Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bon válasza megema (#449) üzenetére


bon
őstag

Most nézve, hogy a raspberry-n is frissült, minimális különbség, gyorsabb a cloud key. Cloud key esetén a controller programból frissíthető a cloud key és a controller is. Nem kell tükrözni semmit, hogy elérhető legyen az unifi.ubnt.com oldalon keresztül is, nem kell eszköz felderítéssel szórakozni, mert automata, portókat se kell nyitogatni.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#452) megema válasza #19482368 (#450) üzenetére


megema
őstag

Amúgy is van 24/7-ben futó gépem, így arra került. Eredetileg natívan, Ubuntu Serverre, nemrég pedig LXD konténerre költöztettem. Nekem így nem érte meg a Cloud Key, és legalább 125 ezerben megállt az USG, US-8-60W és 2 db AC Lite.

(#451) bon: A frissíthetőség nem rossz, távolról jól jön. Helyben viszont semeddig sem tart egy apt upgrade. A UniFi oldalas eléréssel még nem foglalkoztam. Gondolom több site vagy távoli elérés esetén lenne értelme, de nem tudom mennyire célszerű biztonsági szempontból. Eszköz felderítés alatt újonnan csatlakoztatt UniFi eszköz automatikus észlelésére gondolsz a Controllerben? Mert az nálam is megy.

[ Szerkesztve ]

(#453) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Melyik az erősebb ?

UBIQUITI EdgeRouter ER-X
UBIQUITI EdgeRouter Lite
UBIQUITI EdgeRouter ER-X-SFP
UBIQUITI EdgeRouter ERPoe-5

2 internet vonalat akarok belekötni, 1 Digi 1000/200 PPPOE és egy telekom 30/5 DHCP
Hardware nat melett műkődik a túzfal ?

Egyik akháló egyiket a másik a másikat fogja használni.
De az egyik lan ból el kell érni a másikban lévő nyomtatót.

No ezt hogy lehet beállítani ezeknek ?

VLAN-t tudnak kezelni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#454) rekop válasza Core2duo6600 (#453) üzenetére


rekop
Topikgazda

ER-X = ER-X SFP < ER LITE3 = ERPoe-5

VLAN-t tudnak kezelni, tűzfal működik.

Én megvárnám a ER-4-et, jövő év elejére várható, ha nem sürgős.

(#455) Core2duo6600 válasza rekop (#454) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így fogok tenni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#456) bon válasza rekop (#454) üzenetére


bon
őstag

Jó kis cucc, nem is tudtam a létezéséről. Igaz mostanában egyre több újdonság jelenik meg a cégtől.
Durva, hogy leveri teljesítménybe a ERPro-8-as routerünket.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#457) Peetta14


Peetta14
tag

Januàrban egy USG mellett egy PRO AP-val egyutt belepek en is a csaladba. Majd jonnek a kerdeseimmel, tapasztalataimmal.

(#458) #19482368


#19482368
törölt tag

Tudja valaki hogyan kell működésre bírni Edge switchen az ntp-t? Olvastam a UBNT fórumon, hogy másnak is feltűnt. hogy nem működik, csak a megoldást nem találtam. Van valakinek esetleg megoldása a problémára?

(#459) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Gondolkodom a régi Asus routerem cseréjén, és az egyik alternatíva valamilyen Ubi eszköz, illetve eszközök vétele lenne.
Amit tudnia kellene: Digi gigabites net kiszolgálása, vezetéken 2 asztali gép, 2 médialejátszó, 1 NAS; wireless kapcsolaton 2 tablet, 4 telefon (csak 2 eszköz képes az 5 GHz-es átvitelre, és egyetlen ac-s telefon van, de ez a jövőben nyilván változni fog). Egy 8 portos gigabites switch adott.
Egy cca. 80 nm alapterületű, 3 szinten családi házat kellene tudni lefedni wifivel, de ezt (vélhetőleg a központi elhelyezkedésnek és a nyitott belső lépcsőnek köszönhetően) a jelenlegi belső antennás Asus RT-AC56U is nagyjából tudja, 2.4 GHz-en legalábbis.
Kérdés: melyik kombót érdemes választani, ha azért nem akarok vagyonokat költeni a hálózatra? Elégséges lehet egy ER-X és mellé egy AC-Lite AP, vagy komolyabb eszközökben lenne érdemes gondolkodnom?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#460) Cirbolya_sen válasza Egon (#459) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Teljesen jo az elkepzeles, az x tudja a digi gigat az ap meg a klienseket. Ha a nas inteles, akkor felmehet ra az ap vezerlo progi es igy meg csak usg sem kell 😊
A qnap a syno es a debian alapu nasok remekul mukodnek.

Cirbolya_sentinel

(#461) Egon válasza Cirbolya_sen (#460) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi a választ! :R
A NAS egy HP G8 microserver, XPEnology-val.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#462) Core2duo6600 válasza Egon (#461) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha nem sürgős lehet érdemes lenne megvárni az edge router 4 est amit tavaszra igérnek ha minden igaz
A weben már fent van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#463) Egon válasza Core2duo6600 (#462) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem az túl drága lesz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#464) rekop válasza Cirbolya_sen (#460) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ezt saját tapasztalat alapján mondod? Nekem volt x-em meg március környékén és olyan 350 körül volt a vége gigás telekom nettel. Nem kötekedésképp, csak nehogy félrevezessük a kollégát.
Ami biztosan tudja Er lite3 és usg-től felfele.

(#465) Cirbolya_sen válasza Egon (#461) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Akkor abban van ap app :)

Cirbolya_sentinel

(#466) Cirbolya_sen válasza rekop (#464) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Tapasztalat, tudja ugyan azt az uj firmwareval mint a lite, az egyeb szolgaltatasokhoz mar keves
/sok tuzfal szabaly stb/
Az offload bekapcsolasa kicsit mas a mint a litenel, az ubnt forumon fent van. Linket most nem tudom, nem a gepem elott vagyok :)

Cirbolya_sentinel

(#467) llacee válasza Egon (#461) üzenetére


llacee
őstag

Nálam a gen8(xeon1265v2+16GB) csinálja a routing-ot egy sophos utm-el gigabiten és a megmaradt pénzből erősebb ubi ap-ket vettem ugyan ilyen felhasználás mellett.
Virtuálisan megy xpeno és a sophos , bár egy dual hálókártya kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#468) rekop válasza Cirbolya_sen (#466) üzenetére


rekop
Topikgazda

Akkor valamit tényleg “reszelhettek” a firmware-en, hwnat nálam is be volt kapcsolva természetesen.
Ennek fényében tényleg nagyon jó ár/érték arányú router az er-x! :K

(#469) Egon válasza llacee (#467) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem lényegesen gyengébb kiépítésű a microserver, gyakorlatilag csak fálj- és vpn szerver funkciót szánok neki. Szerintem egy ilyen felállás, ami neked van, jóval többe kerülne.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#470) Core2duo6600 válasza Cirbolya_sen (#466) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A PPPOE kapcsolatot az edge er X hozza létre nálad ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#471) Cirbolya_sen válasza Core2duo6600 (#470) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Igen, es rajta log egy ap lite :C
Most mar nem nalam van, de 2 hetig teszteltuk digi gigan.

Cirbolya_sentinel

(#472) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Telecomos iptv-t próbált valaki ezen a routeren keresztül verni?

Ha dirketbe a modemen keresztül van bekötve akkor megy, ha a routeren keresztül akkor nem.

A router után még átmegy két swichen, de mind2 "buta" nem programozható swich, tehát azokon át kéne mennie, ebből gondolom, hogy a router nem engedi.

Az ügyfél szolgálaton azt mondták hogy a multicast szűrést kell kikapcsolni. Tudja esetleg valaki, hogy azt hol kell, mert nem találom.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#473) Core2duo6600 válasza Zlcsi (#472) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát az hogy buta a switch nem jelenti azt, hogy a multicast átmegy rajta.

Ez ugyan mikrotikhez van ez a leírás, de talán hasznát veszed :
http://www.szunisoft.hu/hir-oldal/IPTV-SetTopBox-tuzfal-mogott
Nem írja, hogy telekom de gondolom minden cégnél hasonló az ip tv beállítása.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#474) Cirbolya_sen válasza Zlcsi (#472) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, a buta swicheken nem megy at a igmp, smart switch kell. A legolcsobb 5 portos 12e korul van.
Ha ez megvan, akkor meg kell a megfelelo tuzfal szabaly a routernel.

Cirbolya_sentinel

(#475) Zlcsi válasza Cirbolya_sen (#474) üzenetére


Zlcsi
senior tag

szarul hangzik
a telecomost ügyfél szolgálat azt mondta, hogy menni kell buta switchel még ajánlottak is egyet...
mondjuk híresen kutya ütők

(#476) Cirbolya_sen válasza Zlcsi (#475) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

https://community.ubnt.com/t5/EdgeMAX/Edgerouter-Lite-v1-6-0-multicast-IPTV-simple-setup/m-p/1123064/highlight/true#M49785

Cirbolya_sentinel

(#477) Zlcsi válasza Cirbolya_sen (#474) üzenetére


Zlcsi
senior tag

ráadásul 2 kell,
egy min 8 portos, és egy kicsi 5 portos,
van amit ajánlanál? (ne vegyek hülyeséget)

(#478) Cirbolya_sen válasza Zlcsi (#477) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

5 portos felesleges akkor mar 2db 8 portos, arban nem sokat nyersz

TP-Link TL-SG108E 8port 10/100/1000Mbps LAN menedzselhető asztali Switch

Leiras alapjan jo lesz, jovoheten kezembe lesz, de nincs ip tv-m mar szerencsere, eleg volt a szivas belole :)

Cirbolya_sentinel

(#479) Zlcsi válasza Cirbolya_sen (#478) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm, beszerzem, remélem menni fog.
Nagyon nem akarnék egy kábelt végig húzni két szinten, főleg hogy minden bent van a falban. (mondjuk akkor inkább nem lesz tv úgy is csak hígf*s van benne)

(#480) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Egy Ubiquiti Edgerouter Lite egyben funkcionálna UniFi Controller-ként, illetve UniFi Security Gateway-ként is? :R

Switch Tax

(#481) #19482368 válasza MasterMark (#480) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem
Ubiquiti Edgerouter Lite az egy router.
UniFi Controller ami a Unifi termékcsaládot összekapcsolja és menedzseli.

Ugyan meg tudod oldani hogy Edgerouter Lite után teszel egy POE switchet amire rá rakod az Unifi AP-t, és a Cloud-key.
A Cloud-key telepíthető akár a jelenleg használt operációs rendszerre is, lehetőséged van egy ubuntu szervere is telepíteni, de akár egy külső VPS szervere. De lehetőséged van megvásárolni magát az eszközt is.

Ubiquiti Edgerouter Lite és a UniFi Security Gateway teljesen más eszközök. Ugyan lehet ötvözni a Edge családot a Unifi termék családdal de mint két eszköznek megvan a maga külön erőssége.
Ha wifi akkor Security Gateway Unifi switch és AP, ami az egészet összefogja és menedzseli az a Cloud-key.

Így lehetőséged van minden szolgáltatást használni. Ha a USG egy edge routerel váltod ki, akkor bizonyos USG specifikus szolgáltatások nem lesznek elérhetők.
Ha vezetékes front az első, akkor Edge router és utána egy layer2 edge switch.

A fő kérdés mit szeretnél megvalósítani?

(#482) MasterMark válasza #19482368 (#481) üzenetére


MasterMark
titán

Van egy UniFi AP-m, még csak most ismerkedem ezzel a rendszerrel.

Illetve kinéztem már egy EdgeRouter Lite-ot, routernek.

Fura nekem ez, hogy az AP beállításához egy külön program kell, gondoltam ez futhatna akkor már a routeren. (De miért nem fut magán az AP-n amúgy?)

Illetve amiért a Secuirity Gateway-t kérdeztem, és ez a fő cél is, hogy legyen egy izolált wifi vendéghálózat. A lényeg, hogy ne érje el a belső hálót.

Ez megoldható önmagában csak az AP-val, és a Controller-rel?

Switch Tax

(#483) MasterMark válasza MasterMark (#482) üzenetére


MasterMark
titán

Update: Odáig most eljutottam, hogy ha csinálok Guest Wireless Network-öt, akkor a Post-Authorization Restrictions-nal megcsinálja, hogy ne legyenek elérhetőek a szokásos privát IP cím zónák, ami végülis így már elég jó, akkor nem kell nekem kézzel külön IP cím tartományba raknom.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#484) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy Unifi Security Gateway-en szeretnék OpenVPN szervert beüzemelni, nem túl sok sikerrel.
Ez alapján csinálom [link] és ez a hibaüzenet ha csatlakozni szeretnék.

Sat Jan 06 16:47:59 2018 us=503159 VERIFY ERROR: depth=1, error=self signed certificate in certificate chain: C=HU, ST=A, L=A, O=A, OU=IT, CN=remote.xxxx.hu, name=vpn-unifi, emailAddress=admin@xxxx.hu
Sat Jan 06 16:47:59 2018 us=503159 OpenSSL: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed
Sat Jan 06 16:47:59 2018 us=504159 TLS_ERROR: BIO read tls_read_plaintext error
Sat Jan 06 16:47:59 2018 us=504159 TLS Error: TLS object -> incoming plaintext read error
Sat Jan 06 16:47:59 2018 us=504159 TLS Error: TLS handshake failed
Sat Jan 06 16:47:59 2018 us=504159 TCP/UDP: Closing socket

Mivel már jópárszor próbálgattam, a cert alapján úgy tűnik, hogy nem az új cert-et használja a szerver oldalon az OpenVPN.

Erre ötlet?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#485) Mr Bond 007 válasza kraftxld (#484) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem jobban jársz ha az ubnt.com-os community részen írod meg, ott elég hamar segít majd vki.

(#486) #19482368 válasza MasterMark (#482) üzenetére


#19482368
törölt tag

Fura nekem ez, hogy az AP beállításához egy külön program kell, gondoltam ez futhatna akkor már a routeren. (De miért nem fut magán az AP-n amúgy?)

A Cloud-key nem csak az AP beállítást végzi. Ugyan úgy a USG, és USW beállításait is. Nem, ez nem fut routeren. Pont ez a lényege. Ez egy különülő egység, ami az egész rendszert felügyeli.

Illetve amiért a Secuirity Gateway-t kérdeztem, és ez a fő cél is, hogy legyen egy izolált wifi vendéghálózat. A lényeg, hogy ne érje el a belső hálót.
Természetesen van benne előre definiált vendéghálózat létrehozására lehetőség. Ha kiválasztod a vendéghálózatot akkor megcsinálja és teljesen elszeparálja a többi VLAN-tol.

Ez megoldható önmagában csak az AP-val, és a Controller-rel?
A Controller segítségével telepíted, és állítod be rendszert, majd a későbbiek folyamán vele felügyeled. Természetesen a beállítások elvégzése után elmegy nélküle is, de ugye ennek a rendszernek pont az a lényege, hogy felügyelni tudod, akár távolról is.

(#487) _Dumber_ válasza #19482368 (#486) üzenetére


_Dumber_
őstag

"...Természetesen a beállítások elvégzése után elmegy nélküle is, de ugye ennek a rendszernek pont az a lényege, hogy felügyelni tudod, akár távolról is..."

Ezt egy kicsit ki tudjuk vesézni?

Jelenleg nekem van 2db UAP-Light és egy Edgeruter-X a hálózatban. A vezérlő egy rasberry-n fut (futogat).
Telepítéskor beállítom az eszközöket a vezérlővel (amit akár a saját gépemre telepítve is meg tudom csinálni.
1.Ha ezután kikapcsolom a vezérlőt akkor is minden tökéletesen fut?
Tapasztalatom alapján igen, csak ha a wifi-routingot bekapcsolom akkor vannak fennakadások.
2. Ha a rendszerben van egy Unifi router akkor már kötelező a vezérlő folyamatos működése, vagy a vezérlő "letölti" a beállításokat az adott eszközökbe, és csak a változtatásnál illetve a statisztikánál van rá szükség?

(#488) #19482368 válasza _Dumber_ (#487) üzenetére


#19482368
törölt tag

1.Ha ezután kikapcsolom a vezérlőt akkor is minden tökéletesen fut?
Igen, csak ugye nem tudsz csak SSH-kapcsolódni. Illetve a Edgeruter-X web felületen. USG esetében van console port, azon keresztül is be lehet.
Tehát nem szükséges a működéséhez hogy fusson. De ha bármi gond van, csak azon keresztül tudod kényelmesen újra beállítani, változtatni.

2. Ha a rendszerben van egy Unifi router akkor már kötelező a vezérlő folyamatos működése, vagy a vezérlő "letölti" a beállításokat az adott eszközökbe, és csak a változtatásnál illetve a statisztikánál van rá szükség?
Pontosan, de ennek pont az a lényege, hogy elég részletes képet add mi történt a hálózaton. A cloud-key rögzíti mikor milyen eszközök csatlakoztak, mennyi adatforgalmat generáltak. Sőt a környék AP-it is felderíti és napra készen tartja. Ami segíteni tud, abban hogy milyen csatornára állítsd az AP-t Beállítások meg változtatása ha szükség van rá. Ugye ez a rendszer úgy komplett ahogy írtam. USG, USW, C.K, UAP. persze ötvözhető más rendszerekkel is, de ebben a kiszerelésben kapod meg a teljes körű szolgáltatásokat.

Írtad hogy Edgeruter-X van neked, arra is érdemes ha belefér a keretbe egy 8 portos unifi switch.
Ez biztosítani fogja a hálózati port védelmet, és még egyéb finom beállítási lehetőséget. Pl át tudod adni a switch-nek a DHCP funkciókat, amikre külön biztonsági beállítások állnak rendelkezésre. A VLAN-okat ugye most is létre tudod hozni a Edgeruter-X-n De switch esetében ezt is át tudod adni. Ugyan nem kötelező, a Edgeruter-X-után berakni, de lényegesen több szolgáltatás, és beállítási lehetőség áll rendelkezésre. Ami a rossz része, hogy egy 8 portos Edge switch is érzékenyen tudja érinteni a pénztárcát. Főleg lakossági szinten.
A UBNT termékeknél úgy kell gondolkozni, hogy ők mindent külön választanak, tehát külön vannak eszközök a vezetékes hálózat biztonságos kiépítésére, és külön van a Wireless-re. Külön a kamerákra stb...
Ami nagyon érzékenyen tudja érinteni a pénztárcákat. Főleg lakossági szinten. De azt tudni kell, ha bármelyik cégre teszed le a voksod, hogy normális hálózatot építs ki, annak mindig megvolt az ára. Tök mindegy melyik cég.

[ Szerkesztve ]

(#489) _Dumber_ válasza #19482368 (#488) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszi.

Lakossági szinten használom, tehát már így is kicsit többet költöttem rá mint amit egy normális ember, így simán hülyének néznek a környéken.
Nem akarok ilyen mélyen belemenni (pedig érdekelne, de mindenre nincs idö), csupán azért tettem le a voksom wifi szinten a UAP mellett, mert a sima SOHO termékek már szerintem egy aktív 5 tagú család cc 10-15 wifi kütyüje mellett (nyomtató kamera, mobilok, számítógépek, TV-k, mini szerver...stb) már feladják a harcot.
Régebben 2 SOHO TP-link-941 kezelte a wifit-t (hosszú a lakás), de ahogy nőtt a család kütyüfarmja (nőttek a gyerekek), nőtt a gond is. Én meg meguntam a folyamatos bacogatást, és immár 2 éve hozzá sem nyúltam

De ha bármi gond van, csak azon keresztül tudod kényelmesen újra beállítani, változtatni.
Ebben az esetben elindítom a gépemen a progit és kényelmesen beállítom.

Problémám most az, hogy az Rpi-n folyamatosan leáll a 8441-es port és nem tudok rákapcsolódni..
Gondolkoztam, hogy kicserélem egy ARM helyatt egy amd64-re de hát ez a kütyü csendes és fogyaszt 6W-ot. (egy WD-red rá van kötve)

(#490) #19482368 válasza _Dumber_ (#489) üzenetére


#19482368
törölt tag

De ha bármi gond van, csak azon keresztül tudod kényelmesen újra beállítani, változtatni.
Ebben az esetben elindítom a gépemen a progit és kényelmesen beállítom.

pontosan.

Problémám most az, hogy az Rpi-n folyamatosan leáll a 8441-es port és nem tudok rákapcsolódni..
Ebben viszont én nem tudok segíteni. Én megvettem a Cloud-key-t.

Én is hasonló cipőben voltam, illetve hozzá jött hogy valaki előszeretettel használt átjáróháznak. Meguntam, és felismertem hogy ahhoz hogy hatékonyan csökkenteni tudjam ennek a számát, arra áldozni kell. Az én családi költségvetésemet is érzékenyen éröntete.
De amióta ezeket az eszközöket használom, jelentősen csökkenteni tudtam a különböző visszaéléseket. Nem tökéletes mert nem kenyerem a hálózat építés. Lakossági szinten, egész megbízható, és relatív biztonságos hálózatot tudtam kiépíteni. Hogy megérte? Nekem is van gyerekem, akinek egyre többször van igénye arra hogy használja az Internetet. Így fontos lett a Biztonságos, és stabil hálózat kiépítése. Nekem se ment egyszerre ennek költsége. Magam is apránként, bővítettem az eszközöket. Természetesen én is próbáltam ki váltani dolgokat, más gyártók által biztosított termékekkel. De mivel a UBNT termékek egymásra épülnek, és így adnak sok kényelmi funkciót, gyakorlatilag így adta magát. Ugye mint a heterogén hálózatnak, is megvan a maga előnye, és hátránya. Mérlegelni kell, mi fontos, és mi kevésbé.

(#491) LSL1337


LSL1337
őstag

hali

tegnap vettem egy ER-X-et, és upgrade-el kezdtem, és utána egyből a webui 500 internal server error-t dobott...
nem szar file-t töltöttem le. (ER-e50.v1.9.7+hotfix.4.5024279.tar)
ezt tallóztam be a system fülön, rámentem hogy reboot, és azóta internal server error

ötletek, hogy hogy hozzam vissza?

kis google után az jött elő, hogy updateeljem újra CLI-ből.

az a gond, hogy nem tudom netre tenni és rácsatlakozni egyszerre

direktbe kötöttem a gépemre, és úgy értem csak el a routert, de úgy meg net nincs ugye

tippek, hogy offline módban hogy tudom update-elni CLIn keresztül?
(putty-val be tudok lépni a default profilokkal)

[ Szerkesztve ]

(#493) LSL1337


LSL1337
őstag

köszi a gyors tippet!
megpróbálom

(#494) bon válasza _Dumber_ (#489) üzenetére


bon
őstag

Én a https://unifi.ubnt.com/ oldalon keresztül szoktam elérni a Controllert ami RP2-ön fut. Persze előtte a Cloud access-t be kell kapcsolni. Most megnéztem volna simán ip-t használva is, de nem elérhető. Gondolom nekem is leakad a portja.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#495) #19482368 válasza bon (#494) üzenetére


#19482368
törölt tag

Én megvettem a hivatalos Cloud-Key, soha semmi problémám nem volt, idő előtt megkapom a frissítéseket, gyakorlatilag még kint sincsenek az oldalon. Az elején én is ki próbáltam a különböző telepíthető lehetőségeket, különböző operációs rendszerekre, sőt még 1x bérelt VPS-re is telepítettem. De megvan annak is a kockázata. Szóval biztonsági szempontok figyelembe vétele miatt, képlékenynek éreztem a történetet. És inkább spóroltam rá, bele szorítottam a családi költségvetésbe. Tudom sokba kerül, de csak ajánlani tudom.

(#496) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok
Segítséget kérnék hozzáértőtől.
Adva egy intézmény, teljesen új, 20000 alvállalkozóval építve. Kiépítésre került a hálózati rendszer is. wifi elérést Unifi AP-LR v2-el oldották meg. A problémám az, hogy már az egész település tudja a wifi jelszót, kértem a kivitelezőt, tegye elérhetővé, hogy tudjunk ezen változtatni. Hát ez nem megy neki. Már távoli eléréssel sem tudta aktiválni a programot, ott elakadt, hogy belépjen. Segítséggel eljutotta, oda, hogy a Dashboardba betudunk lépni, a kívánt jelszót azonban nem tudta érvényesíteni.
Az AP-k egy swicthbe vannak kötve, de ebbe egyéb eszközök is vannak. Próbáltam az patch kábeleket kihúzva újraindítással bírni. Nem sok sikerrel.
Aztán az egyik AP-t leszedtem, reseteltem, ezek után az eszköz Connect állapotba került a felületen, ez már menedzselhetőnek tűnik. Csak így lehet adoptálni az eszközöket? Nincs ennek más módja?
Ha a felületen próbáltam, akkor inaktívnak jelezte, bár működik.
Leszögezem, hogy nem vagyok sem rendszergazda, sem szakértő, egyszerűen próbálom az intézmény ezen részét is üzemeltetni.
Tud valaki segíteni? Akár privát is.

(#497) #19482368 válasza #32577792 (#496) üzenetére


#19482368
törölt tag

Már távoli eléréssel sem tudta aktiválni a programot, ott elakadt, hogy belépjen. Segítséggel eljutotta, oda, hogy a Dashboardba betudunk lépni, a kívánt jelszót azonban nem tudta érvényesíteni.
Nem lehet hogy operátor hozzáférése van?

Aztán az egyik AP-t leszedtem, reseteltem, ezek után az eszköz Connect állapotba került a felületen, ez már menedzselhetőnek tűnik. Csak így lehet adoptálni az eszközöket? Nincs ennek más módja?

ssh belépve: set-inform http://ip-of-controller:8080/inform próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#498) #32577792 válasza #19482368 (#497) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát a belépés után super admin. a státusz.
A másik pedig nekem nem igazán mond sokat. Ha bemásolom a címbe az adott oldalt, be sem jön.

(#499) Core2duo6600 válasza #32577792 (#496) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hol van ez a hely ?

Ha úgy döntesz, hogy a 0 ról újracsinátatod, vagy igpénybe akarsz venni egy Unifi szakértőt, akkor tudok egy céget ahol az egyik kollega foglalkozik vele.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#500) #32577792 válasza Core2duo6600 (#499) üzenetére


#32577792
törölt tag

Oktatási intézmény, itt pénz nem igazán van szakértőre :(
Ha lenne, nem én próbálnék ezzel görcsölni.
Kecskemét környéke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.