Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) dzsoke2 válasza Multibit (#6250) üzenetére


dzsoke2
tag

Én úgy nézem tud és igen átállítom hogy 5ghz legyen.
Redmi note 8t a mobilom.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8t-9946.php

(#6252) Multibit válasza dzsoke2 (#6251) üzenetére


Multibit
veterán

Titkosítást belőtted WPA2/Persanal-ra, igaz?
Az átállítást nem csak a TP-Linken kell megtenni, hanem a telefonon is!

[ Szerkesztve ]

(#6253) dzsoke2 válasza Multibit (#6252) üzenetére


dzsoke2
tag

Öhm igen is meg nem is.
Próbáltam titkosítással is,meg anélkül is.

(#6254) Multibit válasza dzsoke2 (#6253) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem, valamit rosszul állítottál be a telefonon. Tedd be ide az adaptered és a telefonos hotspot beállításainak screenshotjait. Mert így vakon tapogatózunk.

(#6255) dzsoke2 válasza Multibit (#6254) üzenetére


dzsoke2
tag

(#6256) dzsoke2 válasza Multibit (#6254) üzenetére


dzsoke2
tag

A wht 2 4g-nél próbáltam enabled és disabled opcióval is.

[ Szerkesztve ]

(#6257) Multibit válasza dzsoke2 (#6256) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem is Xiaomi telefonom van jelenleg. Itt van a két screenshot, ami mutatja a vonatkozó beállításokat. Valami hasonlót kell neked is összehozni.
[kép]
[kép]

(#6258) dzsoke2 válasza Multibit (#6257) üzenetére


dzsoke2
tag

😞😡.
Nem értem.
Ugyanaz a beállítás,és nem látja a win.
Már hajnali 2- óta kínlódok vele.
Mivel használod usb stick vagy router?

[ Szerkesztve ]

(#6259) Multibit válasza dzsoke2 (#6258) üzenetére


Multibit
veterán

Teszteléshez laptopot használtam, beépített wifi modullal. A telefon mobilnetre volt állítva. Minden kifogástalanul működött. Router nem volt a láncban.

(#6260) dzsoke2 válasza Multibit (#6259) üzenetére


dzsoke2
tag

ESETLEG ha nem túl nagy kérés, a laptopos beálításokról screenshot?
Hááát nem tudom,fogmam sincs mi lehet a gond.
Nincs ötletem.

(#6261) Multibit válasza dzsoke2 (#6260) üzenetére


Multibit
veterán

A laptop wifi adapterének beállításain semmit nem változtattam. Kiválasztottam a telefon által szórt SSID-t és megadtam a jelszót. Ennyi.

Szerk:
Az utolsó fotód milyen beállításról készült? Szerintem arra nincs szükség.
Amúgy miért fotózod a képernyőt?

[ Szerkesztve ]

(#6262) dzsoke2 válasza Multibit (#6261) üzenetére


dzsoke2
tag

Azt csak biztos ami biztos alapon fotóztam hogy wpa2/personal a winbe is a beállítás.
Ok,
Na mind1 elmegyek aludni és hátha lessz még valakinek valami ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#6263) woodworm válasza Multibit (#6261) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a telefon alapértelmezésben olyan csatornát használ, amit az adapter nem lát és sem a telefon hotspot beállításánál, sem az adapter tulajdonságainál nem lehet ezen változtatni, akkor az így járt esete forog fenn. Egy pár hete valamelyik wifis topikban hasonló problémával jött valaki.
Pl. az én telefonomon se lehet az 5GHz-es hotspot csatornát állítani és csak az egyik usb adapteremnél állítható a használandó csatorna tartomány.

(#6264) Multibit válasza woodworm (#6263) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ez is benne van a pakliban.
Jelenleg két lapossal rendelkezem, az egyiken Win10 Pro van, a másikon Linux. A Wines gépben AzureWave AW-CE123H (Broadcom BCM4352) WLAN modul van, a Linuxosban Compex WLE900VX Atheros QCA9880. Mindkettővel hibátlan a telefonos hotspot használat. Ez nem csak a Xiaomira igaz, hanem a családban korábban és jelenleg használt egyéb telefonokra is (Samsung, Huawei, iPhone).
Ha az általad említett probléma áll fenn, gratulálok a TP-Linknek az adapteréhez ;]

(#6265) woodworm válasza Multibit (#6264) üzenetére


woodworm
veterán

Megtaláltam. Úgy néz ki a win10 sem ártatlan benne.

(#6266) Multibit válasza woodworm (#6265) üzenetére


Multibit
veterán

Csodás! Úgy tűnik, a Windows - TP-Link kombó nem barátja a felhasználóknak - WLAN adapter tekintetében.

(#6267) csgy66


csgy66
tag

Sziasztok!
AX20 v1.0 -en, ha Secure Sharing-ot állítok be, tényleg csak egy Read&Write és egy Read only felhasználót állíthatok be? Vagy csak nem látok a szememtől valami amúgy ott lévő opciót?

(#6268) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

olvasgattam a fórumot, de nem találtam semmit a TL-WPS510U nyomtató szerverről. Van esetleg valakinek tapasztalata vele vagy úgy általánosságban a nyomtató szerverekkel kapcsolatban?

Canon PIXMA MG5150-et szeretném felokosítani vele egy TP-Link Archer C5 router és TP-Link TL-WN951N hálózati kártya mellé.

Köszi

Aurea mediocritas

(#6269) dzsoke2 válasza Multibit (#6266) üzenetére


dzsoke2
tag

Szuper,gyakorlatilag már az összes lehetséges videót+ a ti általatok megoldást végig próbáltam de semmi.
Úgy néz ki vettem egy nagy rakás SZ... T a rakás SZ... R windows mellé.

(#6270) Multibit válasza dzsoke2 (#6269) üzenetére


Multibit
veterán

A külföldi fórumok is tele vannak hasonló panaszokkal (forum.xda-developers.com, forums.oneplus.com). Tudom, téged nem vigasztal, de akadt amikor Huawei Mate 9 - Macbook Pro 2016 páros volt érintett. Tehát nem csak TP-Link-Windows-zal van baj.

(#6271) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Felraktam Archer C5 AC1200 v1.20-ra a DDWRT fw-t és meghalt rajta a nyomtatószerver funkció. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6272) Doky586 válasza cellpeti (#6271) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Be kell kapcsolni.
(alapból ki van kapcsolva)

(#6273) cellpeti válasza Doky586 (#6272) üzenetére


cellpeti
veterán

be van kapcsolva, illetve ugye a DD-WRT alapból átállítja az IP-t a 192.168.0.1-ről 192.168.1.1-re

Na most, én vissza állítottam 192.168.0.1-re, most telepítem újra a nyomtatószerver kliens oldali programját a PC-re. Kiváncsi leszek működni fog-e. Doky586! Neked működik?

Router újraindítás is megvolt, de nem látja a nyomtatót :W :W Ezek alapján megy vissza a stock fw :O :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6274) woodworm válasza cellpeti (#6273) üzenetére


woodworm
veterán

Nem vagyok otthon ddwrt terén, de a cfw-k általában nem használnak kliens oldali programot. Ha a gyári programmal próbálod, akkor az zsákutca lesz.

(#6275) cellpeti válasza woodworm (#6274) üzenetére


cellpeti
veterán

hát rájöttem. Próbáltam IP alapján is, de úgysem találta meg a nyomtatót. Szóval ment vissza az alap TP-Link-es fw és így már nyomtatnak is a gépek :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6276) woodworm válasza cellpeti (#6275) üzenetére


woodworm
veterán

A nyomtató drivernél kell beállítani a portot. A google első találata.
Miért raktál fel cfw-t, ha ennyi megállít?

(#6277) Doky586 válasza cellpeti (#6273) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Nálam tökéletesen működik. [kép] [kép]
Programját nem telepítettem, csak a drivert mutattam meg a gépnek miközben felvettem a hálózati nyomtatót.

[ Szerkesztve ]

(#6278) cellpeti válasza woodworm (#6276) üzenetére


cellpeti
veterán

A dlna megoszlás lett volna fontos, de az sem megy.

Köszi Doky586

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6279) dFactor


dFactor
tag

Sziasztok,

meg tudná nekem írni valaki, hogy a Deco szériában benne van-e a MAC filtering/Whitelist funkció? Deco M9 Plus érdekelne konkrétan, ha akad olyan felhasználó itt, akinek az van.

Előre is köszi!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#6280) Headless válasza dFactor (#6279) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

A deco család inkább egy access pointként fogadható el, a beállításai kb a wifi jelszó/SSID-ben kimerülnek.

Valamint köteleznek a tp link cloud regisztrációra anélkül nem lehet beállítani az eszközt. Én nem venném meg másodjára... És csak telefonos alkalmazással lehet konfigurálni, régen semmi webes felület nem volt, de amit most csináltak webes felület beállítasra alkalmatlan ugyanúgy az alkalmazásban tudsz többet beállítani.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6281) dFactor válasza Headless (#6280) üzenetére


dFactor
tag

Szia,

köszönöm a válaszod. Ezekkel nekem alapvetően nem lenne bajom, mert sima otthoni környezetbe kell valami mesh.
Ami fontos lenne az a MAC filtering/Whitelist funkció. Ezek szerint ez valóban nem került bele?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#6282) Headless válasza dFactor (#6281) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

gyors körbenézés után blacklist van, van valami szülői felügyelet amolyan dns szűrönek titulált dolog de az egyszerű embereknek való kattint 3-at és a placebó hatás megteszi :)) a maradékot. van valamiféle QoS.

whitelist nincs és a blacklist meg kijátszahtó elég könnyen...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6283) sanyik81


sanyik81
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a következő problémára. TPLINK a Archer c1200 routerem van ami tökéletesen működik. Szeretném használni a fájl megosztást, amire rá kötöttem egy külső HDD-t. FTP-vel csatlakoznék a telefonommal, hogy elérjem az otthoni hálózatot vagyis a külső hdd-t. Mobilneten keresztül használom is kb. egy percig majd utána nem engedd be a saját felhasználó jelszóval. Tudtok segíteni mi lehet a probléma mert tökéletesen működik egy percig majd tiltás. Válaszokat előre is köszönöm.

(#6284) sanyik81


sanyik81
csendes tag

(#6285) krealon válasza sanyik81 (#6284) üzenetére


krealon
veterán

FTP Error 530 maximum number of tries exceeded

Sajnos az alkalmazás a telefonodon, amivel kapcsolódsz a tárhelyhez, minden művelethez új kapcsolatot nyit és nem zárja le az aktuálisat. Ezzel túlterheli az FTP szervert.

2 megoldás lehet:
- rendes teljesítményű FTP szervert használsz háttértárként, vagy
- más programmal (app-pal) éred el az FTP szervert.

(#6286) sanyik81 válasza krealon (#6285) üzenetére


sanyik81
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget. Esetleg tudsz mondani egy jó appot ios-re (nem baj ha fizetős) amit érdemes használni erre célra ?
vagy milyen FTP szervert lenne érdemes vásárolni.
valaszodat köszönöm.

(#6287) Multibit válasza sanyik81 (#6283) üzenetére


Multibit
veterán

hogy elérjem az otthoni hálózatot
Vagyis kintről, internet felől akarod elérni az otthoni LAN-odat? VPN :K

(#6288) sanyik81 válasza Multibit (#6287) üzenetére


sanyik81
csendes tag

Igen. Milyen appal lehetne használni ? Mert jelenleg az FTP Manager program jó lenne de ugye minden müvelethez új kapcsolatot nyit és utána tilt a router.

(#6289) Multibit válasza sanyik81 (#6288) üzenetére


Multibit
veterán

Telepítesz otthon a routerre, vagy más folyamatosan elérhető gépre egy VPN szervert, a telefonodra pedig egy VPN klienst. Kapcsolódás után úgy éred el a LAN-on belüli eszközeidet, mintha otthon lennél.

(#6290) dFactor válasza Headless (#6282) üzenetére


dFactor
tag

Igen, sajnos ugyanezt találtam én is. Köszi szépen a segítséget.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#6291) Gyurman75


Gyurman75
csendes tag

sziasztok!
kis segítséget kérnék: TP Link AX5400 /AX73-as routerem van, valamint egy Broadlink RM3 mini univerzális távirányító. Régebben a távirányító minden gond nélkül fel tudott csatlakozni, akkor kapott is egy IP címet a routertől. Most viszont-hiába reseteltem az eszközt, minden módszert kipróbáltam- nem tud csatlakozni a routerhez. Laikusként kérdezem, hogy milyen módszerrel lehet esetleg elérni, hogy a router ne ugyanazt az IP címet próbálja kiosztani neki, mint amit eddig? Találtam esetleges megoldást a neten a problémára, ahol egyik lehetséges megoldás volt, hogy el kellene távolítani a DHCP IP-cím-foglalásokat. De ezt hogyan kellene? Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

(#6292) oszy


oszy
veterán

Van egy otthoni beltéri kamerám. Szeretném vezetékkel összekötni az AX50-el. A routeren belül kell valamit állítani vagy a kamera applikációjában?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6293) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Archer C5 AC1200 v1.2-re raktam fel DDWRT-t, de ez így sem tudja a repeater funkciót. Lehetséges ez?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6294) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán azért mert nem repeater néven fut.

WDS vagy Client Bridge..

(#6295) cellpeti válasza Doky586 (#6294) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi meglesem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6296) Manka76 válasza oszy (#6292) üzenetére


Manka76
senior tag

Nem árt ha adsz neki saját IP címet valamint port-ot hogy kívülről is elérd. A " Virtuális szerverek" menüben beállítod a portokat kifelé.
A "Dynamic DNS" alatt meg csinálsz egy címet magadnak amin keresztül csatlakozni tudszkivűlről a kamerához direktbe nem mondjuk alaklmazáson keresztül.
sokkal gyorsabb megnyitni egy könyvjelzőt mint egy programot. Csak tudnod kell hogy a kamera milyen címen adja ki a képet. Nekem a TP-Link kamerának ez a címe: http://xxxxxxx.tplinkdns.com:32768/axis-cgi/h264/video.cgi

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#6297) oszy válasza Manka76 (#6296) üzenetére


oszy
veterán

Hű... Nagyon köszi!!!!! :R
Ennek holnap utánanézek. :) Ma már nem jutok hozzá. Lehet még zargatlak. :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6298) Manka76 válasza oszy (#6297) üzenetére


Manka76
senior tag

Oksi

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#6299) oszy válasza Manka76 (#6298) üzenetére


oszy
veterán

A beállításokat elvileg megcsináltam, de nem jutottam előrébb. :) Írok PM-et. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6300) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Archer C7 1napja véletlenszerű időközönként dobálja a digis pppoe kapcsolatot. Aztán újracsatlakozik, de elég zavaró. Digi azt mondta, hogy látja a kapcsolat szakadást de többet nem tudott mondani. Volt másnak is ilyen már ezzel a routerrel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.