Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1185) #19482368 válasza rekop (#1182) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nekem csak arra kellet volna hogyha ismeretlen, felügyeletlen hálózaton vagyok, mégis egy relatív biztonságosabb hálózaton keresztül tudjak dolgozni. De ilyen áron nem kell, inkább lemondok róla.
Ez így ebben a formában, hogy nem lehet szabályozni, kontrollálni olyan mint halottnak a csók.

Ha meg openVPN akkor itt egy AsusN18U abban van openvpn, rádugom edge router dedikált interfacere, vagy csinálok neki egy VLAN-t és úgy próbálom meg kontrollálni mi mehet ki, mi nem, mi látható mi nem. És egyszerűen ki forwardolom a szükséges portokat. Vagy egyszerűen lemondok arról hogy haza VPN-zek, és egy külső cég szolgáltatásait veszem igénybe. Lehet ezt választom, hiába semmi porcikám nem kívánja.

Hát ebben a tekintettben van hova fejlődnie még a UBNT-nek. De inkább ne tudja, mint hamis biztonság érzetet adjon a felhasználóknak. Illetve annak jó, aki mindent el akar érni VPN-en keresztül. De nekem ez az opció most nem játszik.
Köszönöm mindenkinek a választ, segítséget. Még futok pár kőrt ebben a kérdésben, azt hiszem. És mérlegre teszem, és majd meglátjuk mi lesz a vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.