Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

AX73-nál más is tapasztalt olyat, hogy bekapcsolt QoS mellett, lassabb lett a net a nagy prioritású eszközön mint QoS nélkül? Sávszélességet jól adtam meg DigiNet1000 előfizetésem van 1000/1000-et adtam meg.

i9 / 4080 / 32"

(#6602) Alex91 válasza pigatt (#6601) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg itt se birja a szoftveres NAT-ot a SoC…
Ekkora net sebessegnel teljesen felesleges a QoS, szerintem…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6603) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Adott egy Tp Link AX 20 router. Ha a laptopra külső monitort csatlakoztatok, akkor a laptop nem kapcsolódik a wifihez. Ha nincs külső monitor, akkor nincs ilyen gond.
Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet a gond? Digis net, a digis router bridge módba van állitva. Telefonok, másik laptop gond nélkül csatlakozik wifihez

(#6604) Alex91 válasza Peter.70 (#6603) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy irod, a kulso monitor lehet a gond…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6605) Peter.70 válasza Alex91 (#6604) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem " kompatibilis " a Tp Link routerrel?

(#6606) Alex91 válasza Peter.70 (#6605) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg csak zavarja a wifi-t.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6607) mezis válasza Peter.70 (#6605) üzenetére


mezis
nagyúr

- Térerő rendben? [link]
- Külső monitor "árnyékolhatja" a WiFi AP-t, vagy tápegysége, elektronikája zavarhatja a laposod áramköreit.

mezis

(#6608) Peter.70 válasza mezis (#6607) üzenetére


Peter.70
őstag

Lecseréltem a monitor kábelt ( HDMI - DVI ), elvileg megoldódott

(#6609) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Open VPN klienst szeretnék beállítani az Archer AX20 típusú routeren.
Egyszerűnek tűnik, mégsem tudom működésre bírni.
Ezeket állítottam be.

Valami ötlet lenne, hogy mi a gond?

Köszönöm.

(#6610) mckay válasza mezis (#6600) üzenetére


mckay
aktív tag

Szia Mezis,
köszi a tippet, hogy talán a szabvány miatt.
Nos, átfutottam a linkelt wikipedia oldalt, de én továbbra sem látok összefüggést aközött, hogy milyen színű porttal van bedugva, és aközött, hogy a router OS-e ad-e olyan parancsot, hogy idle.

Aztán az is lehet, hogy nem is kéne parancsot adnia. Lehet, hogy interdiszciplináris a kérdésem: Fel kéne tenni a merevlemezes fórumon is...
:-)

Egyébként van egy újabb csalódásom a cuccal, továbbra is az USB sharinggel kapcsolatosan.
Bekapcsoltam a DLNA (upnp) protokollos megosztást, megy is - de aztán átmásoltam pár állományt egy másik mappába (persze továbbra is megosztott mappába), és nem módosította az útvonalat. Következésképp még a régi útvonnallal hírdeti az eszközök számára, és amikor rákattint az ember a zenefájlra, akkor nem megy.
:((

Ehh, egyre jobban érik a gondolat bennem, hogy csak meg kéne próbálni valami Open-WRT-vel.
:U
Mit gondoltok? Honnan érdemes olyan firmware-t letölteni, ami tuti kipróbált?

Köszi!!!! :-)

u.i.: Amúgy a wifi állat, nagyon. Egy 1043-asról jövök, szóval az 5GHz újdonság a lakásban, de még a 2,4 sincs elhanyagolva benne, szóval a hardvert még nem bántam meg.

(#6611) woodworm válasza mckay (#6610) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az intel belső miatt nem nagyon lesz hozzá openwrt támogatás. Egyébként a dlna soha nem lesz real time, openwrt-n sem. Az előre beállított időközönként szkenneli a megadott könyvtárakat.

(#6612) mckay válasza woodworm (#6611) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi, hogy írtál.
No, ezt nem gondoltam volna hogy az Intel chipsetre kevésbé lehet Open-WRT-ben reménykedni.
Az kár, mert a TP-Link felülete igen, khm, szegényes. Ennyit tud:
Enable Media Sharing: yes/no
Egy szó nincs arról, hogy milyen időközönként ellenőrizze az indexet, vagy ilyesmi....
:Y

(#6613) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! Tesómnak van egy Redmi Note 10-e. Kéthetente jön haza Győrből, és amint hazaér, a wi-fi kapcsolat egyszerűen megszűnik. Csak egy ki-be kapcsolás segít rajta. Ez azóta van amióta megvette a telefont( kb 3 hónapja). Eddig csak Samsung volt a családban, én egy éve váltottam Iphone-ra, tesóm meg 3 hónapja egy Redmi Note 10-re. Nem nagyon találtam erre megoldást hogy ez mitől lehet. Van esetleg valakinek ötlete mi okozhatja ezt ? Egy TP-Link WR841N típusú routerünk van már vagy 4 éve ami eddig hiba nélkül ment.

Ja és azóta, ha az iPhone-on megnyitom a wi-fi beállításokat, kiírja, hogy “előfordulhat, hogy a hálózaton az eszköze által felkeresett webhelyek és szerverek nevét figyelik és rögzítik egyéb eszközök ezen a hálózaton”.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6614) mezis válasza esbii22 (#6613) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#6615) mgaben válasza esbii22 (#6613) üzenetére


mgaben
senior tag

Véletlenül nincs bekapcsolva az ipv6? Nálunk elvileg amiatt volt gáz a Note 10 wifi-vel.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#6616) esbii22 válasza mgaben (#6615) üzenetére


esbii22
őstag

A router beállításain belül ? Ott nem találtam ilyet emlékeim szerint.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6617) mgaben válasza esbii22 (#6616) üzenetére


mgaben
senior tag

Hányas verzió? V?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#6618) mgaben válasza esbii22 (#6616) üzenetére


mgaben
senior tag

Bár ha nem emlékszel akkor tuti nincs a menüben, és ha van akkor sem kapcsoltad be, mert alapból ki van kapcsolva. Szóval akkor ez így kapufa.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#6619) esbii22 válasza mgaben (#6617) üzenetére


esbii22
őstag

V12. Legújabb firmware is 2016-os hozzá. Lehet a telefonon van valami beállítva rosszul ?

ez lehet az ? Alapból be volt kapcsolva

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6620) mgaben válasza esbii22 (#6619) üzenetére


mgaben
senior tag

Aha, ez az. Én elsőre kikapcsolnám, és hagynám csak az ipv4-et. Persze a router beállításokat mentsd el.

A telekom ugye minkettőt nyomja, szóval itt nam baj ha kikapcsoltam. Nálad nem tudom milyen szolgáltató van, és van e még ipv4, de szerintem lennie kell.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#6621) esbii22 válasza mgaben (#6620) üzenetére


esbii22
őstag

Rendben, elmentem aztán kipróbálom. Ha nem jó így sem, akkor max újrakonfigurálom, vagy visszatöltöm az előző beállítást.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6622) mgaben válasza esbii22 (#6621) üzenetére


mgaben
senior tag

Ok. majd jelezz már vissza légyszives - akár privátban is -, érdekel, hogy tényleg ez nem tetszik neki avagy sem. Nálunk a telekom routert váltotta a tp-link, és ebben ki volt kapcsolva az ipv6, én innen gondolnám, hogy nálunk ez volt a hiba. Mert az én Mix2-esem is elkezdett szórakozni a wifivel. És a régi szolgáltatóval a tp-link-el azzal sem volt baj.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#6623) esbii22 válasza mgaben (#6622) üzenetére


esbii22
őstag

Ha kikapcsoltam az ipv6-ot semmi változást nem észleltem. Maradnak az eredeti beállítások.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6624) mgaben válasza esbii22 (#6623) üzenetére


mgaben
senior tag

Mármint a telefonon nem észletél változást? Hogy kapcsolódik e rendesen, stb?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#6625) esbii22 válasza mgaben (#6624) üzenetére


esbii22
őstag

Írok privátot

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6626) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem.

Van egy Archer C5 v4 routerem, ami egy ideje porosodott csak a szekrényben, most viszont szeretném újra üzembe helyezni.

A probléma, hogy ha mobillal kapcsolódok rá (wifin), akkor az 500mbps netemből mindössze 20-30 mbps marad, még akkor is ha közvetlenül az eszköz mellett állok.
Laptopon ugyanezen a helyen 250-300mbps.

Próbáltam több laptoppal, több mobillal,2,4-5ghz, a helyzet mindig ugyanaz :F
Már csináltam firmware updatet is,de semmit nem változott.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#6627) Raiden_ válasza DIEGO15 (#6626) üzenetére


Raiden_
tag

Semmi különös csak elszaladt felette az idő (elavult) anno amikor megvetted ezek
a sebességek elegek voltak, ma is elég lehetne (nem tudni mire használnád).
Kapd elő a mobilt és wifi radarral nézd át a helyiséget ahol használni szeretnéd
(zavaró csatornák elkerülése miatt) Arról nem is beszélve, hogy ezek az eszközök
maximum 1-4 klienst tudnak kiszolgálni és laboratóriumi körülmények közt sem
tudták sosem azt amit ráírtak még egy eszköz használatával sem.
Amint több eszközt csatlakoztatsz és használnád is rohamosan esik a teljesítmény,
ha már a harmadát méred annak amit ráírtak az már jó eredménynek számít.
Vagy visszadugod a szekrénybe vagy ennek ellenére szenvedsz vele.
Itt az ideje új routert venni az elsődleges szempont ne az ár legyen,
hanem a használt eszközök tudása, száma és a helyiség mérete ahhoz igazítsd
a kinézett típus tudását. Jelenleg a 1Gbit/s (esetleg 2,5Gbit/s) WAN, 4x1Gbit/s LAN
és AC/AX wifi szabvány a Trend a legtöbb router ezt úgy-ahogy tudja is.

(#6628) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok! Nem vagyok teljesen képben a mesh konfigok kapcsán, ill. biztos le van írva, de telefonról keresve nem találom a választ...
Deco M4 szett, ha AP módban vannak, akkor is összeáll a mesh hálózat? Vagy csak akkor, ha routerként funkcionál (valamelyik tag)? Nekem az AP lenne a lényeg, mivel a régi eszközöm használnám tovább routerként (stabil kábeles rész + a portok száma miatt), csak letiltanám rajta a wifit, mármint azt "cserélném" több eszközös mesh wifi rendszerre (egy ssid-n menjenek, ne kapcsolódjanak le-fel mindig az eszközök másik ssid-ra). A Decoból csak egy tagja lenne rákötve a régi routerre, továbbá nem lenne backhaul. Ez így tud működni szerintetek? Köszi szépen!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#6629) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Router csere óta (Synology RT1900ac -> Tp-Link AX73), a hálózaton lévő gépek mappa megosztásokat nem látom.

IP címet beírva a startmenübe elérhetőek a mappák és hálózati meghajtónak is feltudnám csatolni, de Total Commander Hálózat tallózásba nem jelenik meg a többi gép megosztott mappával. Kell a Tp-Linknél valamit pluszba beállítani? Windows szinten átnéztem a beállításokat, de sajnos nem találtam semmit.

Köszi a segítséget!

i9 / 4080 / 32"

(#6630) pigatt válasza pigatt (#6629) üzenetére


pigatt
őstag

Tárgytalan!

i9 / 4080 / 32"

(#6631) suste válasza Misi_D (#6628) üzenetére


suste
veterán

Általában működnek a mesh eszközök "Bridge" módban is, de akkor pár szolgáltatás nem elérhetővé válik (pl vendég hálózat, szülői felügyelet).
Én is hasonló okokból vettem mesh-t, és pont a vendég miatt hagytam router üzemmódban a meglévő router mögött. Igaz így a dupla NAT miatt kicsit macerásabb az élet egyes esetekben.....

(#6632) valakky válasza DIEGO15 (#6626) üzenetére


valakky
aktív tag

valószínű a 2 eszköz chipje nem szereti egymást. sokat nem tudsz tenni, mint cseréled vmelyiket, vagy esetleg teszel egy padavant a routerre, hátha.

(#6633) Misi_D válasza suste (#6631) üzenetére


Misi_D
tag

Köszi szépen! Ez jó, így kkor a vásárlásnak nincs további feltétele, a további szolgáltatásokat pedig átgondolom. :)

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#6634) SP4C3 válasza DIEGO15 (#6626) üzenetére


SP4C3
veterán

Kapcsold ki a BT-ot...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6635) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Adott 2db TP-Link router AX20 és AX73.
Be lehet állítani, hogy működjön a Onemesh közöttük? AX73 a főrouter és AX20 a hatótáv növelő.
Most néztem és nekem az jön le nem lehet, bár érdekes lenne...
Menűből nem látják egymást, gondolom az AX20at kellene állítgatnom, de akkor hogyan érem el, ha pl kikapcsolom a dhcp rajta?
Na mindegy, szóval lehet? :D

(#6636) Alex91 válasza sepsi0 (#6635) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6637) sepsi0 válasza Alex91 (#6636) üzenetére


sepsi0
őstag

Hát köszönöm, szinte éreztem. Vegyek konektoros nyavaját jó drágán, ami semmire sem való. Viccesek... : :D
Pedig ugye elvileg dhcp ki, wifin csatlakozni másik routerhez meg fix ip be és menni kellene. Legalább is emlékeim szerint Openwrt alatt valahogy így kellet.
Hát akkor felesleges megtartanom az AX20at, pedig azt hittem húdejólesz. Nem baj a Xiaomi 3 routerem tud vezetékes wifi hatótáv növelő lenni.

[ Szerkesztve ]

(#6638) Alex91 válasza sepsi0 (#6637) üzenetére


Alex91
félisten

Most meshrol volt szo, nem arrol, hogy beteszed AP-nek..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6639) sepsi0 válasza Alex91 (#6638) üzenetére


sepsi0
őstag

Akkor ezek szerint fogalom zavarban vagyok..
A mesh nem hatótáv növelés? Ugyan az a hálózati név, jelszó, ch. Azt hittem ua csak hangzatosabb néven. Akkor bocsi én vagyok hálózati analfabéta. Nem követem a trendeket.
Mindjárt utána olvasok mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#6640) mckay válasza mckay (#6612) üzenetére


mckay
aktív tag

Srácok,
én most már nagyon el vagyok keseredve ettől a modelltől.
24 ezer volt, és a kulcs-tudást, amiért új routert vettem, nem hozza: a DLNA nem működik!
Őszintén azt gondoltam, hogy ma már nem kell utánaolvasni a routereknek, és ha ügyelek rá, hogy ne 10 ezer alatt vegyek, akkor megtakaríthatom a hosszas agyalást.
:W

Ehhez képest ennyi a DLNA menü benne:
Enable Media Sharing: yes/no
És tökre hiába kapcsolom ki, akár egy napra, akár egy restart idejére, majd kapcsolom vissza, nem kel életre.
Amúgy, amíg még élt, addig is annyit tudott, hogy egyszer beindexálta magának a videófájlokat, és magasról tett arra, hogy további videófájlokat másoltam fel.
Mivel nem megy az UPnP, ezért bekapcsoltam a tévé alatti számítógépet (mint a hőskorban, amikor még arról videózott az ember, és nem az okostévé built-in upnp kliensével), és SMB megosztásként érem el a router-en megosztott diszket.
Mondhatjuk, hogy működik, persze. De hát ez így gagyi!
:o

Szerintetek menthető még valahogy ez a pár hetes TP-Link AX50 router?
Fel lehet éleszteni benne az UPnP-tudást? Szunnyad benne ilyen mérnöki eredmény?
Vagy tegyem fel az apróra, hátha találok valakit, akinek csak a wifi számít?
(Egyébként a wifi tényleg jó. Erős, korszerű, gyors. Vetekszik a vezetékessel. De ez azért kevés egy 24 ezres darabtól, szerintem.)
:F

(#6641) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok,
Van egy TP Link AC1200 C6U v1 routerem és hülyét kapok a gyári FW-től, de sajna se VargAlex se suste nem írt rá FW-t... Találtam egy ilyen oldalt, ahonnan le lehet szedni az openwrt-t. Nem magyar, meg gondolom a menü is bonyolultabb lesz, de inkább ezzel küzdenék mint a gyári FW-vel - pl nagyon kellene az usb-n lógó hálózati nyomtató,de gyárilag nem tudja a router. Három fájl van fent a kernel, a factory, meg a sysupgrade. Gyári FW-re a factory kell ugye jol tudom? Kernel mire jó?

Túrista vagyok

(#6642) DIEGO15 válasza valakky (#6632) üzenetére


DIEGO15
őstag

Rákerestem. Látom, hogy firmware-t kell hozzá készíteni, de egyelőre nem jöttem rá hogyan. Van benne esetleg tapasztalatod?

(#6643) suste válasza bpmcwap (#6641) üzenetére


suste
veterán

Akkor inkább használj stabil buildet, hamár van hozzá: [link]
Ebben legalább lesz webui (luci) is. Azzal már szerintem elboldogulsz.....

Gyárira factory kell, ahogy írtad is.

[ Szerkesztve ]

(#6644) bpmcwap válasza suste (#6643) üzenetére


bpmcwap
senior tag

:Y Ezt eddig nem találtam meg. Köszönöm a segítséged!!! :R

Túrista vagyok

(#6645) Nimda


Nimda
addikt

Hello!

TL-WR1043N router, földgömb led narancssárga. Net van, minden működik, de valamiért állandóan hibát jelez. Újraindítás után zöldre vált, de egy idő után megint narancs. Próbáltam a DNS címet átírni a google szervereire, de egy idő után ugyanaz a jelenség. Ötlet?

Digi -s modem van mögötte. Az újraindítás nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#6646) jack982 válasza Nimda (#6645) üzenetére


jack982
aktív tag

Talán ipv6 miatt van., próbáld átállítani ipv4-re.

(#6647) Nimda válasza jack982 (#6646) üzenetére


Nimda
addikt

A routerben az ipv6 ki van kapcsolva. A system log semmit nem mutat.

[ Szerkesztve ]

(#6648) Nimda válasza jack982 (#6646) üzenetére


Nimda
addikt

Lehet pont az volt a baj, hogy nem volt bekapcsolva és beállítva az ipv6. Bekapcsolva most jó lett, kérdés meddig.

Nem nyert.

[ Szerkesztve ]

(#6649) jack982


jack982
aktív tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem szabad itt hirdetni, ezért csak egy kérdés:
Érdekel valakit egy 1 éves, kiváló állapotban lévő archer a6 v2 router?
Tökéletesen működik, de megválnék tőle. Privátban írhattok rám ha érdekel.

(#6650) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv
(Ide is kiírom)
Vettem egy AC600-at (Archer T2U Nano) és az a problémám hogy feldrivereztem, a gép látja a hálózatokat, de nem tud csatlakozni, unable to conenct-et ír. Oka mi lehet? Random amikor elmegy a voda, jó lenne 5ghz-n az a wifi mobilnetről. Ehhez képest csak a 2.4ghz-t látja telefonról, de arra sem akar csatlakozni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.