Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Patice válasza haddent (#7200) üzenetére


Patice
nagyúr

Szia!
Nekem van két EAP610 beltéren, vezetékesen összekötve, NAS-n szoftveres Omada kontrollerrel.
Én meg vagyok velük elégedve, teszik a dolgukat stabilan, jó a térerő, jó a sebesség.
Asus Ac-68U-ról váltottam, mert az egyedül már nem fedte le az egész házat és a kiegészítésnek berakott régi routerekkel meg nem volt se mesh, se seamless roaming.
Egymagában is tud működni, de legalább kettővel az igazi.
Ha jól tudom lesz nemsokára felhős kontroller is, így akár azt sem kell külön venni majd.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7202) haddent válasza Patice (#7201) üzenetére


haddent
addikt

Na pont ez a tervem nekem is. Felhőt nem szeretném, minden selfhosted :) De így kiváló, remélem nálam is beválnak majd. :R

(#7203) AtHoS válasza mezis (#7199) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infót :R

read-only mode on the forum

(#7204) evolube


evolube
újonc

Sziasztok!
Adott egy gép PLC-vel és egy laptop. A gép és a laptop ethernetes kábellel összeköthető, így a laptopon látjuk a gép állapotát. Ezt a vezetékes kapcsolatot szeretném kiváltani vezetéknélküli kapcsolatra wifi routerrel, amennyiben lehetséges. Meg lehet oldani? Ha igen, milyen beállításokkal lehetséges? Jelenleg az van, hogy a laptopon be van állítva statikus ip cím, alhálózati maszk, alapértelmezett átjáró, ami úgy nézem, feltétele a kapcsolatnak (ha dinamikus ip címre állítottam már nem volt kapcsolat), a PLC-s gép oldalon azonban a hálózati beállításokban már nincs specifikálva IP cím. Kipróbáltam switch-el, úgy is működött. A cél vezeték nélküli kapcsolat. Hogyan?

(#7205) Patice válasza evolube (#7204) üzenetére


Patice
nagyúr

Mi az a PLC ebben az esetben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7206) bali66


bali66
tag

Sziasztok. Akinek van C7 V5 routere és ért hozzá, el tudná küldeni az mtd0 és mtd1-át nekem. Köszönöm.

(#7207) ozark


ozark
csendes újonc

AX1500-ről vélemény? Fél éve használom, de nem az igazi...valamit lehet tenni vele, vagy eladós és inkább az Asus vonal? :F

(#7208) crissprivat válasza ozark (#7207) üzenetére


crissprivat
senior tag

Mi az, hogy nem az igazi? Mik az elvárások vele szemben?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7209) ozark válasza crissprivat (#7208) üzenetére


ozark
csendes újonc

Ledobálja az eszközöket, belassulnak, tv okosító: amazon prime csak forog-forog...mindezt úgy hogy mellette van 3 méteren belül!

(#7210) mezis válasza ozark (#7209) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#7211) crissprivat válasza ozark (#7209) üzenetére


crissprivat
senior tag

Firmware a legfrissebb van rajta, nincsenek zavaró más wifik a közelben, csatornákat már próbáltál cserélni?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7212) ozark válasza crissprivat (#7211) üzenetére


ozark
csendes újonc

Elvileg friss. Tetheren keresztül néha ránézek, családi ház, mindenkitől messze. Semmi más nem jön be, teljesen tiszta minden csatorna. Digi netem van, optikán jön be. Huawei ONT van, lehet át kellene azt állítanom routerről modem üzemmódba, és ezt meg beállítani górénak (mert a szolgáltatóé szerintem gyengusz hardver) de az már egy másik topic... :)

(#7213) haddent


haddent
addikt

sziasztok
eap610 + eap653 mesh -sel küzdök. Nem azért mert rossz, csak többet várok/akarok/tartok reálisnak. A jelenség az, hogy az esetek többségében ilyen ~300mbps a max ami kifér a csövön (iphone 13pro, 2x2ax). Még akkor is, amikor egy szobában, néhány méterre vagyok és a kiajánlott tx1200mbps az omada controller szerint.

Androidos wifi analyzerrel pásztázom a teret és azért van furcsaság ami feltűnik. Látom a saját SSID -met és egy <hidden> -t. Ugyanazok a csatornán, ugyanolyan dbm -mel. Nem mindig, de elő-elő jön. Ugyanez látszik airportban is iphoneon. Ez... ezmiez? Firmware bug? Visszaverődő jel, "visszhang"? Bocsi, ha hülyeségeket beszélek és kérdezek

ötleteket várom. A szokásos channel, bandwidth, tx power kérdéskört sokszor körbejártam, nem igazán segít semmi. Mindig úgy tűnik, hogy AHH NA MOST, aztán eltelik pár óra és megint ilyen.. :F

(#7214) crissprivat válasza ozark (#7212) üzenetére


crissprivat
senior tag

Egy hálózaton belül, ha mind a kettő router üzemmódban van és osztanak IP-t mindketten, akkor az nagyon nem tesz jót a stabilitásnak. Nagy az esély, hogy ez a gond.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7215) ozark válasza crissprivat (#7214) üzenetére


ozark
csendes újonc

Akkor az AX1500 legyen access point módban (amúgy is csak a vezeték nélküli eszközök kiszolgálását végzi)?
Azt nem írtam, hogy az ONT után van egy 8 portos gigabites tp-link switch, ebből egy kábel az AX-be jön, a pc-k, kamerák is a switcből kapják a netet, vagyis elviekben csak azt a potom 13 vezeték nélküli klienst kell kiszolgáljon az AX... :DDD

(#7216) crissprivat válasza ozark (#7215) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen, akkor az AX1500 legyen AP módban, de a DHCP-t kapcsold ki benne.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7217) crissprivat válasza haddent (#7213) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali, tudom elcsépelt dolog, de egy teljeskörű resetet próbáltál már?
Vagy ha csak az egyik AP van a rendszerben akkor sincs meg a sebesség? Megnézném mit csinál egyedül a 610 és a 653 is. Hátha nem kedvelik egymást, hiába MESH rendszer.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7218) haddent válasza crissprivat (#7217) üzenetére


haddent
addikt

Persze, volt reset. Külön-külön is hülyülnek egy kevés idő után. Az is lehet, hogy tényleg túl sokat várok el.. :F

(#7219) crissprivat válasza haddent (#7218) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem vársz el sokat, csak amit teljesíteniük kellene. Érdekes a helyzet nálad. Akkor ugyan ott vagy most a tp linkel, mint az unifivel voltál. Vagy ez azért jobb valamivel?
Nem lehet, hogy van nálad olyan eszköz rájuk csatlakozva, ami ennyire lekorlátozná a wifit? Általában mindig a leglassabb eszközhöz igazodnak.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7220) haddent válasza crissprivat (#7219) üzenetére


haddent
addikt

Hát, eleinte jobb volt. És ez többször jó :DDD Na meg legalább nem 70 ezer (és az jó áron volt)
Minden lehet, de mi? Semmi extra... 4 okos izzó, pár telefon, 1 chromecast és kb ennyi :F
Általában mindig a leglassabb eszközhöz igazodnak. - Ez nekem új. Főleg WiFi6 / AX kapcsán. Ilyen van? Hogy kell ezt érteni?

(#7221) bali66 válasza mezis (#7161) üzenetére


bali66
tag

Szia. Pont így jártam én is. Egy A7 V5-re honnan tudnék szerezni a flash-be írható tartalmat? Valamit olvastam, hogy a letölthető firmware-ből is kiszedhető, de nem értem. Ha valakinek lenne mentett flash tartalom megköszönném. A gyártó support nem tud segíteni?

(#7222) crissprivat válasza haddent (#7220) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem tudom már, hogy hol olvastam, vagy hallottam, hogy a leglassabb wifi cucc eléggé be tud kavarni. Aztán lehet, hogy egy marhaság. De másra ilyen helyzetben már nem tudok mire gyanakodni. És ez már 2 márkánál is így van nálad. A routered milyen?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7223) haddent válasza crissprivat (#7222) üzenetére


haddent
addikt

Klasszikus értelemben vett "router" nincs. OpnSense tűzfal van, de az más kategória, minden IS átmegy rajta sebességben :B

(#7224) mezis válasza bali66 (#7221) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nem tudom.
Az én routerem típusa WR841ND v8.1.
Akkor (régen) beszereztem egy pontosan ugyanilyen típusút meg sok karmos "csipeszt" hátha nem kell kiforrasztani az IC-t és helyben kiolvasható a tartalma, az elfuseráltnak meg beírható vele. Valahol itt leállt a project. Talán egyszer még lesz kedvem, időm tovább "játszani" vele.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7225) crissprivat válasza haddent (#7223) üzenetére


crissprivat
senior tag

Azért kipróbálnám egy jó kis routerrel a szettet. Egy er605 passzolna hozzájuk.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7226) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Véleméynetekre lennék kiváncsi, IoT felhasználásra kellene egy AP, EAP110 lenne a kialakítása miatt az ideális, beltérre raknám, de időnként 0°C alatti hőmérsékleten kellene üzemelnie. A specifikációban 0°C-tól van megadva az üzemi hőmérséklet. Az outdoor kivitelnél már -30°C-tól, de az nem ideális a kialakítása miatt. Ti bevállalnátok?

(#7227) mezis válasza BrownB (#7226) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Mennyivel 0°C alatt? :F
-273°C közelében?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7228) BrownB válasza mezis (#7227) üzenetére


BrownB
tag

Fűtetlen helyiség, -10°C alá nem menne a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#7229) haddent válasza crissprivat (#7225) üzenetére


haddent
addikt

Mióta "auto" -n van hagyva minden ,azóta jó :DDD Kell itt szakértelem, meg felmérés, meg állítgatás... fa.#&äđ*, autora minden azt kész :DDD

(#7230) 4Grider válasza BrownB (#7228) üzenetére


4Grider
nagyúr

Biztosan jó lesz fűtetlen beltérre az indoor is, de mit jelent az, hogy nem ideális az outdoor kialakítása? Nem tudod függőleges felületre feltenni az AP-t?

(#7231) BrownB válasza 4Grider (#7230) üzenetére


BrownB
tag

Nem igazán, mennyezetre kellene tenni. Az épület ezen része faszerkezetes és szigeteletlen.

(#7232) 4Grider válasza BrownB (#7231) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekünk is volt ilyen helyiségünk, de mi biztos ami biztos alapon csápos outdoor AP-t használtunk benne hosszú évekig.
Ha már IoT: Powerline adapter (wifis) nem lehet jó? Vagy 220-as csatlakozó sincs a helyiségben?

(#7233) BrownB válasza 4Grider (#7232) üzenetére


BrownB
tag

Azt az áramkört nem szeretném erre használni (meg powerline-t amúgy sem). Szerintem megpróbálom a beltérit, sokat nem vesztek vele. Gondolom a legnagyobb különbség a bel- és kültéri változatban a szigetelésben keresendő, de ugye itt csapadék nem éri. Feltételezem, hogy ugyanaz a chip van a beltériben is, minta a kültériben, így csak nem fog fázni. :D

(#7234) haddent válasza BrownB (#7226) üzenetére


haddent
addikt

Szerintem a PCB kialakításában és a komponensekben pont semmi különbség nincs outdoor és sima AP közt. Én azt gondolom, hogy csak a ház kialakítása más. Ergo vödörrel ne locsold le :DDD

(#7235) BrownB válasza haddent (#7234) üzenetére


BrownB
tag

Én is erre gondoltam.

Köszi mindenkinek. :)

(#7236) crissprivat válasza haddent (#7229) üzenetére


crissprivat
senior tag

Na látod, nem kell ide varázslat, hogy jól működjön, csak maradjon is így :K

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7237) Patice válasza haddent (#7229) üzenetére


Patice
nagyúr

:DDD
És most már a bencsmárkok is jók?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7238) bali66


bali66
tag

Sziasztok. Ha valakinek lenne egy A7 V5-ről full dump mentése megköszönném.

(#7239) evolube


evolube
újonc

Sziasztok!
Adott egy gép PLC-vel és egy laptop. A gép és a laptop ethernetes kábellel összeköthető, így a laptopon látjuk a gép állapotát. Ezt a vezetékes kapcsolatot szeretném kiváltani vezetéknélküli kapcsolatra wifi routerrel, amennyiben lehetséges. Meg lehet oldani? Ha igen, milyen beállításokkal lehetséges? Jelenleg az van, hogy a laptopon be van állítva statikus ip cím, alhálózati maszk, alapértelmezett átjáró, ami úgy nézem, feltétele a kapcsolatnak (ha dinamikus ip címre állítottam már nem volt kapcsolat), a PLC-s gép oldalon azonban a hálózati beállításokban már nincs specifikálva IP cím.

(#7240) mezis válasza evolube (#7239) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A WiFi AP a LAN része, így beállításban nincs különbség abban, hogy UTP kábellel vagy WiFi-n kapcsolódik a lapos.
Ha nincs különösebb indok, maradjon a vezetékes kapcsolat! :K

mezis

(#7241) Rico Muerte


Rico Muerte
csendes tag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem: Digi optikai kapcsolatra kötött TP-Link Archer AX53 - AX3000 routert használva pontosan minden éjfélkor időlegesen (nx10 percre) a belső hálózat elveszti a kapcsolatot az internettel. A router belső menedzsment felületén tudok kifelé pingelni, de a belső hálózatról nem. Már néztem mindenféle idővel kapcsolatos beállítást, de nem találom a jelenség okát. A log-ban nem látok semmit, igaz lehet nem tudom mit kéne keresni. :) Reggeltől minden remekül működig egészen éjfélig.

R_M

(#7242) jack982 válasza Rico Muerte (#7241) üzenetére


jack982
aktív tag

szerintem jelezd a gyártó felé a hibát, aztán javítják egy új fw-el.

(#7243) mezis válasza Rico Muerte (#7241) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ISP-k 24 óránként újra szokták indítani a kapcsolatokat. ? :F

mezis

(#7244) cigam válasza mezis (#7243) üzenetére


cigam
félisten

nx10percre?

Rico Muerte
A Digi topikban rákérdeztél, hogy más is tapasztal hasonlót? Esetleg pár hétre próbából kapcsoltasd vissza router módba, vagy szerezz egy másik (gyártó) router(é)t. Nézz rá a digi eszközének LEDjeire. Ugyanúgy, ugyanazok világítanak, mint amikor jól működik? Vagy kérdezz rá a szomszédoknál. Lehet az az egység amire az optika csatlakozik, valami automata rendszerre van kötve (épületgépészet, világítás)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7245) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

AX23 routerem van.
Van arra valamilyen megoldás, hogy a guest wifi-ről lehessen a kábelen lévő TV-re castolni?
Nem akarom, hogy bármi mást lásson a belső hálóból a Guest, csak a castolás lenne fontos.

Kössz előre is!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7246) cigam válasza Bici (#7245) üzenetére


cigam
félisten

Sajna nem. Mindent vagy semmit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7247) Bici válasza cigam (#7246) üzenetére


Bici
félisten

Értem, köszi! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7248) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Megakadtam egy TP Link archer c6 (tp link c6 mu mimo) router beállításánál.
Konkrétan nem tudok belépni a menüjébe.
192.168.0.1 címen bejön a tp link oldal, jelszót kér! (Felhasználó nevet nem)
Sehogy sem sikerül. Router alján a 8 számjegy nem jó. Reseteltem, kért új jelszót, beírtam 2x (kért ismétlést) de azzal sem megy!
Ötlet? Mit rontottam el?

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7249) cigam válasza demars (#7248) üzenetére


cigam
félisten

Milyen hosszú a jelszó? Tartalmaz speciális (magyar ékezetes) karaktereket?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7250) demars válasza cigam (#7249) üzenetére


demars
addikt

Kareszka81
:)
Nyem rinyált, hogy gyenge vagy kevés a karakter.
Érdekes, hogy mobilról nem érem el, otthon nálam simán be tudok lépni . TP Link tr wdr 3600

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.