Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    félisten

    válasz suste #12176 üzenetére

    Már majdnem írtam, hogy a PS játék letöltéssel analóg módon lehet olyan igény is, hogy azonnal akar megnézni egy filmet, vagy PC-n gyorsan akar játszani valaki egy játékkal. De aztán megláttam az utolsó mondatodat. Persze a PC-s játék lehet akár legális is a PS-hez hasonlóan pl. Steam-ról.

    Egyébként a letöltési sebesség tekintetében igazat adok nektek. Nekem sem azért van 240 Mbps-es netem az UPC-től, mert annyira kell a letöltés, hanem egyszerűen azért, mert felfelé váltva (30 Mbps-ről indultam) egyre olcsóbban jöttem ki.

    Viszont még ennél a netnél is azt mondom, hogy a feltöltés lehetne gyorsabb. Egyszerűen azért, mert gyakran dolgozom otthonról, akkor viszont a 20 Mbps néha elég szűk keresztmetszet (különösen, ha az ügyfél azonnal várja a megoldást). És vannak ezzel szerintem így egy páran. Persze nem csak azok, akik otthonról dolgoznak, hanem azok, akik pl. felhőben tárolnak nagy mennyiségű adatot, esetleg gyakran töltenek fel videókat, stb.

    Szóval, megértem azokat is, akik a nagyobb csomagokat részesítik előnyben. Nekem a gondot az jelenti, hogy a legtöbb szolgáltatónál (kivétel talán a digi, ami sajnos nálunk nem elérhető) a letöltés/feltöltés aránya 10:1, vagy még rosszabb.

    Ráadásul a gyors csomagokat biztosító diginél a legkisebb és a legnagyobb csomag között 1610 Ft árkülönbség van (okos csomagban), így a többi szolgáltató által biztosított árakhoz képest elenyésző. Ennek megfelelően mondhatom, hogy az ottani csomagok közül nekem a 100/100 bőven elég lenne, de valószínű, hogy azt mondanám, hogy 350 Ft-al drágábban van 200/100, akkor miért ne... Aztán ez így mehet akár tovább a leggyorsabb csomagig. 1610 Ft-ot bármi más baromságra elkölt az ember egy hónapban.

Új hozzászólás Aktív témák