Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) #85290240 válasza Sajthy (#399) üzenetére


#85290240
törölt tag

configure
set system offload hwnat enable
commit
save
exit

(#402) Sajthy válasza #85290240 (#401) üzenetére


Sajthy
csendes tag

Köszi, ma is tanultam valamit :R

(#403) shtirley válasza #19482368 (#398) üzenetére


shtirley
tag

Igen-igen. Teljesen más szoftveres fejlesztés a kettő (erlite - usg) úgyhogy bármi lehet. Csak egyszer szeretnék pénzt adni érte, tudnom kellene melyik a jobb választás.
Bocs, ha szerinted körülményes vagyok. :P

(#404) shtirley válasza Sajthy (#399) üzenetére


shtirley
tag

Köszi, örülök, ha megteszed. :)

(#405) Cirbolya_sen válasza Mr Bond 007 (#400) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Nem irtam el, mert en is azt tudtam hogy nem birja, es ezert kiprobaltuk.
A proci es a memoria terhelese kozel a lite terhelese volt, nem sikerult a teszt alatt kiakasztani. Nagyon nem hajtott7k meg. 😊

Cirbolya_sentinel

(#406) Cirbolya_sen válasza Sajthy (#399) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Kuldom, amint megkapom en is, mert most mas teszteli 😃

Cirbolya_sentinel

(#407) Mr Bond 007 válasza Cirbolya_sen (#405) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor tegyél már meg annyit hogy megírod melyik edgeos verzióval történt ez, mert lehetséges hogy megkapta a hardveres pppoe kezelést is. Régebben 100% hogy nem tudta és emiatt a gigás digis netet se bírta kihajtani.

[ Szerkesztve ]

(#408) #19482368


#19482368
törölt tag

Azt is vegyétek figyelembe, hogy azóta rengeteg FW frissítés történt. Gyakorlatilag minden termékükre. És rengeteg hibát ki javítottak. Mint Edge vonalon, mint unifi USG fronton is.
EdgeRouter ER-X/ER-X-SFP/EP-R6: Firmware v1.9.7+hotfix.4 Firmware 2017-10-12
EdgeRouter ERLite-3/ERPoe-5 Firmware v1.9.7+hotfix.4 Firmware 2017-10-12
https://community.ubnt.com

UniFi Security Gateway firmware 4.4.12 Firmware 2017-11-09
UniFi 5.6.22 Controller

(#409) bon


bon
őstag

Nekem itthon ERLite‑3-van, maximálisan megvagyok elégedve vele, de ha most vennék akkor már USG-t választanám az egyszerűbb konfigurálhatóság véget. Több helyen üzemeltetek USG-ket és Edgerouter-ket. Beváltak nagyon. Két helyen 1GB-es nettel, egyik helyen meg 200/200 bérelt vonal, bírják a terhelést.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#410) #19482368 válasza bon (#409) üzenetére


#19482368
törölt tag

Igen, jelenleg nagyon úgy fest a dolog hogy USG fronton nagyon belehúztak, és sok plusz szolgáltatást bele tettek. Nekem a napokba jött le egy SW frissítés, ami még develop, legalábbis nem láttam róla még stabil dokumentációt. Jelenleg az Edge van lemaradva, de szerintem hamarosan nagy update jön ki, véleményem szerint nem véletlen hogy mostanában csak hotfixeket adtak ki. Szerintem idő kérdése, és nagy változások lesznek edge fronton is. Edge-re is lesz C.K szerű managment szoftver, + eszköz. Hogy melyik a jobb, A fene tudja eldönteni. De ahogy elnézem, nem sok különbség van, ami jelenleg van, az meg csak egy állapot, és hamarosan változni fog.

(#411) bon válasza #19482368 (#410) üzenetére


bon
őstag

Jó lenne ha az Edge router-hez nem kellene új Cloud key-t venni, hanem a meglévő kapna egy külön szoftver-t. Mondjuk ha külön Cloud key kell akkor is beruházok rá a munkahelyemen, mert nagyon kényelmes a központi menedzselése az ubnt cuccoknak. Éppen a héten érkezett az ubnt switchek-hez frissítés, de a wifi-ket most nem frissítették.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#412) #19482368 válasza bon (#411) üzenetére


#19482368
törölt tag

Jó lenne ha az Edge router-hez nem kellene új Cloud key-t venni,
Hát mondjuk ja, de tudod profit. :(

Éppen a héten érkezett az ubnt switchek-hez frissítés, de a wifi-ket most nem frissítették.
igen de az még nem stable, legalábbis nem láttam még kint mint letölthető FW.
igen Wifihez hiányolom, bár nincs nagy gáz vele, és 1 hónapja adtak ki rá. Szóval annyira nem gáz.

(#413) shtirley


shtirley
tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy az alapvetően azonos hardver mellett a különböző ház mennyire zárja be a levegőt az ER-Lite és az USG esetében? Ha jól látom az ER-Lite háza nagyobb is, és jobban perforált. Melyik mennyire melegszik?

(#414) rekop válasza shtirley (#413) üzenetére


rekop
Topikgazda

ER Lite az eléggé melegszik. :) Legalábbis ER-X-hez, miki 750GL-hez, illetve a szolgáltatói HG8245H-hoz képest lényegesen melegebb.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#415) #19482368 válasza shtirley (#413) üzenetére


#19482368
törölt tag

Mivel passzív hűtés van mint az Erlite, és USG 3P így terhelés hatására melegszenek. A Pro kategóriás eszközök rendelkeznek aktív hűtéssel, azok Rack szekrénybe szerelhető eszközök. De azok is melegszenek terhelés hatására. De gondolom az a bajod, hogy úgy érzed túl meleg az eszköz, szinte forró. Edge -X én is tapasztaltam ezt, de sajna megpusztult egy web-proxy update-be. Garanciás cserés lett, a cserélt eszköz viszont meg se közelítette soha azt a hőmérsékletet, mint az amit először vettem Magyarországon.

(#416) Sajthy válasza shtirley (#413) üzenetére


Sajthy
csendes tag

Szia,

Az USG is elég meleg, asztalon is 35 fok körülire melegszik.
A DIGI-s PPPoE-t szépen kihajtja (950/215 Mbps a speedtest szerint)
Az Offload gyárilag be van rajta kapcsolva.

Mr Bond 007

1.7.1 volt az ER-X-en gyárilag, az még nem támogatta a HW Offload-ot.
Valahol közben került bele, az 1.9.7+hotfix4 már tudja.

(#417) #19482368 válasza Sajthy (#416) üzenetére


#19482368
törölt tag

és a beépített speedtest még mindig bug-os? Mert én alapba ki kapcsoltam, mivel tisztességesen növelte az adatforgalmat.

(#418) Sajthy válasza #19482368 (#417) üzenetére


Sajthy
csendes tag

Nem sokat foglalkoztam vele, a kapott eredmény maximum relatív mérőszámnak jó.
(10 percenként lefutott) + forgalmat láthatóan nem generált. (nem mértem külön, csak a DPI statisztikát néztem)

(#419) bon válasza shtirley (#413) üzenetére


bon
őstag

Érzésre az USG melegebb. Volt szerencsém egy ERPoe‑5hoz, na az forró volt, gondolom a poe miatt. ERPro‑8 melegszik, de nem veszélyes, igaz ventilátoros hűtése van. Rack szekrénybe tartom, klimatizált helyiségben.

Ha el nem felejtem lemérem a hőmérsékletüket.

EE-Lite 3 üzem közben 39.3 fok

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#420) shtirley válasza bon (#419) üzenetére


shtirley
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#421) shtirley válasza Sajthy (#416) üzenetére


shtirley
tag

Köszi.
Azt hiszem mégis USG lesz inkább, az jobban illik a már meglévő és megelégedéssel használt Unifi AP-hoz.
:)

(#422) Mr Bond 007 válasza shtirley (#421) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ma már kényelemből én is inkább azt venném. Anno mikor vettem az erlite-ot, még bőven jobb volt, és nem mellesleg sokkal olcsóbb is. És persze akkor még csak ez kezelte le a gigás netet pppoe-n.

[ Szerkesztve ]

(#423) #19482368 válasza Sajthy (#418) üzenetére


#19482368
törölt tag

hajaaa DPI valóban elhanyagolható értéket mutat. De USG-nél nézed ott már .... UBNT fórumon többen jelezték anno hogy bugos. De én alapban ki kapcsoltam ezt a szolgáltatást. Meg ugye azóta kijött pár update.

Egyébként az Edge még mindig több információt mutat a hálózaton történt eseményekről, mint a USG. Kivétel ha CLI nézed.

[ Szerkesztve ]

(#424) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Nagyjából összeállt a hálózatom: USG, US-8-60W, 2 x UAP-AC-LITE

Szeretnék létrehozni egy normális vendég WiFi-t. Korábban USG nélkül próbálkoztam a gyári guest portalos megoldással, de úgy maguk az AP-k szeparálták a forgalmat, és ez jelentős sávszélesség csökkenést eredményezett a belső WiFi hálón.

Most viszont 2 opción gondolkodom:
- Külön WiFi hálózat guest policy nélkül, kizárólag guest VLAN hozzárendeléssel.
- RADIUS szerver felhasználónként beállított VLAN-nal, közös WiFi hálózaton, guest felhasználóval.

Van valakinek tapasztalata, hogy melyikkel lehet jobb sávszélességet elérni?

[ Szerkesztve ]

(#425) rekop válasza megema (#424) üzenetére


rekop
Topikgazda

Csinálsz egy új hálózatot VLAN-al, guest policies-t viszont engedélyezheted a beállításoknál, az nem lassítja a sebességet.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#426) bon


bon
őstag

Szerintem célszerű lenne átnevezni a topic-ot Ubiquiti termékekre vagy valami hasonlóra. Ráférne már egy gyűjtő hely a cég termékeiről.
Lenne is egy nem Edgerouter-es kérdésem: Két épületet kellene összekötnöm vezeték nélkül minél nagyobb sebességgel. Távolság légvonalban 50-100 méter között van, nincs akadályozó tényező az épületek között. Kábelezés nem megoldható. Ubiquiti cég termékei közül melyik lenne jó erre a célra? A távoli épületben egy-két asztali gép (8 portos unifi switch-el) és néhány Wifit használó eszköz lenne (1db UAP‑AC‑LR szolgálná ki).

Segítséget előre is köszi.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#427) Sajthy válasza bon (#426) üzenetére


Sajthy
csendes tag

(#428) bon válasza Sajthy (#427) üzenetére


bon
őstag

ok, köszi megnézem, nem is vészes az ára

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#429) VeryByte


VeryByte
őstag

Kicsit más jellegű a kérdés, de sima US-8-ra ha jól értem a 8-as RJ45-re ne toljak rá PoE-n egy UAP-AC-Lite-ot, mert sok lesz neki. Jól értelmezem?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#430) rekop válasza VeryByte (#429) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen jól, ha még a régi hardveres lite-od van. Az újak már tudják a 802.3af-et.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#431) bon válasza rekop (#430) üzenetére


bon
őstag

Egy Poe konverterrel megoldja a problémát.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#432) VeryByte válasza bon (#431) üzenetére


VeryByte
őstag

Akkor már lehet, hogy inkább az US-8-60W a nyerő, bár annak kell táp.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#433) shtirley


shtirley
tag

Beszereztem én is a saját USG-met. Hasít is rendesen.
Viszont én nem vagyok hálózatos guru, a beállítások szépségeinél már elvérzem. Egy kis segítségre szorulok L2TP/IPsec beállításához. Találtam egy UBNT Supportos leírást, de az alapján nem tudok csatlakozni kívülről.
Itt a leírás, itt pedig a RADIUS beállítás. Ezek alapján csináltam mindent.
Azt sem tudom, hogy a RADIUS usernél mit kell megadni Tunnel Type és Tunnel Medium Type beállításoknál. Elképzelhető, hogy valami mást is kell állítani, nem csak azt ami ezen a két lapon van.
Előre is köszönöm, ha valaki segít.

(#434) rekop válasza shtirley (#433) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nincs USG-m, de én megpróbálnám ezzel a beállítással:
Tunnel Type: L2TP
Tunnel Medium Type: IPv4

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#435) #19482368


#19482368
törölt tag

Telepíthető Edge routerkhez Ubiquiti Network Management System Jelenleg (beta) verzióban,
Szükséges hozzá egy ubuntu szerver.
Telepítési segédlet.

Kipróbálható Demo oldal.
https://unms-demo.ubnt.com/

youtube videó segítség.
Ubiquiti Network Management System (UNMS Beta)

Installing UNMS - Ubiquiti Network Management System

(#436) shtirley válasza rekop (#434) üzenetére


shtirley
tag

Köszi a tippet. Ezt próbáltam, de nem segített.
Közben sikerült házon (local network) belül csatlakoznom úgy, hogy természetesen az ip-t átírtam az USG alhálózati ip címére. Firewall beállítási problémára gyanakodtam, de az L2TP-s doksi azt írja, hogy nem kell semmilyen kézi beállítás neki, a WAN Local fül alatt létre is hozott beállításokat magától.

(#437) VeryByte


VeryByte
őstag

airCube-bal van valakinek tapasztalata?
Gondolkodom, hogy airCube vagy UAP-AC-Lite legyen. Az airCobe mellett szólna a 4 gigabit port és egy ER-POE mellé kerülne. Viszont nem tudom mennyire jó guest wifi téren.
UAP-AC-Lite mellett szólna a Unifi infrastruktúra, meg akkor jönne mellé egy US-8-60W is, mert switch is kellene.
Érvek, ellenérvek?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#438) Mr Bond 007 válasza VeryByte (#437) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Unifi mellé még kell egy controller is ha ki akarod használni a teljes potenciálját.

(#439) #19482368 válasza VeryByte (#437) üzenetére


#19482368
törölt tag

De ezt tudni kell hogy az egész rendszer akkor ad ki minden opciót, beállítást ha kompletten megveszed az egészet. Tehát USG 3P, unifi switch, AP, Cloud Key. Max 160.000Ft de ez a plafon, lakossági szinten.
ha nincs rá ennyi keret akkor lehet spórolni.

UAP-AC-Lite -hoz kell egy POE Switch nem kell feltétlen unifi, lényeg legyen benne POE
A kontrollert ki lehet váltani egy PC, Laptop-al is.
USG se kell, de akkor buksz pár specifikus beállítást.

airCube-bal van valakinek tapasztalata?
nekem nincs.

(#440) VeryByte válasza #19482368 (#439) üzenetére


VeryByte
őstag

Kösz.
Mindenkinek.

A Unifi kontroller kiváltható, cégnél is úgy használjuk. (Van virtuális szerverünk bőven, az egyiken elfért. :-))
Itt igazán a mnedzselhetőség és tudás volt a kérdés. Mondjuk ha már UAP, akkor legyen a switch is az.

Még kicsit töröm rajta a fejem.

Az UNMS-be a Unifi integrációt csak jövő év végére igérik. :-(

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#441) shtirley válasza shtirley (#436) üzenetére


shtirley
tag

Nos, hogy magamnak válaszoljak, megoldódni látszik a probléma.
Az kavarhatott be, hogy van egy NAS-om, amin már futott egy L2TP szolgáltatás, amihez át kellett irányítanom az 500 és 4500-as portokat. Ez valszeg bekavart, mert amikor ezeket töröltem, minden működött rendben.

(#442) rekop válasza #19482368 (#439) üzenetére


rekop
Topikgazda

"UAP-AC-Lite -hoz kell egy POE Switch nem kell feltétlen unifi, lényeg legyen benne POE"
Miért is? Az AP mellé adott adapterrel is lehet használni, nem kell PoE switch.
Illetve vigyázni kell a szabványokkal is, mert a 2016.szeptember előtti gyártású AC-lite-ok 24V Passive PoE-t igényelnek, csak az újabb kiadások támogatják a 802.3af szabványt is. Ezt a csomagolásukon is feltüntetik.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#443) #19482368 válasza VeryByte (#440) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az UNMS-be a Unifi integrációt csak jövő év végére igérik. :-(

No fene egybe gyúrják az Edge és unifi vonalat? Vagy egy külön eszköz lesz amit jó pénzért ismét meg lehet vásárolni?

(#444) #19482368 válasza rekop (#442) üzenetére


#19482368
törölt tag

Miért is? Az AP mellé adott adapterrel is lehet használni
Igazad van, bele is akartam írni, de csak kimaradt.

(#445) rekop válasza #19482368 (#443) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha van már egy komplett unifi rendszered, azt eléred majd Unms alatt is.
Külön az unifi eszközök szerintem nem lesznek menedzselhetőek benne, mindenképp szükség lesz az unifi controller-re is.
Legalábbis az ubnt fórumon egy fejlesztő írása alapján erre lehet következtetni:
“...basic idea is to integrate UniFi network as an UNMS endpoint. You will be able to see list of all UniFi devices. Integration will be via UniFi controller API and therefore you will need UniFi controller. We don't want to replace it. It's a separate product line.”

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#446) #19482368 válasza rekop (#445) üzenetére


#19482368
törölt tag

Akkor ugyan úgy marad a 2 szál.
Azaz unifi USG, AP. és tárasi az Cloud-Key
Edgerouterek meg UNMS?
Na akkor majd arra is csinálnak egy UNMS-KEY-t amit meg lehet majd venni. :D

(#447) bon válasza #19482368 (#439) üzenetére


bon
őstag

Controller kiváltható egy Raspberry Pi-vel is, itthon így használom, ettől függetlenül a Cloud key jobb és úgy látom többet is tud. Én már alapból Cloud key-el vettem az Ubiquiti cuccokat a cégeknél.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#448) bon válasza rekop (#442) üzenetére


bon
őstag

Nem csak Lite, LR -re is igaz, én belefutottam 9-ből 6-hoz vehettem POE convertert az egyik munkahelyemen (szerencsére nem nagy költséggel járt). Táp meg csak az egy db-os csomaghoz jár ahol, több van egybe csomagolva ott már nem adják.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#449) megema válasza bon (#447) üzenetére


megema
őstag

Miben tud többet?

(#450) #19482368 válasza megema (#449) üzenetére


#19482368
törölt tag

abban hogy nincs + egy eszköz, ami zúg ha PC-re teszed. Nem kell külön megtáplálni 220-al.
ha gond van csak Reset gomb megnyom, és nem kell a fájlokban turkálni, hogy törölje a meglévő esetleg rossz konfigurációt. Kb nekem ennyi jut eszembe ami a Cloud-Key javára billen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.