Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) cs.zs. válasza Petyal (#7650) üzenetére


cs.zs.
addikt

kb ugyanazt mondjuk
ha majd lesz 10 gigabites betáp, akkor majd váltunk wifi7-re
ennyi...

...

(#7652) cs.zs. válasza TucsyAtti22 (#7649) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia !
Hány megabites internet érkezik a lakásodba?
Milyen messzire tudsz kábelezni hátrafelé a kazánházad irányába?
A TLWR841N-nek mekkora a bemenete? 100 Megabites?
Ne ismétlőnek használd, hanem tedd előre a mesh rendszer elé, és abból indítsd a mesht!

(ez megoldható?)

...

(#7653) MikeWazowski válasza Petyal (#7650) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, wifi 7lesz a köv, de majd jövőre :)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7654) TucsyAtti22 válasza cs.zs. (#7652) üzenetére


TucsyAtti22
újonc

a nettel nincs gondom 1gb/s
a TL router pedig 300mb tud 2.4Mhz

mivel nem akartam kábelezni azért raktam be a régi routert extendernek.

(mikor csatlakozott a TL a Meshre nem volt gond a nettel és a sebességgel) de vagy 2 napja nem komunikál a 2 együtt

nem a beállitással van gond esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#7655) cs.zs. válasza TucsyAtti22 (#7654) üzenetére


cs.zs.
addikt

300 Megabites csatornát tud nyitni, a rajta lévő eszközök ennyivel kommunikálhatnak egymás között,
de nem tud többet kiszórni, mint amennyi a bemenetén befér.
Ezért kérdeztem: az véletlenül nem 100 Megabites?
Ebből adódóan ha gigabites neted van, ez már nem is jó a sor elejére, hiszen ebből már csak 100 megy tovább. Ezt a végére kell tenni, de akkor már inkább valahogy kanóccal. Így a környezetében 95/95-öt mérhetnél - de stabilan.

...

(#7656) TucsyAtti22


TucsyAtti22
újonc

(#7657) cs.zs. válasza TucsyAtti22 (#7656) üzenetére


cs.zs.
addikt

Elég ha megnézed a gyártó oldalán a specifikációkat:
100 Megabit tud belemenni vezetéken, és 100-at tud továbbadni is.

Nézd meg a 7644-es hsz utolsó képét:
2402 Megabit sebességű csatorna nyílik,
de kiszórni nem tud többet, mint amennyi az 1 gigabites csatlakozóján bemegy
(utolsó előtti kép)

100 megabit bemenetű eszközön ideális esetben kiszórva 95/95 mérhető,

de jelismétlőként használva ha 200-300-at vesz, kb ugyanennyit tovább is ad. Itt jön képbe az akár 300-as képesség.

...

(#7658) TucsyAtti22 válasza cs.zs. (#7657) üzenetére


TucsyAtti22
újonc

szerintem nem a nettel van gond
értem és tudom amit mondasz a sebességről

mit jelent h kanóccal?

megfigyeltem hogy a Mesh ujrainditásakor van a gond mert ilyenkor a TL nem kapcsolódik. ha csatlakáznék a TL routerre kiirja hogy nem lehet ip cimet lekérni, gondolom ezért nem kapcsolódnak

[ Szerkesztve ]

(#7659) cs.zs. válasza TucsyAtti22 (#7658) üzenetére


cs.zs.
addikt

"mit jelent h kanóccal?"

Ohh
elnézést a kifejezés miatt
kanóc = vezeték

A távolból nehéz lesz megmondani.
Software frissítés, alapba rakás, és kísérletezés.
Ismétlő mód, vezetékkel AP mód, router-mód, mindenen végig kell menni.

...

(#7660) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem nem feltétlen kapcsolódik az adott router típusához, azonban úgy gondoltam, hogy egyszerűbb a saját "gyártói" témában feltenni, mert talán nagyobb itt a tapasztalat, mint máshol.

Már jó ideje használom az AX1500 routerem, nem is nagyon volt gond vele. A wifi-s rész azonban mostanában sokszor rendetlenkedik. A routert "csak" 2.4GHz-en használjuk, mert a vezetéknélküli eszközeink általában nem támogatják 5GHz-t. A lakás (panel) egymás melletti 3 szobából áll és az elsőben van a router. A következőket tapasztaljuk:

A legtávolábbi szobában már "elveszik" (?) a jel. Idáig semmi probléma nem volt vele, de egyre gyakrabban történik. Biztos vagyok benne, hogy a házban lévő többi, hasonló eszköz is közrejátszhat a dologban, csak azt nem tudom, mit kéne állítanom a routeremen. Idáig a channel beállítást változtattam, de az sem biztos, hogy helyesen tettem.

Akinek volt hasonló problémája és megoldódott, kérem össze meg velem a megoldást.

Minden választ, javaslatot előre is köszönök.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#7661) mezis válasza P1eTr0 (#7660) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link] , [link] vagy almára NetSpot

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7662) cs.zs. válasza P1eTr0 (#7660) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
a legjobb megoldás igenis az lenne, ha fúrnál 1 db lyukat, áthúznád a kábelt, és a routert áttennéd a középső szobába.
Ameddig ezt nem követed el, a legtöbb amit tehetsz, az itt van a képen:

A teljesítményt maxra emeled,
a sávszélességet is kiválasztod fixen a nagyobbra, 40MHz,
viszonylag alacsony csatornát választasz, pl a 3-ast *,
és b/g/n mixed mód.

* meg kell nézni, hogy van-e olyan sáv, ami jobban átmegy a betonon. Itt nagyon aprók a különbségek, de hátha. Próba, próba, próba.

És ha csak 1 db 5GHz-et tudó eszköz is van a tulajdonotokban, akkor igenis be kell kapcsolni az 5GHz-et is. (és ott is megnézni, van-e olyan sáv, ami esetleg egy kicsivel jobb)

...

(#7663) P1eTr0 válasza mezis (#7661) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Köszönöm szépen, tesztelgetek :)

cs.zs

Szintén köszönöm. Igen, jobb volna, ha ott volna, de egyelőre ez most nem kivitelezhető. Kipróbálom a beállításokat, aztán meglátjuk. Igazból a csatornát leszámítva, minden úgy van belinkelve, ahogy írtad. Átállítom 3-asra, aztán kiderül.

:R :R

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#7664) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Sziasztok! Számomra nagyon furcsa problémára szeretnék magyarázatot és persze megoldást is találni. Az egyébként - és eddig teljesen - jól működő TP-Link Archer AX23 wifi kapcsolatával a Google Play Store letöltések és frissítések többnyire akadoznak. Van, hogy el sem indul a letöltés, van, hogy elindul, de a legkülönbözőbb pontokon elakad (néha már 0%-nál, de néha csak 100%-nál). A legritkább esetben fordul elő, hogy egy adag frissítés gond nélkül lefusson.

Amint átkapcsolok mobilnetre, minden rendben lesz, a megakadt letöltés folytatódik. Ez a viselkedés egységes a lakásban lévő összes eszköz esetében, tehát nem egy adott telefon/tablet hibája. Mivel ez saját router, kipróbálhattam a szolgáltatói eszközzel is: ott nincs gond, arra átváltva szintén megjavul a helyzet. Ezek alapján szerintem egyértelmű, hogy az AX23 router a hibás.

A csatornaválasztás nem automatikus, és a hibakeresés miatt kipróbáltam más csatornákat is: ez nem segít. Az sem számít, hogy milyen messze vagyok a routertől, akár 50 centire állva is ugyanezt csinálja. Összességében azért nem mondanám igazán problémának ezt, mert amely eszközökön automatikus frissítés van beállítva, azok ugye állandóan próbálkoznak a végrehajtással, és előbb-utóbb sikerül is nekik. Tehát néha működik a dolog, ugyanakkor ez gond olyan esetben, ha telepítenék valamit, illetve egy olyan eszköznél, ahol manuális az alkalmazásfrissítés (mert szeretném látni, mik az újdonságok).

És hát egyszerűen meg akarom érteni, hogy mi történik. Hogy lehetséges ilyen hibajelenség? Mi okoz ilyen viselkedést? Mi kell a Play Store-nak, ami másnak nem? Miért nem tapasztalok problémát semmilyen egyéb hálózatos tevékenység során?

:a:

(#7665) cs.zs. válasza kiraly.andra (#7664) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
Resetelted-e már? (Tedd meg!)
Legfrissebb szoftver (firmware) van-e rajta?
(Legyen az!)

Utána is ezt csinálja?
Ez egy elsődleges router? Másodlagos?
Router mód? AP mód?

Sok-sok kérdés felmerülhet

...

(#7666) Patice válasza kiraly.andra (#7664) üzenetére


Patice
nagyúr

A saját routeredben van beállítva DNS szerver?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7667) Syl válasza Petyal (#7633) üzenetére


Syl
nagyúr

Bár a múlt héten azt írtam nem fogok többet foglalkozni a hálózattal, csak nem hagyott nyugodni a dolog, ezért beruháztam egy kételemes M4-es Deco-ba (olyan minden mindegy alapon). És bejött! :R :C
A routeren wifi off, mindkét deco lan kábellel van bekötve és tökéletesen lefedi a házat egy ssid-vel!
[kép]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7668) kiraly.andra válasza cs.zs. (#7665) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Az resetnek számít, ha elmentem, majd később visszatöltöm a beállításokat? Miben más ennek a folyamatnak az eredménye az újraindításhoz képest? A firmware a legfrissebb, ezt már ellenőriztem.

Ez az eszköz a szolgáltatói (Telekom) hardver után van kötve, és router módban van: két gép van kábellel rákötve, és csak ez tudja wifivel ellátni a lakás távoli pontjait.

:a:

(#7669) kiraly.andra válasza Patice (#7666) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Nincs, soha nem is volt. Legyen?

:a:

(#7670) Petyal válasza Syl (#7667) üzenetére


Petyal
tag

Örülök neki, hogy bevált és köszi a visszajelzést is! A Deco M4 Wifi-5ös eszköz, de ha nem nőnek nagyon az igények, akkor nagyon sokáig jó lehet.
Érdemes beállítani egy ütemezett újraindítást, (ha támogatja az eszköz, akkor a Rendszer menüpontban lesz) minden nap, vagy hetente legalább egyszer. Ilyenkor állít a csatornákon is, ha szükséges, így biztosítva a zavarmentes kapcsolatot.

(#7671) Syl válasza Petyal (#7670) üzenetére


Syl
nagyúr

A reboot jó ötlet :R azonban automatizálására sajnos nem találtam opciót.
Wifi sebessége nem olyan fontos - telefonok, táblagépek, nyomtató stb. használják csak. Számítógépek kábelre vannak dugva.

Egyébként erről a Deco-ról van szó: [link]
Amit nem tudtam róla, hogy egyrészt tud működni önállóan, router nélkül is és hogy nem csak wifi-n tud kapcsolódni egymáshoz a két eszköz, hanem lan kábelen is (nem kell őket direktbe kötni, mehetnek akár switchen keresztül is)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7672) Petyal válasza Syl (#7671) üzenetére


Petyal
tag

"tud működni önállóan, router nélkül is és hogy nem csak wifi-n tud kapcsolódni egymáshoz a két eszköz, hanem lan kábelen is (nem kell őket direktbe kötni, mehetnek akár switchen keresztül is)"
Erre írtam korábban, hogy bárhogyan tud működni. Kábelen, wifin, vegyesen, mindegy. A Deco rendszer pont erre van kifejlesztve. Nagyjából mindegy, milyenek a körülmények, meg lehet vele oldani.

(#7673) cs.zs. válasza kiraly.andra (#7668) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nekem egy AX55 van betéve a Telekomos F@st5670 után.
Mindkettő router módban van, és mindkettő tökéletesen teszi a dolgát. A Telekomos az elmúlt 4 évben talán évente 1-2-szer volt újraindítva (általunk). Szuper kis darab. Ha a lakás közepén lenne, nem lenne szükség másodlagos routerre sem.

TP-Linkben reset után én nem tölteném be újra ugyanazokat a beállításokat, ha hiba vagy anomália van benne.
A reset egyébként sem csak egy sima újraindítás. Nyomjad pár mp-ig a reset gombot a hátán, aztán konfiguráld újra.

...

(#7674) kiraly.andra válasza cs.zs. (#7673) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Mi mást csinál a reset, mint az én beállításaim törlését? Mi a különbség aközött, hogy egy lépésben állítom vissza a beállításaimat egy korábban exportált fájl betöltésével, vagy ha több lépésben, kézzel beírva jutok el ugyanoda? Nem kötekedni akarok, csak szeretném érteni, hogy miért szokták ilyenkor gyakorta ajánlani a resetet.

Mivel eddig működött, hiba szerintem nem lehet a beállítások között, de ha nincs jobb ötlet, ki fogom próbálni a resetet, még akkor is, ha nem tudom meg, hogy ez pontosan mit csinál.

:a:

(#7675) Petyal válasza kiraly.andra (#7664) üzenetére


Petyal
tag

Ahhoz, hogy ezekre a kérdésekre választ kapj, monitorozni kellene a hálózati forgalmat.
Első körben írd le az eszközökön lévő IP címeket :
Külső IP, belső IP, hogy tp-link ip-je és annak a telefonnak az IP címe, amin akadozik a Google Play letöltés.
Jó esetben ebből már lehetne következtetni.

(#7676) woodworm válasza kiraly.andra (#7674) üzenetére


woodworm
veterán

Mert mentésnél a nvram beragadt bejegyzései is mentésre és visszaállításra kerülnek. Míg gyári visszaállítás esetén alaphelyzetbe kerül és csak a tényleges módosítások változnak.

(#7677) kiraly.andra válasza Petyal (#7675) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Írtam, hogy minden eszközön akadozik (míg korábban egyiken sem volt probléma). Ebben az esetben mit tudunk kezdeni az IP címekkel? De lássuk:
- szolgáltatói router: 5.38.245.250
- saját router: 192.168.1.65
- az egyik mobil eszköz a saját routeren: 192.168.0.172
- ugyanaz a mobil eszköz, átváltva a szolgáltatói routerre: 192.168.1.67

Mire lehet ebből következtetni?

:a:

(#7678) cs.zs. válasza kiraly.andra (#7677) üzenetére


cs.zs.
addikt

Előfordulhat, hogy a szolgáltatói routered kapott egy frissítést, és azért akadnak mögötte a dolgok.
Előfordulhat hogy eddig nem volt gond hogy router volt mögötte, most meg az. Lehet hogy most csak az AP mód lesz jó.

Nem tudhatjuk, ki kell próbálni.
Van ehhez videó a Youtube-on. Fix IP-ket kell beállítani, 192.168.1.1 lesz a szolgáltatói (?) és mögötte AP módban 192.168.1.2 lesz a másodlagos, és nem a kék lesz a bemenete, hanem az egyik sárga.

Ha nem telefonról leszek, majd keresgélek, és linkelgetek.
:K

...

(#7679) P1eTr0 válasza P1eTr0 (#7663) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket. Természetesen a csatorna átállításával és a további beállítások "finomhangolásával" most szépen megy minden az összes szobában.

Egyelőre marad a jelenlegi "eszközpark", illetve az elrendezés is, ha újfent gond lesz és ezek a lehetőségek nem oldják meg a problémát, akkor újítunk :)

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#7680) Patice válasza kiraly.andra (#7677) üzenetére


Patice
nagyúr

A szolgáltatói router és a sajátod nincs egy alhálózatban.
Persze, hogy nincs kommunikáció a kettő között.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7681) cs.zs. válasza kiraly.andra (#7677) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez a videó sokaknak hasznos lehet.
:R

...

(#7682) Petyal válasza kiraly.andra (#7677) üzenetére


Petyal
tag

Dupla NAT van a hálózaton, ami kerülendő.

Így rakd össze :

A szolgáltatói routeren lévő DHCP szolgáltatás osztja az IP címet, ami jelen esetben a 192.168.1. Xxx. Az összes többi "routeren" (ahogy te írod) kapcsold ki a DHCP szolgáltatást és a szolgáltatói routerből jövő kábelt a másik "router" Lan portjába kösd be. Állítsd át AP módba, ha van rajta ilyen opció.
Az a cél, hogy minden csatlakozó eszköz IP címe 192.168.1.xxx legyen, amit a szolgáltatói router oszt ki.

(#7683) kiraly.andra válasza Patice (#7680) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Mi az, hogy nincs kommunikáció a két router között?! A jelzett apró kellemetlenség kivételével minden működik, és ez is csak egy új dolog, évek óta megy így gond nélkül a rendszer.

:a:

(#7684) Mezga Aladár válasza kiraly.andra (#7683) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok!

Adott egy Archer C7 router. Ha beüzemeltem bármelyik VPN szerverét akkor kívülről (WAN) csak a router internet kapcsolatát tudom használni, a belső hálózatot (LAN) nem látom. Ha a LAN-on pl Synology NAS-on állítom be a VPN-t akkor tökéletesen látok a WAN felől mindent.
Valakinek ötlet hogyan tudom a router VPN szerverét beállítani hogy a LAN is látható legyen?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7685) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.
Digi optikai net, új, fél éves modem. Vagy mi a neve, ont azthiszem.
Tplink Archer C50 AC-1200 routerem van, kb. 5 éves.
Kb. 1 hete kezdte a rendszer hogy megáll minden, pc telefonok csak karikáznak. Nem szakad le semelyik eszköz a routerről csak egyszerűen megszűnik a net. Ilyenkor nem érem el pc-ről a routert sem. Vagy segít hogy 2,4-5G váltok a pc-n vagy le-fel csatlakozok, vagy ez se segít. Ha helyreáll, a sbességteszteken minden okés.
Ugyanez van 2,4 és 5g-n is.
Hogyan tudnám kiszűrni hogy a modem vagy a router vacakol, netán a Digi?

[ Szerkesztve ]

(#7686) kiraly.andra válasza cs.zs. (#7665) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Megtörtént a reset, nem javult a helyzet. Felmerült, hogy talán a szolgáltatói eszköz vacakol valahogy, ezért a saját router felé menő kábelt átdugtam egy másik foglalatba, de ez sem változtatott a helyzeten.

:a:

(#7687) kiraly.andra válasza cs.zs. (#7678) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

A TP-Link szerint nem kell bemenetet váltani a saját eszközön. Vagy ebben a videóban nem pont ugyanaz a helyzet, mint amiről most szó van, ezért a különbség?

:a:

(#7688) cs.zs. válasza kiraly.andra (#7687) üzenetére


cs.zs.
addikt

A fénykép, amit kifényképeztél, akkor van, ha az adott eszköz tudja az AP módot. A videó második felében van az a szitu, amikor egy (régi) eszköz menüjében nincs AP mód - de megoldható hogy mégis azzá legyen.

...

(#7689) kiraly.andra válasza cs.zs. (#7688) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Igen, időközben rájöttem, elnézést a felesleges kérdésért.

:a:

(#7690) cs.zs. válasza kiraly.andra (#7686) üzenetére


cs.zs.
addikt

A szolgáltatói router önmagában tökéletesen teszi a dolgát?
Azt szoktad újraindítani?
Lehet frissíteni?

...

(#7691) Patice válasza kiraly.andra (#7683) üzenetére


Patice
nagyúr

Írtad a #7677 hsz.-edben, hogy milyen IP címek vannak most a hálózatodon.
A szolgáltatói router kap egy IP címet a szolgáltatótól. Ez a külső IP-d.
Ezt lefordítja a szolgáltatói router egy belső, privát tartományra (ez a címfordítás, angolul NAT = Network Adress Translation). Ez a 192.168.X.XXX cím.

A szolgáltatói routered privát IP címeket a 192.168.1.XXX tartományban oszt. (XXX lehet 1-254-ig)
A saját routered szintén oszt IP címeket, de a 192.168.0.XXX tartományban.

Az idézett hsz.-edben látható, hogy a saját routered kap IP címet a szolgáltatóitól és az is látszik, hogy a saját routered is oszt IP címet, amit nem kellene.

Két dudád nem fér meg egy csárdában.

A hibajelenségből, amit a #7664 hsz.-edben írtál le, én arra tippelek, hogy azért nem fut le hiba nélkül a Google Play Store-os frissítés, mert a két router közül nem tudják a kliens eszközök, hogy most akkor melyiken menjenek ki a netre.

Egy darabig él a kapcsolat, aztán megszakad, mert a az egyik, vagy a másik router küld olyan csomagokat, amikor hírdeti magáról, hogy ő az, akitől a kliensek kapnak IP címet (ez a DHCP szolgáltatás a routerekben).

A megoldás az, hogy meg kell adnod kézzel, hogy melyik router legyen az IP címek forrása, a másikon pedig ki kell kapcsolni ezt.

Javaslatom:
1. A saját routereden kapcsold ki a DHCP szolgáltatást.
2. Add meg alapértelmezett átjárónak a szolgáltatói router IP címét (tippem szerint ez 192.168.1.1 lesz, de ezt ellenőrizd a szolgáltatói routerben!) a saját routeredben.
3. Indítsd újra a saját routeredet. (Lehet az 1. pont után is szükséges.)
4. Teszteld, hogy ezek után jól működik-e.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7692) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok!

Na még egyszer.

Adott egy Archer C7 router. Ha beüzemeltem bármelyik VPN szerverét akkor kívülről (WAN) csak a router internet kapcsolatát tudom használni, a belső hálózatot (LAN) nem látom. Ha a LAN-on pl Synology NAS-on állítom be a VPN-t akkor tökéletesen látok a WAN felől mindent.
Valakinek ötlet hogyan tudom a router VPN szerverét beállítani hogy a LAN is látható legyen?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7693) Syl válasza Mezga Aladár (#7692) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem ismerem a C7-et, nekem AX55 van, de ebben tökéletesen működik a következő beállítás: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7694) Mezga Aladár válasza Syl (#7693) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a választ.
Pont ugyan igy van beállítva de ha belsőhálózati IP-t akarok elérni akkor nem találja.
Pl: \\192.168.20.20\share
Természetesen valid IP és megosztásnévvel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7695) Syl válasza Mezga Aladár (#7694) üzenetére


Syl
nagyúr

Erre nem tudok okosat írni. Számítógéppel még nem próbáltam "hazakapcsolódni", csak telefonnal használom (otthont elhagyva automatikusan kapcsolódik a vpn-hez és azon keresztül a synology-n futó adguard-hoz).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7696) kiraly.andra válasza cs.zs. (#7690) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Igen, a szolgáltatói router jónak tűnik, legalábbis annak alapján, hogy az ottani wifire átváltva megindul az elakadt frissítés. Újraindítani nem szoktam, nem láttam rá okot, és amennyire tudom, az esetleges frissítéseket a szolgáltató kikényszeríti (bár lehet, hogy ez csak az set-top-boxra igaz).

:a:

(#7697) kiraly.andra válasza Patice (#7691) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Nagyon köszönöm a részletes leírást, de a tippedre azt kell mondanom, hogy bár elvileg bizonyára igaz a "két dudás egy csárdában nem fér meg" elv, a gyakorlat az én esetemben ezt nem igazolja.

Több, mint 20 éve használok saját routert, eleinte csak azért, mert akkoriban a Vodafone eszközben nem volt wifi, később meg nem volt okom változtatni a beállításokon. A saját eszköz mindig routerként működött, és soha nem volt ebből semmiféle probléma. Ennyi év után nagyon nem valószínű, hogy most ezért akadozik a Play Store (miközben minden más továbbra is jól működik). Ennek ellenére a következő lépés az lesz, hogy átkapcsolom AP módba a TP-Link eszközömet, elsősorban azért, mert nincs jobb ötletem.

:a:

(#7698) cs.zs. válasza kiraly.andra (#7697) üzenetére


cs.zs.
addikt

Igen, próba.
AP, és DHCP ki.

...

(#7699) smaul


smaul
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem a kérdést a WIFI-s topicban is, de nem érkezett rá válasz, szerencsét próbálnék itt is:
Szeretnék kiépíteni egy mesh hálózatot a családi házban, de nem igazán igazodom ki a jelenlegi rendszereken és a segítségeteket, tanácsaitok és tapasztalataitokat kérném.
Van egy TP-Link AX55 routerem, ez easymesh képes elvileg. De ahogy nézem, csak vezeték nélkül, az ethernet backhaul csak beta firmwareben elérhető, ráadásul, hiába szabványos, azt mondják, csak TP-Linkekkel fog jól együtt működni. A házban szinte mindenhol van ethernet kiállás, ezért nem szeretném vezeték nélkül kiépíteni a mesh-t, mert pont az a bajom, hogy beton falak vannak sok helyen és nem viszi át a wifi, tehát nekem a tisztán vezeték nélkül felépített mesh nem opció.

Tudnátok-e ajánlani olyan eszközöket, amelyekben jól működik (nem beta) az ethernet backhaul Mesh-hez, és ideális esetben (tapasztalati úton) együtt tudnak működni a TP-Link routeremmel, hogy ne kelljen azt eldobni? Ráadásul, ha már wifi 6-os a router, jó lenne, ha a satellite pontok is azok lennének, de persze ne méregdrágán.

Számomra felfoghatatlan, a TP-link miért csinált 3 féle mesh hálózatot, amelyek egymással nem kompatibilisek. Volt szerencsém használni a TP-Link deco rendszert, de nem tetszett benne, hogy szinte nulla volt a konfigurációs lehetőség.

Van esetleg tapasztalat olyan márkával, ami stabilan működő mesh, vezetékes összeköttetéssel és bónuszként működik a meglévő TP-Link routeremmel? Vagy tapasztalat AX55-el meshben?

Nagyon köszönök minden segítséget,
Üdv,

(#7700) cs.zs. válasza smaul (#7699) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
hát van ugye TP-Linknél a OneMesh, amikor 1 db routered van, és az mögé raksz ismétlőket, és van az EasyMesh, amikor egy második router ismétli az elsőt, és ők ketten "messelnek"
AX55-höz van is bemutató videó, hogyan kell önmagával gyorsban összepárosítani - de persze vezeték nélkül.
Jobb megoldás a vezetékes kapcsolat, igen, már csak azt nem értem, hogy pl egy vezetékes DECO rendszert miért ne rakhatnál mögé? Mi az akadálya, mi nem működik?

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.