Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) bon


bon
őstag

Ma beüzemeltem két Ubiquiti NBE-5AC-Gen2 antennát, pár hónapja vettem egy cégnek, ma jutottam el odáig, hogy üzembe álljon. Két épület köt össze. kb 200m-re vannak egymástól. Nulla zavaró körülmény az épület között. 400-450mbit sebességet produkál. Konfigurálás nem volt nehéz, jól áttekinthető felület. A melléképületben 2-3 kliensnek biztosít majd wifi elérést természetesen Ubiqiuiti switch és AP-t telepítettem oda is. Még egy IP telefont kellene majd kiszolgálnia, de azt majd holnap üzemelem be.
Mindkét antenna elé még beiktattam egy-egy ETH‑SP túltesz védőt is. a biztonság kedvéért.
A cégnél nulláról építem ki apránként a hálózatott .két telephely összesen 4 épülete között. Eddig 100%-ban Ubiquiti cuccokkal. Nagyon szeretem a cég termékeit. Eddig a fent említett volt az első airMax terméke a cégnek amihez szerencsém volt. Itt a topicban javasolták, köszönöm az ajánlást!

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#952) VeryByte


VeryByte
őstag

UniFi - Understanding PoE and How UniFi Devices are Powered, illetve ehhez kapcsolódóan még ez.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#953) #19482368


#19482368
törölt tag

UNMS verzió frissítés jelent meg.
UNMS version 0.12.0 has been released!

A hivatalos bejelentés itt olvasható
UNMS - Installation Guide
Itt olvasható

[ Szerkesztve ]

(#954) shtirley válasza shtirley (#905) üzenetére


shtirley
tag

Mégis csak az echo server volt a probléma.
Még régen átállítottam valami helyi szerverre és akkor sokáig jó volt, most visszanyomtam a ping.ubnt.com-ra, és egyből visszafeketedett. Ezt viszont próbáltam akkor is amikor besárgult, de akkor ugyanúgy sárga maradt. Hogy most mi lehetett más, nem tudom.

(#955) shtirley


shtirley
tag

Egy furcsaságot tapasztaltam.
Kb két hete frissítettem a controllert 5.7.20-ra. Utána felajánlotta az AP-hez a 3.9.24-es fw-t, amit frissítettem is.
Elutaztam pár napra, amikor legközelebb ránéztem, az AP-nál a megszokott upgrade link helyett downgrade link volt, úgyhogy downgradeltem 3.9.21-re. Megnéztem a honlapon, a hivatalosan letölthető a 3.9.21 volt.
Csak azt nem értem, hogy akkor kb két hete minek frissített ettől újabbra?

(#956) bon válasza shtirley (#955) üzenetére


bon
őstag

Nálam is elérthető ez az opció. Szerintem valami hibát találtak a 3.9.24-es firmware-ben és visszavonták.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#957) MasterMark válasza bon (#956) üzenetére


MasterMark
titán

Erről van valami infó? Én azt hittem csak az új kontrollerrel bekerült a downgrade opció is.

Switch Tax

(#958) shtirley válasza MasterMark (#957) üzenetére


shtirley
tag

Én nem találtam róla semmit, azért is kérdeztem rá itt.
Csak az új megjelenéseknél olvasni róluk, ahol azóta már a 3.9.27 a legutolsó. Viszont a letöltések között még a 3.9.21 van. Ezek után kíváncsi leszek, hogy mi váltja a 21-est, a 24 v a 27?!

(#959) #19482368 válasza shtirley (#958) üzenetére


#19482368
törölt tag

A UniFi firmware 3.9.21 jelenleg a stabil kiadott változat. A többi az develop, illetve stabil tesztelésre kiadott verzió, ami általában a végleges verzió lesz, kivétel ha hibát találnak benne, ebben az esetben valóban vissza vonják és dolgoznak még rajta.

(#960) MasterMark válasza #19482368 (#959) üzenetére


MasterMark
titán

[link] Itt ezt eléggé stabilnak írja, és a többi is így lett kiengedve.

Switch Tax

(#961) #19482368 válasza MasterMark (#960) üzenetére


#19482368
törölt tag

Igen, stabil tesztelésre kiadott FW ha végleges lenne, akkor megjelenne a Downloads menüben.
És az eszközöknél megjelenne mint új FW. update lehetőség.
De mivel visszavonták, emiatt gondok lehetnek vele.
Jelen pillanatban a 3.9.21 Firmware 2018-02-16 kiadás a stabil.

[ Szerkesztve ]

(#962) shtirley válasza #19482368 (#961) üzenetére


shtirley
tag

Ezt én értem, de akkor miért frissült le az AP 3.9.24-re?
Nem én tettem rá kézzel, hanem felajánlotta az upgrade-t, majd persze a downgrade-t.

(#963) shtirley válasza shtirley (#962) üzenetére


shtirley
tag

Vagyis hogy pontosítsak, sejtem én hogy visszavonták, de van ennek valahol nyoma?

(#964) #19482368 válasza shtirley (#963) üzenetére


#19482368
törölt tag

Max a ubnt fórumon, de mindig az a támogatott friss verzió ami a downloads-ban található, vagy maga a C.K jelzi hogy fw update van. Minden egyéb fw verzió stabil tesztelésre kiadott fw, ami ha minden jól megy, akkor ki teszik a downloads-ba, illetve a C.K automatikusan felajánlja. Általában a tesztelésre kiadott FW ha minden jól megy, és nem találnak benne hibát, a kiadás után 2 hét elteltével véglegesítik. Ha ebben a 2 hétben probléma adódik, akkor vissza vonják.
Nem kell vele foglalkozni, nekem is vissza tette, volt már ilyen nem egyszer. Inkább vonják vissza ha gond van vele, mint hibás fw-el működjenek az eszközök.

(#965) #19482368


#19482368
törölt tag

Hamarosan EdgeMAX EdgeSwitch update várható. Jelenleg beta release v1.7.4beta1 jelent meg.
Új, egyszerű WEB GUI a felhasználói felület jobb felhasználói élményéhez. Ez biztosítja az intuitív, gyorsabb módját a konfigurálására és állapotának megjelenítéséhez EdgeSwitch-ben.
további új funkció, igyekszik összegyűjteni az ügyfél információt, mint a MAC-címét, IP-címet (IPv4) és gépnév.

(#966) rekop válasza shtirley (#963) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen van, itt tudsz róla olvasni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#967) shtirley válasza rekop (#966) üzenetére


shtirley
tag

Köszi. Ennyi időm sosem volt, hogy ilyen mélységig áttanulmányozzam a fórumokat.
Nekem nem volt problémám a 3.9.24-el, de így már érthető, hogy visszavonták.

(#968) rekop


rekop
Topikgazda

EdgeMAX EdgeSwitch software release v1.7.4
(nekem tetszik ez az új GUI, Edgerouter-t is frissíthetnék valami hasonlóra :) )

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#969) bon válasza rekop (#968) üzenetére


bon
őstag

Szerintem fogják frissíteni a routert- is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#970) #19482368 válasza rekop (#968) üzenetére


#19482368
törölt tag

köszi, hirtelen ahogy elnézem nem sok minden változott a kiadott béta és a végleges között.És ugyan úgy megmaradt a klasszikus login felület is. Na de lesz ez még jobb is. Szerintem hamarosan unms update is várható. Egyenlőre viszont unms-ben nem sok infót mutat a switch-ről. Jó lenne ha arra is picit rá gyúrnának.
Persze az lenne a királyság ha az edge vonal is kapna majd egy unms-cloud-key cél hardvert.

(#971) bon


bon
őstag

új unifi AP. Unif nanoHD: [link] Tudom külsőség, de a cserélhető borítás nekem tetszik.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#972) MasterMark válasza bon (#971) üzenetére


MasterMark
titán

Uhh, nagyon adja. :Y :C

Switch Tax

(#973) bon


bon
őstag

Ma sikerült beszereznem egy dobnyi Ubiquiti ToughCablePro kábelt és hozzá való TC-CON csatit. Gagyibb kábelekhez vagyok hozzászokva így nagyon tetszik a kábel. Napelem invertert kell összekötöm a hálózatunkkal.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#974) shtirley


shtirley
tag

Sziasztok!
Az expert uraktól kérdezem, hogy USG-n meg lehet oldani egy etherneten csatlakozó eszköz másik VLAN-ba kerülését managelhető switch nélkül? Pl. úgy hogy fixen erőltetek rá egy másik IP-t ami egy másik VLAN része. Nem akarok kisérletezni, mert most minden rendben van vele, és nem akarom megborítani valami nem odaillő beállítással.

(#975) VeryByte válasza shtirley (#974) üzenetére


VeryByte
őstag

Szerintem a klienseden kell megmondani, hogy melyik VLAN-ba tartozik. Valami ilyesmi, google és windows 10 interface vlan keresés eredménye. Hogy ez USG-n mennyire lehetséges, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#976) shtirley válasza VeryByte (#975) üzenetére


shtirley
tag

Nekem ez nem lesz jó, mert nem Win kliens, hanem egy IoT eszközről lenne szó. Az én oldalamon nem sok mindent tudok állítani, és nem szeretem hogy a saját hálózatomban van, miközben csak az internetre szeretném kiengedni. Sajnos ethernet, nem wifi eszközről van szó, mert akkor simán rátenném a guest wifire, ami amellett hogy guest, még másik VLAN is.

(#977) Egon válasza shtirley (#976) üzenetére


Egon
nagyúr

Mac Adress alapján másik vlan-ból ip-t osztani nem lehet?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#978) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Sziasztok,

Static ip internet beallitast csinalt mar valaki? Nekem most Lite es P6-on sem mukodik, se varazsloval se kezi konfiggal, pppoe dhcp megy rendesen. Vegig bujtam a netet, nem talaltam megoldast.

Cirbolya_sentinel

(#979) MasterMark válasza Cirbolya_sen (#978) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt most hogy érted?

Switch Tax

(#980) Cirbolya_sen válasza MasterMark (#979) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Static ip-s internetet nem tudom mukodesre birni, nem el a wan oldal. Wan ip, net maszk, gateway, dns beallitva a routerben, ennek ellenere nincs internet. Ha mas kapcsolat tipust allitok be pl pppoe vagy dhcp, akkor minden rendben mukodik. Akar varazslos akar gui akar parancssor.

Cirbolya_sentinel

(#981) MasterMark válasza Cirbolya_sen (#980) üzenetére


MasterMark
titán

De PPPoE-vel is lehet static IP.

Azért kérdem, hogy pontosan akkor most milyen kapcsolatról van szó.

Switch Tax

(#982) Cirbolya_sen válasza MasterMark (#981) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

[link]

Ilyen, csak nekem 1 wan ip van.

Cirbolya_sentinel

(#983) megema


megema
őstag

Adott egy Telekomos optikai gateway, ami mögé egy USG van kötve, és az csatlakozik PPPoE-n. Ennél a felállásnál meg lehet oldani, hogy az USG mögül elérhető legyen a Telekomos eszköz helyi hálózata? Beállítást igényel, vagy plusz kábelt a GW és az US(W) között?

[ Szerkesztve ]

(#984) MasterMark válasza Cirbolya_sen (#982) üzenetére


MasterMark
titán

Biztos vagy ebben? Nem PPPoE és ahhoz adtak fix IP-t?

megema: Egy gatewaynek nincs hálózata, mi a cél?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#985) VeryByte válasza Cirbolya_sen (#978) üzenetére


VeryByte
őstag

Tegnap reggel futottam bele ugyanebbe, de azt hittem én vagyok a balga. Na majd jól kipróbálom itthon is.

@MasterMark, Én másik cucc mögé akartam betenni fix IP-val (másik cucc DMZ-je), és nagyon nem akart működni. DHCP-vel igen (persze akkor nem a DMZ volt, de ez most nem lényeges ebből a szempontból.)

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#986) Cirbolya_sen válasza MasterMark (#984) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Nem pppoe, ez egy iroda tovabb szolgaltatott internettel. Az elofizeteshez tartozik 4db ip cim. Van mikrotuk, cisco es linksys router egy-egy ip cimmel. A linksys lenne lecserelve az ubira, mar ha mukodne.

Cirbolya_sentinel

(#987) Cirbolya_sen válasza VeryByte (#985) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Remek, en is pont ezt a router mogottit akartam kiprobalni itthon, szimulalni az eredeti helyet, mar ha nincs otthon ilyen internet eleresem :)

Meglatjuk mi lesz, a kolegam is hazavitt egy ubit probanak, valami csak kiderul.

Cirbolya_sentinel

(#988) bon válasza Cirbolya_sen (#980) üzenetére


bon
őstag

Nálam a munkahelyen ERPro‑8-al mindkét netünk statikus fix ip-s net, failover-re konfigolva varázslóval , több mint egy éve jól üzemel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#989) megema válasza MasterMark (#984) üzenetére


megema
őstag

De, van neki. Olyan, mint egy WiFi router, csak optika és telefon is van rajta. Erre a HGW-re vannak kötve az IPTV boxok is, amiket szeretnék elérni az USG mögül. Ha a HGW PPPoE-zik, akkor elérem őket. De maradnék annál, hogy az USG csinálja.

(#990) MasterMark válasza megema (#989) üzenetére


MasterMark
titán

Ja de akkor nem bridge módban működik? :U

A telefon analóg onnantól már, nem? Az IPTV meg IGMP-n multicastolva megy.

A Wifi-je működik ilyenkor az ONT-nak?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#991) megema válasza MasterMark (#990) üzenetére


megema
őstag

Szerintem nem, mert csak ki kellett törölni belőle a hozzáférési adatokat, nem kellett mást beállítani. Inkább csak PPPoE Pass-through-t alkalmaz.

Igen, pontosan.

Jó kérdés, sosem használtam. Ki van kapcsolva.

(#992) Cirbolya_sen válasza bon (#988) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, milyen szoftver verzio van rajra es a konfig kapcsolat reszet be tudnad masolni?

Cirbolya_sentinel

(#993) #19482368 válasza megema (#991) üzenetére


#19482368
törölt tag

Mivel a USG hozza létre az internet kapcsolatot, ezért az ONT-ot "megkerüli". ( Nem csinál az USG rá routingot. ) Amit meg akarsz valósítani, ahhoz az ONT-nak kell létrehoznia az internet kapcsolatot. Ebben az esetben a USG az ONT-ol kap belső IP címet, így a routing is létrejön. A Másik lehetőséget leírták.
Azaz USG létrehozza az internet kapcsolatot. De az ONT-on bekapcsolod a Wifit, így minden eszköz amin wifin keresztül csatlakozik eléri az ONT hálózatát, de nem érik el az Internetet.

(#994) VeryByte válasza Cirbolya_sen (#987) üzenetére


VeryByte
őstag

Nos, a probléma az, hogy a varázsló nem csinálja meg a megfelelő static route-ot. Ha DHCP-t kapcsolsz, akkor megcsinálja.
(Hasonló problémát találtam már DNS esetén is, vagyis, hogy a varázsló nem állított be DNS-t.)
A mi esetünkben a gond az, hogy gateway route-ot nem enged csinálni a GUI-n, a 0.0.0.0/0-ra, next-hop-nak a következő gateway-t megadva.
Ha viszont interface route-ot csinálok a 0.0.0.0/0-ra eth0-val, akkor nem működik.

Próbáltam a DHCP-s dolgot kinézni a config tree-ből, de olyankor nem jelenik meg semmi.

Valakinek ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#995) VeryByte válasza VeryByte (#994) üzenetére


VeryByte
őstag

Válaszolok magamnak.
A Basic setup varázslóval nem csinálja meg rendesen, de a WAN-2LAN2 varázslóval igen, ha 1 LAN-ra állítod be.
Érdekes, hogy a Basic setup után kézzel sem tudod hozzáadni a megfelelő route-ot - legalábbis nekem nem sikerült. (Beállítja a default gateway-t, de arra nem csinál route-ot, viszont kézzel - CLI-ben és GUI-ban sem -nem enged static route-ot csinálni a default gateway-re.)

Ezek alapján a Basic setup eléggé felejtős - mármint erre.
Az nem WAN-LAN-ra való, hanem LAN-LAN-ra és így már érthető.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#996) Cirbolya_sen válasza VeryByte (#995) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Igazad lehet, fent is volt egy komment akinel terheles elosztassal megy az ubi, ezert nem futott be ebbe a hibaba. Utolag nekem sem ment a rutolas kezzel hozzaadasa. Ha mukodik majd, kicsit atnezem a konfigot, kell valami kulonbseg.

Cirbolya_sentinel

(#997) #19482368


#19482368
törölt tag

Aki esetleg eddig nem vette észre, kiadásra került 2018-04-16-án UniFi 5.7.23 Stable has been released.
Részletek a ubnt oldalon.

(#998) Egon


Egon
nagyúr

Olyan problémám van, hogy az Unifi AP-men hiába állítottam be, hogy az 5 GHz-es kapcsolódást preferálja, a telefonom (P9) mégis mindig 2.4 GHz-en csatlakozik. Mi a megoldás?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#999) MasterMark válasza Egon (#998) üzenetére


MasterMark
titán

A telefonon kell átállítani.

Mindig a kliens dönt, hogy hova kapcsolódik.

Switch Tax

(#1000) Egon válasza MasterMark (#999) üzenetére


Egon
nagyúr

Volt egy ilyen sanda gyanúm, köszi.
Akkor keresem a telefon beállításai között.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.