Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) rekop


rekop
Topikgazda

Update:
EdgeMAX EdgeSwitch software release v1.8.1

[USG] Firmware v4.4.34 now available

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1902) killerjohn válasza VeryByte (#1899) üzenetére


killerjohn
addikt

Eléggé sok áramszünet volt, mivel építkezünk. Este megpróbálom a reset gombot >5 mp-ig, köszi!

(#1903) #19482368 válasza rekop (#1901) üzenetére


#19482368
törölt tag

Remek, már folyamatban is van.
EdgeMAX EdgeSwitch software release v1.8.1
probléma mentesen lement.
[USG] Firmware v4.4.34 now available
Folyamatban

Köszi rekop

(#1904) chemand


chemand
tag

Megérkezett a családba második Unifi AP-AC Lite. ;)
Hogyan kellene beállítsam, hogy jó legyen? Gondolok itt arra, hogy a másikhoz képest milyen csatornát válasszak a két wifi csatornának? Ha egyező akkor zavarni fogják egymást? Az SSID ugyanaz mindkét AP-nél, ez nem baj? Bocs, a tudatlanságomért. :B

(#1905) rekop válasza chemand (#1904) üzenetére


rekop
Topikgazda

A lehető legtávolabbi csatornát ami a legkevésbé telített. Előtte egy wifi scannerrel nem árt ránézni az éterre, mi a helyzet. Ne legyen automatikus csatorna választás, kézzel állítsd be őket. Nem baj, ha ugyanaz az SSID.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1906) chemand válasza rekop (#1905) üzenetére


chemand
tag

Köszi a segítséget. Próbálkozom. Nálunk ezzel nincs nagyon gond, 1-2 wifi van a közelben 2.4Ghz-en, az 5Ghz-es sávon csak én vagyok. :)

(#1907) killerjohn válasza killerjohn (#1902) üzenetére


killerjohn
addikt

Meg se nyikkan. Ipon 15 munkanapra vállalja a garit... Ami azért remek mert így nem tudom üermbehelyezni a harmadik, emeleti APt :W

[ Szerkesztve ]

(#1908) chemand válasza rekop (#1905) üzenetére


chemand
tag

A Channel Width értékét mire érdemes állítani? 2G-nél HT20 vagy HT40, az 5G-nél VHT20, VHT40 vagy VHT80 érték közül lehet választani. Ezek az értékek mit jelentenek?

(#1909) rekop válasza killerjohn (#1907) üzenetére


rekop
Topikgazda

Backup-od nincsen? Ha van akkor feltelipted egy gépre a kontrollert, és vissza töltöd a mentést, beállítod a harmadik AP-t is. Ezután csinálsz egy backup-ot a beállított 3 AP-vel, amit majd vissza tudsz tölteni az új CK-be.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1910) killerjohn válasza rekop (#1909) üzenetére


killerjohn
addikt

Nincs. Mármint sd kártya volt benne, backupot is nyomtam talán, de hogy az hova került...

(#1911) rekop válasza killerjohn (#1910) üzenetére


rekop
Topikgazda

Tedd be a kártyát egy olvasóba, nézd meg mi van rajt. Azért ha meg van az új CK, állítsd be az autobackup-ot.
Végső esetben beállíthatod nulláról is az egészet egy gépen, és ha megvagy lemented.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1912) MasterMark válasza rekop (#1905) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a gond az automatikus választással?

Switch Tax

(#1913) rekop válasza MasterMark (#1912) üzenetére


rekop
Topikgazda

Én non-overlapping csatornákat használok csak, “auto”-n volt hogy az AP-k nem így választottak, és naponta többször csatornát is váltottak. Bár elég régen volt már amikor ezt próbálgattam, lehet hogy azóta javítottak a szoftveren, de én jobban szeretem saját magam beállítani.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1914) MasterMark válasza rekop (#1913) üzenetére


MasterMark
titán

Ja, nálam csak egy AP van. Nekem naponta változik kb. hogy melyik a tisztább csatorna, én automatikuson hagytam, eddig jónak tűnik amiket választ.

Elsődlegesen az 5 GHz-t használom, ott fixre raktam én is, de ott nincs is semmi zavarás.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1915) MasterMark


MasterMark
titán

Azt nem értem, ha prefix delegation van, akkor hogy csinálok tűzfalszabályt erre? Ugye a prefix változhat. Mi erre a best practice?

szerk.: Ja igen IPv6.

Illetve, hogy tudok saját "zónákat" csinálni? Ugye IPv4-nél használtam a /27 /28 stb. alhálókat erre.
IPv6-nál elméletileg ha /48 a prefix, akkor /64-ig én rakhatnám hozzá, de ezt hogy kell?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1916) #19482368


#19482368
törölt tag

Gyors kérdés, a Ubiquiti EdgeRouter Lite ERLITE-3 Router, tudja a gigabítet mindenféle beavatkozás nélkűl?
Vagy nála is be kell kapcsolni a Offloading-ot hogy ki lehessen hajtani?

(#1917) Cirbolya_sen válasza #19482368 (#1916) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, be kell kapcsolni, nélküle 500Mbit körül van.

Cirbolya_sentinel

(#1918) #19482368 válasza Cirbolya_sen (#1917) üzenetére


#19482368
törölt tag

Köszi, a választ. Akkor ebből 4-lesz és nem 3-om. Gondoltam leváltom a jelenlegit, X-SFP mert ez offload bekapcsolásal 6-700-at bír csak. Legalábbis a mérések ezt mondják. De mivel csöbörből-vödörbe lenne, akkor inkáb még sporolok a 4-re. Hosszú távon mindenféle képpen csak jól járok.

(#1919) MasterMark válasza #19482368 (#1918) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem olyan offload mint az X-ben.

IP offload module : loaded
IPv4
forwarding: enabled
vlan : disabled
pppoe : enabled
gre : disabled
IPv6
forwarding: disabled
vlan : disabled
pppoe : disabled

IPSec offload module: loaded

Traffic Analysis :
export : enabled
dpi : disabled
version : 1.422

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1920) Cirbolya_sen válasza #19482368 (#1918) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Lásd mint fent, a Lite offload egészen más mint az X-es. Lazán hozza a giga pppoe-t és mellette a vpn-t is :D

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#1921) #19482368 válasza Cirbolya_sen (#1920) üzenetére


#19482368
törölt tag

azt tudom hogy bírja, csak arra voltam kiváncsi hogy hogyan.
Mindegy, szerintem ebből 4-lesz. :D Hosszú távon felejtős lesz a 3-om-is.
Hosszú távon meg jobban megéri a 4 több okból kifolyólag.

(#1922) MasterMark válasza #19482368 (#1921) üzenetére


MasterMark
titán

Itt nincs olyan hardver offload, mint az X-en. Itt csak a forwardingot offloadolja.

A 4 nyilván sokkal jobb, viszont sokkal drágább is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1923) #19482368 válasza MasterMark (#1922) üzenetére


#19482368
törölt tag

Így van, nagyon nem olcsó. De hát a UBNT termékek egyébként se arról híresek. Viszont több dolog van, amit figyelembe akarok venni. Ha 4-es mellet döntök, akkor kb 4-5 évig tuti nem lesz router gondom. Se Fw-frissítéseel. se semmivel. Azért annyira már ki ismertem, hogy merjek bele vágni. Eddig a X-is nagyon jó volt. Egy rossz szavam nem lehet rá. Csak nagyobb sávszélességre váltottam. És emiatt kicsit átt kell variálnom mindent. A 4-es mögé egy 8 portos edge switch már rég megvan. Az is teszi a dolgát, szépen. Az R4 kb annyi mint a 8 portos Switch, árban. Tehát minden megvan, kivétel egy izmosabb router. Ezért is tettem fel a kérdést, vajon a 3-is úgy tudja mint az X, vagy nem. De elég gyorsan megkaptam a választ. Persze mindennek lehet mondani, csak nem költséhatékony megoldásnak. De hát ez van. :D

(#1924) Mr Bond 007 válasza #19482368 (#1916) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hardveres gyorsítás nékül 150-200 megabitet tud pl diginél a pppoe plusz terhelése miatt. Offload-al viszont ki se lehet hajtani még digivel se. Nem értem mi a gondod az offload-al, én azzal használom már lassan 3 éve. Max akkor kerülendő ha olyan szolgáltatás kéne ami üti. Offload mellett lazán kitolja a full gigabitet úgy hogy a cpu terhelés 8 és 12% környékén ugrál. A 4-esnek semmi értelme ha csak nem akarsz valami nagyon cpu intenzív szolgáltatást is futtatni. (de ha olyan über igények vannak akkor a pfsense inteles box-al sokkal jobb ennél)

[ Szerkesztve ]

(#1925) TomiTheHero válasza rekop (#1801) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Helló!

Ezt a matricát hol kellene látnom?
Kerül hozzám egy AP-LR, a dobozon Test Date: 08/07/17.

Szeretném beüzemelni, de első körben egy TP-Link TL-SG1008P eszközre kötném, csak nem tudom meg fogja-e hajtani.. Szerintetek? Feleslegesen nem ruháznék be rá.
Ha nem, akkor egy Ubiquiti US-8-60W lenne a switch. Róla van negatív/pozitív vélemény?

Akár melyik switch kerülne végül a kosárba, kötne rá üf egy TV-t, Telekom IPTV box, Unifi AP-LR.
Nem látna el semmilyen funkciót csak switch.
Ha OFF téma, bocsánat érte.

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#1926) rekop válasza TomiTheHero (#1925) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem mindegy hogy a régi UAP-LR ami csak 2.4G-s, vagy az UAP-AC-LR-ről van szó. Ha az utóbbi, akkor ezen a képen a csomag bal felső sarka, de az a biztos ha megnézed az AP hátoldalán a feliratot, rajt kell lennie a 802.3af jelzésnek.
Az a switch amelyik tudja ezt a szabványt, jó lesz hozzá. De az AP-hez jár a tápfeladó(ha újonnan vetted akkor van a dobozban), és akkor megfelelő bármilyen gigabites switch.
Ha IPTV box is megy rá, arra figyelj hogy igmp képes legyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1927) TomiTheHero válasza rekop (#1926) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Szia!

Köszönöm! Nos, akkor nekem a régi típusú v UAP-LR van. Sajnos a tápfeladó nincs meg.
Ebben az esetben buktam mind a két switchet, csak tápfeladóval tudom meghajtani?

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#1928) MasterMark válasza TomiTheHero (#1927) üzenetére


MasterMark
titán

Passzív 24 Voltos PoE-val megy ha jól rémlik.

Switch Tax

(#1929) rekop válasza TomiTheHero (#1927) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha megveszed ezt az adapter akkor mehet bármelyikkel.
Vagy “B” verzió, olyan switchet veszel ami tud 24V passive poe-t.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1930) TomiTheHero válasza rekop (#1929) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát!

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#1931) Chal


Chal
addikt

Szert tettem egy uap-ac-pro -ra, egyelőre csak teszt jelleggel, de mivel beválni látszik, ezért folytatom az építkezést még 1-2db-al, illetve egy valn és poe képes switch-el. Annyira viszont nem szippantott (még?) be a dolog, hogy unifi cuccokba ruházzak be, egyelőre a magam számára rugalmasabbnak éreznék valami használt cisco switchet, illetve routernek egy inteles pf/opensenset, de még nem döntöttem :)

Szeretném viszont mindenképpen használni az AP-knál a roamingot, illetve azt, hogy az ssid-kat vlanokkal szeparáljam. Más unifi feature nem igazán érdekelne. Ugye ezekhez nem kell USG, vagy unifi switch? Ha jól értem a doksikat és a community fórumokat akkor nem, illetve logikusan belegondolva sem, de a manapság tomboló vendor lock-in jelenségek mellett én már nem lepődök meg semmin :)

Illetve még egy kérdés: azt jól láttam, hogy a CloudKey 100%-ban egyenlő egy akármin futó Unifi Controller sw-vel? Arra gondoltam, hogy egy random desktop gépemre felteszem, beállítom vele amit kell, aztán nem is futtatnám, csak ha fw-t kell frissíteni, vagy 2 évente egyszer a beállításokon változtatni. Ez így járható út, vagy benézek valamit?

[ Szerkesztve ]

(#1932) rekop válasza Chal (#1931) üzenetére


rekop
Topikgazda

"Szeretném viszont mindenképpen használni az AP-knál a roamingot, illetve azt, hogy az ssid-kat vlanokkal szeparáljam. Más unifi feature nem igazán érdekelne. Ugye ezekhez nem kell USG, vagy unifi switch?"

Nem kell.

"Illetve még egy kérdés: azt jól láttam, hogy a CloudKey 100%-ban egyenlő egy akármin futó Unifi Controller sw-vel?"

Igen.

"Arra gondoltam, hogy egy random desktop gépemre felteszem, beállítom vele amit kell, aztán nem is futtatnám, csak ha fw-t kell frissíteni, vagy 2 évente egyszer a beállításokon változtatni. Ez így járható út, vagy benézek valamit?"

Igen, ez is egy járható út.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1933) Chal válasza rekop (#1932) üzenetére


Chal
addikt

Szuper, köszönöm :)

Hajt itt valaki egyébként nem unifi gigás poe switchel 802.3af -es unifi vagy egyéb poe cucokat (AP-k, kamerák)? Az ötlet az lenne, hogy kukázok ebayről vagy valami itthoni selejtezésnél ciscot, vagy valami mást. Egyelőre nem tudom mi lehet a sweet spot, illetve hogy van e egyáltalán értelme. Így hirtelen ránézve, gigabit + 802.3af képes 24 portos c2960-akat lehet vadászni 80-100 USD környékén, de a 48 portos sem sokkal drágább.

A 8 portos Ubiquiti US8 150W ezzel szemben 70kHUF körül lenne, persze az új, garis, meg minden, de hát aggathatnám még rá a szedett-vedett soho switcheket ha kifogyok a portokból, ráadásul ha 1 portot ellövök így uplinknek, akkor összesen 7db poe portom maradna, ami lehet hogy kevés lesz.

(#1934) Egon válasza Chal (#1933) üzenetére


Egon
nagyúr

Amióta létezik tápfeladó, nem nagyon látom értelmét a PoE-képes switchnek (pontosabban nélkülönözhetőnek gondolom).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1935) VeryByte válasza Egon (#1934) üzenetére


VeryByte
őstag

Egyel kevesebb adapter, ami, ha kevés a helyed, akkor számíthat.
DE, meggondolandó a PoE és nem PoE képes switchek közötti árkülönbség miatt - én is ezért döntöttem az ES Lite24 mellett.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1936) Chal válasza Egon (#1934) üzenetére


Chal
addikt

Hát, költözök, és "zöldmezős beruházás" lesz, szóval mindenképpen kell vennem switchet. És mivel akarok 2-3 poe-s AP-t, meg vagy 3-4 kamerát, így akkor már eleve poe switchet néznék, tisztább, egyszerűbb, szebb :)

Persze erősen árérzékeny a dolog, szóval azért 100-150kHUF-ot nem fogok egy switchert adni otthonra, de mondjuk 30-40k-t egy kiebrudált ciscoért szívesen kiadnék még, főleg hogy laborozni is jó lenne nekem. Persze az a kockázat megvan, hogy nálam fog megdögleni. Ugyanakkor a 6db tápfeladóból pont meglenne az ára.

[ Szerkesztve ]

(#1937) Egon válasza Chal (#1936) üzenetére


Egon
nagyúr

Ubi AP-hez adnak tápfeladót, szóval csak kamerához kell venni (ha ahhoz nem adnak).
Szerintem egy családi házban elkél a 24-es switch, az meg kicsit nevetséges, hogy a komplett hálózat többi része (router + AP-k + kábelek stb.) nem kerül annyiba, mint egyetlen switch (értelemszerűen PoE-s 24-es switch vétele esetén)...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1938) Chal válasza Egon (#1937) üzenetére


Chal
addikt

Ubi AP-hez adnak tápfeladót, szóval csak kamerához kell venni (ha ahhoz nem adnak).

Már amelyikhez... Nagyon jó áron lehet kifogni bontatlan OEM UAP-okat itt az aprón is néha, meg jófogáson is. Bőven jobban mint amennyibe egy poe adapter kerül.

az meg kicsit nevetséges, hogy a komplett hálózat többi része (router + AP-k + kábelek stb.) nem kerül annyiba, mint egyetlen switch

Ugyanezt mondom én is, ezért is keresek más alternatívát. Fix keretből dolgozom, az 5eFt/adapter nekem annyira nem passzol hozzá, főleg hogy csúnya is (és akkor még a legolcsóbbat vettem, "jókis" dugasztáppal). Szóval próbálok szerezni valami használt Ciscot, jobb ötletem egyelőre nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1939) Chal válasza Chal (#1938) üzenetére


Chal
addikt

Na, sikerült is lőni ebayen egy c2960s-t. 24p gigabit, minden port poe-s (12 port poe+), 4db sfp port refurbished, 1 év garival. 25eFt lett a vége postával, UK-ból. Elvileg jövő héten meg is jön, kíváncsian várom :)

[ Szerkesztve ]

(#1940) killerjohn válasza rekop (#1911) üzenetére


killerjohn
addikt

egészen valószínű, hogy az autobackup be volt kapcsolva, a gond inkább az hogy a házban semmi sem olvassa az SD kártyát... A tablet sír, hogy nem támogatott formátum (gondolom a fájlrendszer), a notebookokban nincsen microsd olvasó :) :C

roppant mód érkelene, hogy ha már hozzá van kötve a cloudhoz, akkor miért nem oda backupol

[ Szerkesztve ]

(#1941) MasterMark válasza killerjohn (#1940) üzenetére


MasterMark
titán

Linux alól kellene nézni szerintem.

Én úgy tudom semmilyen infot nem tart "felhőben". Az csak a távoli elérést biztosítja.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1942) killerjohn válasza MasterMark (#1941) üzenetére


killerjohn
addikt

LINUX? LINUX?? Tehát akkor ez úgy néz ki, hogy a sima "kombi" routerek szarok, mert beépített felületük van - ennek nincs, de vettem egy centralizált single point of failure-t, ami LINUX fájlrendszeren tárolja a dolgait, azaz egy olyan fájlrendszeren, amit még a Linux alapú androidok sem ismernek fel, cserébe rendelkezik cloud támogatással de nem használja backup tárolásra (master password-del ez még adatvédelmi aggályokat sem vethetne fel) ezért ha meghal, akkor simán csak megszívtam? :) :C Ja és a default beállítása alkalmatlanná teszi internetezésre, mert Ti kellettetek hozzá, hogy előtúrjátok az Internet mélyéről, hogy valami számot át kellett írni kisebbre :)

Ilyet tervezni igazi művészet - már junior software architectnek se vennék fel olyat aki egy interjún ezt rajzolja draftnak a probléma megoldós feladatra :)

[ Szerkesztve ]

(#1943) MasterMark válasza killerjohn (#1942) üzenetére


MasterMark
titán

Nem értem a problémádat. Ha neked megfelel az egyben SOHO router, akkor miért nem azt használod?

Ha meg félprofesszonális eszközöket használsz, akkor miért várod el, hogy olyan egyszerű legyen mint a konzumer cucc?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1944) Egon válasza MasterMark (#1943) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem nem ezt mondta.
Attól még, hogy félprofi az eszköz, az alapértelmezett értékek akár jók is lehetnének... :U
Persze ha ez egyfajta beugró teszt, hogy csak a megfelelő tudás birtokában levő ember használhassa a cuccot, akkor nem szóltam: elvégre az fícsör, és nem bug... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1945) MasterMark válasza Egon (#1944) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az hogy nem ezt mondta? Mit?

Egy edgerouterben nincsenek alapértelmezett értékek. Több varázsló van ami bizonyos dolgokat beállít, de az nem biztos hogy mindenkinek jó.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1946) Egon válasza MasterMark (#1945) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi az hogy nem ezt mondta? Mit?

Én úgy értelmeztem, hogy nem elsősorban az volt a baja, hogy sok beálítás csak parancssorban elérhető, hanem hogy fals érték került beállításra (ezek szerint egy varázsló által).
De nem akarok offolni. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1947) killerjohn válasza Egon (#1946) üzenetére


killerjohn
addikt

A félprefesszionális nem azt jelenti, hogy valami nem működik alapból. Ha nincsen konfigurálva az MSS Clamping, akkor mondja azt. Ha az MSS Clamping miatt nem megy/jön egy csomó csomag, akkor adjon figyelmeztetést - akkor is ha én vagyok a hülye, de akkor PLÁNE ha a default értéke rossz. Amikor beállítom, legyen egy 3 soros hint arról, hogy mit csinál, mi a javasolt érték, stb. Ettől lesz valami (fél)professzionális, nem attól hogy kivágunk a UI-ra 200 textboxot, configból állíthatóvá teszünk még 2000-et, majd adunk rá default értéket amivel jó eséllyel nem hogy nem fog menni out-of-the-box hanem működik csak éppen a weblapok 10%-ánál nem, illetve a saját community-m már rég postolta, hogy rossz a default és mit kell vele csinálni.

Egyébként fasza, a hardverrel semmi gond (kivéve a CK, ami megmurdált). Szoftveresen 2005-öt idéz.

Folyt: amikor meghal egy CK, akkor a cloud igazán jelezhete, hogy ne akkor kelljen 15 munkanapos garit elindítanom rá, amikor épp kellene. Amikor egy CK backupol, menjen a cloudba a backup, szimmetrikus titkosítással (mester jelszó). Amikor cloudban vészhelyzet miatt megjelenik egy új controller, akkor ajánlja fel, hogy a meghalt CK backupját átmozgassam a PC-n futóra (vagy ez legyen pár kattintás, de jelenleg azzal is kibékülnék ha 2000 soros linux parancssorokat kellene gépelnem).

Összességében jelenleg a user experience az, hogy inkább tenném a kezem egy húsdarálóba, minthogy mégegyszer UBI cuccot vegyek, de ez majd elmúlik, amikor kicserélik a CK-t, és újra működik a rendszer...

extra poén: iPON szerint a meghibásodási arány: 1,5%. Szerintem ez kritikán aluli. Ma közölte az iPON, hogy szerintük kotyog az USB csatlakozó, és emiatt nem fogják gariban javítani, és akár 3 hónap is lehet a folyamat, és sanszos hogy fizetni is kell érte. Az életben nem fogom bebizonyítani, hogy szekrényben volt 9 hónapig és összesen 3x volt a kezemben.

[ Szerkesztve ]

(#1948) MasterMark válasza killerjohn (#1947) üzenetére


MasterMark
titán

legyen egy 3 soros hint arról, hogy mit csinál, mi a javasolt érték, stb.

Igen, így van egy konzumer cuccban, TP-Linknél pl. De jó esetben ott ilyesmit nem is tudsz állítani.
Itt feltételezik tudod mit csinálsz. Ettől professzionális, nem attól hogy fogják a kezed, meg hintelnek mindenfélével.

A többi az össze-vissza magyarázás. Esetleg kávét ne főzzőn neked reggel, meg kösse be a cipőfűződet is?
Szép dolog ez a cloud backup, tök jó lenne ha lenne ilyen, de ez maximum csak álom.

Az ipon statisztikája nem túl releváns, általában elég hülyeségek vannak odaírva.

szerk.: Amúgy komolyan nem értem, minek kellett neked EdgeRouter? Használod bármilyen funkcióját? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy fordítva ülsz a lovon, és olyan konzumer userfriendly dolgokat szeretnél, amit nem az ilyen professzionálisabb cuccok fognak neked adni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1949) killerjohn válasza MasterMark (#1948) üzenetére


killerjohn
addikt

Az egész életem enterprise-level szoftverfejlesztéssel és tervezéssel töltöttem. Látom, nem akarod megérteni, hogy a fél-professzonális nem azt jelenti, hogy valamit akkor tudsz csak használni ha elolvastál 1500 oldal kézikönyvet, van 4 vizsgád, és ebből van megélhetésed + ha gond van, akkor 4 óra google keresés után lesz megoldás.

A világon sehol sincsen definiálva, hogy tooltipet csak ASUS gamer rooter-re teszünk, vagy hogy hibás defaulttal szállítjuk (mesterséges belépési küszöbnek eléggé rossz tréfa), vagy cloudnak csúfoljuk, de valójában remote admin-t értünk alatta. Ezek gagyi szoftverfejlesztő cégek ismérvei, amiből van épp elég.

[irony] Még jó, hogy a vágólap működik, mert ugye ha valaki professzionális akkor az tud írni is, nem kell neki ilyen úri huncutság :)) [/irony]

(#1950) #19482368 válasza killerjohn (#1947) üzenetére


#19482368
törölt tag

Jelez a cloud, úgy hogy offline mutat. Sajna mindenhol az van hogy gondoskodni kell mentésről. Mert soha nem lehet tudni. Érdemes külön le menteni. Mint mondani szokták 1 mentés nem mentés már napjainkba. Ilyen esetre amikor meghal a cloud-key. Sajna ez bármilyen eszközzel előfordulhat. Egyébként a Unifi közel se professzionális. Vannak ettől sokkal nehezebb beállítási lehetőségekkel ellátott eszközök. Ahol aztán tényleg mindent neked kell. És külön vizsga kell hozzá. Ehhez képest elég sok lehetőséget biztosít a unifi. Csak meg kell ismerni. Ez viszont idő. Sajnálom hogy rossz tapasztalataid vannak, az a helyzett ettől csak feljebb van, ami még annyira megköveteli a szakértelmet, tudást. Vagy akkor vissza az All In One eszközökhöz, amit jó esélyel csak bekapcsolsz, és megy minden, még az is aminek nem kellene. A másik lehetőség, hogy bérelsz egy vps szervert, és azon futtatod a unifi usdn-t. Bár ott meg a szerver biztonságos beállítása lehet majd a gond. Vagy amit fentebb is írtam egy pc amin ubuntu szervert telepittesz, és arra rakod a unifi usdn-t.
Megoldások vannak, kérdés melyik neked a szimpatikus. A professzionális eszközök, az esetek x % nem arról híresek hogy mindent megcsinálnak helyetted, sokkal inkább az, hogy a meg apróbb beállítást is neked kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.