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1071) rekop válasza Laca0 (#1067) üzenetére


rekop
Topikgazda

curl -O https://raw.githubusercontent.com/sivel/speedtest-cli/master/speedtest.py
chmod +x speedtest.py
./speedtest.py

Egyébként nekem az 1000-es telekomon ezt tuja az erlite:

Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from Magyar Telekom...
Retrieving speedtest.net server list...
Selecting best server based on ping...
Hosted by Antenna Hungária Zrt. (Budapest) [83.89 km]: 19.892 ms
Testing download speed....
Download: 70.97 Mbit/s
Testing upload speed.....
Upload: 56.53 Mbit/s

(#1068) Egon
Amikor elindul a varázsló, tölts vissza egy backup-ot.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1072) Egon válasza rekop (#1071) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs backup, töröltem a konténert, amúgy sem tudom, hogy ha XPEno-n futtatom Docker konténerben a kontrollert, hol lenne a backup.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1073) Mr Bond 007 válasza Egon (#1070) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pedig ha fehéren villog, akkor látnia kéne, és adoptálhatónak lennie.

(#1074) Egon válasza Mr Bond 007 (#1073) üzenetére


Egon
nagyúr

A PC-re letöltött kontroller látja, a Docker-re telepített viszont nem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1075) Multibit válasza Egon (#1072) üzenetére


Multibit
veterán

AP-n SSH, aztán ez

mca-cli
# the CLI interface:
set-inform <ip-of-controller>:<port>/inform

megvolt? (nyilván aktualizált IP-vel és porttal)

(#1076) shtirley válasza Egon (#1074) üzenetére


shtirley
tag

Próbáld meg a PC-n adoptálni és konfigurálni, majd mentsd ki a konfigot, és hívd be a Dockeren lévőbe.
Ha másként nem megy.

(#1077) Egon válasza Multibit (#1075) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez mit csinál, és minek?
Mint írtam, PC-ről műkszik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1078) MasterMark válasza Egon (#1077) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag azt jelenti, hogy "kinek jelentsen".

Switch Tax

(#1079) Egon


Egon
nagyúr

No, a következő a probléma.
A tárolót bridge módban hoztam létre, úgy nem is látja a kontrollert, ez normális. Viszont ha bepipálom, hogy használja a host hálózatát, akkor az XPEno IP címén, de a 8080-as porton kellene hogy lássa a kontrollert. Viszont IE alatt a "Nem lehet biztonságosan kapcsolódni az oldalhoz" hibaüzenet jelenik meg, Chrome pedig ezt dobja "A webhely nem képes biztonságos kapcsolatot nyújtani", tehát valami ssl protokoll hiba áll fenn.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1080) Egon válasza Egon (#1079) üzenetére


Egon
nagyúr

Sikerült megoldani, mindenkinek köszönöm a segítséget.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1081) rekop válasza Egon (#1072) üzenetére


rekop
Topikgazda

A konténer telepítésénél beállítasz egy helyi könyvtárat ahova felcsatolja a "/var/lib/unifi"-t.
Én nem használok docker-t, de kerestem egy képet ahol látszik, így talán könnyebb beállítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1082) sutszi válasza rekop (#1081) üzenetére


sutszi
veterán

Ez azért is kell, mert ha frissül a controller verziója akkor megint ugyanezt kell végig csinálni. Jelenlegi konténer törlés, új verzió letöltés és start. Ha minden jó akkor minden beállítás marad, csak a verzió szám lesz újabb. Nálam 1-2 hete ment le a folyamat, mert frissítettem az FW-ket.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1083) Laca0 válasza rekop (#1071) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Feltettem, működik. Vagy mégsem:
Testing download speed...............................................................................
Download: 0.00 Mbit/s
Testing upload speed................................................................................................
Upload: 0.00 Mbit/s

Ennyire csak nem sz@r a net, mert vpn-el bent vagyok.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1084) #19482368 válasza Laca0 (#1065) üzenetére


#19482368
törölt tag

Van-e lehetőség a routeren (Edge lite) valamilyen módon speedtesztet futtatni?

Van olyan lehetőség hogy telepítesz egy Linux gépre a unms rendszert. Vagy egy külső VPS szerverre.
Amelyik szimpatikusabb. Oda felveszed a routered, és a unms rendszeren belül van lehetőséged a speedteszt-re.

https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/115012196527-UNMS-Installation-Guide

[ Szerkesztve ]

(#1085) Laca0 válasza #19482368 (#1084) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi, de ez egyenlőre nem fog menni, nincs szabad erőforrás.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1086) rekop válasza Laca0 (#1083) üzenetére


rekop
Topikgazda

Openvpn-t használsz? Ha helyi hálózatból próbálod akkor sem megy? Routeren legfrissebb firmware van?
Nálam 1.10.3 a firmware, vpn(openvpn,l2tp)-en keresztül és helyileg futtatva is hibátlan, többször tesztelve.

(#1084) k.feri80
UNMS-ben a speedtest jelenleg csak két eszköz között lehetséges. Tehát ha van egy darab routered akkor semmit nem tudsz mérni vele.
Későbbiekben várható változás, ubnt blog-on már írtak róla:
"For now, we only support measurements between airMAX and EdgeMAX devices, but very soon there will be a speedtest to the internet."

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1087) #19482368 válasza rekop (#1086) üzenetére


#19482368
törölt tag

Köszönöm a tájékoztatást, ezt nem tudtam.

(#1088) #19482368


#19482368
törölt tag

Hogyan lehet megadni firewall policy-ban hogy melyik interface és annak kimenetét CLI-ban?
Tehát Pl,
set firewall name PROTECT_LOCAL default-action accept
set firewall name PROTECT_LOCAL description PROTECT
set firewall name PROTECT_LOCAL enable-default-log

De hogyan adom hozzá hogy pl eth0 és OUT.
Web Gui-ban tudom, de CLI-ben nem jöttem rá hogyan kell megadni.

(#1089) rekop válasza #19482368 (#1088) üzenetére


rekop
Topikgazda

Elvileg így:
set interfaces ethernet eth0 firewall out name PROTECT_LOCAL

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1090) #19482368 válasza rekop (#1089) üzenetére


#19482368
törölt tag

Isten vagy, nem csak elméletben, de gyakorlatban is.
Köszönöm a segítséget.

(#1091) Laca0 válasza rekop (#1086) üzenetére


Laca0
addikt

PPTP és a legfrissebb fw van rajta.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1092) #19482368


#19482368
törölt tag

Lehet volt már erről szó, de hírtelen nem találtam választ a kérdésre.
Szeretnék dedikálni egy interface port-ot, amin keresztül lehet felügyelni a belső hálózat, subnet, vlan-okat, de azon az interface-en nem lehet kimenni az internetre.
Vagy ezt tűzfal szabályban kellene felvenni? Ha igen, akkor hogy? Nem igazán találtam ilyen jellegű dokumentációt eddig.

Fordított kivitelben tudom hogy kell, azaz olyan interface, vlan, ami kimegy az internetre, de nem éri el a belső hálózaton lévő eszközöket, kivétel azok, amit külön IP-cím és port alapján megadok. Ez tiszta sor.

(#1093) #19482368 válasza #19482368 (#1092) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ja, hogy ez csak mac address cím alapján tiltható csak?

Azaz kiválaszok egy dedikált interface port-ot, pl eth4 ahhoz létre hozom a tűzfal szabályokat, és a csatlakozott eszköz mac címét tiltom. Ezek szerint ez csak így valósítható meg?

(#1094) Egon válasza #19482368 (#1093) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy ötlet: white list létrehozása, amin értelemszerűen semmi nem szerepel, tehát minden tiltott? Valahogy így:
[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1095) #19482368 válasza Egon (#1094) üzenetére


#19482368
törölt tag

Tuti velem van a baj, de ezt most nem értem. :(

(#1096) Laca0


Laca0
addikt

Hali!
Unifi switch-el hol lehet megnézni, hogy adott portokon vannak-e hibás csomagok? Vagy valami statisztikát ezzel kapcsolatban? Mert most csak olyat találok, hogy mennyi az össz up és down forgalom.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1097) rekop válasza Laca0 (#1096) üzenetére


rekop
Topikgazda

Insights->Switch stats(bal felül a legördülő menü)->Counters

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1098) Laca0 válasza rekop (#1097) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! :R

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1099) #19482368


#19482368
törölt tag

Valaki fel tudna világosítani mi értelme van Unifi termékekénél a privat key-nek?
Ha ugyan úgy be lehet lépni felhasználó, név jelszóval. :D
Ha a USG ki is kapcsolom a service-ben következő szinkronál vissza állítja. Vagy van valami rejtett opció, amiről nem tudok?

(#1100) rekop


rekop
Topikgazda

Új firmware érkezett:
New EdgeMAX software version v1.10.5 for EdgeRouter products has been released

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.