Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Lacpac válasza Cirbolya_ (#250) üzenetére


Lacpac
őstag

Az amit Mr Bond írt. :-)
User erorr.
Egy másik kérdés:

A dns frissítését eddig az ubuntu végezte, nem hagytam a routerre, egy esetleges váltásnál kevesebb meló lett volna vele.
De!
Fix ip-t kellett adnom a ubuntus gépnek, és így nem frissíti a dns-t.
Gondoltam beállítok egyet a routeren, de a tomatón nevelkedett fejemnek nem tiszta, mit hova

Interface ???? amelyik kell?
web - dyndns
webskip ????
service no ip
host, log, pass, ok
protokol ????
szerver ????

[ Szerkesztve ]

(#252) rekop válasza Lacpac (#251) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nálad így kell kitölteni:

Interface: eth4
Service: dyndns
Hostname: pl. lacpac.no-ip.org
Login: no-ip bejelentkezési név
Pass: jelszó
Server: dynupdate.no-ip.com

Többi rész maradhat üresen.

(#253) Lacpac válasza rekop (#252) üzenetére


Lacpac
őstag

:R

(#254) Cirbolya_


Cirbolya_
csendes újonc

Sziasztok

Digi IPV6-os kapcsolattal és beállításokkal vannak tapasztalatok? A logban a következőket látom:

May 13 11:35:16 ubnt pppd[1747]: Unsupported protocol 'IPv6 Control Protovol' (0x8057) received

Kell valamit még állítanom a hibamentes működésért?

Cirbolya_sentinel

(#255) pbalintka válasza Cirbolya_ (#254) üzenetére


pbalintka
csendes tag

Én pár hónapja használom a Digi IPv6-ot. Nekem annyi vele a bajom, hogy a wines gépeknél az IPv6 lesz az alapértelmezett, így ha a LAN-on van DNS servered és hostname-re akarsz hivatkozni, akkor nem lesz jó. Ezt még meg kell oldanom csak időm nincs rá.

Küldd át a configot (tüntesd el az érzékeny infókat belőle) és megmondom mi a rossz.

(#256) Cirbolya_sen válasza pbalintka (#255) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Köszi, ment az üzenet

Cirbolya_sentinel

(#257) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Sziasztok, érdeklődöm, hogy az Edgerouter X en Digivel pppoe kapcsolatnál kiaknázható egy 500 as csomag sebbesége vagy kell a nagyobbik testvére?

(#258) Mr Bond 007 válasza R.Woodoo (#257) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Csak Lite-ot! (vagy attól felfelé ha nem otthonra megy) Az X nem tudja hardveresen lekezelni a pppoe-t.

[ Szerkesztve ]

(#259) R.Woodoo válasza Mr Bond 007 (#258) üzenetére


R.Woodoo
tag

Köszönöm, akkor ezt benéztem, mert már meg van a kicsike

(#260) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy akik az Ubiquity AP-kat használják, mire kötik rá kábellel? tehát van egy fő router és arra mennek az AP-k vagy van ennek valami bevett módja?
köszönöm

(#261) kraftxld válasza smallmer (#260) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy Ubiquiti switch-re ami tud PoE-t, vagy sima switch-re, PoE adapteren keresztül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#262) Mr Bond 007 válasza smallmer (#260) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Természetesen router mögé. Lehet poe képes routert is használni ha kevés az ap (Edgerouter poe), vagy ha több darab kell akkor lehet kapni csomagban is őket, de poe adapter nélkül (elvileg olcsóbban), olyankor a router mögé megy egy poe switch ami ellátja őket árammal is. Nem kell annyi konnektort beáldozni, és ha áramtalanítani kell vmelyiket azt távolról is meg lehet tenni a menedzselő felületen át. Ha csak 1 darab kell akkor meg routerbe bedug, majd poe adapteren keresztül kapja az áramot.

[ Szerkesztve ]

(#263) bon válasza smallmer (#260) üzenetére


bon
őstag

Otthon HP, munkahelyen D-link switch. Ha lesz pénz váltok Unifi Switch-re ami tudja a POE-t.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#264) Multibit válasza Mr Bond 007 (#258) üzenetére


Multibit
veterán

Érdekes ez az X modell. Az ugyanezzel a processzorral épült D-Link DIR-860 L hw NAT nélkül is kihajtja a gigás netet. Arra már nem emlékszem (link most nincs meg), hogy PPPoE, vagy csak DHCP, de mindegy is. Az 500 Mbps-t lazán hozza PPPoE-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#265) Mr Bond 007 válasza Multibit (#264) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Arra már nem emlékszem (link most nincs meg), hogy PPPoE, vagy csak DHCP, de mindegy is"
Pont hogy ez nem mind1, mert az X is kihajtja a gigás netet ha csak dhcp.

Azt meg tök felesleges összehasonlítani hogy melyik hogy teljesít, mert itt a szoftveres körítés is teljesen más. Ahogy ugyanazon hardveren is másképpen teljesít egy adott gép ha másfajta rendszert futtat. 3-400 körül hoz ha jól rémlik pppoe nettel. Ennyit simán elvisznek az extra funkciók és a másfajta rendszer.

(#266) smallmer


smallmer
őstag

srácok valaki el tudná magyarázni hogy hogyan működik a switch? rákötöm a netet a switchre mintha a routerre kötném és az meg minden portra továbbítja? majd ezt követően ap-kat rádigom?

(#267) Mr Bond 007 válasza smallmer (#266) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

KATT
A lényeg hogy ha több gépnek akarsz netet akkor router mindenképpen kelleni fog. Switch meg nem feltétlenül, mert az otthoni routerek már tartalmaznak router switch és access point részt is.

[ Szerkesztve ]

(#268) Mr Bond 007 válasza Mr Bond 007 (#267) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Közben túl léptem a szerkesztési időt: Neked ezek a cuccok annyira nem valók, mert érteni kell hozzájuk és aki laikus annak csak a szívás lesz vele. Számodra inkább az otthoni típusokat ajánlanám, mert úgysem fogsz és akarsz élni ezeknek a flexibilitásával. Javaslom hogy inkább erre nézelődj: KATT (téma összefoglaló rész is)

[ Szerkesztve ]

(#269) Multibit válasza Mr Bond 007 (#265) üzenetére


Multibit
veterán

Pont hogy ez nem mind1, mert az X is kihajtja a gigás netet ha csak dhcp.
Megtaláltam.
Vargalex tapasztalata: [link]

Túl nagynak tűnik számomra az a DHCP-PPPoE különbség, amit írsz (1 Gbps vs 300-400 Mbps). Ennyit nem zabál meg a PPPoE.

(#270) Mr Bond 007 válasza Multibit (#269) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pedig ugyanez van az Edgerouter Lite-nál is, ha kikapcsolom a pppoe gyorsítást már csak 150-200mbitet tud amúgy meg full gigabitet. Lehet az Edge Os felépítése miatt is. (Vyatta linuxra épül) Ezért is írtam hogy teljesen felesleges összemérni mert más rendszer fut rajtuk, más szolgáltatásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#271) qqcqqc válasza Mr Bond 007 (#270) üzenetére


qqcqqc
őstag

LEDE rendszerrel tesztelt. Ott sincs támogatva a HW NAT.

(#272) Mr Bond 007 válasza qqcqqc (#271) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Lehet nem egyről beszélünk mert van külön offload natra meg pppoe-re is. Csak mondom...
Hw natot tudja az x is, meg a lite is, viszont hardveres pppoe-t csak a lite a poe és a pro tud.

[ Szerkesztve ]

(#273) qqcqqc válasza Mr Bond 007 (#272) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ezekben az olcsó routerekben a gyári sw támogat hw natot a ppope kapcsolat esetén és így biztosítják a gigabites a kapcsolatot, Custom sw esetén ez a támogatás nincs, a linkelt router "izomból" tudja.

(#274) Mr Bond 007 válasza qqcqqc (#273) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

És ezen most azért fontos lovagolni kommenteken át mert... Miért is?

Nyilván egy D-linket máshova vesz az ember mint egy ilyen routert. Akinek Ubis router kell és 500+ megabites pppoe net van annak lite-ot kell vennie. Akinek dhcp-s annak meg x is elég. Ennyi. Az hogy más gyártónál ez máshogy megy, azzal nem tudok mit csinálni, ne nekem írjatok hanem nyissatok topikot ubi fórumán, majd a mérnökök elmagyarázzák miért van így.

[ Szerkesztve ]

(#275) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, hogy nem pont a termékkel kapcsolatban kérdezek, de olvasgatom a topikot , mert szemezgetek egy LITE-al és úgy látom hálózatban nagyon otthon vagytok.

Microserveren használok jelenleg virtualizálva egy Sophos UTM9-est és beállítási gondba ütköztem, amit szerintem az ubiquitin is ugyan így kellene megoldani. Hátha tudjátok a választ, én majd kibogarászom a menüben, ha már tudom mi a bibi.

Van egy no-ip-s regisztrációm, amin keresztül egy NAS-t két porton és két kamerát két porton szeretnék elérni.

1.
A bajom, hogy a telefonos alkalmazásaik csak ip-t, vagy domaint engednek.
Az lenne a kényelmes megoldás, ha a no-ip-s cím lenne beállítva, de így belső hálózaton lévő telefon nem éri el domain-név szerint a kamerát például.
Csak akkor, ha a tűzfalon DNS-be felveszem a kliens ip-t a noip domainhoz, akkor kívülről és belülről is elérhető, de csak ez az egy.
De ugye minimum 4 eszközt szeretnék ezen a domainon elérni, tobbbet a DNS-be nem tudok felvenni.
Port forwardok és NAT-ok megvannak.

Egyébként WAN IP szerint beállított alkalmazással sem jut ki a belső hálos kliens, hogy visszajöjjön a kameráig.

Mi lehet a megoldás?

2.
Az Lite3-ommal kapcsolatban pedig a kérdésem, hogy van mód úgy transzparens proxy-t beállítani, hogy block-listbe importált domainek alapján reklámot szűrni, akár a youtube alól is?

Köszönöm szépen

(#276) mszl válasza llacee (#275) üzenetére


mszl
aktív tag

Tudom nem megoldás, de esetleg más progit próbáltál.
M-Sight? Nálam bevált.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#277) llacee válasza mszl (#276) üzenetére


llacee
őstag

Koszi, igen probaltam, de igy is csak egy kamera es a tobbi nem megy.Biztosan van valami beallitas ra, mert a tplink routerrel nem voltak ilyen gondjaim, marpedig akkor megoldhato ezen is.

(#278) megema


megema
őstag

Sziasztok!

AmpliFi HD Mesh Router-rel van valakinek tapasztalata? 1000/200-as nethez kéne egy stabil, nagy lefedettségű AC-s router, semmi cicoma (értsd: NAS funkciók). Első körben csak a routert venném meg magában.

[ Szerkesztve ]

(#279) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Létezik 2 wan os router ?
Képes policy alapú routolásra ?
pl. egy néhány gép egyik elérést míg a többi a másikat használhassa ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#280) rekop válasza Core2duo6600 (#279) üzenetére


rekop
Topikgazda

Bármelyik edgerouter képes rá. Nincs "dedikált" WAN port, bármelyiket használhatod WAN-ként. Policy based routing

(#281) Core2duo6600 válasza rekop (#280) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na ez egy okos dolog.
Bárcsak a cisco RV325 is képes lenne rá

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#282) rekop válasza megema (#278) üzenetére


rekop
Topikgazda

Szia,
nem hinném, hogy bárkinek is lenne itt ilyen, de személy szerint én kihagynám. Inkább egy edgerouter lite, és hozzá egy ac-s unifi ap, vagy több attól függően, hogy mekkora a lefedendő terület. Ezt a legmegfelelőbb helyre, el tudod helyezni a lakásban függetlenül a router helyzetétől. Több ap esetén hogy roaming-ot tudj használni kell egy vezérlő(pl. unifi cloud key, de egy rpi3-n is teljesen jól elfut, azon van nekem is).

[ Szerkesztve ]

(#283) megema válasza rekop (#282) üzenetére


megema
őstag

Közben én is ebbe az irányba mozdultam el, de árban nem hiszem, hogy bele lehetne férni a 60 ezres kezdeti keretbe. Bár első körben lehet elég lenne egy AP magában is egy SOHO routerre kötve.

Érdemes a Lite-ot választani, nem elég az X? Switch kell mellé, vagy lehet switchnek konfigurálni? 1-2 kábeles eszköz is lenne.

AP-ból az AC PRO vagy HD modell lenne szimpatikus, viszont azokat nem lehet 24V-os PoE-n táplálni, amire az EdgeRouter X képes. Akkor már kéne egy Switch 8 60W is, vagy az EdgeRouter PoE. Bár ahogy nézem, az egydarabos AC PRO csomaghoz jár "48V, 0.5A PoE Gigabit Adapter", ezt nem tudom hogy kell elképzelni. Árammentes Ethernetből csinál áramosat egy 220V-os adapterrel?

Gond amúgy még az is, hogy elég macerás lenne a házban a kábelezés, első körben valószínűleg vezeték nélkül kéne összekapcsolni az AP-kat, aztán ha nagyon gázos, valahogy megoldanám a kábelezést.

[ Szerkesztve ]

(#284) rekop válasza megema (#283) üzenetére


rekop
Topikgazda

Mindenképp lite-ot válaszd, er-x gyenge a gigás pppoe nethez(nem írtad de gondolom tekelom optika). Igen kell mellé egy gigás switch(néhány eszközhöz mondjuk egy 10k-s tplink is megfelelő lehet szerintem otthonra).
Egyébként én úgy kezdtem, hogy először egy unifi ap a meglévő mikrotik routerrel, de kevés lett a gigás nethez, és cseréltem er lite-ra.
AC HD már brutál cucc, nem is gombokért mérik, viszont megfelelő klienssel már 700-800Mbps körüli valós átvitelre is képes lehet. AC Pro-ra ha jól emlékszem 350-400Mbps körül írnak. Mindegyikhez jár poe táp ami "ráteszi" a tápfeszültséget az utp kábelre, így az AP-hez elég egy kábelt lehúzni, ez miatt (szerintem)kár poe switch-et venni nagyon magas az áruk.
Nem tudom milyen sebességet szeretnél wifin, de AC PRO fölé menni szerintem felesleges, sőt én inkább két ac lite-ot tennék egy pro helyett, a jobb lefedettség érdekében(persze ha pénz annyira nem számítana akkor 2 pro-t :) )

[ Szerkesztve ]

(#285) megema válasza rekop (#284) üzenetére


megema
őstag

Igen, Telekom. :)

Az AC HD ára engem is elriaszt, inkább az AC PRO-nál maradnék. A HD a Wave 2 technológia miatt érdekelne, de annyit nem ér nekem. Jelenleg amúgy is 3x3-as MIMO-t tud a legkomolyabb eszköz, bár már 4 éves...

Az elvárás annyi, hogy hozza legalább a korábbi router (Asus RT-AC66U) szintjét, ami 3-4 méterre a routertől (+ 1 Ytong fal) 40 MB/s körül volt. Ezt szeretném elérni mindenhol, ha kell, akkor majd akár 2-3 AC PRO-val.

Á, értem. Én valamiért gondoltam, hogy az UTP kábel AP felőli végére kell az adapter. :B UTP kábelből speciális kell a PoE-hez?

(#286) bon válasza megema (#285) üzenetére


bon
őstag

Nem kell, jó a sima CAT5E

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#287) Mr Bond 007 válasza megema (#285) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ac lite se annyira gyenge lefedettség tekintetében a konzumer cuccokhoz képest. Otthonra az is bőven elég szokott lenni. Anyagi okokból én is azt vettem, és nem bántam meg. Az általad említettek azért jobbak, de cserébe annyival drágábbak is, és nem feltétlen fogod kihajtani a többlet tudásukat ha csak nem több tucat ember nyüstöli egyszerre a netet.

[ Szerkesztve ]

(#288) megema válasza Mr Bond 007 (#287) üzenetére


megema
őstag

Nem a lefedettség miatt akarok AC PRO-t, hanem a 3x3-as MIMO miatt. Az olcsóbbak (Lite, LR) csak 2x2-esek, bár tényleg kedvezőbb az áruk.

(#289) rekop válasza Mr Bond 007 (#287) üzenetére


rekop
Topikgazda

Én is cserélni tervezem a régi unifi ap-t egy ac lite-ra. Nálad milyen átviteli sebességet tud a lite? Közvetlen az ap közelében mondjuk falak nélkül? Esetleg egy iperf-t ha tudnál nézni azt megköszönném. :R

(#290) Mr Bond 007 válasza rekop (#289) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Sajna nekem csak telefonom van max amivel le tudnám tesztelni. Főleg Chromecast miatt vettem hogy bírja a streamelést. A többi eszközöm mind n-es még. Teszteket érdemes nézni.

3x3 mimo biztos hogy jobb a kérdés csak az hogy az eszközök támogatják-e mert különben nem sok értelme van, csak ha nagyon sokan akarják kis területen megterhelni.

[ Szerkesztve ]

(#291) megema válasza Mr Bond 007 (#290) üzenetére


megema
őstag

Igen, mint írtam van egy notebook, ami 3x3-as. Még gondolkodom rajta melyik legyen...

Most a 3x3-as Asus AC66U helyett egy 2x2-es D-Link DIR-842-t üzemeltem be és azon a gépen pont 1/3-dal kevesebb a tényleges sávszélesség azonos körülmények között.

Ugye az járható út, hogy erre routerre kötöm az AC Lite/LR/PRO-t kezdetben (a router WiFi-jét meg kikapcsolom)? Kábelen egész jó a DIR-842, 900 Mb/s feletti sebességet mértem PPPoE-n.

(#292) rekop válasza megema (#291) üzenetére


rekop
Topikgazda

"Ugye az járható út, hogy erre routerre kötöm az AC Lite/LR/PRO-t kezdetben (a router WiFi-jét meg kikapcsolom)?"
Természetesen igen! De LR-ben szerintem ne gondolkodj, nincs értelme a felárnak. Vagy lite-t vagy pro-t választanám én is. Esetleg megrendeled a lite-ot webshop-ban, és ha kevésnek tűnik visszaküldöd 14 napon belül.

(#290) Mr Bond 007: rendben, azért köszi!

(#293) Mr Bond 007 válasza rekop (#292) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezt találtam ubi fórumán: KATT

(#294) megema válasza Mr Bond 007 (#293) üzenetére


megema
őstag

Ha ezt ténylegesen tudja, akkor nem is lenne szükségem a Pro-ra. Kérdés, hogy több (max. 10, nem egyszerre aktívan használt) eszköz esetén mi a helyzet. Sajnos tesztet nem igazán találtam róla.

(#295) Core2duo6600 válasza rekop (#280) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Még 1 kérdés
Mindezeket ugye a webes felületről is be lehet állítani ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#296) rekop válasza Core2duo6600 (#295) üzenetére


rekop
Topikgazda

Elvileg be lehet de nem biztos, hogy egyszerűbb is. Van az ilyen spéci beállításoknak grafikus felülete, de szerintem nem túl logikus, és nehezen áttekinthető. A grafikus felület alap dolgokra jó pl. dhcp pool, static ip-k, port forward, nagyjából ezeket szoktam onnan, a többit cli-ből (ddns, dnsmasq, vpn..). Jó kis leírások vannak fent az ubnt support oldalán cli használatával, érdemes olvasgatni őket, lehet belőlük tanulni.

(#297) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok!
Bátorkodom ide írni a kérdésemmel, de ha nem megfelelő, irányítsatok át a jó helyre.
Teljes felújítás közben vagyunk, és késő ősszel költöznénk 2 szintes családi házunkba feleségemmel. Mivel a villanyhálózat is kicserélésre kerül, így igyekszem megtervezni az igényeket. Szeretnék egy jó rendszert, és nem kidobni a pénzt.
Igények:
-zavartalan wifi elérés, és mindenhol lan kiépítés (gyakran dolgozunk otthonról mindketten)
-NAS-ról media (zene & video) streaming a lejátszók felé lan-on
-később 4 db POE-s kamerával bővítenénk a hálózatot
-belős gigabit-es háló

Adottság:
-16 LAN kiállás lett betervezve a házba
-CAT6 FTP kábellel lesz behúzva minden
-2 db mennyezeti kiállás a Unifi AC-Lite-nak
-valószínű DIGI500 vagy 1000 lesz

Leszögezem, hogy nagyon nem vagyok jártas a hálózatépítésben, ezért kérnék tanácsot ötletet. A kamrába érkezik majd a bejövő jel, és innen indulnak csillagpontosan a kiállások a szobák felé.
Az olvasottak alapján a Wifi-t 2 db Unifi AC-Lite AP-ra bíznám. A kérdés, hogy mit tegyek az AP-k és a Digi által majd lerakott modem közé? Nem bonyolítanám túl a szabályozást.
Menjek az Edgerouter Lite 3 irányába? Ebbe menne a NAS és egy 24-es switch majd POE adapterekkel a 2db Unifi AP és később a 4 db POE-s kamera? Vagy külön egy POE képes switch és egy nem POE képes switch? Ahogy olvasom a Unifi AP-knak van egy POE adaptere, ami gondolom, beköthető egy nem POE képes switch után, hogy meghajtsa az AP-kat.
Mi egyéb dologra lenne szükségem?
Ahogy nézem a Unifi a 24V miatt elég egyedi, a kamerák biztos mást igényelnek majd. Ha ez számít, akkor Sinology NAS-t tervezek, jó lenne, ha egyben NVR-ként is funkcionálna.

(#298) N2O999 válasza Peetta14 (#297) üzenetére


N2O999
tag

Üdv!

Bár nem vagyok szakértő, ezért kérem erősítsék meg vagy cáfolják a válaszom akik jártasabbak nálam.

Az elképzelésed jónak tűnik, Lite 3 alá ne add a PPPoE miatt. Az újabb AC-LITE AP-ok már támogatják a 802.3af PoE szabványt, ez egyszerűsíti a switch választást, viszont nagy valószínűséggel még a régiek (csak 24V) vannak készleten Magyarországon.
Ha szakadás nélkül szeretnél váltani a 2 AP között, szükség lesz még egy controllerre, ez lehet egy cloud key, de van egy olyan érzésem hogy a Synology is tudná futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#299) Peetta14 válasza N2O999 (#298) üzenetére


Peetta14
tag

Köszi a választ, utánaolvasok ennek a PoE szabványnak...mert itt érzem a mellényúlás lehetőségé. A NAS később érkezik majd, és úgy olvastam, hogy fut a Synon a controller.

(#300) Mr Bond 007 válasza N2O999 (#298) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Synology-ra is van unifi controller. (vagy dockerben is futtatható ha x86-os cpu van a nasban)
Poe injektort adnak a Unifi eszközök mellé, 2db-nál még sztem belefér hogy azok adják a kraftot neki. Így elég egy sima nem managelhető switch is mindenhez. Routernek pedig én is Edgerouter lite-ot javasolnék, esetleg Usg-t ha nem kell semmi xtra és így egy helyen lehet az ap-kat és a routert konfigolni.

Itt ki tudod próbálni milyen: KATT

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.