Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Vettem egy Archer Ax55 routher-t. Egy TL WR340 váltottam vele már ideje volt váltani :D
Egy asztali PC megy róla vezetékről meg kettő mobil és egy xbox . Plusz tervben van egy LG 50NANO753PR tv-t wifiről üzemeltetni.Sajnos jelenleg csak 30 MB/s net elérhető nálam, a faluban ahol lakom nincs más :(( Beüzemeltem alábbi képen látható módon.Firmware-t is frissítettem
Helyesen van beállítva ,tehát a 2,4 és az 5 Ghz -nek is be kell kapcsolva lennie?
Az antennákon van fólia érdemes róluk levenni? vagy teljesen mindegy hogy jel erősség szempontjából rajtuk vannak .
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#6852) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Vettem egy Archer Ax55 routher-t. Egy TL WR340 váltottam vele már ideje volt váltani :D
Egy asztali PC megy róla vezetékről meg kettő mobil és egy xbox . Plusz tervben van egy LG 50NANO753PR tv-t wifiről üzemeltetni.Sajnos jelenleg csak 30 MB/s net elérhető nálam, a faluban ahol lakom nincs más :(( Beüzemeltem alábbi képen látható módon.Firmware-t is frissítettem
Helyesen van beállítva ,tehát a 2,4 és az 5 Ghz -nek is be kell kapcsolva lennie?
Az antennákon van fólia érdemes róluk levenni? vagy teljesen mindegy hogy jel erősség szempontjából rajtuk vannak .
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#6853) cigam válasza goboc78 (#6852) üzenetére


cigam
félisten

Elég lett volna a szerkesztés gombra böknöd!

A 2,4 és az 5 Ghz is be lehet kapcsolva. Ha nincs 2.4 vagy 5GHz-es készüléked, és véded az étert/magadat, kikapcsolhatod a nem használt sávot. Csak később is emlékezz rá, amikor egy modernebb készüléket csatlakoztatnál, és csodálkozol miért nem kapcsolódik az adott sávon.

Az antenna fóliáknak sincs jelentősége. Meglennék lepve, ha érdemi difi lenne köztük. Ugyanakkor nyugodtan vedd le. Csak a csomagolás része, és ha eladásra kerül, úgysem úgy fogod hirdetni, hogy annyira új, hogy még az antennák fóliája is rajta van ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6854) tibz03 válasza goboc78 (#6852) üzenetére


tibz03
őstag

A Smart Connect be van jelölve, ez azt jelenti, hogy egy név alatt fut a 2,4 és az 5 GHz-es sáv, ami tök jó, egészen addig, amíg nem lesz kb. 500 Mbit/s fölötti neted (lásd korábbi hozzászólásaimat).

Amiket alul látsz, az a Guest Network, én azt kikapcsolnám, fölösleges plusz hálózatokat hoz létre. Tehát az alsó 2,4 és 5 GHz elől pipát ki, és marad egy hálózatod (a felül lévő TP-Link_3950 nevű), melyre az eszközök vagy 2,4, vagy 5 GHz-en kapcsolódnak.

[ Szerkesztve ]

(#6855) goboc78 válasza tibz03 (#6854) üzenetére


goboc78
tag

Köszönöm a tippet meg fogadom,kivettem alul a pipákat .Amúgy nálunk csak a WLA szolgáltató érhető el .Nevetséges csomag ajánlataik vannak .Múltkor hívtam őket és nagy harc árán emeltek 30Mbit/s-ra .Soha az életben nem lesz még 100-as net sem nemhogy 500 :(( Szégyen hogy 2022-ben csak itt tartunk.

(#6856) cigam válasza goboc78 (#6855) üzenetére


cigam
félisten

Azért ennél még a mobil is jobb lehet, vagy ha anyagilag el vagy eresztve, akkor ott a Starlink.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6857) Tegla80 válasza goboc78 (#6855) üzenetére


Tegla80
addikt

Most reklamozza az 1ik mobil szolg az otthoni netes megoldasat....6ho ingyen van.
En ha ilyen neten lognek ,mint Te tuti beprobalnam....azt lejarat elott eldontenem melyik marad.(a mostanid es az emlitett mobilos 6ho utani arait nem ismerem ,igy azt nemtom partiban lenne e szamodra 1altalan.... de ingyen 6ho-ra tuti jo lehet.)

Sony® & PlayStation®

(#6858) tibz03 válasza goboc78 (#6855) üzenetére


tibz03
őstag

Én is kisvárosban lakom, és épp most van folyamatban az optikai hálózat kiépítése. Nekem is kb. 1 hónapja van, addig rézvezetéken jött a 30 MBit-es net. Sok településen cserélik a rezet optikára, nem tudom, nálatok mi a helyzet e téren, érdemes lehet utánanézni, ha eddig nem tetted.

(#6859) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

2db Deco X60 mesh van otthon egy kétszintes családi házban.

Adott egy készülék, amit csak a fő Deco-hoz szeretnék csatlakoztatni, viszont közelebb van a másik decohoz.

Azt be lehet-e valahogy állítani, hogy egy bizonyos készülék csak a fő deco-hpz tartozzon?

(#6860) SV_toti9058 válasza SV_toti9058 (#6776) üzenetére


SV_toti9058
újonc


Szia

Oké az eddigi lépéseket, amiket:
https://www.cfos.de/hu/cfos-personal-net/port-forwarding/tp-link-archer-c1200.htm
-ezen a linken írtak azokat végig csináltam. Viszont az OpenVPN-el még mindig nem tudok csatlakozni.

A Synology NAS-on is be konfiguráltam a megfelelő dolgokat, ha kell arról is tudok küldeni képet. Van erre esetleg valami ötletettek miért nem tudok kapcsolatot létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#6861) cigam válasza SV_toti9058 (#6860) üzenetére


cigam
félisten

Ott a link a hibaüzenetben, amin segítséget kaphatsz.
Eléképzelhető, hogy a vpnconfig.ovpn fájlt módosítani kell (notepaddal, merthogy egy mezei szöveg fájl), és hozzá kell adni a
remote-cert-tls server
sort.

Ill. Itt írnak még egy megoldásról: [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6862) goboc78 válasza tibz03 (#6858) üzenetére


goboc78
tag

Somogyszentpálon lakom csak WLA antennás net elérhető.Adhatnának többet is 30 Mbit/s-l de nem akarnak 6075 ft fizetek érte. Nevetséges az egész :DD Telefonban mondtam múltkor az ügyfelesnek máshol 300 Mbit/s adnak ennyiért. Kb már 5 éve fel húzták az egész faluban eon oszlopra az optikai kábelt. A házunk előtt is fent van de csak a kábel. Azóta semmi tovább lépés nem történt.senki nem tudja használni nincs gazdája ,pedig lenne rá igény bőven.Már tavaly is meg érdeklődtem a polgármestertől,hogy mikor lesz az optikai netből valami?Mellé beszélés volt, érdemi választ nem kaptam.Úgyhogy mindenki kénytelen a WLA-t használni arany áron

(#6863) goboc78 válasza Tegla80 (#6857) üzenetére


goboc78
tag

Yettel-l beütöttem a címem és csak az 500 GB csomag elérhető korlátlan net az nem .Ezt sem értem ez hogyan van .Ha az 500 elérhető 150/50 Mbit/s ,akkor a korlátlan miért nem .6. hónap után 7990 lenne ha lenne :DD

(#6864) bolic válasza goboc78 (#6863) üzenetére


bolic
őstag

Sajnos kötelező hűségidő alatt nem tudsz felmondani, erre találták ki a hűségidős reklámozás. :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6865) tibz03 válasza goboc78 (#6862) üzenetére


tibz03
őstag

Ha ez megnyugtat (bár miért is nyugtatna meg?! :D ) én egy 5000 fős kisvárosban lakom, itt is húzgálták az optikát már évekkel ezelőtt, meg ment az ígérgetés, hogy ekkortól meg akkortól, és végül csak megszületett nagy nehezen, szóval nem reménytelen a dolog. Szerintem az lehet a háttérben, hogy a Telekom nem akarja saját költségen csinálni, és pályázatokra várnak - legalábbis számomra meglepő információ volt, mikor megtudtam, hogy nem Telekom-beruházás ez, hanem az állam fizeti.

(#6866) Grg válasza AMDPista (#6859) üzenetére


Grg
tag

Szia,

Milyen készülék amit a fő Deco-hoz akarsz kizárólag?
Ha nem "mozgó" eszköz, pl. tv/nyomtató/ip-kamera akkor talán az lehet a megoldás, ha az app-ban az adott készüléknél letiltod a mesh opciót.
Legalábbis én így csináltam az ip-kameráknál, igaz pont azért, hogy a közelebbi Deco-hoz csatlakozzanak tutira, de hogy ez azt eredményezi-e amit te szeretnél, azt nem tudom biztosra mondani.

Más lehetőséget szerintem a Deco-k nem tudnak, igaz nekem 2db M4-es van, ezeknél kb. semmit nem lehet állítani ilyen szinten.

Bezzeg a régi "szép" router+repeater időkben... fogtam, és mac address szűréssel pikk-pakk megoldottam, hogy ki hova csatlakozhat csak... :)

[ Szerkesztve ]

(#6867) cigam válasza goboc78 (#6863) üzenetére


cigam
félisten

Ne az "otthoni net"-et nézd, hanem a "yettel prime" előfizetést, 9990.- korlátlan netet biztosít. Azért a yettel topokban kérdezz rá, mennyire korlátlan!
Esetleg csinálj egy mérést, hogy egy hónapban kb mennyi adatot használsz el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6868) goboc78 válasza tibz03 (#6865) üzenetére


goboc78
tag

Biztos voltam hogy állami pénzből lett feltéve a vezeték az oszlopokra.Azt ígérték annak idején hogy 2018-ra minden településre beviszik az optikai internetet . Addigra benn is volt a vezeték csak használni nem lehet . :D Gondolom úgy van lekönyvelve hogy kész is van csak üzemképtelen a hálózat. :D Ez függhet az önkormányzattól is ,mert a szomszédos Kéthelyen már évek óta van optikai Telekomos
net .Tehát ha az önkormányzat akarná szerintem már rég lenne ,csak itt mindent leszarnak :D

(#6869) lindermen


lindermen
aktív tag

Sziasztok! MR100 4G-s routerem van, és akárhová teszem a házban, sehol nem hozza azt a sebességet mint a mobilom hotspotként. Konkrét adatok: az MR100-as hoz átlagban 1-2Mbit-et, néha felszalad 5-6ig, a mobil hotspottal átlag 25-30, de simán felmegy 40-50-ig is. Ami érdekes, hogy a feltöltés általában gyorsabb a routeren, 8-10 Mbit. A jelerősséget 50-75%-ra írja. Van esetleg ötletetek, hogy milyen beállítást nézzek meg, hogyan tudok javítani a sebességen? Köszi!

(#6870) mezis válasza lindermen (#6869) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! UTP kábelen csatlakozva mennyi?
Ugyanazon a csatornán (frekvencián) nyomja a WiFi-t mint a mobilod ? [link]

mezis

(#6871) snooze


snooze
veterán

sziasztok.
archer c6 a 2.4ghz-en néha eldobja a netet,látszodik,hogy szór jelet,de adatforgalom nincs..ki és bekacsolás után meg jó,random csinálja..mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#6872) lindermen válasza mezis (#6870) üzenetére


lindermen
aktív tag

Szia! Köszi a választ. Tvre kötöttem kábellel, így nem mértem sebességet de kockás volt a streaming.

(#6873) snooze válasza snooze (#6871) üzenetére


snooze
veterán

erre senki sem tud okosságot?

GO Gunners!!!

(#6874) mezis válasza snooze (#6873) üzenetére


mezis
nagyúr

Induljunk a kályhától: [link]
UTP kábeles kapcsolattal folyamatosan van internet?

mezis

(#6875) cigam válasza snooze (#6873) üzenetére


cigam
félisten

Csak tippelgetni tudok:
- fw frissítés
- fix csatorna állítás
- a csatorna összevonás kikapcsolása, korlátozás 20MHz-re.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6876) snooze válasza mezis (#6874) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm..ezeken már tul vagyok,az 5ghz-es rész meg kifogástalanul működik..

cigam:fw a legfrisebb,fix csatornára van állitva,nincs zavaro másik wifi a környezetbe..már több csatorna is lett probálva..
20mhz-en van,semmi sincs már automatán..
már sok minden lett probálva,nem pár napos hiba ez..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#6877) cigam válasza snooze (#6876) üzenetére


cigam
félisten

Ezekután a HW hibát sem zárnám ki, de ahogy írtad is, egy reset csodákra képes. A eset után mennyi idővel jön elő a gond? Nem igazi megoldás, de van-e benne időzítési lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6878) snooze válasza cigam (#6877) üzenetére


snooze
veterán

reset is megvolt már kétszer..😔akkor lehet megy a kukába..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#6879) mezis válasza snooze (#6876) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha áramtalanítasz minden BT-s eszközt és a C6 közeléből eltávolítasz minden tápegységet (a sajátját is), akkor is bizonytalan a 2,4GHz-es AP?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6880) snooze válasza mezis (#6879) üzenetére


snooze
veterán

nagyon bt eszköz nincs a közelébe,tápegysége annyira van,amennyire a vezetéke engedi,olyan 1-1.5m..

GO Gunners!!!

(#6881) cigam válasza snooze (#6878) üzenetére


cigam
félisten

Ha 5G-n jó, miért kukáznád? Akkor inkább ad nekem :)
Esetleg a tápegységét is kicserélhetnéd egy másikra, ha van a közelben egy hasonló paraméterű, vagy univerzális adapter. De ez már ráolvasás jellegű, ez is lehet a baj kategória.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6882) snooze válasza cigam (#6881) üzenetére


snooze
veterán

azért,mert a huawei inverter,kamerák nem mennek 5ghz-en,csak 2.4ghz-en..

GO Gunners!!!

(#6883) cigam válasza snooze (#6882) üzenetére


cigam
félisten

Lehet csak ki kellene egészíteni egy 2,4GHz-es AP-vel, amit az aprón "fillérekért" bezsákolhatsz. Persze egy új router is megoldás lehet, de mi van ha ott is eldobálja a kapcsolatot?!
Milyen sűrűn jön elő a probléma? Megoldható, hosszabb időre egyenként leválasztod az eszközöket? Így kiszűrhető lenne, hogy melyik eszköz miatt bolondul meg.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6884) snooze válasza cigam (#6883) üzenetére


snooze
veterán

3-4 naponta,mikor hogy..nem ugyanolyan idöközönként..csak a felsorolt dolgok mennek 2.4-en,a többi már 5-ön..

GO Gunners!!!

(#6885) SV_toti9058 válasza cigam (#6861) üzenetére


SV_toti9058
újonc

Szia,

Figyu én megnéztem az összes álltalad írt megoldást és egyik sem működött.

Miután bemásoltam a config file-ba a sort utánna ezt a hibaüzenetet kaptam. Meg amugy egyáltalán hova kell bemásolni pontosan azt a sort vagy az mindegy?
Megnéztem a linket is de én az ott lévő dolgokat nem igazán érterm, hogy miről beszélnek nekem az már nagyon kínai.

Illetve megnéztem az álltalad köldött linekt nekem nincsenek olyan mappáim amiket az ottani fórumon felsoroltak.

Amugy nekem csak annyi a célom az egésszel, hogy a szervert lássam egy meghajtóként a gépemről úgy is amikor nem vagyok otthon mivel fontos lenne a munkámhoz.

Tudsz esetleg valami olyan megoldást javasolni ami működőképes?

(#6886) cigam válasza SV_toti9058 (#6885) üzenetére


cigam
félisten

Helyi hálóról próbáltál belépni? Onnan beengedett?
A NAS és a router tűzfalán beengeded, jó helyre továbbítod a 1194-es UDP portot? A tűzfalon be van kapcsolva a geoip szűrés? Tuti az a szerver publikus címe?

Muti a portfowardról készült fotót.

Most próbáltam ki az L2TP-t, mert ahhoz nem volt szükség külső program telepítésére, de vért izzadtam mire Windows-on sikerült(Lásd W11 kopik). macOS-en pöc-röf működött. ;)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6887) Fecogame


Fecogame
veterán

Van egy TP-Link Archer C6 routerem, ami eldobja a kapcsolatot, ha Raspberry Pi-vel túl sokat (>10GB) töltök le egyhuzamban torrentről. Reprodukálható a hiba, így jöttem rá, hogy a router újraindítása után a RPi visszacsatlakozik rá.

Ebből gondolom, hogy a routerrel van a gond. Az alábbiak már régóta be vannak állítva, mégis fennáll a hiba:

- Fix IP az eszköznek
- Fix csatornaszám
- 2,4 és 5GHz-es hálózaton is ugyanezt csinálja
- Smart Connect kikapcsolva
- Router logban nem látszik semmi
- Raspberry Pi képtelen visszacsatlakozni, hacsak újra nem indítom azt

Kábelesen hozzácsatlakoztatva semmi gondja nincs, de sajnos az nem kivitelezhető hosszútávon.

Több ötletem már nincs.

OpenWRT megoldaná ezt a problémát?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6888) cigam válasza Fecogame (#6887) üzenetére


cigam
félisten

a router újraindítása után a RPi visszacsatlakozik rá.
Raspberry Pi képtelen visszacsatlakozni, hacsak újra nem indítom azt

Kicsit összezavartál. Most melyik indítod újra hogy jó legyen?

Torrentben korlátozd az egyidejű kapcsolatok számosságát.
Indíts újra a routert minden éjszaka (feltéve, hogy a van ilyen lehetőség benne. AX20-ban pl. van).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6889) Fecogame válasza cigam (#6888) üzenetére


Fecogame
veterán

Gyakorlatilag bármelyiket újraindítom, megjavul.

Lecsökketettem a kapcsolatok számát 15-re a korlátlanról, így már talán jó lesz.

Heti egyszer szoktam újraindítani, csak ezt az egy eszközt dobálja le (igaz, csak ezen torrentezek :D ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6890) ujtordai


ujtordai
tag

Üdvözletem.

Kérnék egy kis segítséget Tp-Link AX1500 (AX10) v1.0 router beállításával kapcsolatban.
Adott egy Digi 1gb-s net panel lakás, és ez a router.
Mi lenne a legoptimálisabb beállítása a sebesség szempontjából a routernek?

1. kb mennyi a normális letöltési sebesség mobilon ami tudja az 5g-t?

2. Mit ket célszerű bekapcsolni vagy kikapcsolni ami lassítja a sebességet?

3. Smart connect (bekapcsolása esetén ha jól láttam egy SSID lesz és a router optimalizál)

4. Advanced settings ben:
WMM,
Short GI,
AP Isolation,
Airtime Fairness,
Zero Wait DFS
vagy Beállítani?
Beacon Interval: 100
RTS Threshold:2346
DTIM Interval:1
Group Key Update Period:0s

5. Vann néha hogy nem tudok kábellel rácsatlakozni a routerre, a következő oldal jön be:
http://tplinkwifi.net/ ahol a következő szöveg fogad
Trying to configure the Router?
It looks like you aren't connected to your TP-Link network.
Hiába vagyok rácsatlakozva ez fogad.

6. DIGI től bérelt az eszköz, azt látom hogy bizonyos dolgok ki vannak szedve a routerbpl pl. Backup & Restore.
Hogy lehet ezeket visszavarázsolni? Most upgradeltem a firmware-t a legújjabbra nincs erre hatással.

Előre is köszönöm!

☻♂♫

(#6891) cigam válasza ujtordai (#6890) üzenetére


cigam
félisten

Biztos bennem van a hiba, de már az első kérdést sem értem. Mi köze egy vezetékes routernek az 5g mobilhoz?

2,3,4 Ami nem romlott el azt nem kell megjavítani.

5. A tplinkwifi.net egy ügyes trükk hogy ne a router IP címét keljen beírni, pl. 192.168.0.1. Nincs külön DNS szerver beállítva a gépen? Ilyenkor IP címet beírva bejön az oldal?

6. Mivel nem a tulajdonod, nem kellene piszkálni. Ha ilyen szolgáltatások kellenek, vegyél sajátot. Bár megvallom őszintén néha én is elmentem, de egyszer nem kellett még visszatöltenem a beállításokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6892) snooze válasza cigam (#6891) üzenetére


snooze
veterán

wifi 5Ghz-re gondolt,nem a mobil 5G-re..

GO Gunners!!!

(#6893) cigam válasza snooze (#6892) üzenetére


cigam
félisten

Jaaa.... Hát attól függ mit tud telefon wifije. ;)
Konkrét modell aktuális kapcsolt sávszélessége nélkül nehéz bármit mondani rá.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6894) pkocsis


pkocsis
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy miként tudnám letiltani a routeren, hogy a hálózatomon ne tudják használni a mobilon (mobilos ) viber applikációt?

Egyáltalán ez lehetséges?

Segítségetek előre is köszönöm.

(#6895) ujtordai válasza cigam (#6893) üzenetére


ujtordai
tag

cigam, snooze,

Először is köszönöm a választ.

Igen wifi 5g-re gondoltam, mindn mobil device tud 5gt.

1. kérdés célszerű-e használni az összevont 2.4 és 5g-s wifin a Smart connect által.?

5. Nincs semmi beállítva a gépen, ennek ellenére nem mindig jön be a login page.

2,3,4 csak azért érdekes mert bizonyos esetekben a letöltési sebesség egyszer 600-700Mbps egyszer meg csak 50Mbps. és 1 client van a routeren. Ez vélhetően nem normális.

6. Elviekben és a gyakorlatban sincs korlátozás arra, hogy mi az amit beállítok, az is felmerült bennem hogy a routerrel nincs minden rendben, mivel van olyan rész ahol a menu elem alatt lévő button fele látszik csak, azaz a karakterek felső fele. Ez tuti nem normális.

De valszeg az lessz, visszamondom a bérlést veszek egy saját routert.

☻♂♫

(#6896) cigam válasza ujtordai (#6895) üzenetére


cigam
félisten

1. Attól függ. Az emberek többségének hasznos, mert nem kell foglalkozni azzal, hogy melyik eszközük működik 2,4 ill. 5GHz-en. Egy hálózatra (SSID)csatlakoznak és kész. Az eszközök meg lehetőségeikhez mérten kapcsolódnak hol ide hol oda.

Az említett sebességkülönbség is abból adódhat, hogy éppen melyik sávon csatlakozik az eszköz. Válaszd szét a két sávot(Kapcsold ki Intelligens Csatlakozás-t), és ha minden eszközöd tudja az 5GHz-es sávot, tiltsd le 2,4GHz-es részt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6897) cigam válasza pkocsis (#6894) üzenetére


cigam
félisten

Nem sok router képes a kimenő forgalmon portszűrést végezni. Esetleg a Milyen routert? topikban adhatnak arra választ, hogy melyik eszköz tudja.
Bár egyszerűbbnek tűnik a Wifi kapcsolatot letiltani a Viber-nek. [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6898) ujtordai válasza cigam (#6896) üzenetére


ujtordai
tag

cigam, köszönöm!

Jó ötlet, kipróbálom.

még 1x köszi

☻♂♫

(#6899) pkocsis válasza cigam (#6896) üzenetére


pkocsis
tag

Hello!

Köszönöm a válaszod.
TP-LINK
AC1750 Wireless Dual Band Gigabit RouterModel No. Archer C7

Nagyon jól jönne a segítség.

Köszönöm.

(#6900) cigam válasza pkocsis (#6899) üzenetére


cigam
félisten

Ha a router cseréjére nincs mód, a telefon wifi-jének mac címe alapján szűrheted a forgalmát. A routerbe épített szülői felügyelet módot ad rá hogy egy konkrét eszköz forgalmát korlátozd. Sajna alkalmazásra nem szűrhetsz, csak azt tudod megtenni, hogy
- időzítve engeded ki az internetre, vagy sehogyan sem.
- bizonyos kulcsszavakkal korlátozhatod a WEBoldalak elérését.(Ha IP címek vannak beégetve a programba, esélyed nincs így szűrni)

Esetleg készítesz egy opendns fiókot, és ezt állítod be a routeren DNS szolgáltatónak. Így az összes kliens ezen keresztül végzi a címfordítást. Itt lehetőség van különböző kategórákat megadni a szűrésre/tiltásra. Itt van egy "Instant Messsaging", "chat", és "Social Networking" kategória, amivel talán korlátozni tudod a Viber használatát, viszont ez globálisan vonatkozik mindenkire.

Rá kell kérdezni náluk, hogy ez megoldható-e.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.