Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) gban


gban
Közösségépítő

Sziasztok, az alábbi gondot nem tudom sehogy megoldani:
Lecseréltem a TL-WR840N routerem egy egy Archer C5-re, mert ez gigabites már, és pont azért maradtam a TP-Linknél mert azon nőttem fel, elvileg ismerem a beállítását, trükkjeit.
A korábbin simán elértem az egyik notebookról a másikat remote desktop connection-nel, pedig semmi nem volt beállítva az elért gép IP-jével kapcsolatban.
Az újjal nem sikerül, pedig átnéztem töviről hegyire a beállításokat a routerekben, egyszerűen nem találok eltérést.
Kipróbáltam a régi routerrel, a kapcsolat még működik tehát nem tűnik windows módosulásnak.
Forwarding nincs a régi routeren beállítva.
Merre indulnátok el?

Postázást nem vállalok.

(#6452) L4CI2 válasza gban (#6451) üzenetére


L4CI2
aktív tag

szia

Melyik Windows tűzfal profil aktív az új router el ?
magánhálózat vagy nyilvános.
Simán lehet hogy az új router miatt a nyilvános az aktív így tilt a tűzfal.

Vagy próbáld meg engedélyezni az Upnp-t

(#6453) L4CI2 válasza Asrach (#6449) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Szia
Nekem gyanús hogy az a FW a v1-hez van és te meg a v2 re akarod felrakni ami lehet más hardveresen így nem kompatibilis vele a fw.
Ez nem 100% , de szerintem ez lesz a gond openwrt oldalán is v1-hez van FW.

(#6454) gban válasza L4CI2 (#6452) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, az volt amire tippeltél, nyilvános hálózatnak tekintette rákérdezés nélkül.

Postázást nem vállalok.

(#6455) jack982


jack982
aktív tag

Sziasztok!
Ez a háromszög tudjátok, hogy mitől van? (IP6 aktív, http://test-ipv6.com 10/10)
Net van, működik minden, csak érdekel, hogy mégis mi az oka a felkiáltójelnek.
archer a6 v2.0 a router.

(#6456) Raiden_ válasza jack982 (#6455) üzenetére


Raiden_
tag

IPv4-en rossz, és csak az 1.1.1.1 (Cludflare DNS). állítsd át másikra.

(#6457) PeterPH válasza L4CI2 (#6450) üzenetére


PeterPH
senior tag

A legkézenfekvőbb az lenne, hogy broadcast címre (.255) forwardolod a WOL csomagokat, de ez úgy látom nem lehetséges.
Kezdetnek próbáld meg, hogy a
"gép statikus ip kapott. Olyat ami nincs benne DHCP szerver tartományába nehogy IP ütközés legyen."
helyett statikus DHCP-t állíts be az eszközhöz (Hálózat/DHCP szerver/Cím fenntartás).

(#6458) L4CI2 válasza PeterPH (#6457) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Szia köszönöm hogy írtál. Próbáltam már hogy a dhcp-oszt ki ip-t a gépnek , de a probléma változatlan sajnos.
Igen sajnos nem tudok broadcast címre forwardolni nem engedi a rendszer .
Teljesen tanácstalan vagyok szerintem valami fw bug lessz mivel csak akkor tudom normálisan kívülről ébreszteni ha az a kapcsóló aktív. És sajnos magától inaktív lessz.

[ Szerkesztve ]

(#6459) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Kinéztem egy TP-Link Deco M4 router családot
Az a kérdésem,hogy vezetékkel össze lehet kötni őket?
Mármint azért szeretném mert két router nem biztos, hogy látni fogja egymást.
Illetve lehet e vegyesen kapcsolni?
Mármint kettőt cat5 el összekötve egy meg vezeték nélkül.
Amennyiben igen úgy kell valamit konfigurálni vagy automatikusan rájön milyen kapcsolat van 2,3 egység közt?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#6460) hódmaci válasza hódmaci (#6459) üzenetére


hódmaci
senior tag

Nos vagy rosszul tettem fel a kérdést, vagy senki sem tudja a választ.
Mivel ma megjött a trió ezért kipróbáltam.

Igen, lehet vezetékkel(cat5) vagy vezeték nélkül is.
A rendszer automatikusan felismeri és annak megfelelően párosul.
Lehet vegyesen is.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#6461) mastodon


mastodon
aktív tag

AX 50-en hogyan tudom tiltani a Minecraftot? Hogy csak ez a program ne érje el a netet?

(#6462) oszy


oszy
veterán

AX50

A safari egyre több oldalnál ezt a hibaüzenetet írja:
Ismételten hiba történt a következővel: "https://edifier.aliexpress.com/store/sale-items/3240092.html"

Ez az az aliexpress oldal.

Hogy lehet legegyszerűbben kideríteni, hogy a router a "hibás" vagy a safari? :)
Utóbbin kikapcsoltam már a bővítményeket, de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6463) mastodon válasza oszy (#6462) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nekem AX 50-nel bejön FF és Chrome esetén is. Nem valószínű, hogy a router a hibás, amúgy sem, ahhoz egyéni szabály kellene.

(#6464) Csatravi


Csatravi
senior tag

Üdv!
Nincs valakinek reconnect script-je Archer C7 V5 routerhez?

(#6465) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Vettem egy Archer AX73 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Routert 1 hónapja kb. 2 hétig üzemelt is normálisan,de aztán 1x csak eltűnt az 5 Ghz-es hálózat.Restart és vissza jött,de vagy nem lehetett csatlakozni rá vagy ha igen pár perc múlva el is tünt ismét. Garba vissza küldtem,de sajna nem tudnak másikat küldeni helyette így vissza adták az árát.
Abban kérnék segítséget,hogy milyen routert is vegyek helyette ebben az ár kategóriában ami ugyanazokat a dolgokat tudja? (40-50e. Ft kb)

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6466) jeni válasza Jackie_Chan (#6465) üzenetére


jeni
félisten

ASUS RT-AX58U
Ha nem bízol már a TP-Link márkában.
Ha csak a10000-ből az a 1 db romlott el épen a tied akkor ismét az AX73-t vedd meg.
Ha ragaszkodsz az AX routerhez.
Amúgy most akciós az AX82U ha még van a boltban. Szebb és AX5400-s ez is.
Teljesen azonos az AX58 és a TUF Gaming AX5400-al ami belsőleg hardverileg ugyanaz mindhárom.

[ Szerkesztve ]

(#6467) Jackie_Chan válasza jeni (#6466) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

A 2. Tp link routerem volt ami cserben hagyott.
Az ASUS TUF-AX5400 Router-t nézegetem.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6468) oszy válasza mastodon (#6463) üzenetére


oszy
veterán

Köszi, hogy megnézted. Akkor a safariban (macOS-ben) keresem a problémát.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6469) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Tplink AC1200 (C50) routeren akarnék 5GHz-en forgalmazni, saját eszközökre. Amint bekapcsolom a MAC szűrést, az eszközök (laptop, iPad, mobil) közül egyik sem látja, nem tud csatlakozni. 2.4-en semmi gond. Valamiről én nem tudok sztem, de mi az

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#6470) Doky586 válasza bigsee (#6469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Valamiről én nem tudok sztem, de mi az"
Arról hogy a mac szűrés csak téged akadályoz, a betörőket nem. ;) :))

[ Szerkesztve ]

(#6471) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Az Archer AX50 tűzfalán tényleg nem tudom átengedni az ICMPv6-t?

(#6472) Matus26


Matus26
csendes tag

Hello. Adott a digi által adott huawei hg8147x6 ezzel 350-400 Mbit környékén mérek vele wifin. Gondoltam ha már úgyis annyira reklámozzák akkor kérek tőlük egy céleszközt egy tp-link ax10 routert. Összekötöttem, azzal pedig 250-300 Mbit-et mérek csak. Mi lehet gond? A tesztekben amiket olvastam mind 6-700 Mbitről írtak. A vásárlói vélemények alapján is hozza valóban ezt a sebességet wifin. Én meg bármin bárhogy mérem inkább lasabb. Kábelen 820-900 környékén jön. Ac és ax-et is próbáltam de ugyanaz a sebesség. A eszközeim wifi 6 képesek is, nagyobb sebességre is képesek lennének. De valami nem kerek.
Másnak tapasztalata az ax10-zel? A lakás nem nagy az nem lehet gond, alig van távolság. Digi1000 netem van.
Köszi a választ.

(#6473) Imi1981 válasza Matus26 (#6472) üzenetére


Imi1981
veterán

Ha nagy sebességet akarsz ne használd a smart connect-et! Az GHz-es wifit állítsd 80 MHz - re és utána próbálj egy mérést természetesen 5ghz-es wifin.
Nekem ax20 van azzal 700 megabit körül mértem samsung galaxy s10 plus telón.

[ Szerkesztve ]

(#6474) Matus26 válasza Imi1981 (#6473) üzenetére


Matus26
csendes tag

A smart connect amikor egy ssid van ugye? Az ki volt kapcsolava, telóval, ps-sel, laptoppal is 5ghz-es wifire csatlakoztam. Alapvetően alapból minden auton volt, de próbáltam 80 MHz-en és úgy se volt jobb az eredmény. Max ami jött az ax10-zel az a 330 Mbit 80-on.

(#6475) Imi1981 válasza Matus26 (#6474) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor nem tudom. Nekem ax20 van az felette van úgyhogy lehet annyival jobb de szerintem ax10 - nek is többet kéne tudnia. Még a csatornákkal lehet szórakozni ha sok körülötted a a wifi jel (panelban például) .

(#6476) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Tplink AC1200 (C50) routeren akarnék 5GHz-en forgalmazni, saját eszközökre. Amint bekapcsolom a MAC szűrést, az eszközök (laptop, iPad, mobil) közül egyik sem látja, nem tud csatlakozni. 2.4-en semmi gond.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#6477) LakiGeri


LakiGeri
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete vettem egy tp link ax50-et és azt vettem észre a logokba hogy szeret így viselkedni:

Más is találkozott már ezzel?

(#6478) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Telekom topikból ide irányítottak, hátha speciálisan tp-link a probléma.
Aott egy telekom optika net, technicolor fga2233 szolgáltatói eszköz, az új android tv box, és egy tp-link ax1500 router. A telekom eszközben pppoe passthrough bekapcsolva, dhcp letiltva, saját routerben beállítva a jelszó, stb. Hogy ha a saját routerre kábellel rákötöm az android box-ot akkor csak fekete kép van. :F Lehet váltani a csatornákat, meg minden, az archív tv-t lejátssza simán, van kép és hang is, csak sima tv adás nincs. Ugyanez WiFi-n tökéletesen működik. Képeken a beálítások a routeren (a legalsó kép az éles beállítás). Az IPTV/VLAN nincs egyébként bekapcsolva, csak most a kép kedvéért pipáltam be, hogy látszódjon milyen opciók vannak. Bridge módban nincs netem, van még pár opció, de fogalmam sincs mit kellene beállítani, ha kell egyáltalán. Nem létfontosság a kábel opció, mert megy wifi-n, csak ha egyszer netán mégis a szükség úgy hozná. AZ ONT-ra kábellel kötve a box-ot nincs hálózat sem egyébként, ott ugye a DHCP ki van kapcsolva. Köszönöm előre is.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#6479) #27216896


#27216896
törölt tag

Archer C80 elmegy? Csak wifi-re kell, minden vezetékes eszköz sw-ről megy...

(#6480) Matus26


Matus26
csendes tag

Sziasztok, mire kell figyelni wifi beállítasoknál (ax73)? Akármit csinálok max 350 esetleg 400 Mbit ami jön wifin. És fogalmam sincs hogyan lehetne gyorsítani rajta. Csatornát magam választottam ami szabad, 5Ghz-en vagyok. Az eszközeim wifi 6 képesek és így is max ennyi jön. Mi lehet a bibi?
Diginet1000

[ Szerkesztve ]

(#6481) mezis válasza Matus26 (#6480) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv., arra, hogy a WiFi nem kábel....
Mire nem elég a 300Mbps? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6482) Doky586 válasza mezis (#6481) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mire nem elég a 300Mbps?"
Mert Évike mondta hogy a Gézáé nagyobb! :DD

(#6483) mezis válasza Doky586 (#6482) üzenetére


mezis
nagyúr

:C :))

mezis

(#6484) Matus26 válasza mezis (#6481) üzenetére


Matus26
csendes tag

Mivel simán lehetne a duplája is a sebesség ezért foglalkoztat.

[ Szerkesztve ]

(#6485) suste válasza mezis (#6481) üzenetére


suste
veterán

Egy másik topicban arról beszélgetnek, hogy milyen gáz, hogy nincsenek olcsó, normális 2,5Gigabites routerek, switchek.... :F Én (+ egy másik család!) évek óta 50Mbiten vagyok, kb 40db IP van kiosztva (fele okos cucc), de még sosem volt gond azzal hogy kevés lenne (sőt a statisztikák szerint kb a felét használjuk)...... szóval én sem értem az ilyen kérdéseket :D

(#6486) Matus26 válasza suste (#6485) üzenetére


Matus26
csendes tag

Ez a ti buborékotok, az enyém meg más.

(#6487) suste válasza Matus26 (#6486) üzenetére


suste
veterán

Sajnos nem csak a tiéd.
Az emberek nagy részének mindig mindenből nagyobb kell(ene), pedig nincs is szüksége rá. (Autó, tv, ház, stbdtb).
De közben ugyanezek az emberek ki vannak akadva, hogy nem tesznek semmit a nagyvállalatok és a kormányok a környezetvédelemért.
Pedig elsőnek az egyénnek kellene megváltozni, mer ha nincs igény, akkor nem lesz termék sem ;) .
De ez már másik topic....

(#6488) mezis válasza suste (#6487) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Ha jól látom a DIGI 1000/300-asanál a garantált 300/75. Ha az meg van, még reklamációnak sincs helye.
Talán attól félnek a "népek", ha nem használják ki a maximális sávszélességet, akkor "elveszti" és a DIGI "visszakapcsol"?
Nekem is sokáig 50-es volt az internetem, míg egyszer a szolgáltatóm felemelte 150-esre. Meg sem kérdezett!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6489) eketomy


eketomy
senior tag

Sziasztok!
Van egy Tp-Link Archer C8 v2.0 routerem. Én hülye (pedig már nem egyet csináltam korábban, amiknél nem volt gond) megpróbáltam dd-wrt firmwaret rakni rá, de azóta olyan jól sikerült hogy végtelen ciklusba lépett (olyan mintha ki be kapcsolna)! Van erre valami megoldás vagy mehet a kukába! Esetleg nem szakosodott valaki az ilyen jellegű hibák javítására? Úgyveszem észre a resetre sem reagál!
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#6490) mezis válasza eketomy (#6489) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Talán a TFTP még segíthet: [link]

Esetleg soros porton: [link]

Firmware cserénél, "debrick"-nél nem mindegy az, hogy az új fw.-nek része az uBoot program vagy nem. A végtelen ciklus lehet attól, hogy most már két uBoot programja is van.

mezis

(#6491) oszy válasza Imi1981 (#6473) üzenetére


oszy
veterán

Nekem az AX 50-en be van kapcsolva az intelligens csatlakozás. Akkor az sem jó ötlet? Aért kérdem, mert ott ugye nem lehet állítani a MHz-et.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6492) Imi1981 válasza oszy (#6491) üzenetére


Imi1981
veterán

Én csak ax20-on tudom, hogy így van mert ugye az van nekem. Ha megfelel a sebesség akkor jó használni mert azért jóval gyorsabb mint 2.4ghz - en ha a router közelében vagy. Ha lassúnak érzed vagy csak egyszerűen kell a nagyobb sebesség 5ghz - en akkor kapcsold ki és állítsd be 5ghz-et 80 MHz - re.

(#6493) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Nézegettem a TP-link AX20-at, és látom, hogy 3 féle verzió van belőle.

-V1
-V1.20
-V2

Van valami leírás, hogy mik az eltérések egyes verziók között? Hardveres, vagy szoftveres? Mesh már az V1-óta támogatott? Csak mert a szimulátorban, csak a V2 menüjében találtam meg.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6494) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Fórumtársak!
Van egy Digi-s TP-Link Archer AX10 routerem, Digi firmware van rajta, és nem aktív a firmware csere menü. Hogyan tudom a Digi firmware-t lecserélni egy gyárira?
Az is segítene, ha erről vmi leírást linkeltek.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#6495) jeni válasza FireFox1996 (#6494) üzenetére


jeni
félisten

a korábbi vissza rakást már nem engedélyezi?
valami download menü sem látható ott?
mert firmware katt ha lehetséges kérdés talál-e frissebbet.,mert ilyenkor felülírja a ratja levő verziót.
anno egy Dlink routert tudtam meggyógyítani.

[ Szerkesztve ]

(#6496) FireFox1996 válasza jeni (#6495) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Semmi firmware menü nincs rajt. Azt se találom, hogy hányas firmware van rajta. :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#6497) jeni válasza FireFox1996 (#6496) üzenetére


jeni
félisten

súgó vagy felül valami sarokban?
mert ha nem megy akkor annak annyi,nem tudsz gariban cseréltetni mert egyből kiderül a nem megfelelő firmware felrakásból eredő hiba.

(#6498) jeni válasza FireFox1996 (#6494) üzenetére


jeni
félisten

A router honnan van és ki rakta fel a digi firmware-t?
Webes oldalt keress rá ilyen jellegű hibára.
Van rajta USB csati ha igen ott felismeri?

(#6499) woodworm válasza jeni (#6498) üzenetére


woodworm
veterán

Sanszos, hogy a digitől!

(#6494) FireFox1996
Ugye tudod, hogy ez csak bérelt eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#6500) FireFox1996 válasza jeni (#6498) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Digi adta a routert. Én meg le akarom cserélni a Digi firmware-t...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.