Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) kisguly válasza cs.zs. (#7400) üzenetére


kisguly
tag

Elvileg igen.

(#7402) cs.zs. válasza kisguly (#7401) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor indítsd a folyamatot, amíg nem késő

...

(#7403) mezis válasza kisguly (#7397) üzenetére


mezis
nagyúr

- Udvar: Csatorna 1, sávszélesség: 20MHz
- Redmi: Csatorna: 5, sávszélesség: 20MHz
- TP-Link: Csatorna: 9, sávszélesség: 20MHz

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7404) phantie


phantie
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni:
egy otthoni telekom modem mellé vettem egy tp link TL-WR 820 n routert.
Nem csatlakozik automatikusan, pedig kovettem a tp-link leirasat, hogyan kell csinalni. Van valakinek tippje hogyan kell csatlakoztatni?
ksozi,
phantie

(#7405) mezis válasza phantie (#7404) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lehet hogy túl "messze" van a WiFi modem. Vagy a szomszédok túl közel...

mezis

(#7406) phantie válasza mezis (#7405) üzenetére


phantie
csendes tag

Szia mezis!

Egy Ethernet kábellel van összekötve, ami a padlásról jön le, és ha müködne, akkor lefednè az egész lakást. Valamiért az Ethernet modem menüben sem látszik. Kapcsolat nélkülinek tünteti fel a portot.
A gyári beállítás protokollja se muxik. Mondjuk, a Telekom kínál saját házon belüli router erősítőt... 🥴

(#7407) Borisz76 válasza phantie (#7406) üzenetére


Borisz76
veterán

Vagy vidd a Telekom eszközhöz és egy rövid kábellel dugd össze.
Ha rövid kábellel jó, akkor a hosszúval van gond.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7408) phantie válasza Borisz76 (#7407) üzenetére


phantie
csendes tag

Szia borisz!

Próbáltam rövid kábellel is, amit gyárilag adtak hozzá, de ugyanúgy nem kommunikalt a fő routerrel. :((

(#7409) ozark


ozark
csendes újonc

Sziasztok! Mesh hálózat beállításban tudnátok segíteni? Digis netem van, ebből jövök egy AX10-be aki router módban van, de egyelőre az ONT nem bridgeben van, ez vezetékesen csatlakozik (a "kékbe" dugtam) egy AX23-ba, akit AP módba raktam. Az applikációban mindkettőnél bekapcsoltam a mesht. Elviekben így akkor mindig az erősebbhez csatlakozom, úgy hogy azt nem is veszem észre, vagy nem jól csináltam? Köszönöm a segítséget! :R

(#7410) cs.zs. válasza ozark (#7409) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
TP-Link routerek korábban nem tudtak vezetékes mesht alkotni. Már tudnak? Ehhez kimondottan MESH eszközöket kellett venni. DECO, HALO nevűek.
Vezeték nélküli mesh beállítása egyszerű, itt van hozzá egy videó, de ez ugye akkor javallott, ha jól látják egymást az eszközök.
Ha ez a beállítás megvan, esetleg megpróbálhatod a vezetékes csatolást, de ez tényleg csak tipp, nálam nincs mesh hálózat.

...

(#7411) phantie válasza ozark (#7409) üzenetére


phantie
csendes tag

Hello Ozark!
Legutóbb blenderrel való szàrnypróbàlgatàsomkor hallottam ezt a kifejezést. Ezek szerint van ilyen hàlózat is. Érdemes egyetlen routerrel ilyet építeni? Otthoni lefedettség bővítésére alkalmas lehet ez a megoldàs?

(#7412) ozark


ozark
csendes újonc

Igen ezek az új routerek tudják a mesht, sőtt jelerősítőket és igen, decocat is be lehet állítani a sorba...
A lényege az egy felhasználónév/jelszó és mindegy merre jársz a legoptimálisabbat kapod.
Ahogy nézegetem átadta kábelen és szórja a második is wifin, egy hálózatot látnak a készülékek, de egy applikációban látom a 2db 2,4ghz és 2db 5ghz hálót is. TP linknél ez a smart meg amúgy is alap (hogy melyik frekit használja, nem neked kell váltogatni)!

(#7413) phantie válasza ozark (#7412) üzenetére


phantie
csendes tag

Az én TP linkek asszem nem tud 5 ghzest, csak a main router. A teljesítménye is kisebb 300mb/sec. De valamiért nem látják egymást.

(#7414) mezis válasza phantie (#7406) üzenetére


mezis
nagyúr

Az AP módot választottad?

mezis

(#7415) phantie válasza mezis (#7414) üzenetére


phantie
csendes tag

Hi mezis!
Én nem is tudom mit rontottam el, de màr muxik.
iGen ap módban megy, tök jó erős a jel. Lehet, hogy a kábel, ami a fő routerbe megy, volt a hibàs: az a fixàló pöcök le van róla törve. :B

[ Szerkesztve ]

(#7416) phantie


phantie
csendes tag

Pedig először rövid kábellel se ment. Miután beléptem a beállításokba, ami a router aljàn levő adatokkal sikerült, szinte rögtön megjavult.
Addig csak írogattam a böngészőbe, hogy 196.168.01... :C

[ Szerkesztve ]

(#7417) mezis válasza phantie (#7415) üzenetére


mezis
nagyúr

Kell az a kis pöcök, akármilyen kicsi is....

mezis

(#7418) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!

Nem találtam Omadás fórumot, úgyhogy bepróbálkozok itt. :D

Van egy irodaépület, ahol Omada rendszerben működik egy ER7206 v1.0 VPN router, egy SG3428XMP v2.0, illetve 9db EAP653(EU) v1.0.

MAC szűrést szeretnék csinálni az egész hálózatra (Wi-Fi és vezetékes egyaránt). Az ACL beállításoknál jó helyen járok? Itt lehet engedélyezni (kérdés, hogy automatikusan deny-ra tesz minden mást?) MAC csoportokat, amit létre lehet hozni egy másik szekcióban a beállítások alatt.
Mivel jelenleg is használatban van a rendszer, nem tudok mindent csak úgy állítgatni, tesztelgetni, ezért kérném a segítségeteket. :R

(#7419) Patice válasza Marchello19 (#7418) üzenetére


Patice
nagyúr

Kerestem egy angol leírást, ez alapján elég egyszerű hozzáadni a MAC címeket, mert van rá 3-féle mód is a kontroller felületén.
A: egyenként hozzáadod
B: listával, xlsx, vagy txt formátumban is megeszi
C: a kliensek listájából kiválasztással.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7420) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok,

Nem tudjátok,h a tplink Tether app-ban el lehet nevezni az eszkozoket? Pl 6db archer c6-ot kezelek benne,de jelenleg csak a mac cimek alapjan tudom fejbol megjegyezni,h melyik melyik..eleg maceras.. koszi :)

(#7421) snooze válasza kiskakas (#7420) üzenetére


snooze
veterán

routerbe kellene átnevezni a készüléket,akkor már elvileg azt irná ki a tether is..

GO Gunners!!!

(#7422) kiskakas válasza snooze (#7421) üzenetére


kiskakas
senior tag

igen,erre jutottam enis,de esku nem talalom pl archer c6-ban a 'hostnev' rubrikat/menut :(

kozben google-val megtaláltam,h Tetheren belül hogy lehet.. :)

https://www.tp-link.com/us/support/faq/2376/

[ Szerkesztve ]

(#7423) snooze válasza kiskakas (#7422) üzenetére


snooze
veterán

nekem nem engedi tetheren belül átnevezni..

GO Gunners!!!

(#7424) kiskakas


kiskakas
senior tag

Én most csináltam meg pár órája..rákattintasz a névre és átirható..

(#7425) snooze válasza kiskakas (#7424) üzenetére


snooze
veterán

pontosan ugy csináltam,alul meg kiirja,hogy sikertelen..érdekes..

GO Gunners!!!

(#7426) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Van itt egy routerem (TP-Link AX20) AP-nak konfiguralva, de sajnos nem tudok hozzaferni a kezelo feluletehez. Regebben ez ment. (Van a halozaton egy RE350 is, azt most is tudom managelni.) Van valami kerulo megoldas, hogy hozzaferjek a kezelo feluletehez?

A router egy HG8245H, (ki van kapcsolva a WIFI-je,) bene is vagyok annak a kezelofeluleten. A csatlakozo eszkozoknel sajnos nem latom az AX20-at, mig a RE350, ami meg az AX20 WIFI-jehez csatlakozik, azt latom a listaban.

Szeretnem atkapcsolni az AX20-at router modba.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7427) mezis válasza tvamos (#7426) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

IP scanner?

mezis

(#7428) tvamos válasza mezis (#7427) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos ez lefagy a gepemen. Az nmap kilistazza a halozaton az osszes aktiv eszkozt. Nincs kozte az AP mac-je. :( Gondolom valamit rosszul csinalok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7429) Patice válasza tvamos (#7428) üzenetére


Patice
nagyúr

Valszeg más alhálóra van konfigurálva az AX20.
Szüntess meg mindenvezetékes kapcsolatot a hálózatoddal.
Reseteld.
Egy vezetékes kapcsolatra képes laptoppal kapcsolódj rá LAN kábellel.
Aztán konfiguráld AP módba (DHPC kikapcs, átjáró IP címe legyen a router IP címe)
WIfi-t ízlés szerint beállítod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7430) tvamos válasza Patice (#7429) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tehat akor azt javaslod, hogy csinaljak egy gyari visszaallitast. Remeltem, lesz egyszerubb megoldas.
A lenti metodus a megfelelo nekem, ugye?
"With the Router powered on, press and hold the WPS/RESET button (more than 10 seconds) until the SYS LED becomes quick-flash from slow-flash. Then release the button and wait the Router to reboot to its factory default settings."

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7431) Patice válasza tvamos (#7430) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, ezt javasoltam.
Ha sikerül kideríteni az AX20 IP címét, akkor elkerülhető a reset, ha nem, akkor csak az marad.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7432) woodworm válasza tvamos (#7430) üzenetére


woodworm
veterán

Hogy raktad ap módba, manuáliasan (dhcp off, lan-lan) vagy van dedikált üzemmód és azt használtad?
Ha nem piszkáltad az alapértelmezett lan ip-címét, akkor csatlakoztatod egy pc-re és az alján lévő matricán feltüntetett ip cím alapján beállítasz a gépnek egy fix címet, majd a böngészőben beírod a matricás ip-címet.

(#7433) tvamos válasza woodworm (#7432) üzenetére


tvamos
nagyúr

De, piszkaltam. (Mindent piszkalok.) Igen, manualisan raktam AP modba.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7434) Redneck


Redneck
veterán

Van egy Archer C5 1200 v4 routerem, a legfrissebb firmware-rel, 1000-res FTTH Diginet (modem bridge módban) szolgáltatás mellé. Mostanában többször előfordult, hogy 1-2 másodpercre elment az Xbox Live egy játék közben, és szeretném megtudni, hogy a router csinálja, vagy az MS szerverek.

Milyen megoldást javasoltok? Az admin felület logjában, nem tálaltam kapcsolat megszakadásra utaló bejegyzést.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7435) mezis válasza Redneck (#7434) üzenetére


mezis
nagyúr

Az Xbox WiFi.n csatlakozik az Archer-hez?

mezis

(#7436) Redneck válasza mezis (#7435) üzenetére


Redneck
veterán

Igen, de ezzel eddig sosem volt gond. Nem szakadozik sem a TV sem a telefon, de a box sem szokott. Csak a Live ment el, a hibakód is arra hivatkozott.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7437) mezis válasza Redneck (#7436) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] , [link] , továbbá 2,4GHz-en az egyébként "láthatatlan" BT-os eszközök is zavarhatnak.

mezis

(#7438) Redneck válasza mezis (#7437) üzenetére


Redneck
veterán

5Ghz-en van az Xbox, de majd próbálkozok 2,4-en és kábelen is ha nincs jobb megoldás. Később meg veszek valami normális routert, ami képes vezeték nélkül is működni, mert nem akarok kábellel bohóckodni, elvégre nem vagyok HC gamer.

Az érdekel, hogy lehet-e logolni a droppokat, hogy kizárhassam a router hibáját.

Egyébként csak Division 2 alatt tapasztaltam ezt. Más játéknál nem volt gond soha, pedig évek óta használom ezt a routert és hozzá az Xboxot.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7439) MEKK


MEKK
aktív tag

Sziasztok,

A következőproblémám van tplink routeren keresztül.

2-3 hete azt tapasztaltom itthon, hogy mind androidos, mind IOS-es készülékeken vodás vezetékes neten több applikáció nem töltődik be wifi keresztül pl.: időkép, myspar, ecipo, aboutyou.
Mobil netre átállva probléma mentesen futnak.
Kiiktattam a TP-Link routerem, visszakapcsoltam a szolgáltató wifi-jét ott rendben működik.
Ebből valami routeres tűzfal problémára gondolnék.
Más nem tapasztalt ilyen hibát?

TP-LINK C80
Firmware Version:1.12.10 Build 230208 Rel.38878n(4555)
Hardware Version: Archer C80 1.0

Köszi

(#7440) Patice válasza MEKK (#7439) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy DNS probléma.
Csekkold hogy mi van a TP-linkben megadva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7441) MEKK válasza Patice (#7440) üzenetére


MEKK
aktív tag

igen, gondoltam rá, de a szolgáltató által osztott DNS-t használom a routerbe is

(#7442) Patice válasza MEKK (#7441) üzenetére


Patice
nagyúr

A szolgáltatói helyett add meg a google-ét (8.8.8.8) vagy más alternatívát (pl. 1.1.1.1).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7443) mezis válasza Redneck (#7438) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédok elég távol vannak?

mezis

(#7444) MEKK válasza Patice (#7442) üzenetére


MEKK
aktív tag

DNS váltást is próbáltam, bár mivel a szolgáltató eszközén keresztül ugyan azt a DNS-t kapom így azt is kizárható.

(#7445) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok,

TP-link MESH hálózattal kapcsolatban szeretnék okosodni, van valakinek relativ nagyobb, több eszközös tapasztalata?

Ha jól értem, kell 1 központi mesh eszköz, mondjukegy archer 6 és ezt lehet összetársítani más MESH kompatibilis eszközökkel, pl jelerősítő, stb.
- A satelit klienseket lehet kábellel is csatlakoztatni?
- satelit után lehet satelitet kapcsolni, magyarul felfűzni őket? Itt mi lehet a max eszköz szám?

tesztre bekonfigtam itthon 2db RE315 jelerősítőt, ezek most kábellel dhcp-n kapnak netet az adott helyen. Az a fura,h a Tether app-ban az itthoni routerem (archer c6) satelit-jeinek mutatja az app, ami nyilván már nem igaz.. Ha az appból bontani akarom a hozzárendelést, akkor meg fog szünni a távoli elérésem is sztem azonnal, de én nem a Tether app fiókjából szeretném kiléptetni, hanem leválasztani a látszólag még mindig az itthoni MESH-em tagjai közül. :F

(#7446) cs.zs. válasza kiskakas (#7445) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
ugyebár a TP-Link megkülönbözteti a OneMesh, és az Easymesh hálózatokat
OneMesh=1 központi egység , amire felfűzöd az ismétlőket, pl RE... cuccokat. Azt javasolják, hogy 2-től többet ne rakj egymás mögé. Lehetnek vezetéken is. Vezetéken nem tudom mi baja lehetne a harmadiknak.
EasyMesh= amikor 2 db easymesh-képes routert egymással párosítasz (wifin). Vezetéken korábban nem tudták, ebben Asusék előrébb járnak.
Épp a napokban/hetekben olvastam valamelyik easymesh-eszközről, hogy már van vezetékes backhoul, de fingom nincs melyik cikkszámú volt.
:R

...

(#7447) kiskakas válasza cs.zs. (#7446) üzenetére


kiskakas
senior tag

Köszi, próbálok utánnaolvasni,de ez a 2 szabvány eleve nem volt tiszta.

Az Archer C6 webes felülete alapján ez Easymesh lenne. A kérdés az lenne,hogy mesh képes lesz e a hálózat, ha az emeleten lévő Mesh kompatibilis Tplink ap/router/repeater után rakok még többet, pl 4 emeletes a ház és minden szintre kerül egy. A sávszélesség nem szempont, de működne e.. Ha igen,hogy konfigolom be? Az összes eszközt egyszerre, a master mesh eszköz mellett, majd szétrakom az adott épületben és összeállnak?

Ami még érdekes és nem jövök rá.. itthon csináltam egy mesh tesztet, archer c6 + 2db RE315 repeater, mesh módban, faszán ment, de kicsi volt a teszt környezet,h ne a master routerre csatlakozzanak. Használom a tplink tether appot is, kár,h ki van herélve, de azért pár funkció elérhető és nat-on, mindenen keresztül megy.. Viszont.. Ezt a 2 RE315-öt leválasztottam, sőt ki is kapcsoltam a mesh-t az Archer C6-ban. A 2 RE315-öt elvittem egy másik helyre tesztelni, sima AP-knek vannak konfigva, annyi,h a távoli tether elérés miatt bennehagytam a tplink accountom.

Ennek ellenére a Tether app-ban így látszanak, mintha az Archer és a két RE315 még mindig egy mesh tagjai.. Jelenleg az Archerben abszolút ki van kapcsolva a mesh, az RE315-öket leválasztottam, majd visszalépettem a sima TPLINK accounttal,h távolról is el tudjam érni őket (még mindig máshol mennek fizikailag). ,de maradt az összerendezés.

A teszt RE305 az Archer C6 mellett van, de jelenleg sima wifi repeaterként, csak belogoltam szintén rá a tplink accounttommal,h teszteljem,ezt hozzárendeli e a Mesh-hez..de nem.. :F

(#7448) cs.zs. válasza kiskakas (#7447) üzenetére


cs.zs.
addikt

Sajnos a részletekben nem segíthetek, én nem használok sem mesht, sem tether appot.
Telekom Sagemcom routerem brutális, [kép] de 1 falon nem megy át rendesen, mögötte egy TP-Link AX55 teljesít szolgálatot. Szept 1-gyel fura helyzet állt elő, kirepültek a "gyerekek", (24-20-18) a háznak az a része ürült ki ahol a Sagemcom van, így azon kikapcsoltam a wifit, maradt a TP-Link a szülői szobában... [kép] [kép]

...

(#7449) Celithrandi


Celithrandi
addikt

sziasztok,

azt meg lehet valahonnan tudni, hogy mely tplink routernek mekkora a hatósugara? Nem pontos érték kell csak az érdekel, hogy egyes modelljeik között nagyságrendileg van e különbség és ha igen mekkora.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#7450) mezis válasza Celithrandi (#7449) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen: [link]
Vagyis adás üzemmódban (letöltés) mindegyik adja az engedélyezett maximumot. Ha több külső antennája van, akkor kevésbé zavar az interferencia.
Vétel üzemmódban (feltöltés) a nagyobb nyereségű (nagyobb) antennák "jobban teljesítenek".

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.